Pronađen dokaz da Bog postoji

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by gospođa Brams » 23 Oct 2014, 11:42

Vidim da nije tvoj citat, samo mi to čitavo "osiguravanje" zvuči jako ružno...to ne bi trebao biti smisao vjere.
Ja kad sam shvatila da se ne slažem u mnogočemu s onime što religija kojoj navodno pripadam propagira, onda sam rekla sam sebi "Brams, očito nisi kršćanka".
Inače, vidim scenarij u kojem i jedan kršćanin može na*ebat, može se dogoditi da postoji bog, ali naime ne onaj njegov nego neki drugi, koji će mu zamjerit što je eto čitav život u molitvi izgovarao krivo ime pa će ga poslat na roštilj.
A što ako postoji reinkarnacija? Sigurno se neće lijepo provest u idućem životu ako u ovom nije bio pošten i ispravan.

Inače imam ogroman problem s prihvaćanjem koncepta pakla i raja, odnosno vječne nagrade i vječne kazne, ali o tom nekom drugom prilikom
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by storm » 23 Oct 2014, 11:46

Učili su nas Bog živi u tebi ......vjerujem u sebe :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 23 Oct 2014, 11:57

Pitanje je šta bi ljudima bio dovoljan dokaz postojanja Boga i njegovog stvaranja. Da li uopšte postoji nešto što bi nas uvjerilo, neki dokaz koji bi se mogao primjeniti na većinu.

Naravno, ne mislim da ga vide jer to nije dozvoljeno, moguće ili na djelu kako stvara nešto što ne vidimo svaki dan jer ni to nećemo vidjeti. Već eto neka poruka koja bi se mogla protumačiti tako.
Nešto zapisano i vidljivo konkretno i jasno.

Počesto se navode nekakvi dokazi ali na klimavim nogama mi sve to pa se pitam zašto toliki trud uzalud.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 10 Nov 2014, 16:12

Čovjek se baš zapita da li taj bog uopšte postoji. :123

Uzorita 'bula', nema šta.

Image

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by mrki62 » 10 Nov 2014, 17:54

U BiH je bog umro 2003 al većina u tog boga još uvijek vjeruju
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Podrinjac » 10 Nov 2014, 18:45

Podrinjac wrote:Čovjek se baš zapita da li taj bog uopšte postoji. :123

Uzorita 'bula', nema šta.

Image
Slažem se da nije relevantna za ovu temu. Al' ako bog postoji i ako je svemoguć, zašto je onda stvarao ovakve?

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by rethna » 11 Nov 2014, 01:15

Salahuddin wrote:
laganini wrote:blaženi su oni koji ne vide a viruju...tako je kod nas katolika... :ok
Isto je i sa muslimanima. :cool
Tacno.I cuj pronadjen dokaz :grana.Dokaza postoji milion samo treba znati gdje traziti.Ali hajd ti to sad objasni nekome ko nikada nije ni vjerovao.Sta god kazes ili navedes za njega ce uvijek biti slucajnost ili majka priroda :grana.Svakom svoje misljenje i svi mirni :mah
Question everything.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by drugrankovic » 11 Nov 2014, 07:04

ako bog i postoji neka sila, to svakako nije ono što su ti nametnuli u džamiji... ili crkvi... jedni i drugi su po sebi u pravu a ovi grešnici... samim tim vidiš da je to laž...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Calla » 11 Nov 2014, 09:42

pronadite sigurnost u svojemu duhu i predahnite ne prenagljujte ni u cemu ,
pronalasci nemaju nikakve veze sa cistom savjescu nego sa individualnom osobnoscu kako pronalazim svoj osobni mir,,!!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Calla » 11 Nov 2014, 10:21

u principu dokaz ili ne dokaz sasvim svejedno psiha covjeka ona je promjenjljiva materija !
Moze se oblikovati na hiljadu nacina !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by rethna » 11 Nov 2014, 18:02

Salahuddin wrote:Tako je Rethna. Vjernik i cvijetu moze vidjeti dokaz, dok ateisti ni cinjenica da nesto ne moze nastati iz nista ( :djed ), nece ubijediti u postojanje Boga.
Bas to pokusavam reci...nema smisla gubiti energiju i iznositi dokaze i cinjenice nekome koga uopste nije briga i ko ustvari ne pokusava vjerovati :cudi
Question everything.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by String » 11 Nov 2014, 18:13

Imat' ces ako nam dostavi slike. :D.
Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by rethna » 11 Nov 2014, 18:41

String wrote:Imat' ces ako nam dostavi slike. :D.
Kakve te slike interesuju? :D.
Question everything.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 18:41

Salahuddin wrote:
to je osjecaj dubokog mira (duhovno stanje bez zelja, namjera i ocekivanja)
Evo bas izmedju mog predjasnjeg posta i ovog sada, imao sam neka turbulentna razmisljanja i brige koja su vezana direktno za moj zivot, za moju buducnost. Uvidjajuci kako sve dublje padam u neku vrstu depresije, povukao sam se u drugu sobu. Poceo sam moliti Svemoguceg da mi olaksa i da mi, kao sto je i obecao, ne stavi teret koji necu moci podnijeti. Kad sam se poceo moliti nista se nije desavalo, skoro do zavrsteka moje molitve.

A onda, ono sto ti i ja razumijemo i ZNAMO da ima, odjednom se brzo pocelo provlaciti kroz mene. Nekoliko minuta poslije, vratio sam se u sobu iz koje sam izasao, sa osmijehom i potpunim mirom. Nista mi nije trebalo, ni za cim nisam zudio, niti sam apsolutno imao nekih zelja. Razmisljanja zbog kojih sam izasao u drugu sobu su nestala (ustvari, bila su prisutna ali su mi se cinila tako nebitnim). Tako da, zaista, meni fizicki dokaz o postojanju Onoga koji je sve stvorio ne treba.
Kroz ovo su prošli mnogi i ovo te ne čini puno drugačijim od milijardi i milijardi ljudi koji su živjeli na ovoj planeti i osjećali se isto ali sa jednom bitnom razlikom - da nisu vjerovali u Allaha i u njemu tražili spas već u nešto drugo.

To je jedina istina, nema ništa nedvosmisleno u ovome, ko želi shvatiće, ko ne želi ne mora. Bio Allah najveći ili ne bio, tako je, činjenica koja se ne može osporiti ničim.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by KOMESAR » 24 Jan 2015, 19:10

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:
Salahuddin wrote:
to je osjecaj dubokog mira (duhovno stanje bez zelja, namjera i ocekivanja)
Evo bas izmedju mog predjasnjeg posta i ovog sada, imao sam neka turbulentna razmisljanja i brige koja su vezana direktno za moj zivot, za moju buducnost. Uvidjajuci kako sve dublje padam u neku vrstu depresije, povukao sam se u drugu sobu. Poceo sam moliti Svemoguceg da mi olaksa i da mi, kao sto je i obecao, ne stavi teret koji necu moci podnijeti. Kad sam se poceo moliti nista se nije desavalo, skoro do zavrsteka moje molitve.

A onda, ono sto ti i ja razumijemo i ZNAMO da ima, odjednom se brzo pocelo provlaciti kroz mene. Nekoliko minuta poslije, vratio sam se u sobu iz koje sam izasao, sa osmijehom i potpunim mirom. Nista mi nije trebalo, ni za cim nisam zudio, niti sam apsolutno imao nekih zelja. Razmisljanja zbog kojih sam izasao u drugu sobu su nestala (ustvari, bila su prisutna ali su mi se cinila tako nebitnim). Tako da, zaista, meni fizicki dokaz o postojanju Onoga koji je sve stvorio ne treba.
Kroz ovo su prošli mnogi i ovo te ne čini puno drugačijim od milijardi i milijardi ljudi koji su živjeli na ovoj planeti i osjećali se isto ali sa jednom bitnom razlikom - da nisu vjerovali u Allaha i u njemu tražili spas već u nešto drugo.

To je jedina istina, nema ništa nedvosmisleno u ovome, ko želi shvatiće, ko ne želi ne mora. Bio Allah najveći ili ne bio, tako je, činjenica koja se ne može osporiti ničim.
Jako dobro mi je poznata i moc sugestije. No, ja tebi nikako u rijeci ne mogu pretociti neke osjecaje. Znam sta je sugestija i uvjeravam te da to nije to. Ovo je nesto mnogo jace. Mnogo, mnogo jace. Ali kako rekoh, to je tesko opsiati rijecima, pa stoga ne bih dalje o tome. To treba dozivjeti. A onaj kome nije sudjeno da dozivi to, necim je zasluzio da mu srce bude zakljucano za takve osjecaje. Eto, sad imas priliku da me nazoves i ludim. Jer tako to zvuci mnogima. Ali neka, ja cu biti lud jos 1, 10, 20 godina...i onda cu umrijeti. Kao i ateista mojih godina i mog zdravlja , par godina ili decenija gore-dole, nije bitno. Da li nesto dolazi poslije ili ne dolazi, svi cemo saznati. Ili necemo, kako ko vjeruje. U svakom slucaju, ulog je veliki i skidam kapu kockarima na hrabrosti.
Oni su zbog svog nevjerovanja napisali i stihove:
Post,mučenje i samoća
U raju ti život sprema
Ala si se prevario
Ako onog svijeta nema
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 19:23

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:
Salahuddin wrote:
to je osjecaj dubokog mira (duhovno stanje bez zelja, namjera i ocekivanja)
Evo bas izmedju mog predjasnjeg posta i ovog sada, imao sam neka turbulentna razmisljanja i brige koja su vezana direktno za moj zivot, za moju buducnost. Uvidjajuci kako sve dublje padam u neku vrstu depresije, povukao sam se u drugu sobu. Poceo sam moliti Svemoguceg da mi olaksa i da mi, kao sto je i obecao, ne stavi teret koji necu moci podnijeti. Kad sam se poceo moliti nista se nije desavalo, skoro do zavrsteka moje molitve.

A onda, ono sto ti i ja razumijemo i ZNAMO da ima, odjednom se brzo pocelo provlaciti kroz mene. Nekoliko minuta poslije, vratio sam se u sobu iz koje sam izasao, sa osmijehom i potpunim mirom. Nista mi nije trebalo, ni za cim nisam zudio, niti sam apsolutno imao nekih zelja. Razmisljanja zbog kojih sam izasao u drugu sobu su nestala (ustvari, bila su prisutna ali su mi se cinila tako nebitnim). Tako da, zaista, meni fizicki dokaz o postojanju Onoga koji je sve stvorio ne treba.
Kroz ovo su prošli mnogi i ovo te ne čini puno drugačijim od milijardi i milijardi ljudi koji su živjeli na ovoj planeti i osjećali se isto ali sa jednom bitnom razlikom - da nisu vjerovali u Allaha i u njemu tražili spas već u nešto drugo.

To je jedina istina, nema ništa nedvosmisleno u ovome, ko želi shvatiće, ko ne želi ne mora. Bio Allah najveći ili ne bio, tako je, činjenica koja se ne može osporiti ničim.
Jako dobro mi je poznata i moc sugestije. No, ja tebi nikako u rijeci ne mogu pretociti neke osjecaje. Znam sta je sugestija i uvjeravam te da to nije to. Ovo je nesto mnogo jace. Mnogo, mnogo jace. Ali kako rekoh, to je tesko opsiati rijecima, pa stoga ne bih dalje o tome. To treba dozivjeti. A onaj kome nije sudjeno da dozivi to, necim je zasluzio da mu srce bude zakljucano za takve osjecaje. Eto, sad imas priliku da me nazoves i ludim. Jer tako to zvuci mnogima. Ali neka, ja cu biti lud jos 1, 10, 20 godina...i onda cu umrijeti. Kao i ateista mojih godina i mog zdravlja , par godina ili decenija gore-dole, nije bitno. Da li nesto dolazi poslije ili ne dolazi, svi cemo saznati. Ili necemo, kako ko vjeruje. U svakom slucaju, ulog je veliki i skidam kapu kockarima na hrabrosti.
Čini mi se da nešto tako piše i u Kur'anu, da je Allah zaključao srca nevjernika da ne bi mogli vjerovati pa ih onda kažnjava zbog toga.

Ne govorim samo o moći sugestije nego o osjećajima koje izaziva religija, kod nekog manje, kod nekog više. Siguran sam da su to isto doživjeli i pripadnici drugih religija i oni će me uvjeravati baš isto kao i ti.

Kao što i među pripadnicima tvoje vjere nisu svi doživjeli taj spokoj, ta osjećanja.. Zar nije tako?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 21:51

Ne smatram ja sebe superiornim zbog ateizma niti druge inferiornim zbog vjerovanja, bilo bi jako glupo. Samo mislim se do vjere ili tačnije religioznosti dolazi ponajmanje razumom što ne znači da su vjernici glupi ili da ne mogu biti super inteligentni.

Isto tako, ja bih volio da se vjernici međusobno dogovore kako trebaju vjerovati jer mi se čini da ne znaju, da ne misle svi isto a to što se neko ko nije vjernik umiješa u to - pa ima pravo jer živi sa vama.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 22:08

Nemas pravo da se mijesas u smislu da aktivno pokusavas da unosis nered u nekoj religiji kojoj ne pripadas
Za razliku od vjernika ili pripadnika vjeri koji imaju to pravo? Molim odgovor.

Kratka pitanja za kratke odgovore - ko su te "ekstremne pristalice"? Da li je islam u BiH isti kao u SA ili negdje slično i koji je bliži Knjizi tj slovu Kur'ana?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Lebowski » 24 Jan 2015, 22:31

Pa zar nije Šerijat zasnovan na Kur'anu?

Ma da, trebao si odmah napisati da niko nema pravo unositi nered.

A za pričanje i mišljenje... Da sam došao u džamiju, džemat pa počeo pričati o tome pa hajd.. Ali ovako uzimati mi pravo.. ne ide.

Šta ćeš sa strujama koje zagovaraju reforme, pisala je lavlje srce o tome.. da postoji taj neki "new age islam" i stručnjaci, muslimani koji se zalažu za to.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Pronađen dokaz da Bog postoji

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2015, 22:41

Lebowski wrote:Pa zar nije Šerijat zasnovan na Kur'anu?
Kuran je božija objava, a šerijet je ipak djelo ljudi.
online

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests