Reformacija islama

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 19:26

Berlin imam files complaint against teacher who insisted on handshake


People pray in the Merkez Buyuk Cami mosque during Eid al-Fitr to mark the end of the Muslim fasting month of Ramadan, the holiest month in the Islamic calendar, in Dortmund, Germany © Ina Fassbender / Reuters



A conflict between an imam and a female teacher at a Berlin private school over a handshake has escalated into a legal complaint against the woman, German media outlet RBB24 reports.

The preacher, Kerim Ucar, was initially called in for a conversation over his sons’ involvement in brawls at the Platanus School in the Berlin district of Pankow. The female teacher tried to greet the father with a handshake, but Ucar rejected the gesture citing religious reasons.

According to RBB24, the imam, a conservative Shiite who’s been living in Germany for 15 years, instead placed his hand on his heart, saying that was the highest possible way for him to greet a woman. The teacher however insisted on a handshake, claiming the imam should “adapt to the German culture.”

“She tried to forcefully make a handshake four times” Ucar claimed to RBB24, adding that his religious beliefs had been known for months.

After Ucar repeatedly rejected the handshake, the teacher broke up the meeting, accusing the father of disrespect.

“The action of the teacher was intended, it is based on prejudice. This is disrespect for the beliefs of others and xenophobia. We were discriminated [against] and insulted because of our religion. We also have been deeply hurt personally. And all this in front of our son,” Ucar is quoted as saying by the RBB24.

The family has since taken their son and his brother from Platanus School “because we do not have any trust anymore.” After consulting a lawyer, Ucar and his wife filed a complaint to the local police over defamation of religious beliefs.

There has been no contact between the family and the school since then.

Talking to Berlin Radio Eins, the capital’s former Commissioner for Integration Barbara John said, “If such a situation escalates, then it’s wrong and you have to prevent it. And it must be especially done by those who should show professionalism in their job, and this would be both the teacher and the school.”

“Integration means to us that we obey the laws of the host country. However [we] do not have to accept the culture of that country unconditionally,” said Ucar according to RBB24.

The case also caught the attention of social media users, with some infuriated by Ucar’s gender-based refusal of a handshake.

Wenn mir jemand den Handschlag verweigern würde, weil ich eine Frau bin – es würde mich wütend machen, ja. https://t.co/qG7MmyJDvC
— AKB (@uedio) 23 июня 2016 г.

Others had no problem with it and called for respect towards all religions.

#Imam verweigert Lehrerin Handschlag. Und wo ist das Problem? Kann Frauenfeindlichkeitsgejammer nicht mehr hören. Respekt vor and.Religionen
— Barbara Stern (@bsschnuppe) 23 июня 2016 г.

In September last year, German politician Julia Glockner from Chancellor Angela Merkel’s ruling party, the CDU, was denied a handshake by an imam while visiting a refugee facility in the Idar Oberstein. In an interview to German media outlet Focus Online, she later called for an integration law.

“There are certain positions in Germany that are not negotiable” Glockner said.

A refusal of a handshake with a female teacher due to religious beliefs was ruled unlawful by the Swiss canton of Basel in May this year. The department of education, culture and sport said back then “The public interest with respect to equality between men and women and the integration of foreigners significantly outweighs the freedom of conscience (freedom of religion) of the students.”

Parents of the students who denounce a handshake with the teacher would otherwise face a $5,200 fine.

And just this month a Swedish female passport inspector filed an internal complaint against a Muslim colleague who refused to shake hands with her while greeting. The man then claimed he was discriminated against over his religion

Let the world know and share this:
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 19:51

Heidi wrote: 18 Jun 2017, 17:20 Ma ko tebe sta pita, Muta :oo
Dok su oni prije nje cackali po mosnjama od dosade, ona je organizovala novac, radnike, dozvole i njemacku knjigu zakona sa dobrim advokatom :cvike :oo

Zene vise ne cekaju ni na sto :oo Jos malo pa cemo uz pripremu dorucaka odvijati strateske tacke za nove pobjede dolazecis ratova. :oo
Ratova :sok


Nije da su žene aktivne nego su muškarci neaktivni ali dobro zato i jest ovo najgori vijek, dok su muškarci bili aktivni bilo je napretka za civilizaciju, sad mogu se samo vratiti svi komotno na poljoprivredu jer to matrijarhat samo nudi :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by storm » 18 Jun 2017, 19:53

Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:14
Krokodil Behko wrote: 18 Jun 2017, 17:37
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 17:11 Ova pojava nije strana u Islamu, čak šta više najveći muslimani su se borili da fizički borili protiv takvih, zanemarujući poslanika Muhameda halife kao što su Ebu Bekr i Omer su itekako imali šta reagovati protiv takvih.

I sad dođe neka Klara i neka ženturača hodža i kaže i uporedi se sa prvim ljudima koji su bili sa poslanikom Muhamedom a..s i bukvalno jeli sa njim.
"Musaylimah (Arabic: مسيلمة‎‎) or Musaylimah bin Ḥabīb (Arabic: مسيلمة بن حبيب‎‎) was one of a series of people (including his future wife) who claimed prophethood in 7th century Arabia, after meeting Muhammad. He is considered by Muslims to be a false prophet, and is always referred to as "the Liar" (Arabic: الكذّاب‎‎ al-Kazzāb).[1]

https://en.wikipedia.org/wiki/Musaylimah

Musejlimah Lažljivi je isti slučaj kao i sa ženskim hodžama.

Džamiju su napravili u svojoj avliji, a tvoja ih avlija ne zanima.
Neko kome je rad na crno blagodet, a voli pljuckati po svima u svijetu, trebao bi znati da nikom nije zanimljiv, pogotovo sa poderanim džepovima.
Ako su krivi muslimani, sebi su krivi i to je njihova stvar. Trebao bi se svako pozabaviti sa svojom avlijom, a ne zabadati nos u tuđe. Osnovni i najveći problem u Islamu i jeste što bi neki nametali drugima svoje viđenje stvari.

Već sam rekao i samo da ponovim, ako u ovom svijetu i u ovoj dimenziji, šejtan ima adresu, ona je sigurno u Rijadu.

Raditi na crno nije haram.
Još ako uzmeš na primjer da država uzima kamatu na razne stvari.
Dajte mi validan dokaz da je ovo ispravno po Islamu iz Kur'ana i Hadisa pa onda filozofirajte svi kojima je ovo svejedno, žena može biti imam samo kad nema muška i samo ženama može imamiti to je tačno, žena ne može biti imam zbog svoje pridode što nekad ima hajz pa ne može biti u džamiji jer je u stanju džunabeta.

.". Sada sam vam vjeru vašu usavršio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera ..."

Bidati novotarije su oholost, i ovim činom se smatra da oni bolje znaju od Allaha i njegova poslanika ništa drugo.

Praktično pitanje " Gdje kosa nezamotane žene pada kad je na sedždi.
Raditi na crno je kršenje zakona....a ti ako ga ne priznaješ i odgovaraš samo šerijatskom zakonu....znaš gdje ga ima...
i piši kad stigneš....wtf, da mi ne bi ti sad mijenjao zakone i postavljao svoje :lup
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 19:55

Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Heidi » 18 Jun 2017, 19:57

Ma bole briga. Ja znam kome se obracam i molim. To sam sa sobom rijesila. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by storm » 18 Jun 2017, 20:00

Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.
To me nimalo ne zanima....
btw suđenje Karadžiću i svim ostalim je samo politička korekcija i balansiranje zapada....sasvim druga priča, i žestoko miješaš kruške i jabuke.
Ja sam jako tolerantan do svih vjera, boja i nacija i za razliku od tebe imam i nekih djela na tom planu....ali onaj tren kad osjetim, da se moja tolerantnost iskorištava da me zgazi netko.....sprema se pakao....jednostavno :pusi

Rekoh ti....onda znaš gdje je životni prostor po tvojoj mjeri
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80757
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9947 times
Been thanked: 6772 times
Status: Online

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Julia-Klara » 18 Jun 2017, 20:01

Mutevelija ponovo jase
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:03

storm wrote: 18 Jun 2017, 20:00
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.
To me nimalo ne zanima....
btw suđenje Karadžiću i svim ostalim je samo politička korekcija i balansiranje zapada....sasvim druga priča, i žestoko miješaš kruške i jabuke.
Ja sam jako tolerantan do svih vjera, boja i nacija i za razliku od tebe imam i nekih djela na tom planu....ali onaj tren kad osjetim, da se moja tolerantnost iskorištava da me zgazi netko.....sprema se pakao....jednostavno :pusi

Rekoh ti....onda znaš gdje je životni prostor po tvojoj mjeri


CErić je za to lijepo rekao Bošnjaci imaju dva svijeta jedan "islamski " i jedan evropski.
I tu dolazi do sukoba nacije i religije što je druga tema, gdje se pokušava nekako zakrpiti i evropsko i islamsko nekakvim bosanskim islamom.
Kao što rekoh to je druga tema.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:05

Julia-Klara wrote: 18 Jun 2017, 20:01 Mutevelija ponovo jase
Ja nisam vidio da se drugi ne slažu sa mnom ako ja jašem oda i rethna Remb i ostali kojima je ovo cirkus jašu :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by storm » 18 Jun 2017, 20:06

Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 20:03
storm wrote: 18 Jun 2017, 20:00
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.
To me nimalo ne zanima....
btw suđenje Karadžiću i svim ostalim je samo politička korekcija i balansiranje zapada....sasvim druga priča, i žestoko miješaš kruške i jabuke.
Ja sam jako tolerantan do svih vjera, boja i nacija i za razliku od tebe imam i nekih djela na tom planu....ali onaj tren kad osjetim, da se moja tolerantnost iskorištava da me zgazi netko.....sprema se pakao....jednostavno :pusi

Rekoh ti....onda znaš gdje je životni prostor po tvojoj mjeri


CErić je za to lijepo rekao Bošnjaci imaju dva svijeta jedan "islamski " i jedan evropski.
I tu dolazi do sukoba nacije i religije što je druga tema, gdje se pokušava nekako zakrpiti i evropsko i islamsko nekakvim bosanskim islamom.
Kao što rekoh to je druga tema.
Ne treba biti ni europski ni arapski, neka bude Bosanski kakav je bio...
A ti ako si radikal u civilizaciji u gadnom si problemu :tjesi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:08

Ako sam ja radikal, kakvi su onda pravi radikali :sok
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Krokodil Behko » 19 Jun 2017, 00:12

Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.

Ti živiš na teritoriji države i moraš poštovati njene zakone. Ako ti se ne sviđa.. kupi krpice i pravac KSA, ako te prime, a neće, jer kako sam već rekao, nigdje nisi gologuz dobrodošao, pa ti sad malo razmisli i javi mi zaključke.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 19 Jun 2017, 00:17

Krokodil Behko wrote: 19 Jun 2017, 00:12
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.

Ti živiš na teritoriji države i moraš poštovati njene zakone. Ako ti se ne sviđa.. kupi krpice i pravac KSA, ako te prime, a neće, jer kako sam već rekao, nigdje nisi gologuz dobrodošao, pa ti sad malo razmisli i javi mi zaključke.

Nema zakona koji me može protjerati na osnovu mišljenja.A zakoni kako ljudski tako Božanski su se mijenjali kroz historiju, šta ti daje garanciju da će u BIH sve ostati zacementirano.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Krokodil Behko » 19 Jun 2017, 00:23

Mutevelija wrote: 19 Jun 2017, 00:17
Krokodil Behko wrote: 19 Jun 2017, 00:12
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.

Ti živiš na teritoriji države i moraš poštovati njene zakone. Ako ti se ne sviđa.. kupi krpice i pravac KSA, ako te prime, a neće, jer kako sam već rekao, nigdje nisi gologuz dobrodošao, pa ti sad malo razmisli i javi mi zaključke.

Nema zakona koji me može protjerati na osnovu mišljenja.A zakoni kako ljudski tako Božanski su se mijenjali kroz historiju, šta ti daje garanciju da će u BIH sve ostati zacementirano.
Nije na osnovu mišljenja, nego na osnovu kršenja zakona i neizvršavanja obaveza.
Ok, ako ti se dopada kod nas, postoji i alternativa - zatvor :ok

A dobro da si pomenuo i mijenjanje božanskih zakona, tt je to, pošto oni ionako nemaju veze s bogom :rol
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Socrates » 19 Jun 2017, 00:26

Niko ziv ne voli sve zakone, ali to je jedino sto nas razlikuje od zivotinja. :rol Da se ne bi upustali u rat svako protiv svakoga, moramo zivjeti po nekim pravilima.

A sto se tice takozvanih Bozijih zakona, ne mogu biti Boziji ako ga primjenjuju ljudi.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 19 Jun 2017, 00:32

Socrates wrote: 19 Jun 2017, 00:26 Niko ziv ne voli sve zakone, ali to je jedino sto nas razlikuje od zivotinja. :rol Da se ne bi upustali u rat svako protiv svakoga, moramo zivjeti po nekim pravilima.

A sto se tice takozvanih Bozijih zakona, ne mogu biti Boziji ako ga primjenjuju ljudi.
Mogu ako su iz Božijih Objava i da mijenjali su se do posljednje Objave Islamske od Solomona Mojsije Davida pa do Muhameda.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 19 Jun 2017, 00:33

Krokodil Behko wrote: 19 Jun 2017, 00:23
Mutevelija wrote: 19 Jun 2017, 00:17
Krokodil Behko wrote: 19 Jun 2017, 00:12
Mutevelija wrote: 18 Jun 2017, 19:55 Pa meni je bitniji zakon Božiji nego državni, jer državni zakon je nepravedan dok Božiji nije, pa samo treba uzeti za primjer suđenje Karadžiću.

Ti živiš na teritoriji države i moraš poštovati njene zakone. Ako ti se ne sviđa.. kupi krpice i pravac KSA, ako te prime, a neće, jer kako sam već rekao, nigdje nisi gologuz dobrodošao, pa ti sad malo razmisli i javi mi zaključke.

Nema zakona koji me može protjerati na osnovu mišljenja.A zakoni kako ljudski tako Božanski su se mijenjali kroz historiju, šta ti daje garanciju da će u BIH sve ostati zacementirano.
Nije na osnovu mišljenja, nego na osnovu kršenja zakona i neizvršavanja obaveza.
Ok, ako ti se dopada kod nas, postoji i alternativa - zatvor :ok

A dobro da si pomenuo i mijenjanje božanskih zakona, tt je to, pošto oni ionako nemaju veze s bogom :rol

Slaba ti je ta hijerarhija, piramidu ćeš srušiti ako kreneš otpočetka logika je neka od višeg staleža treba početi. ;)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Socrates » 19 Jun 2017, 00:36

Mutevelija wrote: 19 Jun 2017, 00:32
Socrates wrote: 19 Jun 2017, 00:26 Niko ziv ne voli sve zakone, ali to je jedino sto nas razlikuje od zivotinja. :rol Da se ne bi upustali u rat svako protiv svakoga, moramo zivjeti po nekim pravilima.

A sto se tice takozvanih Bozijih zakona, ne mogu biti Boziji ako ga primjenjuju ljudi.
Mogu ako su iz Božijih Objava i da mijenjali su se do posljednje Objave Islamske od Solomona Mojsije Davida pa do Muhameda.
Pa I bozije objave se uzimaju istinite na rijec. :rol Sve ja tebe razumijem, ali vjerovati na rijec covjeku da je nesto Bozija Objava daje preveliku vaznost I kredibilitet tom covjeku.

Bukvalno mu se pripisuju bozje karakteristike.

Sto je samo po sebi grijeh prema Bogu. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 19 Jun 2017, 00:38

PA imaju ispiti po kojima se saznaje da li je čovjek poslanik.
TO je isto kao da kažeš da poštaru prepisuješ karakteristiku pisca :palacgore
VJerovati da je pismo od neke osobe poštaru je sumnjati u kredibilitet pošiljaoca zato što poštar pismo nosi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Socrates » 19 Jun 2017, 00:39

Postar moze da donese na vrata Nove Zakone, ali ne moze da ucestvuje u njihovom tumacenju i primjeni. :p
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests