Smak svijeta

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by alma75 » 25 Sep 2011, 22:24

A ko je taj Dedžal, da li se već pojavio? Mora li nužno biti živo biće ili... U zadnje vrijeme se često pitam, ako bi to bilo slovo tehnike, evo nekih karakteristika: Dedžal ima samo jedno oko, to bi mogao biti monitor, a sav narod i ulema je na Facebook-u, pa vi vidite...

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by blento59 » 26 Sep 2011, 00:06

butterfly wrote:Ne treba nama Bog da nas pobije, imamo mi sami sebe. Od atomskih bombi,unistavanje planete, ma sto bi se Bog mucio i na sebe navukao jos 'zrtava', sve ce to covjek sam da potamani.
upravo tako. covjek je taj koji ce unistiti ovu planetu
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by blento59 » 26 Sep 2011, 00:09

String wrote:Smak svijeta je danas u 18h....pogledajte detaljno o svemu u dnevniku u 19:30h :haha
ma bio juce samo ja prespavao
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by carobnjak N » 26 Sep 2011, 17:43

alma75 wrote:A ko je taj Dedžal, da li se već pojavio? Mora li nužno biti živo biće ili... U zadnje vrijeme se često pitam, ako bi to bilo slovo tehnike, evo nekih karakteristika: Dedžal ima samo jedno oko, to bi mogao biti monitor, a sav narod i ulema je na Facebook-u, pa vi vidite...
Dedžal je živo biće,nije nikakva metafora.Kad se pojavi vjernici će ga moći prepoznati po tri slova na čelu:KFR tj kjafir-nevjernik ali to će moći da vide samo oni koji iskreno vjeruju .Ostali ljudi neće to moći vidjeti ..
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96641
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34580 times
Been thanked: 21247 times
Contact:
Status: Online

NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Rum » 30 Sep 2011, 17:41

NASA objavila datum kraja svijeta: Zemlja će doživjeti "snažan šok" 2013. godine!

Image
Iako se prema proročanstvu naroda Maya kraj svijeta predviđa 2012. godine, pojavila se nova i "službenija" informacija iz američke svemirske agencije NASA koja kao mogući datum apokalipse na Zemlji predviđa 2013. godinu, kada će naša planeta doživjeti "snažan šok".



Naučnici iz NASA-e smatraju da će razlog tog "šoka" biti vrhunac sunčeve aktivnosti, a koji se poklapa sa 2013. godinom. Naime, periodi u kojima je Sunce najaktivnije ponavljaju se svakih 11 godina.

Već ove godine su se dogodili jaki uticaji Sunca na našu planetu, a zadnji su bili tokom 22. i 24. septembra, navode iz NASA-e, kada su zabilježene jake solarne baklje u blizini sunčeve pjege AR1302. Tada je nastao val nabijenih čestica, koje su već stigle do Zemljine magnetosfere, a kao posljedica toga nastala je snažna geomagnetska oluja, za koju naučnici procjenjuju da bi mogla trajati do kraja ove sedmice.

Aktivnost sunčeve pjege AR1302, prije ili kasnije će opasti, ali će se u sljedećih nekoliko godina ponovo intezivirati.

Astrofizičari su već zabilježili solarne baklje rekordne snage - u februaru, junu i avgustu. Međutrm, rekordno opasan uticaj sunčevih baklji očekuje se 2013. godine.

Naučnici iz NASA-e praktično su alarmirali javnost, te navode da je planeta Zemlja u nekoj vrsti "sunčeve" opasnosti.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Toruk Makto » 30 Sep 2011, 19:49

u jebo te ! pa rano im je to tek sam poceo zivjeti ! ccc
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Ledena » 30 Sep 2011, 19:50

nisam se jos ni udala.. aaaa sta cu sad? :sok
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7938 times
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2011, 20:08

Zar je bila neka solarna oluja?
Nisam nista primjetio :hm
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by Sibila » 01 Oct 2011, 17:37

kad covjek umre za njega je kraj dunjaluka a pocetak ahireta.
za kraj dunjaluka : pripremajte se za ovaj trentak : smrt.

Trenutak smaka svijeta zna jedino Bog. a postoje predznaci.

sama smrt i pocetak ahireta su tako strasni da ja sad iz straha..prekidam ovaj svoj post.


:tuga

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by gejsha » 01 Oct 2011, 18:06

[media]W4iZc-MZMzk&feature=related[/media]
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by gejsha » 01 Oct 2011, 18:07

[media]_7Lcyq_CL_g&feature=fvwrel[/media]
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by gejsha » 02 Oct 2011, 11:58

Svake godine pomjeraju..prošle godine su govorili da će smak svijeta biti 2012 koliko se sjećam :kafa
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Konsultant » 02 Oct 2011, 20:10

suti, dobro je sve dok pomjeraju :oo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by Heidi » 02 Oct 2011, 20:11

zamal ne rekoh sta za smak svijeta... :kafa
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: NASA objavila datum kraja svijeta

Post by blento59 » 02 Oct 2011, 23:40

Velika Sunčeva superoluja Zemlju je posljednji put pogodila 1859. godine. Ona je tada izazvala veliku štetu u Europi i Americi kada su spaljene komunikacijske žice na oba kontinenta. Prijetnja je toliko velika da je zbog nje jučer britanski ministar obrane Liam Fox sazvao hitnu konferenciju na kojoj je tražio da znanstvenici izrade strategiju obrane od te katastrofe.

Znanstvenici tvrde kako će Sunce 2013. godine ući u kritičnu fazu svoga ciklusa. Posljednja Sunčeva oluja dogodila se 1989. godine te je isključila elektrane u kanadskom Quebecu.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by paparaci » 04 Oct 2011, 03:24

u zadnje vrijeme sam od veceg broja meni bliskih ili dobro poznatih osoba cuo da su sanjali smak svijeta. plaho su se prepali. djelovalo je skroz realno i zastrasujuce, kaRu.

pitaju se/me sta bi to moglo znaciti. rekoh, opomena i sansa da se okrenes pravom putu :oo :hihi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by blento59 » 04 Oct 2011, 04:26

ja n kontam koj ismak svijeta[media]ITtMs1W5xZo[/media]
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by Voljena » 04 Oct 2011, 14:58

paparaci wrote:smak svijeta ce se desiti. ali kad, to samo On zna. ja licno vjerujem u to. desice se po scenariju koji je djelimicno opisan u Kur'anu. po islamskom ucenju, postoje mali i veliki predznaci sudnjeg dana. mali su, cini mi se svi ili skoro svi ispunjeni. preostalo je jos nekoliko velikih. jedan od njih jeste povratak arapskog poluostrva u zeleno.

Sudnji dan će se dogoditi jednog petka. Hadis koji govori o ovome prenosi Muslim od Ebu Hurejre u kojem kaže da je Poslanik a.s. rekao: “Najbolji dan u kojem sunce izlazi je petak. U njemu je stvoren Adem a.s. na taj dan je ušao u džennet i izašao iz njega, a i Sudnji dan će se dogoditi petkom.” (Miškatu Mesabih; 1:427).

Evo nekoliko ajeta iz Kur'ana:

"O ljudi, Gospodara svoga se bojte! Zaista ce potres kada SMak svijeta nastupi, veliki dogadjaj biti! Na dan kad ga dozivite, svaka dojilja ce ono sto doji zaboraviti, a svaka trudnica ce svoj plod pobaciti, i ti ces vidjeti ljude pijane, a oni pijani nece biti, vec ce tako izgledati, zato sto ce Allahova kazna strasna biti." (El-Hadzdz, 1-2)

"A kad se jednom u rog puhne, pa se Zemlja i brda dignu i od jednog udara zdrobe, toga dana ce se Smak svijeta dogoditi i nebo ce se razdvojiti-tada ce labavo biti - i meleci ce na krajevima njegovim stajati, a prijesto Gospodara tvoga toga dana ce iznad njih osmerica drzati. Tada cete ispitivani biti, i ni jedna vasa tajna nece skrivena ostati." (El-Infitar, 1-5)

"Sigurno ce biti ono cime vam se prijeti! Kada zvijezde sjaj izgube, i kada se nebo otvori, i kada se planine u prah zdrobe i kada se poslanici u odredjeno vrijeme skupe... Do kojeg dana je do odlozeno? - Do dana sudnjeg! A znas li ti sta je Dan sudnji? - Tesko toga dana poricateljima!" (El-Mursalet, 7-15)

"A pitaju te o planinama, pa ti reci: Gospodar moj ce ih u prah pretvoriti i rasuti, a mjesta na kojima su bile ravnom ledinom ostaviti; ni udubina ni uzvisina na Zemlji neces vidjeti.; Tog Dana ce se oni glasniku odazvati, morat ce ga slijediti i pred Milostivim glasovi ce se stisati i ti ces samo sapat cuti." (Ta-Ha, 105-107)

"Onoga dana kad smotamo nebesa kao sto se smota list papira za pisanje, onako kako smo prvi put iz nista stvorili, tako cemo ponovo iz nista stvoriti - to je obecanje Nase, Mi smo, doista, kadri to uciniti." (El-Enbija, 104)

:ruke
ja se bojim tog dana vise nego ista na svijetu :sok

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by Heidi » 04 Oct 2011, 17:25

Tigris wrote:kad covjek umre za njega je kraj dunjaluka a pocetak ahireta.
za kraj dunjaluka : pripremajte se za ovaj trentak : smrt.

Trenutak smaka svijeta zna jedino Bog. a postoje predznaci.

sama smrt i pocetak ahireta su tako strasni da ja sad iz straha..prekidam ovaj svoj post.


:tuga

nista te ne kontam... :oo :oo

mozemo umrijeti ali duse zive vjecno...:p :oo s tim smo i besmrtni :sok auuuu sad skontah
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Smak svijeta

Post by adacta » 29 Oct 2011, 22:59

Nakon puno godina opet Bog pogleda zemlju. Ljudi su postali pokvareni i nasilni. Zbog toga Bog zaključi da ih uništi kao što je to već jednom, prije puno godina učinio općim potopom.

I reče Bog Noi:

"Noa, sagradi još jednom korablju iz cedrovine, kao i onda -300 lakata dugu, 50 lakata široku i 30 lakata visoku. Želim na zemlju poslati drugi opći potop. Ljudi ništa nisu naučili. A ti u korablju uzmi svoju ženu, tvoje sinove i njihove žene i od svake životinjske vrsti po dvoje, muško i žensko. Za šest mjeseci poslati ću veliku kišu."

Noi to baš ne bi pravo;

ta zar opet? Opet 40 dana kiša i 150 neugodnih dana na vodi zajedno sa svim životinjama i bez televizije.

Ali Noa je bio poslušan i obeća da će učiniti tako kako mu je Bog naredio. Nakon šest mjeseci nadviše se tamni oblaci i poče kišiti. Noa je sjedio u svojem vrtu i plakao jer nije sagradio korablju.

"Noa", povika Bog, "Noa, gdje je korablja?"

Noa pogleda u nebo i reče: "Gospodine, budi mi milostiv!"

Bog ga opet upita: "Gdje je korablja, Noa?? Noa obriše suze i reče:

"Gospodine,što si mi učinio? Najprije sam u općini postavio zamolbu za građevinsku dozvolu. Oni su najprije mislili da želim graditi nekakvu ekstravagantnu štalu za ovce. Nisu se snašli s nacrtom i oblikom projekta, a da bi to trebao biti brod nisu ni povjerovali. I tvoje mjere su izazvale pometnju, jer nitko nije znao koliko je dug lakat, pa je moj arhitekt morao napraviti novi nacrt. Zamolbu za građevinsku dozvolu su najprije odbili jer brodogradnja u naselju nije dopuštena. Kad sam konačno našao odgovarajuće mjesto iskrsnuli su drugi problemi. Sad se, primjerice, sve vrti oko pitanja, treba li korablja vatrostalna vrata, uređaj za gašenje požara i vodospremnik za slučaj požara. Ali kada sam im objasnio da će vode biti i previše, puno više nego je potrebno za gašenje požara, odveli su me službenom psihijatru. Nakon toga mi je županijska uprava telefonom javila da mogu sagraditi brod, ali da je moja stvar kako ću ga transportirati do najbliže vode. S njihovom pomoći ne mogu računati, jer je župan smijenjen. A onda me nazove jedan drugi državni službenik iz iste županijske uprave koji mi je objasnio da je njihova uprava jako orijentirana na stranke, da im želi ugoditi i upozorio me da kod EU u Briselu mogu zatražiti poticajna sredstva za brodogradilište; zamolbu sam morao uložiti u osam primjeraka i na tri službena jezika EU . Prestao sam tražiti cedrovinu. Libanonska se cedrovina više ne smije uvoziti. Kad sam onda u šumi htio kupiti drvo rečeno mi je da je zabranjeno rušenje, jer tako propisuje zakon. Navodno to škodi klimi. Osim toga bi morao dokazati da sam posadio toliko stabala koliko bih porušio. Kad sam im rekao da uskoro uopće više neće biti nikakve prirode i da je besmisleno saditi nove biljke i drveće, posjeti me po drugi puta službeni psihijatar. Tesari, koje sam angažirao za gradnju, su mi onda rekli, da će se oni sami pobrinuti za drvo. Ali oni su najprije izabrali radnički savjet, koji je najprije sa mnom htio napraviti tarifni ugovor. Ali kako se nismo složili oni su stupili u štrajk. Bože, znaš li ti uopće koliko danas majstori traže za svoj rad? Čime ću ja to sve platiti? Kako je prolazilo vrijeme ja sam počeo skupljati životinje. U početku je to dobro išlo; bar su dva mrava još živa. Ali kad sam htio uvjeriti dva tigra i dvije ovce, da zbog viših interesa moraju jedno vrijeme živjeti u miru, javilo se društvo za zaštitu životinja i izjasnilo se protiv ovakvog držanja životinja. Bože, da li je tebi uopće jasno, da trebam dozvolu za transport životinja prema zakonima EU? Već sam na 22. stranici formulara ali momentalno ne znam što da navedem kao cilj transporta. A da li si ti uopće znao da se primjerice rogate životinje ne smiju transportirati za vremena parenja? A ti znaš da su jeleni skoro stalno u tom poslu. A i bik ne misli ni na što drugo nego samo na parenje. Nadam se da ti je jasno da za transport kunića moram voditi računa o 43 kojekakva propisa. Moj odvjetnik upravo provjerava da li ti propisi važe i za divlje zečeve. Uostalom, ako bi mogao nekako srediti da brod plovi pod tuđom zastavom, a plovio bi samo Jadranom, onda bi to uveliko pojednostavnilo čitav postupak dozvole. I ti možeš bar nešto učiniti za mene. Jedan od Greenpeaca mi je objasnio da mokraću, izmet i đubre iz staje ne smijem bacati u vodu. Kako si ti to sebi uopće zamislio? Prvi put je sve išlo bez ikakvog problema!

Tako, Gospodine, ja više ne mogu; sav sam već očajan! Ne bi li ipak bilo bolje da na brod uzmem i mog odvjetnika?"

I Noa opet poče plakati. Kiša prestade, nebo se razvedrilo a sunce zasjalo. I na nebu se pokaže prekrasna duga. Noa pogleda pa se nasmiješi.

"Gospodine, nećeš uništiti zemlju?"

Tada reče Bog: "O tome više ne razmišljam, jer to će učiniti vaša državna uprava."

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests