Pronađen dokaz da Bog postoji

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Novo otkriće o torinskom platnu

Post by Krokodil Behko » 21 Oct 2015, 10:19

Image
Nova analiza DNK dodatno je produbila misteriju u vezi sa Torinskim platnom, u koji je, kako se pretpostavlja, bilo umotano tijelo Isusa Hrista. Sekvenciranje DNK polena i čestica prašine na pokrovu, omogućilo je naučnicima da naprave mapu vrsta biljaka i naroda koji su dolazili u dodir s platnom.

Na osnovu istraživanja došli su do zaključka da je platno proizvedeno u Indiji i da je prešao veliki put: od Jerusalima preko Turske i Francuske, da bi konačno završio u Torinu (Italija).

- Ovdje izvještavamo o glavnim otkrićima do kojih smo došli na osnovu analize DNK dobijenog iz čestica prašine koje su izvučene se dijelova otiska tjela i bočne ivice korištene za radiokarbonsko datiranje - napisao je dr Đani Barkača, profesor genetike biljaka na Univerzitetu u Padovi.

Kako navodi RealClearScience.com, naučnici su otkrili niz grupa biljaka koje rastu u Sredozemlju, među kojima su djetelina, preslica, cikorija i ljulj, dok su za neke biljke ustanovili da potiču sa Bliskog istoka, iz Azije i obje Amerike.

- Među vrstama biljaka iz Novog svijeta, vrijedan pomena je bagrem, koji raste na Apalačkim planinama na istoku SAD - navode naučnici. “Osim toga, identifikovali smo vrste biljaka koje se gaje i uobičajene su u mnogim poljoprivrednim sistemima Starog svijeta, uključujući i cikoriju, hmelj, krastavac i vinovu lozu.”

Nova saznanja, objavljena u časopisu “Scientific Reports”, navode na zaključak da je platno možda proizveden u Indiji, a da je platno nakon toga putovalo po svijetu i dolazilo u dodir s vjernicima širom planete, prije nego što je dospjelo u Italiju.

Druga pretpostavka je da je platno izrađen u srednjovekovnoj Evropi i da su ljudi iz cijelog svijeta dolazili da ga vide i tako ga kontaminirali svojim genetskim materijalom.
[ytube][/ytube]
Prethodnik pape Franje papa Benedikt XVI opisao je platno kao ikonu “ispisanu krvlju” čovjeka razapetog na krstu. Benedikt je takođe tvrdio da postoji “potpuna saglasnost sa onim što jevanđelja govore o Isusu”.

Uprkos tome, nastavlja se žučna rasprava o autentičnosti Torinskog platna, na kome se nalazi otisak čovjeka koji kao da je bio razapet na krstu. Na njemu se vide zadnja i prednja strana tijela čoveka s bradom i rukama prekrštenim na grudima. Tu je i nešto što liči na tragove krvi koja je istekla iz rana na zglobovima, stopalima i bočnoj strani tijela.

U najnovijem istraživanju naučnici ga opisuju kao čovjeka koji je “doživoo fizičku traumu na način koji odgovara razapinjanju na krst poslije prebijanja, bičevanja i krunisanja trnjem”.

Godine 1998. radiokarbonskim datiranjem utvrđeno je da je pokrov potiče s kraja 13. stoljeća, što potkrepljuje tvrdnje onih koji kažu da je riječ o srednjovekovnom falsifikatu. Međutim, on je i dalje obavijen velom misterije, djelimično zbog činjenice da naučnici do sada nisu uspjeli da utvrde kako je slika tačno nastala.

Pokrov dug 4,3 metra bio je prikazan na izložbi u Torinu od aprila do juna ove godine, a prije toga je poslednji put prikazan u javnosti 2010. godine.

Laneno platno, za koje neki veruju da je u njega bilo umotano tijelo mrtvog Isusa Hrista, više od 500 godina zaokuplja pažnju historičara, crkvenih poglavara, skeptika i katolika. Međutim, ne postoje historijski dokumenti o pokrovu koji potiču iz perioda prije 14. vijeka. Neki tvrde da je platno iz Lirea (Francuska) bio djelo falsifikatora i ubice koji je priznao zločin.

Od 15. stoljeća sačuvani su dokumenti o historijatu platna. Godine 1532. platno, koji je čuvan u kapeli u Šamberiju, prestolnici regiona Savoja, oštećen je u požaru. Kap otopljenog srebra sa kovčega proizvela je simetrični otisak kroz slojeve presavijenog pokrova, a Siromašne sestre klarise pokušale su da poprave štetu pomoću zakrpa.

Godine 1578. Emanuel Filiber, vojvoda od Savoje, naredio je da se pokrov iz Šamberija prenese u Torino, gde se i danas nalazi.

Među onima koji su bili opčinjeni pokrovom bile su i mnoge ozloglašene ličnosti. Nacistički diktator Adolf Hitler je, navodno, nameravao da ga ukrade kako bi mogao da ga koristi prilikom obreda crne magije.

U maju 2010, pet godina nakon što je postao papa, Benedikt XVI, odobrio je izlaganje pokrova, prvi put poslije 2000. godine.

(avaz)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10312 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Novo otkriće o torinskom platnu

Post by Julia-Klara » 21 Oct 2015, 10:42

Godine 1998. radiokarbonskim datiranjem utvrđeno je da je pokrov potiče s kraja 13. stoljeća, što potkrepljuje tvrdnje onih koji kažu da je riječ o srednjovekovnom falsifikatu.


:hoi

Toliko o tome (za sada)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Novo otkriće o torinskom platnu

Post by Biba » 22 Oct 2015, 09:08

To što tu piše nije novo otkriće. U temi Isus sam stavila video,ali postoje 4 videa zaredom u kojima je pobijena cinjenica da je platno falsifikat.
Dokazano je i da postoji pelud biljke koja raste samo oko Jeruzalema i cvjeta upravo u vrijeme Isusovog razapinjanja.
Test ugljikom je bio nepouzdan, jedan znanstvenik je to pojasnio i urađeno je novo testiranje koje dokazuje pravu starost platna.
Tko god da je bio u platnu, imao je nadnaravnu moc.I u Dalmaciji pokojnike se nekada zamotavali samo imstavljali u grobnice, ali nikada nikome nije palo na pamet ispitivati platna jeer su obicni ljudi.
Naglasak je i na otisku lica. Po kolicini krvi se donio zakljucak koliko su Rimljani bili okrutni. Tumacenje lijecnika je da takav spokojan izraz lica ne moze imati covjek koji je pretrpio takve teske muke i bolove.Platno dokazuje da je na njemu velika kolicina krvi i da je svaka rana smrtonosna. Obicaj je bio tijelo oprati prije pokopa, ali i pokupiti krv i sahraniti ju zajedno s tijelom.Zbog toga je na otisku puno krvi.
A ona biljka koja raste samo oko Jeruzalema rabi se za lijecenje rana.Spale se stabljika i list i pepelom se posipaju rane.
Nije cak ni bitno dokazivanje.Imamo evo dokaz sta se događa u svijetu.I u Bibliji i u Kuranu je to opisano, a i Gospine poruke nessto govore, ali one nisu tema.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Novo otkriće o torinskom platnu

Post by Krokodil Behko » 22 Oct 2015, 12:37

Biba wrote: Dokazano je i da postoji pelud biljke koja raste samo oko Jeruzalema i cvjeta upravo u vrijeme Isusovog razapinjanja.
Šta ćemo s onim peludom iz Amerike?
Kako se manitu uklapa oko židova i monoteizma?
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Novo otkriće o torinskom platnu

Post by Biba » 22 Oct 2015, 12:53

Krokodil Behko wrote:
Biba wrote: Dokazano je i da postoji pelud biljke koja raste samo oko Jeruzalema i cvjeta upravo u vrijeme Isusovog razapinjanja.
Šta ćemo s onim peludom iz Amerike?
Kako se manitu uklapa oko židova i monoteizma?
Preslusaj ona 4 videa...ovo napisano nije nista novo...a vazda ce biti onih koji ce osporavati...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 25 Dec 2015, 00:05

Stalno traze dokaze. I ko biva eto bas ti znanstvenici dokazali.
Vidimo koliko zla se događalo od postanka covjka.
Ima u skoli odavo igra. Zadaje se pojam i trazi se suprotnost.
Suprotno zlu je dobro.
Postoie dokazi o duhovnom svijetu.
A imamo bajke odavno, samo mnogi bajke je razumiju. Nisu one samo za djecu....mozda ih djeca doduse bolke razumiju jer su jos neiskvarena.
Znamo sto i tko ja kraju pobjeđuje.samo ne znamo tocno kad je kraj :pusi
Puno toga se nalazi u pricama ali ljudimsu zaboravili...hebe se nekome za azdaju sv Jurja ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 29 Dec 2015, 00:59

Nish bajke samo za djecu.. jer i religije su bajke. A bajke po definiciji nisu istinite price vec izmisljene.. to sto se nama svidjaju, sto nas zabavljaju ne znaci da tu ima neke istine.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 29 Dec 2015, 13:44

Lebowski wrote:Nish bajke samo za djecu.. jer i religije su bajke. A bajke po definiciji nisu istinite price vec izmisljene.. to sto se nama svidjaju, sto nas zabavljaju ne znaci da tu ima neke istine.
Hvala Bogu pa evo jednoga koji nije pratio sve moje postove a još mi je draže što ih nije secirao.

1.Imam pitanje, doduše Pinokio je roman za djecu a ne bajka.
Sjećaš li se bilo kojeg događaja iz toga romana koji pokazuje ljudske osobine i nešto vrlo poučno?
Da ta knjiga nije poučna ne bi godinama bila u popisu lektire, a ja ti tvrdim da to nije samo raoman za djecu.
Ako se ne sjećaš, pitaj me. Uostalom navela sam već primjere kako je pisac opisao ljudske karaktere a karakteri su vazda jednaki.

2. Znaš li što predstavlja u mitovima aždaja svetog Jurja? Krista Meves je priznata psihologinja i ona zna, a i to sam već objasnila.

3. Ne očekujem da si čitao knjigu Kriste Meves, ali sigurna sam da si čitao priču tj. bajku o Ivici i Marici.
Pa eto voljela bih znati koju simboliku ti vidiš u liku vještice.
I to je Krista Meves protumačila a i priče Heinricha Hofmana kriju u sebi puno itine ali nimalo bajkovite.
Krista Meves je priznata i radila je s djecom i liječila poremećaje u ponašanju a i upozorava na mnoge probleme kod današnje djece.
Međutim on je s psihološkog stajališta u nekim stvarima pogriješio...Krista Meves :djed
Bajke se pričaju djeci ali ne znači da su samo za djecu. Doduše možda ih djeca bolje razumiju. :perezube
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 29 Dec 2015, 13:49

Nisam ja ni rekao da su samo za djecu i da nisu poučne već da Pinokio i Đepeto ne postoje.. i Crvekapica.. i vile Domići i Liliputanci i slično
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 31 Dec 2015, 12:41

Lebowski wrote:Nisam ja ni rekao da su samo za djecu i da nisu poučne već da Pinokio i Đepeto ne postoje.. i Crvekapica.. i vile Domići i Liliputanci i slično
Nemam vremena tumaciti sve likove ali najzanimljiviji su mi majmun, lisica i macak koji su opisani u Pinokiju...e oni postoje..garant...mislim u stvarnosti...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 31 Dec 2015, 19:10

Pronađen dokaz da bog ne postoji.
Evo ih ...

[ytube][/ytube]
[ytube][/ytube]

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 31 Dec 2015, 21:02

Podrinjac, to je dokaz da je ljudsko srce tvrdo....
On je rekao - Ljubi svoga bliznjega kao samoga sebe...nije Bog kriv.....
..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 31 Dec 2015, 23:43

Biba wrote:Podrinjac, to je dokaz da je ljudsko srce tvrdo....
On je rekao - Ljubi svoga bliznjega kao samoga sebe...nije Bog kriv.....
..
Ne može ni biti kriv kada ne postoji. Kako neka osoba može biti kriva ako ne postoji ? Ne može nikako. Tako ti je i sa bogom.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by rethna » 01 Jan 2016, 03:32

Podrinjac wrote:
Biba wrote:Podrinjac, to je dokaz da je ljudsko srce tvrdo....
On je rekao - Ljubi svoga bliznjega kao samoga sebe...nije Bog kriv.....
..
Ne može ni biti kriv kada ne postoji. Kako neka osoba može biti kriva ako ne postoji ? Ne može nikako. Tako ti je i sa bogom.
Dobro imas li ti ikad sta drugo reci?
Question everything.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 01 Jan 2016, 12:04

rethna wrote:
Podrinjac wrote:
Biba wrote:Podrinjac, to je dokaz da je ljudsko srce tvrdo....
On je rekao - Ljubi svoga bliznjega kao samoga sebe...nije Bog kriv.....
..
Ne može ni biti kriv kada ne postoji. Kako neka osoba može biti kriva ako ne postoji ? Ne može nikako. Tako ti je i sa bogom.
Dobro imas li ti ikad sta drugo reci?
Ja aamo iznosim dokaz nepostojanja. Šta je? Je li to zabranjeno? Ne odgovara vama religijskim ucenjacima moji komentari?
Vi dokazujete nekakvog boga. Otiđite u Afriku i samo ce vam se dokazati. Gdje je taj Bog u Africi? Lahko je vjerovati u boga ako imas kinte u dzepu. Djeca u Africi se radjaju mrtva, bolesna, siromasna, a to nije od boga je l' ?

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 01 Jan 2016, 13:41

Podrinjac wrote:
rethna wrote:
Podrinjac wrote:
Biba wrote:Podrinjac, to je dokaz da je ljudsko srce tvrdo....
On je rekao - Ljubi svoga bliznjega kao samoga sebe...nije Bog kriv.....
..
Ne može ni biti kriv kada ne postoji. Kako neka osoba može biti kriva ako ne postoji ? Ne može nikako. Tako ti je i sa bogom.
Dobro imas li ti ikad sta drugo reci?
Ja aamo iznosim dokaz nepostojanja. Šta je? Je li to zabranjeno? Ne odgovara vama religijskim ucenjacima moji komentari?
Vi dokazujete nekakvog boga. Otiđite u Afriku i samo ce vam se dokazati. Gdje je taj Bog u Africi? Lahko je vjerovati u boga ako imas kinte u dzepu. Djeca u Africi se radjaju mrtva, bolesna, siromasna, a to nije od boga je l' ?
Podrinjac, na ovom forumu je do u detalje objašnjeno zašto Bog dozvoli neke stvari...covjek je kamen kojeg je Bog stvorio, dao mu najbolje smjernice kako ce biti sretan, ali covjek bira šejtana...
Ti kazezs da su gladna djeca dokaz da Bog ne postoji, ja kazem da je to dokaz da vrag postoji..
Aj ti sad dokazi da vrag tj. Zlo ne postoji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 01 Jan 2016, 17:18

Biba wrote:
Podrinjac, na ovom forumu je do u detalje objašnjeno zašto Bog dozvoli neke stvari...covjek je kamen kojeg je Bog stvorio, dao mu najbolje smjernice kako ce biti sretan, ali covjek bira šejtana...
Ti kazezs da su gladna djeca dokaz da Bog ne postoji, ja kazem da je to dokaz da vrag postoji..
Aj ti sad dokazi da vrag tj. Zlo ne postoji...
Postoji zlo, a to su definitivno religije- trovanje mozgova. Ko je onda to zlo stvorio? Od cega je stvoreno to zlo ?
Sam spimen na boga pomislite na nekakvo savrsenstvo i svemogucnost, je li tako? Pa zasto onda taj bog ne unisti zlo ?

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 01 Jan 2016, 17:46

Podrinjac wrote:
Biba wrote:
Podrinjac, na ovom forumu je do u detalje objašnjeno zašto Bog dozvoli neke stvari...covjek je kamen kojeg je Bog stvorio, dao mu najbolje smjernice kako ce biti sretan, ali covjek bira šejtana...
Ti kazezs da su gladna djeca dokaz da Bog ne postoji, ja kazem da je to dokaz da vrag postoji..
Aj ti sad dokazi da vrag tj. Zlo ne postoji...
Postoji zlo, a to su definitivno religije- trovanje mozgova. Ko je onda to zlo stvorio? Od cega je stvoreno to zlo ?
Sam spimen na boga pomislite na nekakvo savrsenstvo i svemogucnost, je li tako? Pa zasto onda taj bog ne unisti zlo ?
Unistit ce jednom.
Po snu tj. Prorocanstvu Danielovom sada smo u dobu mjesavine blata i zeljeza.
To znaci da je ovo stanje neodrzivo.
Po Gospinim porukama kazna ce biti velika...odgoditi tj. sprijeciti se vise ne moze ali moze se ublaziti..sada smo u dobu milosti...
Na pocetku je Bog stvorui anđele, dobre..ali okrenuli su se protiv njega...
Zar i mimroditelji upravo ne savjetujemo djecu da biraju dobro, pomazemo im ukazati sto je dobro..ali ipak im dozvoljavamo i da pogrijese...ne smije pravi roditelj nametnuti onomsto on zeli vec treba biti uz dijete i kad pogrijesi..to je ljubav, zar ne...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96702
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21271 times
Contact:
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Rum » 01 Jan 2016, 17:57

Tu sam hvala sto ste me pronasli :heidi2
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Biba » 01 Jan 2016, 18:56

Rudolph wrote:Tu sam hvala sto ste me pronasli :heidi2
:hm
E pa da znas da i nisi sasvim pogrijesio.
Ti nisi Bog al jesi dokaz.
Zeli li Bog da budemo sretni?
Zeli.
E pa sretni smo jer ti bas znas podici raspolozenje...originalnost je veliki dar..od Boga naravno..
Hajmsad idi u jeku temu pa mapisi da Biba sama pita, sama odgovara..al senilna vala nije..pa ja :biba :naklon
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 90 guests