Sudnji dan, raj i pakao

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by paparaci » 10 Mar 2015, 23:03

Lebowski wrote:
Kako niste .. svi ste redom. Salahuddin, Remb, Zagorka, ti..

Samo ne znam hoćeš li me ovdje skontati. :ooo
sta ti bi? sad si bio dobar. :D.

ni ovaj put te ne shvatam. :misli
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Zagorka » 10 Mar 2015, 23:27

Kontajte kako hoćete,ne zanima me.

Ja ne pokusavam preobratit nikoga,ni rođenom muzu ne kazem nista ako preskače džumu.Ja ipak malo drugačije stavove(mišljenje,tumačenje) imam.Čisto sumnjam da će mene neko prozivati što neko treći nešto radi/ne radi.

Hvala Bogu danas demokratija,svako neka radi sta god zeli.Lično mi ne smeta niko.Do onog momenta dok me ne upita zašto sam ja negdje svoje pare dala.Tad se ospem,jer je to najblaže rečeno krajnji bezobrazluk.

Zatim uzvrati kontra pitanjem:sta ti radis sa svojim parama,sto se ljudima ama nikako ne dopadne.......ako je neko dao (bubam) pet hiljada za izgradnju neke dzamije,a ti nemoj sjediti,češati guzicu i govoriti kako to ne treba,jer to su njegove pare.
Pokazi se boljim pa zaradi šest hiljada i razdijeli ih.Prodaj auto.Daruj.Bujrum.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 10 Mar 2015, 23:38

Joj sta je Julija pomislila...Ja da nekoga zelim preobratiti..Pa ja bi sebe trebala malo prvo preobratiti...ja pisem sta nas vjera tumaci a ne ja...pa ne bi ja nikoga ni na sta naterala...e svasta ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81401
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10297 times
Been thanked: 7155 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Julia-Klara » 10 Mar 2015, 23:48

na stranu pare, nij eni bitno, ali se kroz skoro sve postove provlaci teza da su ateisti manje vrijedni od ostalih, sto mi nema veze nikakve... ako je neko moralan covjek, a moral nije samo tvorevina nastala kao reakcija na religiju nego na sve zakone humanosti, moralan je sa religijom ili bez nje, to je sve sto ja tvrdim
apsolutno je svejedno jesi li vijernik ili ne, vjerujes li u jednog boga ili vise njih, molis li se ili klanjas - ako si human onda nisi los i zao covjek, to je sve
humanost niti dobrota se ne mjeri (samo) novcanim donacijama, jer da je tako, onda bi sirotinja koja nema sta udijeliti bila losiji covjek od nas samih :cudi
idemo predaleko u nadmudrivanju (presipanje iz supljeg u prazno), i ruzno je nazivati i jedne i drugima losima, glupanima, nepismenima, neukima,zato ohanite malo
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 11 Mar 2015, 12:56

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:
Tigris wrote:musliman je onaj od cijih ruku i jezika su sigurni ostali......samo jedan primjer........


a procjene vrsi samo Svevisnji..................tako da ono sta ima kako si......... :o
Ko to pobije samo jednom prestaje biti musliman? :o

Po mojoj logici, koja se ne mora nužno slagati sa islamskom, musliman je svako ko vjeruje u Allaha, da je Kur'an Božija objava i Muhamed poslanik. Koliko će biti dobar i poštovati propise valjda spada u nešto drugo.
Djelimicno tacno. :valja Naime, dok je tacno da su ovo neki univerzalni standardi po kojima se sudi da li je neko musliman, treba da znas ti, a i ostali, da ova recenica ne podrazumijeva puko izgovaranje ovih rijeci. Ako cinis nesto sto se kosi sa islamom u korijenu, onda ti nije dovoljno ovo. Ne mozes ovo govoriti a postupati suprotno Kur'anu i Sunnetu. Tako da ove grupe, koje se pripisuju muslimanima, izlaze iz islama zbog toga sto su u direktnom sudaru sa islamskim ucenjem. Pored ovoga sto si ti napisao, postoje stvari koje nuliraju to tvoje vjerovanje, pa makar ti i vjerovao, ti nisi musliman jer si ucinio nesto sto te je izvelo iz islama.

Naprostiji primjer tog, u vezi ovih grupa, moze se navesti to sto dozvoljavaju nesto sto Kur'an zabranjuje ili obrnuto. To je dovoljno da se izadje iz islama.
Nije djelimično tačno nego je tako.. Izgovoriš i vjeruješ u to naborjano i već si musliman. Kako ćeš se dalje ponašati je tvoja stvar i da li ćeš postati odmetnik. Muslimanu je dozvoljeno činiti loša djela ako se pokaje, ne ispunjavati obaveze, postaje samo griješnikom ali i dalje ostaje musliman ako vjeruje. Zbog neznanja, nemanja snage i mogućnost, interpretacije riječi Kur'ana i Sunneta a bgm tu se može svašta pronaći i opravdati svoja dijela istim.

Odmetnik postaje kada prestane vjerovati u nešto, kada počne sumnjati u objavu i ostalo.
musliman je onaj od cijih ruku i jezika su sigurni ostali
Šta bi ovo značilo u praksi? Ništa, jer se možeš i ne držati ovoga a ostati musliman u mnogi situacijama. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 11 Mar 2015, 20:51

Ulema proglasi zato što nije u interesu da ti budu muslimani.
ima li ijedna religija na svijetu koja bi propagirala "dozvoljeno je grijesiti" ma sta dolazilo poslije ove fraze? Nema, koliko je meni poznato.
Sve.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 11 Mar 2015, 23:48

Nijedna religija ne propagira grijeh...ali, Bog je stvorio čovjeka..čovjek nije ni Bog ni životinja...On u sebi od početka nosi borbu između dobra i zla.Bog je tako dao čovjeku slobodu da bira i nagovara ga da bira dobro jer će tako u svem trpljenju biti konačno spašen ...Vrag propagira grijeh...i vrlo je moćan a i snalažljiv, vrag nije ni crn kako se piše..Zna on biti i dobar i slatkorječiv i napast...samo jedno nije, nije lijen, nikad ne miruje i...nagovara i propagira grijeh...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 12 Mar 2015, 00:00

Ni ateizam ne propagira grijeh. A to da je bog stvorio čovjeka okači mačku pod rep.
Kad si već ubjeđena u to stvaranje onda reci postupke kako nas je stvorio.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 12 Mar 2015, 00:04

Ko te je stvorio podrinjac, kad si tako pametan?

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 12 Mar 2015, 00:15

Roditelji

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by REMB » 12 Mar 2015, 00:22

Ti mene sa svojim plitkim i ograničenim shvatanjima ako ne otjaras odavde neće niko.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 12 Mar 2015, 00:28

Podrinjac wrote:Ni ateizam ne propagira grijeh. A to da je bog stvorio čovjeka okači mačku pod rep.
Kad si već ubjeđena u to stvaranje onda reci postupke kako nas je stvorio.
Pise jasno da sno napravljeni od ilovace a onda nam je udahnuta dusa sto je mnogo uzvisenije nego 'nastati od majmuna'. Zasto se Bogodlucio za ilovacu ostace misterija jer je mogao samo reci Budi i mi bi bili. Cak nije morao ni reci. Zene su vec nesto posebno.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by storm » 12 Mar 2015, 08:01

Pop kaže prašina :djed
Iz praha si nastao, u prah ćeš se vratiti... Dakle sam malo razlike u receptu... Zato ja pijem da se ne rasusim :888
Vi od ilovace ne morate :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 12 Mar 2015, 12:24

REMB wrote:Ti mene sa svojim plitkim i ograničenim shvatanjima ako ne otjaras odavde neće niko.
pa to je super...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 12 Mar 2015, 12:57

Podrinjac, onaj hinduisticki svecenik koji je tri dana bio mrtav i bio u paklu...pise da je bas vidio kak Bog pravi covjeka od zemlje..pa kad se oznojis i koza se guli, hbte pa da ata smo vec zemlja i voda...je naravno s suaom..iz praha si covjece naatao i u prah ces se pretvoriti...ma nije bitno je li bila evolucijaa ili ne..i kak je cova stvoren, bitno je da bez Boga nema smisla...dobar ateista je vjernik i to nas u Boga....et...ni katolici neki ne tumace dobro..nije Isus otkupio sve grikeha samo tako...otkupljenje se postize trpljenjem na ovom svijetu i vjerom preko granice materijalnog tijela i svijeta i omocu vjernosti i ljubavi prema Bogu....pakao je za one koji hule protiv Boga...i cine zlo bez kajanja..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 12 Mar 2015, 13:16

'Kad se oznojiš koža se guli' to prvi put čujem.
Kako ćeš se pretvoriti u prah kad ćete crvi pojest ??
U prah se jedino možeš pretvoriti jedino kada te zapale. Nikakav to dokaz nije.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by storm » 12 Mar 2015, 13:20

Podrinjac wrote:'Kad se oznojiš koža se guli' to prvi put čujem.
Kako ćeš se pretvoriti u prah kad ćete crvi pojest ??
U prah se jedino možeš pretvoriti jedino kada te zapale. Nikakav to dokaz nije.
Joj tebe :D ma to su sve stilske figure, da se tada neukom i nenačitanom, tj nepismenom narodu stvori predodžba o nauku vjere ... Bog storitelj svega živog i neživog točka amen :oo
Znanost pokazuje drugačije i ja bi se ipak u nekim stvarima naslonio na znanost...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Biba » 13 Mar 2015, 12:40

Stormeee, ata znanost pokazuje, koliko si puta naisao na recenicu-Za nekoliko godina cemo moci to ibto...ili mozda cemo to i to...hbte pa znanost ne zna ni otkud ovolki dijabetes, eno sad tumace da su tri obroka dnevo i da je dorucak najvazniji...da su to zablude i da je to americko maslo...jer su htjeli sto vise prodati pahuljice koje su proizveli za dorucak....cinjenica je da su indijanci pusilibduvan a nisu bolovalibod raka...i da ponekad nisu jeli nista 2-4 dana ali nisu imali dijabetes...pa koja znanost....sad ce meso umjestobpilica uzgajati...barem da naprave da od zraka mozemo zivjeti, ja bi rekla -Masala!....ili cemo onda imat bolest lude piletine...ma pilece ludilo...ili znanstveno...ama ne znam, ne bi me cudilo nibda autra dodze sudnji dan...ma pakao je patnja a tko od nas ne zna za patnju...pa eto tko zeli patnju vjecnu nek ne vjeruje...to je stanje duha a ne vragovi i ognji...pa zar ne vidite kako se vraga crta, ima kopita i rogove ko zivotinja ali tijelo covjeka...i nista ne kontate, pa i to je figurativno...covjek sam od sebe pravi vraga...ili je vecinom dobrica...ma svi smo ponekad vrazicci :obrve :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Podrinjac » 13 Mar 2015, 12:49

aa sigurno vjere i svete knjige znaju od kuda ovoliki dijabetes i karcinomi. Možda ima napisano i kako se liječe.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sudnji dan, raj i pakao

Post by Lebowski » 13 Mar 2015, 12:53

Biba wrote:Stormeee, ata znanost pokazuje, koliko si puta naisao na recenicu-Za nekoliko godina cemo moci to ibto...ili mozda cemo to i to...hbte pa znanost ne zna ni otkud ovolki dijabetes, eno sad tumace da su tri obroka dnevo i da je dorucak najvazniji...da su to zablude i da je to americko maslo...jer su htjeli sto vise prodati pahuljice koje su proizveli za dorucak....cinjenica je da su indijanci pusilibduvan a nisu bolovalibod raka...i da ponekad nisu jeli nista 2-4 dana ali nisu imali dijabetes...pa koja znanost....sad ce meso umjestobpilica uzgajati...barem da naprave da od zraka mozemo zivjeti, ja bi rekla -Masala!....ili cemo onda imat bolest lude piletine...ma pilece ludilo...ili znanstveno...ama ne znam, ne bi me cudilo nibda autra dodze sudnji dan...ma pakao je patnja a tko od nas ne zna za patnju...pa eto tko zeli patnju vjecnu nek ne vjeruje...to je stanje duha a ne vragovi i ognji...pa zar ne vidite kako se vraga crta, ima kopita i rogove ko zivotinja ali tijelo covjeka...i nista ne kontate, pa i to je figurativno...covjek sam od sebe pravi vraga...ili je vecinom dobrica...ma svi smo ponekad vrazicci :obrve :pusi
Činjenica je da ljudi danas živu ipak duže nego ranije osim ako ne vjerujjemo u ono što piše u knjigama da su živjeli po 900 godina. To što nisu imali neke bolesti je povezano sa genetikom, evolucija ovo ono.. pa su mnogi i umrli zato što su zaraženi bolestima evropskog čovjeka na koje nisu bili imuni.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests