Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120429
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6979 times
Been thanked: 7913 times
Status: Online

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Krokodil Behko » 14 Jan 2015, 10:20

Salahuddin wrote:Kada je Muhamed a.s dosao pred samu Meku sa velikom vojskom iza sebe, u Meki su se nalazili neki koji su ucinile zlocine prema muslimanima. Medjutim, niko, ama bas niko nije bio ubijen. Poslanik je tada rekao:" Ko god ostane u svojim kucama, bice siguran". To znaci, oni koji se ne budu borili, nece ni poginuti. Hind, zena koja je njegovom amidzi jela jetru iz osvete, zbog toga sto je on (Hamza, Poslanikov a.s amidza) ubio njenog oca u dvoboju koji su bili bicaj prije bitaka, ostala je ziva. Njen rob, kojeg je ona oslobodila u zamjenu za ubistvo Hamze, takodjer nije bio kaznjen. I onda dodje ovakav lik. Pa, nije cudo sto smo u kurcu. :grana

Da, i Hind i Vahsijj (oslobodjeni rob) su primili islam nedugo nakon toga. Ali bez prisile. Kao ostatak Meke uostalom. Svi su gradualno presli na Islam.
To samo daje odgovor, šta bi Muhamed rekao o onim fanaticima iz Pariza.
Tu nema nikakve sumnje.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Heidi » 14 Jan 2015, 15:25

E ovo su sejtanska posla :kafa
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Lebowski » 09 Mar 2015, 11:47

[ytube][/ytube]
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Zagorka » 09 Mar 2015, 13:38

Nikako ne volim klikati na bilo koji video :help
Ako naiđe neko da mu nije mrsko da u par riječi kaže šta ovaj trabunja :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by REMB » 09 Mar 2015, 13:59

Ovaj lik mi nije niti može biti nekakav autoritet u islamu...uvažavam samo legalne predstavnike islamske zajednice u BiH. O svim bitnim vjerskim pitanjima može se konsultovati fetve i emin dr. Enes Ljevaković...tu su muftije, profesori FIN-a, glavni imami i imami.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Biba » 09 Mar 2015, 14:27

Ne mogu sada slusati video ali...zasto Bog ne moze oprostiti ako se covjek kaje...Bit je u istinskom kajanju a ne samo pukim rijecima...Božija je pravednost i sud ipak savrsenija a neki ljudi to ne mogu pojmiti... Davidu je Bog oprostio, i Kajinu iako je ubio brata.Nije Bog dozvolio da mu ljudi presude....Ja sam gledala i slusala video hodže Cajlakovića.On na duhovit način jako lijepo i mudro govori o Islamu...sve o smjernicama kako da budemo dobri ljudi..ne savršeni, to ni jedan covjek nije sposoban..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by REMB » 09 Mar 2015, 14:40

Naš poslanik Muhammed a.s. je rekao: "Bog prima pokajanje sve dok se duša nalazi u grlu." (ovo je učenje islama a ne ono)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Lebowski » 10 Mar 2015, 00:23

Ipak se radi o islamskom strucnjaku, cini se vrlo jakog obrazovanja.. doktorirao u Medini.. ima svoje poklonike.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37908
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2950 times
Been thanked: 2295 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Pasaga » 10 Mar 2015, 07:32

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Ipak se radi o islamskom strucnjaku, cini se vrlo jakog obrazovanja.. doktorirao u Medini.. ima svoje poklonike.
E, da im kazes da su njegovi "poklonici", vjerovatno bi te skratili za glavu. :D. A koliko je njih doktoriralo u Medini i Al-Azharu, pa njima ne pridajes neku paznju, vec si se uhvatio ovoga. A taj ogroman broj drugih prica nesto drugo. No, tebe njihova prica ne zanima, ti slusas Kuduza. Covjeka koji se bavio pitanjima tipa "je li novotarija peglanje odjece" i "je li dozvoljeno jesti kasikom". Slusaj ti njega, mnogo ces da naucis. :p
Jel ovaj doktorirao u Turbetu.... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 13 Jul 2015, 19:28

Lebowski wrote:Da li čestitati komšiji kršćanu njegov praznik ako on meni čestita moj?

[ytube][/ytube]

U svom odgovoru gospodin Kuduzović nije odgovorio potpuno, tj nije se osvrnuo na dio pitanja gdje je upit "ako on meni čestita moj" odnosno nije odgovorio je li dobro za nemuslimana da muslimanu čestita bajram naprimjer?

ja u biti pomalo sumnjam da Kuduzović zn a odgovoriti na to pitanje...zapravo me zanima da li je na svom predavanju on na ovo što ja sada pitam dao osvrt ?

Dakle odgovorite da li je dobro da nemuslimani muslimanu čestita barjam i zašto?

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by JCR » 13 Jul 2015, 21:32

Po ovoj "logici" nije

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Mirelam » 13 Jul 2015, 22:52

Nesto k'o "Djurine kuce carolije" :rol

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 14 Jul 2015, 07:33

JCR wrote:Po ovoj "logici" nije
Pa objasni zašto nemuslimanu npr, kršćaninu nije dobro da čestita muslimanu bajram i drugo !?

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 14 Jul 2015, 07:39

Salahuddin wrote:Nisam ni gledao video ove budale, pa ca ti ja, kao polu-normalan, reci jako kratko oko toga. Kada neko trazi zemlju da napravi kucu, vikendicu, vilu, hotel, uvijek ide ona "lokacija, lokacija, lokacija". Musliman bi trebao da kada hoce da nesto kaze ili uradi, treba uvjek i apsolutno uvijek da ima na umu "Nijjet, nijjet, nijjet" (za one koji ne znaju, ovo znaci namjera). Tako i sa cestitanjem Bajrama ovima koje si pomenuo. Ako ti je nijjet dobar, nema nista lose u tome sa tvoje strane I, i jos jednom I, moras biti svjestan, da ako znas da ce to uzrokovati da neko zamrzi islam ili jedan dio islama, onda je bolje da to ne cinis. Posljedice nasih rijeci su nasa odgovornost.

Znaci, bolje je ne cestitati, prvenstveno jer to nije radio ni Poslanik s.a.w.s niti njegovi prijatelji i prve Halife. Da je trebalo, to ne bi ostalo neispunjeno sa njegove, s.a.w.s, strane. Drugi razlog je ovo sto sam ti gore napisao.


P.S
Zaista mislim da ova tema treba da ide negdje u humor ili tako nesto. Zgrazam se pomisli da ce mozda neko poslusati savjete ove budale. Ne kazem da uvijek i u svemu grijesi ali je to vecinom slucaj. Kao sto sam naveo i u zadnjem odgovoru za cestitanje, tako skoro i u svemu drugome sto je iole bitno, ovaj covjek je klasicni primjer onoga cega se treba klonuti i pitanja postavljati ljudima koji za sobom imaju knjige koje su priznate kao validan izvor znanja, koje je vecina muslimanskih ucenjaka takvom okarakterisala ili ljude, opet koji su prihvaceni od vecine kao mjerodavni da daju odgovore na pitanja iz polja u kome su oni priznati kao alimi. Takvih ljudi ima mnogo i zaista mi nije jasno kad neko, pored tolikih silnih kjniga o islamu, sjedne da slusa ovakve tipove.
Nemoj se ljutiti ali nisi odgovorio /ili ne vidim odgovor/ na moje najvažnije pitanje: je li dobro ili nije za kršćanina da muslimanu čestita njegovu vjersku slavu i kako se tada musliman osjeća i što bi trebao reći ?

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by JCR » 14 Jul 2015, 17:50

Jakov 888 wrote:
JCR wrote:Po ovoj "logici" nije
Pa objasni zašto nemuslimanu npr, kršćaninu nije dobro da čestita muslimanu bajram i drugo !?
Navodni znaci imaju svoju ulogu u recenici. Nit ce mene cestitanje Bozica pokrstit, nit ce nekog cestitanje Bajrama prevest na islam.

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 14 Jul 2015, 19:23

Salahuddin wrote:
Jakov 888 wrote:
Nista namjerno. Ja sam zaista stekao utisak da zelis znati o stavu muslimana prema cestitanju blagdana nemuslimanima. Posto sada vidim pitanje veoma jasno, mislim da je to pitanje vise za krscane/hriscane, ne muslimane. Jer u slucaju muslimana, ako mu krscanin cestita blagdan, recimo Bajram, to je nesto zaista sto ce svaki musliman cijeniti i trebalo bi da se zahvali na cestitci. Nadam se da sam sada odgovorio na tvoje pitanje. Vjeruj mi, to je jedini ispravan odgovor, ne zato sto dolazi od mene, nego je takav islamski stav po tom pitanju.
U filmu je Kuduzović jako lijepo odgovorio /i slažem se sa time/ da musliman ne treba kršćaninu čestitati božić kojeg smatra dijelom troboštvai ja poštujem taj vjerski stav....ali nije ušao u problematiku kako se musliman treba ponašati ako mu kršćanin čestita bajram.... i izgleda da on kao i ti tu sitoaciju smatrate kao "normalna stvar" i poželjna jer gledaš sa pozicije da je islam u pravoj slavi sa bajramom a kršćanstvo nije sa božićem. Moje mišljenje je ako musliman hoće biti perfekltan u ponašanju i iskrenosti /Kuduzović to pokušava.../ on kršćaninu treba reći-hvala ti na čestitici ali tvoja čestitka nije u redu sa pozicije činjenice da time priznaješ islam iako nisi musliman pa je to svijesna ili nesvjesna dvoličnost i neiskrenost jer ja tebi božić ne čestitam iz pozicije iskrenosti da je taj blagdan paganska glupost i ne mogu glumiti toleranciju gdje ona ne smije postojati kao što je islam.

U tom smislu i tim razumijevanjem moja malenkost nije nikad čestitala bajram svojoj sestri preobraćenoj muslimanki....i ja zapravo ne znam kako ona to podnosi....iako ona nama skoro svake godine čestita božić sad mi žena kaže...ja baš i ne pratim pa sam je sad upitao. Doduše mi nismo klasični kršćani i mene božić posebno ne diže.

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 15 Jul 2015, 10:10

.
Last edited by Jakov 888 on 15 Jul 2015, 10:14, edited 1 time in total.

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 15 Jul 2015, 10:11

,
Last edited by Jakov 888 on 15 Jul 2015, 10:13, edited 1 time in total.

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 15 Jul 2015, 10:13

Jakov 888 wrote:
Jakov 888 wrote:
Salahuddin wrote:

Moj komsija Dusan, bio je uvijek prvi koji bi meni i ocu cestitao Bajram, docekujuci nas na ulazu u dvoriste kada se vracamo iz dzamije ali nije nikada presao na islam. To samo govori koliko je Dusan dobar covjek i da je gromada od covjeka. Ne postoji namjera (ne znam koliko sam puta ovo ponovio ali nikad nije dovoljno, kada se uzme u obzir koliku vaznost ima) i to je zavrsena prica.
Čuj... u vjeri nema kompromisa i vaša česta izjava i izjava kurana "merni moja a tebi tvoja vjera" to govori...pa stoga jer Kuduzović u pravu da muslimani ne čestitaju božić katolicima a i sami bi trebali biti sretniji da im katolioci ne čestitaju bajram jer iz perspektive religije tu blagoslova nema...budimo mi dobri ljudi po dsrugim stvarima ali vjera je vjera. To ne znači da ne treba biti međusobne rasprave o religiji ali da jedni drugima čestitaju po vjeri TO JE SMIJEŠNO. Primjer BIH da religija nije donijela tolerantno bratstvo: međusobni rat 91-95 godina.

Jakov 888
Na probnom
Na probnom
Posts: 28
Joined: 13 Jul 2015, 08:48
Status: Offline

Re: Praktični savjeti doktora Kuduzovića

Post by Jakov 888 » 15 Jul 2015, 13:39



U 8. minuti ovog predavanja Kuduzović spominje islamsko učenje o nagradama pa kaže da je dovoljno samo slušati predavanje (futvu, ako sam dobro razumio izraz) imama petkom i pšri tome uopće nije važno da li prihvata ili ne prihvata rečeno (futvu) slušač biva nagrađen. To mi je smiješno...važno je prisustvovati predavanju a to što to predavanje /POUKA/ ne mijenja tvoje srce ili si pak protiv pouke TO NIJE VAŽNO !?

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests