Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2015, 18:05

Salahuddin wrote:Behko, Behko...ja taman mislio bice nesto od njega. :grana To se cujes sa Lebowskim ili sta? :valja

Samo prepričavam šta sam gledao na HC i koristim gužvu, da se malo raspišem o historiji. Očekivao sam, da me neko pita da li je sačuvano koplje sudbine original, ali eto, ništa. :cudi
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Post by Mohr » 23 Oct 2015, 20:21

rethna wrote:
Mohr wrote: Nego, zna li se ovdje (među vjernicima) da je Muhammed s.a.v.s. bio nepismen :roll
Nek si nam obznanio :roll


Pitam, jer sam im'o, blago rečeno, komičnih situacija s mnogim revnim vjernicima koji ne znaju taj fakat ;)

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Post by rethna » 23 Oct 2015, 21:05

Da, ja sam zapostio jutros. Malo ce gadno biti tamo pred aksam, ali gledacu da se necim zanimam. Zbog toga ni u lov nisam otisao, iako sam prvi put dobio (a nije da sam trazio dosad) "tag" za srndaca. Imam jos vikend, i nekoliko dana poslije toga. Ako se nista ne ulovi do kraja mjeseca, gotovo, istece markica.

Kad smo vec kod Ashure, zna li neko bez gugluharenjasta je to? :ooo[/quote]
Ne zamjeri,mislim da je dan kad je Allah dz.s. spasio Musa-u a.s od tzv vladara,faraona. Ovaj dan se posti(kao sto ti rece da si uradio :ok ) no nije farz,dakle sunnet i brisu se grijesi no to je kako znam nagrada svakog posta.Da ne skrecem,na ovaj dan doduse postoje razni hadisi,mada neki nepotpuno utemeljeni to jeste za niz drugih dogadjaja na ovaj dan vezanih za poslanike koje necu nabrajati jer nisam siguran u vjerodostojnost.(a ne das mi da guglam :tuga)Ono sto je sigurno je da je preporuceno postiti jer je i nas poslanik a.s to radio i da je to najvrijedniji post posle ramazanskog,samo sto se ovaj ne napasta jer je nafila naravno.(barem je to moje znaje)Sad sam malo guglao (sorry,nisam mogao "stisnuti" :D ) nadjoh da je pohvalno postiti i dan prije,i da se uvode novotarije za koje sam cuo(i za koje mi google ne treba)
Mohr wrote:
rethna wrote:
Mohr wrote: Nego, zna li se ovdje (među vjernicima) da je Muhammed s.a.v.s. bio nepismen :roll
Nek si nam obznanio :roll


Pitam, jer sam im'o, blago rečeno, komičnih situacija s mnogim revnim vjernicima koji ne znaju taj fakat ;)
Skakvim se ti vjernicima susreces :hihi To je vecinom nesto prvo sto se iznosi(cinjenica)kada se pocne tema o vjeri a pogotovo Kur'an-u,sa onim slabog znanja ili onima drugih vjera,ili bolje receno onima koji pokusavaju malo i napasti Islam.Ma znas one njihove klasicne "da Kur'an nije Allahova Knjiga(neuzubillah) vec da ju je Muhammed a.s napisao"...
Last edited by rethna on 24 Oct 2015, 00:05, edited 1 time in total.
Question everything.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2015, 23:45

rethna wrote: Ne zamjeri,mislim da je dan kad je Allah dz.s. spasio Musa-u a.s od tzv vladara,faraona.

Kako to misliš "tzv vladar"?
Da se razumijemo, u historijskom smislu, za Egipat su sve ostale civilizacije obične selendre, uključujući tu i jerusalem. Da je taj Jerusalem nešto, od njega bi do sada, ostalo malo više od onog jednog jedinog zida, kraj kojeg sad plaču.
Kako sfinga?

Uostalom, ništa od tih "10 egipatskih pošasti" do sada nije dokazano, a pogotovo ne to da se more raspolovilo pred židovima.

I to sam gledao na onoj cionističkoj televiziji (HC), kad dovode pred kamere neke pseudohistoričare, pokušavajući dokazati to oko mora, pa te neke bolesti i smrti, kako su u direktnoj vezi sa Musa .a.s. ali stvarno im je slabo išlo.
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Јудеохришћанство и ислам додирне тачке

Post by Mohr » 24 Oct 2015, 00:00

rethna wrote:
Mohr wrote: Nego, zna li se ovdje (među vjernicima) da je Muhammed s.a.v.s. bio nepismen :roll
Nek si nam obznanio :roll

Krokodil Behko wrote: Upravo doznah za muslimane koji vjeruju, da je Isus božiji sin i tvrde da je Muhamed a.s. jasno najavio Isusov povratak na zemlju i da će se pojaviti u nekoj bijeloj munari u Siriji. Naravno, i ti muslimani su iz Sirije.

Šta bi tu bilo tačno?

Što se tiče Isusovog povratka, ja bih mu savjetovao da zaobiđe Siriju, obzirom na tamošnje stanje, jer moglo bi se desiti da ga neki vandali ponovo razapnu, na primjer ISIL.. Ili da ga pogodi ruska raketa.
Mozda te nisam razumio behko ali muslimani ne vjeruju da je Isa a.s (Isus) Boziji sin,nego Boziji poslanik.Da biti ce to u Siriji tacnije u Damasku,na bijeloj munari Velike dzamije poznate kao Umejadska.(Dzamija u kojoj lezi poznati islamski vojskovodja Salahudin,ako se ne varam,ipak neka me nas forumski Salahudin ispravi prvom prilikom :) ).
Ti vandali ga nikad ni nisu razapeli nego im se samo pricinilo, a od rakete nema straha jer ce se zadnji ratovi voditi kao u stara vremena macem,kopljem i sabljom.
I tako, priča nas vodi od Pontija do Pilata :o To je (pra)stara priča: Avram rodi Isaka, Isak rodi Jakova... što b' rek'o moj Bradonja :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana...

Post by Krokodil Behko » 06 Dec 2015, 17:40

Image
Konzervativni kršćani često vole upustiti u raspravu: "Da li je Kur'an pun barbarizama i mržnje prema ženama", odnosno manjka poštovanja prema nježnijem polu

Za razliku od recimo ateista, zaboravljaju da je i sama Biblija puna užasnih stihova koje današanje društvo smatra osuđujućim.

Toga su očigledno prvi postali svjesni mladi Holanđani, koji se okupljaju u grupi "Dit Is Normaal", te su odlučili napraviti eksperiment sa slučajnim prolaznicima. Naime, kupili su Bibliju, ali su joj korice promijenili i učinili da izgleda kao Kur'an, sveta knjiga muslimana.

Potom su izdvojili najradikalnije i najžešće odlomke, te ih čitali prolaznicima kako bi čuli njihovu reakciju na "žestoke dijelove Kur'ana koje treba osuditi i koji predstavljaju barbarsku misao".

Da, desilo se upravo ono što su očekivali, i ono što se vjerovatno sada vama mota po glavi.

Kažu da su na ideju došli nakon terorističkog napada u Parizu, te sve većem poistovjećivanju readikalna grupe tzv. Islamske države sa islamom kao religijom.

Muslimani su optuživani da prate religiju kojoj nema mjesta u zapadnoj kulturi, što je njih zaintrigirali da se zapitaju: Šta je sa kršćanstvom?

"Žena mora živjeti u tišini, sa potpunom predanošću"; "Ako odbiješ moje zapovjedi i zakone, pojest ćeš meso svojih sinova i kćerki"; "Ne dozvoli ženi da čita i uči, ne oprosti joj nego joj odsijeci šake", samo su neki od versova koje su momci sa YouTube kanala Dit Is Normaal pročitali svojim sugrađanima u Holandiji.

Jedna od ispitanica je kazala "...odsijeći nekom ruke, očigledno je da su muslimani takvi, ali...", no brzo je morala progutati svoje riječi kada je saznala da su ti versovi zapravo biblijski.
[ytube][/ytube]
online

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by rethna » 06 Dec 2015, 17:47

Drago mi je zbog ovoga.Ne zbog religija nego cisto da se pokaze ljudima koliko malo znaju i kako se predrasude izlivaju iz njih.
Question everything.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Podrinjac » 06 Dec 2015, 20:57

Nek znaju čime svete knjige raspolažu.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Lebowski » 06 Dec 2015, 21:05

Ovo bi bilo još bolje da u Kur'anu nema... pa otprilike isto. Religiozni radikali uglavnom bukvalno shvaćaju te tekstove a zasad je bukvalista više među muslimanima.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Lavlje_srce » 06 Dec 2015, 23:53

"Žena mora živjeti u tišini, sa potpunom predanošću"; "Ako odbiješ moje zapovjedi i zakone, pojest ćeš meso svojih sinova i kćerki"; "Ne dozvoli ženi da čita i uči, ne oprosti joj nego joj odsijeci šake"
Ovoga u Kur'anu - nema.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by storm » 07 Dec 2015, 00:08

Neznanje :tamo glupost :tamo strah :tamo mržnja :tamo ...onda dodati -izam i -fobiju po volji ( više njih)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Heidi » 07 Dec 2015, 07:22

Evropljanima treba dobra lekcija o drugim religijama, isto kao i Amerima...;) vecina dalje od krsta ne vidi.

I da pazljivo procitaju bibliju, naravno.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by carobnjak N » 07 Dec 2015, 07:28

romatičarka, gdje si ti poranila :kafa
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Heidi » 07 Dec 2015, 07:30

Na posao :jutarnja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by carobnjak N » 07 Dec 2015, 07:32

Voliš li ići na posao ? :D
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Heidi » 07 Dec 2015, 07:34

Volim. Zivot bez posla nema smisla.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by carobnjak N » 07 Dec 2015, 07:36

Super je to kad voliš ono što radiš :ok
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Askeza
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 05 Oct 2015, 02:35
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Askeza » 07 Dec 2015, 07:44

A jesu više i dodijali sa tim religijama i eksperimentima oko njih. Sve je to ista hrana za duše pokor(e)nih. Neka se ubajati i pokvari prije, a neka kasnije.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Biba » 08 Dec 2015, 20:08

Evropljanima treba malo vise pameti, a onijem deckima malo karaktera. Bibliju treba znati tumaciti a ne sve shvacati bukvalno.Kaomsto u pjesmi postoje metafore tak i u Bibliji...Sati provedeni u vinogradu i placa za rad radnika zjaci nesto ssvim drugo. I uzimanje ploda s drveta znaci nesto sasvim drugo. Mislim da ni to ispitanici je znaju a i mnogi na forumu.Tak je i s tim stihovima..
Da je Biblija tak jednostavna ne bi ju toelozi proucavali ...a ni onaj ruski mazematicar 50 godina vec..
Ti ljudi na ulici pojma nemaju a momci su to obilato iskoristili...
Tko danas cita Bibliju...mediji su nam puni raznih Seva Bradera i farmi i smradova..i bedaka i onih koji pljuju po svemu sto je sveto
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: KUR'AN ZAMIJENILI BIBLIJOM Pogledajte reakciju Holanđana

Post by Mutevelija » 08 Dec 2015, 20:28

Lavlje_srce wrote:
"Žena mora živjeti u tišini, sa potpunom predanošću"; "Ako odbiješ moje zapovjedi i zakone, pojest ćeš meso svojih sinova i kćerki"; "Ne dozvoli ženi da čita i uči, ne oprosti joj nego joj odsijeci šake"
Ovoga u Kur'anu - nema.
Ima ovo ali nije toliko radikalno.
"Muškarci su zaštitnici žena i vode brigu o njima zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje."
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests