Reformacija islama

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Maja » 07 Mar 2017, 20:08

Podrska za hodzu.
Cuj dzemat ne placa clanarinu a gore sve ko neki vjernici.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by SPINERKA » 07 Mar 2017, 20:13

:aplauzz Hodza --CAZIN


:hihi tamo cu za godisnji--
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2017, 20:15

Zar Chloe nije nama ispričala kako su oni tamo svi uzorni vjernici? :D
online

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Remzudin » 07 Mar 2017, 21:57

neka neka,to je sve moja kazna zbog lov na sihirbaze u Cazinu.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Melek » 07 Mar 2017, 22:19

Ima neku hrvatsku facu :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Chloe » 07 Mar 2017, 22:22

Krokodil Behko wrote:Zar Chloe nije nama ispričala kako su oni tamo svi uzorni vjernici? :D
:D. :D. .... jok ja ... to si ti zamjenio .... :zubi

:jonas .... Lučka? Autonomaši većina .... :rol :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Maja » 08 Mar 2017, 11:00

Mozda ce strajkovati i ramazan pa nece postiti.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by Bla » 08 Mar 2017, 11:04

ili će im za osvetu razvlačiti teravije :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hodža štrajkuje: Koliko para - toliko ezana

Post by SPINERKA » 08 Mar 2017, 12:44

:kafa
Platu za februar nikako nisam dobio. Plata mi je trebala biti 700 KM, pa su je smanjili na 450 KM, ali ni to nisam dobivao redovno. Nekad mi daju 100 KM i to je bilo to, ali sada ni to

:hihi jos nije shvatio poruku ---
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Reformacija islama

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2017, 16:25

MINISTAR UNUTRAŠNJIH POSLOVA AUSTRIJE: „Islamska zajednica u BiH je predivan primjer za Evropu“

Image
Wolfgang Sobotka, ministar unutrašnjih poslova Austrije, na konferenciji "Oblikovanje naše zajedničke budućnosti" u Sarajevu, kazao je danas da je Islamska zajednice u BiH, koja je okrenula leđa od radikalnog islama, predivan primjer za cijelu Evropu.

"Pitanje evropskog islama, ne samo sa tačke gledišta drugih vjerskih zajednica, nego i sa ateističkog pristupa, je važno, jer biće potrebno da islamska vjerska zajednica objasni i prikaže svoju vjeru i naravno da se ogradi od radikalizma.

BIH je jedan predivan primjer, gdje stoljećima živi evropski islam. Jutros sam od kolege čuo kako je Islamska zajednica BiH okrenula leđa od radikalnog islama, što je pravi primjer za Evropu.

S druge strane u samoj IZ su prikazali da vjera nije instrument za provođenje terora i rata.

Mislim da će to biti težište našeg predsjedavanje Evropskom unijom 2018., da prikažemo tu toleranciju koja ovdje vlada. Potrebno je da napravimo nacrt modela koji će se suprotstaviti terorizmu i opasnostima", naglasio je Sobotka.

Prema njegovom mišljenju, s terorizmom se potrebno boriti u njegovom korijenu, kako bi društvo koje je naslijeđeno od predaka, mogli ponuditi mladima.

"Ovo je nasljedna konferencija nakon one u Beču 2015., a to je bio početak. Razmišljali smo kako da se borimo protiv tog fenomena.

Što se tiče policijskog rada danas jasno je da moramo izvršiti preventivni rad kako bi to djelovanje terorizma mogli spriječiti.

Trebamo oblikovati društvo kako bi imali pozitivan život. Mislim da se za održavanje ove konferencije nije moglo izabrati bolje mjesto od Sarajeva.

Baš za Evropsku uniju, a pogotovo za Austriju je značajno da po pitanju sigurnosti i borbe protiv terorizma, da BiH i države iz regiona intenzivno uključimo u tu borbu", smatra Sobotka.

Austrijski ministar unutrašnjih poslova kaže da je sa BiH bilateralno urađeno dosta toga, što može predstavljati dobar početak kako bi se djelovalo protiv terorizma i organizovanog kriminala.

"Sa sigurnošću su nam potrebni najbolji standardi kako bi došli dobri rezultati. Bitna je razmjena DNK podataka, otisci prstiju, da imamo sistem koji je za cijelu Evropu isti, kako bi policija mogla raditi svoj posao.

Težimo sa svim našim evropskim partnerima boljoj saradnji s državama na Balkanu.

Prevencija je vrlo bitno polje, sam policijski rad neće biti dovoljno efikasan bez toga.

Obrazovanje, školovanje, obučavanje policijskih struktura da na samom početku mogu prepoznati terorizam. Prevencija na društvenim mrežama da se govor mržnje prepozna.

Na ovoj konferenciji bitna tema je zajedničko razumijevanje naših glavnih životnih vrijednosti. Ako stvorimo mogućnost da se te osnovne vrijednosti u cijeloj Evropi razumiju, žive, primjenjuju i sprovode možemo pozitivno oblikovati društvo", smatra Sobotka.

BiH i Republika Austrija organizovali su u Sarajevu konferenciju ministara unutrašnjih i vanjskih poslova pod nazivom "Oblikovanje naše zajedničke budućnosti".

Skup je nastavak aktivnosti s konferencije održane u martu 2015. u Beču i usvojene Bečke deklaracije - Borba protiv nasilnog ekstremizma i terorizma.

Cilj konferencije je da se analiziraju mjere koje su poduzimane u protekle dvije godine, te planiranje budućih koraka u borbi protiv terorizma i radikalizma.

Na konferenciji učestvuju predstavnici 13 zemlja iz regiona i Evropske unije, te EUROPOL-a, OSCE-a, nevladinog sektora, akademske zajednice i mladih.

(Vijesti.ba/AA)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2017, 19:55

Image

Seyran Ates, advokatica, spisateljica i aktivistkinja za prava žena, otvorila je u petak u Berlinu džamiju koja propovijeda vjerske slobode i jednakosti. To je njen odgovor, kako tvrdi, na povećanje fundamentalizma.
"Liberalna" džamija, u kojoj rame uz rame molitvu mogu obavljati muškarci i žene, zvanično je otvorena u Berlinu, u četvrti Moabitu na trećem spratu evangeličke Johannis crkve. Zvaničan naziv joj je "Ibn-Ruschd-Goethe".
Seyran Ates se prije šest godina doselila u Njemačku i pokrenula ovu ideju, da bi se 16. juna i obistinila. Džamija je dobila ime po islamskom učenjaku, liječniku i filozofu Ibnu Rušdu i njemačkom književniku i misliocu Johannu Wolfgangu von Goetheu.

Seyran Ates je za njemački magazin Der Spiegel rekla da je džamija otvorena za sve, osim za one koji nose burku ili nikab. Ona vjeruje da prekrivenost cijelog tijela nema ništa s religijom.

Dodaje da u Njemačkoj vlada "turski državni islam" te da većina imama ima poremećen odnos prema vjerskoj slobodi, ravnopravnosti spolova i homoseksualnih osoba.

Ona smatra da je tumačenje islama iz prošlosti posljedica toga da su liberalni muslimani u Njemačkoj prepušteni sami sebi.

Najavljeno je da će vjernici u džamiji imati veću policijsku zaštitu, a da će molitvu predvoditi politologinja iz Švicarske Elham Manea i neurolog iz Oldenburga Mimoun Azizi.

Zbog svog liberalnog stava prema islamu 54-godišnja Seyran Ates je često izložena kritikama, čak i uvredama i prijetnjama.

(klix)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Hannibal » 17 Jun 2017, 19:56

brzo ce kijametski dan
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Podrinjac » 18 Jun 2017, 00:07

Vi kijametski dan dozivate već 20 i kusur godina.
Ne znam što je toliki boom ova vijest.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 00:08

Gologlave žene miješani džemati :bua :bije :puca :puca :kuku :kuku


Kijametski dan se sprema 1400 godina, sam dolasak poslaniak Muhameda je okidač kijametskog dana. On je poslat kao milost svjetovima, više Božije milosti i Objave nema samo Oganj i Vatra ko se ne pokori.

Izgleda da je Ibn Tejimije nekad i imao pravo.


Šta je sljedeće uzimanje abdesta od krvi menstruacije :bua

Klanjanja dok su džunubi žensko ne može biti imam baš iz ovog razloga niti može biti poslanik niti je ikad bila ikoja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 776
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 46 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by biha » 18 Jun 2017, 00:14

Zamislite sljeve i sdesne strane budu dvije macke u safu!! A ti u mjesto selama kazes uh dobra!!!Sejtanska posla!!!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 00:16

Ovu bi džamiju Muhameda a.s spalio sa užitkom kao što je porušio i kipove.

Muškarac i žena ne smiju biti u istoj prostoriji osim ako su mahrem. Čak ne smije ni amidžić sa amidžišnom.

Brat otac i amidža smiju i smatraju se mahremom-
Last edited by Mutevelija on 18 Jun 2017, 00:17, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Hannibal » 18 Jun 2017, 00:17

ja bi je spalio da mi je naprave u sa
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 00:18

Feministkinj, ja imam opravdan razlog što ih mrzim

Trebaju se izjasniti kao religija.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Lavlje_srce » 18 Jun 2017, 00:45

Ja prva ne bih klanjala s muskarcima, al eto kome odgovara, bujrum.
Hannibal wrote: 18 Jun 2017, 00:17 ja bi je spalio da mi je naprave u sa
Ne sumnjam da ce se naci neki slicnog mentalnog sklopa i fakat je spaliti. I ne, ne bi je 'tebi' napravili u Sarajevu, spusti se na planetu Zemlju.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: U Berlinu otvorena prva liberalna džamija, muškarci i žene molitvu obavljaju rame uz rame

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 00:47

Da sam po mogućnosti pobunio bi se ali nije kod nas, jer dužnost je muslimana ukazivati na loše a uputiti na dobro.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests