Zekat

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Chloe » 11 May 2021, 13:11

Venera wrote: 11 May 2021, 13:08
Chloe wrote: 10 May 2021, 14:50

Rezervacija ... :lupa nek' naplaćuju, lajkam. Malo traže. :cudi

Ovaj naš narod ode kuruze .... :spavanje
Chloe, vidi ovo :hm

https://fondbosnjaci.co.ba/bs/novosti/d ... vakufa/296

Ovo mi je poznato, ali ne znam na šta bih trebala obratiti pažnju po tebi?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Venera » 11 May 2021, 13:14

Chloe wrote: 11 May 2021, 13:11
Venera wrote: 11 May 2021, 13:08

Chloe, vidi ovo :hm

https://fondbosnjaci.co.ba/bs/novosti/d ... vakufa/296

Ovo mi je poznato, ali ne znam na šta bih trebala obratiti pažnju po tebi?
Tvrdnja IZ o davanju stipendija za religijsko obrazovanje,pretpostavljam Bosnjacki fond daje stipendije za sve obrazovne institucije. :hm Bosnjacki fond jednako daje za religijsko obrazovanje?
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Chloe » 11 May 2021, 13:50

Venera wrote: 11 May 2021, 13:14
Chloe wrote: 11 May 2021, 13:11


Ovo mi je poznato, ali ne znam na šta bih trebala obratiti pažnju po tebi?
Tvrdnja IZ o davanju stipendija za religijsko obrazovanje,pretpostavljam Bosnjacki fond daje stipendije za sve obrazovne institucije. :hm Bosnjacki fond jednako daje za religijsko obrazovanje?
Imaš na stranici sve.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Venera » 11 May 2021, 13:53

Chloe wrote: 11 May 2021, 13:50
Venera wrote: 11 May 2021, 13:14

Tvrdnja IZ o davanju stipendija za religijsko obrazovanje,pretpostavljam Bosnjacki fond daje stipendije za sve obrazovne institucije. :hm Bosnjacki fond jednako daje za religijsko obrazovanje?
Imaš na stranici sve.
Ama nije to poanta :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Rum » 11 May 2021, 14:40

Odgovor Fatmira Alispahića Islamskoj zajednici

na saopćenje objavljeno 09.05.2021. godine
(„Reagiranje na objavljivanje teksta u vezi sa zekatom i sadekatu-l-fitrom“)

Nikada ni jedna vjerska zajednica na prostoru bivše Jugoslavije nije za pripadnika svoje konfesije, za člana koji uredno plaća članarinu, objavila da - bolesno mrzi svoju vjeru i da je u službi agresora na zemlju i narod. Ovo stavljanje mete na čelo i opasno javno izopćavanje počinila je Islamska zajednica, u svome saopćenju od 09.05.2021. godine, kroz tri rečenice:

1) „On (Fatmir Alispahić) svoju podlu zadaću obavlja iz bolesne mržnje prema svemu što je islamsko i muslimansko.“;
2) „...iskaljuje svoju mržnju prema Islamskoj zajednici dok obavlja posao za svoje naručioce.“;
3) „Alispahić to radi za potrebe onih koji protiv ove zemlje i našeg naroda vode specijalni rat kao nastavak agresije“.

Objavljujem da je fizička sigurnost mene i moje porodice ugrožena nakon što je Islamska zajednica posredno pozvala islamističke ekstremiste i fanatike da se fizički obračunaju sa osobom koja, dakle, „bolesno mrzi sve što je islamsko i muslimansko“! Dobijam razne prijetnje od luđaka koji su saopćenje Islamske zajednice shvatili kao poziv i dužnost da zaštite islam i muslimane tako što će mene ubiti ili prebiti.
Postoji mnoštvo dokaza koji saopćenje Islamske zajednice razotkrivaju kao čin nasilja i neiskrenosti. Prvo, u arhivi portala Islamske zajednice nalazi se stotinjak mojih kolumni i vijesti o mojim programima i predavanjima po džamijama. Upravo Islamska zajednica objavjuje da sam prvi ja istraživao fenomene islamofobije, izmišljanja tzv. islamskog terorizma, te pokrenuo projekte Muzeja genocida i Kulture sjećanja. U odnosu na te činjenice, neozbiljno je nekoga sa takvom biografijom targetirati kao osobu koja, dakle, bolesno mrzi svoju vjeru i svoj narod. Ovo samo govori koliko je vrh Islamske zajednice danas rastavljen sa mjerom i razumom. Svi vidimo da su uhvaćeni u laži i krađi, ali - za bolest ne može biti kriv ljekar koji bolest dijagnosticira.
Ne postoji opravdanje za siledžijstvo Islamske zajednice, koja je bila pozvana da komunicira dokazima, a ne uvredama i pozivima na linč! Islamska zajednica nije demantirala ništa od konkretnih tabelarnih dokaza, izuzev što je devet puta u saopćenju naivno navela da su sve to laži agresora i njihovih plaćenika.
Islamska zajednica se oglasila tek kada je u Defteru hefte razotkrivena višegodišnja pljačka novaca od zekata, vitara i kurbana, koje Rijaset proglašava za svoj „prihod“ i kriminalno koristi da isplaćuje ogromne plate za ogromnu administraciju. Narod koji je uplaćivao zekat, vitre i kurbane, nije dosad znao da te pare ne idu prema sirotinji, već se koriste za rasipništvo paraislamske buržoazije.
Defter hefte je proteklih mjeseci sa egzaktnim dokazima postavio desetine konkretnih pitanja o anomalijama u Islamskoj zajednici: Ko je skrojio mafijaški plan za otimanje i rasprodaju džematskih prostorija po dijaspori?; Ko je zaštitio hodžu koji je curicama iz mekteba slao pedofilijske poruke?; Ko je kriv za uništavanje vakufa u Banjaluci i prodaju mezarja?; Zašto se baš u rodnom selu direktora Vakufske direkcije gradi najveći islamski centar u državi?; Čija je nadležnost sakralocid i vandalizam na nacionalnom spomeniku Alifakovac i u haremu Alipašine džamije, gdje se i dalje izdaju grobna mjesta?; Pred čijom gasulhanom su spaljivani Kur'ani?; Gdje je mezarje koje se zatrpava šutom i smećem?; Gdje se i zašto preko mezarova napravio trotoar?; Gdje su i zašto šehidski mezarovi zaliveni betonom, a preko njih podignuta armirana ploča?; Zašto se ruše zdrave džamije i na njihovom mjestu grade nove?; Zašto se pljačkaju porodice umrlih od korone?; itd.
Islamska zajednica nije odgovorila ni na jedno pitanje. Oglasila se tek kada je otkriveno pljačkanje zekata. Njih ne zanima moralno urušavanje Islamske zajednice, sve dok nije ugrožen proces pljačke naroda! Jer od pljačke zekata, vitara i kurbana danas živi ta paraislamska buržoazija, koja je na zlopuću da postane bošnjačka klerikalna mafija, spremna da svoje gusarske interese štiti batinama i revolverima.
Islamsku zajednicu treba spašavati od Kavazovića i njegove jednopartijske družine. Islamska zajednica treba biti depolitizirana, otvorena za kritiku i transparentna u finansijskom poslovanju.
10.05.2021.
mr. sc. Fatmir Alispahić
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Taare » 11 May 2021, 16:32

Ovo im je dobro reko. E sad, ako si na kur'anu i sunnetu, kao što ivz tvrdi da jeste, fino ćeš odgovoriti na način da ćeš priložiti neoborive dokaze koji će dokazati da fatmir nije u pravu.
I onda, kad to dokažeš reći ćeš, evo dokaza da BRAT fatmir nije u pravu. Nakon toga ćeš ga pozvati na ručak.
Fatmir kakav god da je, sigurni smo da nije ni plaćenik ni munafik.
Ovako, optuživati fatmira da je plaćenik koji je angažovan od nekoga kako bi ispunio zadaću, a ne pružiti dokaze, uradio si očitu potvoru. u islamu, potvora je veliki grijeh.
u suri nur spomenut je slučaj potvore.
Iz sure zaključujemo da nešto izgovoreno nije potvora tek onda kada dovedeš svjedoke.
Zašto nisu četvericu svjedoka doveli? A pošto svjedoke nisu doveli, oni su onda kod Allaha lažljivci
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Masamune » 11 May 2021, 16:34

Kad Vatikan nije transparentan koliko bi trebao biti nece biti ni IZ. To su svete krave bez obzira gdje se nalaze i da li se bave mutnim radnjama ili ne.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by saint_mirad » 11 May 2021, 16:43

MarlboroGold wrote: 11 May 2021, 16:34 Kad Vatikan nije transparentan koliko bi trebao biti nece biti ni IZ. To su svete krave bez obzira gdje se nalaze i da li se bave mutnim radnjama ili ne.
U pravu si. Previse vernika drzi za svetu kravu svoju versku zajednicu da bi se uopste usudili racionalno oceniti njihova nedela.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by bagra » 11 May 2021, 21:15

halalosum

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Rum » 20 May 2021, 00:42

TABELE KOJE DOKAZUJU da je Islamska zajednica pljačkala novac koji pripada "SAMO SIROMASIMA (fukara') I NEVOLJNICIMA (mesakin)".
Dokle je otišla ta pljačkaška drskost DOKAZUJU TABELE u kojima se oteti sirotinjski hak prikazuje kao vlastiti "prihod" od zeketa, vitara i kurbana.
...A "prihod " se troši u rasipništvu, za ogromnu i nepotrebnu administraciju (tečića i amidžića), i za plate koje su dva ili tri puta veće od prosječnih.
Ne može nama biti važnija ta paraislamska buržoazija od Allahovih Propisa i od bošnjačke sirotinje!!!
TABELE, dakle, nisu ni Defter, ni Fatmir, to su činjenice sa kojima se mora suočiti svaki Bošnjak - kako bismo bili ujedinjeni u obavezi da očistimo Islamsku zajednicu od laži i lopovluka.
Ujedinimo snage koje će - uz Allahovu Pomoć - Islamsku zajednicu vratiti narodu - da nam bude stub vjere, oslonac jedinstva i uzor poštenja.


FB_IMG_1621463946491.jpg
FB_IMG_1621463951462.jpg
FB_IMG_1621463961493.jpg
FB_IMG_1621463965224.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Fatmir Alispahić: Islamska zajednica krade zekat (VIDEO/DOKAZI)

Post by Chloe » 20 May 2021, 01:04

Da zaokružimo na 7. 500. 000,00 KM ÷ 216 = 34.722,22

34.722,22 ÷ 12 = 2.893,52 KM

bruto prosjek... :hm

Koliko ono biva otprilike procentualno razlika izmedju bruto i neto plate?

:lupa sa čim se ja bavim.... :spavanje
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests