Kardinal Vinko Puljić

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84410
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11045 times
Been thanked: 16582 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Fuddo » 18 Apr 2021, 15:25

Lavlje_srce wrote: 18 Apr 2021, 15:14
Venera wrote: 18 Apr 2021, 15:10Znam da je tako kod tebe :ok

Dodala sam dio vaših izjava, sa obrazloženjem, zašto je etničko identificiranje važno Bošnjacima, iako Taree tvrdi da nema veze sa religijom, ali, ipak ima, dok kod Hrvata nije hrvatstvo uokvireno u katolicizam.
Ah pardon, nismo se razumjele. Da, slazem se, postoji tu vjerska komponenta.
Fuddo wrote: 18 Apr 2021, 15:13En sad
ViD je
Pocela me u svemu kopirat
Tctc
To je zato sto si mi idol. :D.

Cuj njega kopiram. Zar ti nisi isti k'o insomnia - nacionalizam bez mrve vjere? :oo
Jos sam pfizer, i bices ti ko bombona.
Kakav nacionalizam, samo cvijece, bajadere i srceTa.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Zana » 18 Apr 2021, 15:30

Venera wrote: 18 Apr 2021, 13:22 Zar je šehadet dovoljan za konvertiranje na Islam?

Jeste
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Lavlje_srce » 18 Apr 2021, 15:33

Fuddo wrote: 18 Apr 2021, 15:25Jos sam pfizer, i bices ti ko bombona.
Kakav nacionalizam, samo cvijece, bajadere i srceTa.
Fajzo nece u moju mahalu aBd. :ne Bice ona: 'Dzasmine, hoce Fajzo da me bocne'. A zna se sta Dzasmin na to kaze. :oo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84410
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11045 times
Been thanked: 16582 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Fuddo » 18 Apr 2021, 15:35

Venera wrote: 18 Apr 2021, 14:59
Lavlje_srce wrote: 18 Apr 2021, 14:54

Tacno, ja sam suprotan primjer. Vjerujem (sama se uvela u vjeru :ples), a u meni ima 0% nacionalizma.
Nema Bošnjaka, a koji nisu iz muslimanske porodice. Bošnjaštvo je povezano sa religijskim identitetom.

Hrvat ne mora biti isključivo katolik, može biti protestant, jehovin svijedok, starorimokatolik.
Joj ove panjine
Braco mila
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Venera » 18 Apr 2021, 15:45

Fuddo wrote: 18 Apr 2021, 15:35
Venera wrote: 18 Apr 2021, 14:59

Nema Bošnjaka, a koji nisu iz muslimanske porodice. Bošnjaštvo je povezano sa religijskim identitetom.

Hrvat ne mora biti isključivo katolik, može biti protestant, jehovin svijedok, starorimokatolik.
Joj ove panjine
Braco mila
Bošnjače ne moraš biti u SDA ali si iz muslimanske porodice. :zubi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Venera » 18 Apr 2021, 15:46

Zana wrote: 18 Apr 2021, 15:30
Venera wrote: 18 Apr 2021, 13:22 Zar je šehadet dovoljan za konvertiranje na Islam?

Jeste
Hvala, najlakša metoda, komparirajuči ulazak u judaizam i krščanstvo.

Interesantno, sve religije osuđuju izlazak iz istih, a istovremeno podržavaju konvertiranja :valja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Lavlje_srce » 18 Apr 2021, 15:59

animals wrote: 18 Apr 2021, 14:16 Moze li se i navesti da konvertiti ili ljudi koji mjenjaju religije su
psihicki labilne osobe..
Pa ne bih se bas slozila. Moja dobra prijateljica je presla iz Islama u Krscanstvo. Nisam je pitala zbog cega jer ne smatram da je to moja stvar. Znam da je vjera stroga prema takvima, ali nisam ja zaduzena da joj sudim. Meni je prije bila dobra i pametna, dobra mi je i pametna i sada. :cudi

Ljudi, pustite druge ljude da biraju svoj zivotni put, vjeru i sve ostalo. Ko smo mi da nekome sudimo?

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by bosnjakinja » 18 Apr 2021, 16:03

dosta afghanaca i iranaca na zapadu prelaze na krscanstvo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Mala_Mu » 18 Apr 2021, 16:04

Osoba koja je u Travniku prešla na islam ipak nije bratić kardinala Puljića

U Travniku je muškarac Danko Puljić prešao na islam, a da je u pitanju bratić kardinala Vinka Puljića medijima je i potvrđeno iz džemata Kalibunar, međutim iz Vrhbosanske nadbiskupije su negirali ove navode.


Naime, ovu informaciju je potvrdio imam Aljo Cikotić, no na dodatnu potvrdu nam kasnije iz džemata Kalibunar nisu mogli odgovoriti, ali su kazali da je sva priča poprimila previše pažnje te da je najbitnije da je Danko sada Emir.

Iz Vrhbosanske nadbiskupije pak obavještavaju javnost da je riječ o lažnoj vijesti.

"U Bosni i Hercegovini postoji više loza Puljića te kardinalu Vinku nije poznato da su on i spomenuti gospodin u bilo kakvom srodstvu, a sigurno nisu bliži rod. Isto tako gnusna je laž da je sestra kardinala Puljića prije 20 godina prešla na islam", stoji u demantu.

Dodali su da izvjesnog gospodina Danka Puljića, koji je predstavljen kao kardinalov bratić - sin kardinalova brata i koji je u Travniku promijenio vjeru, vrhbosanski nadbiskup osobno ne poznaje i zajedničko im je jedino prezime.

klix.ba

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Nora Ibsenova » 18 Apr 2021, 16:07

Pokvari mala mu party. :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37338
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24676 times
Been thanked: 4675 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by ElTriconi » 18 Apr 2021, 16:09

Nora Ibsenova wrote: 18 Apr 2021, 16:07 Pokvari mala mu party. :D.
Razocarat ce se u zivot ocam :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Venera » 18 Apr 2021, 16:09

Lavlje_srce wrote: 18 Apr 2021, 15:59
animals wrote: 18 Apr 2021, 14:16 Moze li se i navesti da konvertiti ili ljudi koji mjenjaju religije su
psihicki labilne osobe..
Pa ne bih se bas slozila. Moja dobra prijateljica je presla iz Islama u Krscanstvo. Nisam je pitala zbog cega jer ne smatram da je to moja stvar. Znam da je vjera stroga prema takvima, ali nisam ja zaduzena da joj sudim. Meni je prije bila dobra i pametna, dobra mi je i pametna i sada. :cudi

Ljudi, pustite druge ljude da biraju svoj zivotni put, vjeru i sve ostalo. Ko smo mi da nekome sudimo?
:ok

Problem je da su upravo štovatelji religijskih institucija postavljali kazne, danas osude, za napuštanje religije, a istovremeno srdačno prihvataju konvertite. :valja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Pasaga » 18 Apr 2021, 16:15

Mala_Mu wrote: 18 Apr 2021, 16:04 Osoba koja je u Travniku prešla na islam ipak nije bratić kardinala Puljića

U Travniku je muškarac Danko Puljić prešao na islam, a da je u pitanju bratić kardinala Vinka Puljića medijima je i potvrđeno iz džemata Kalibunar, međutim iz Vrhbosanske nadbiskupije su negirali ove navode.


Naime, ovu informaciju je potvrdio imam Aljo Cikotić, no na dodatnu potvrdu nam kasnije iz džemata Kalibunar nisu mogli odgovoriti, ali su kazali da je sva priča poprimila previše pažnje te da je najbitnije da je Danko sada Emir.

Iz Vrhbosanske nadbiskupije pak obavještavaju javnost da je riječ o lažnoj vijesti.

"U Bosni i Hercegovini postoji više loza Puljića te kardinalu Vinku nije poznato da su on i spomenuti gospodin u bilo kakvom srodstvu, a sigurno nisu bliži rod. Isto tako gnusna je laž da je sestra kardinala Puljića prije 20 godina prešla na islam", stoji u demantu.

Dodali su da izvjesnog gospodina Danka Puljića, koji je predstavljen kao kardinalov bratić - sin kardinalova brata i koji je u Travniku promijenio vjeru, vrhbosanski nadbiskup osobno ne poznaje i zajedničko im je jedino prezime.

klix.ba
Prezime PULJIC,imamo i na Buni,nize Mostara
...u mjestu Gubavica,na putu,od Bune prema Domanovicima...Stocu
poznavao sam par fam. licno
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Lavlje_srce » 18 Apr 2021, 16:16

Venera wrote: 18 Apr 2021, 16:09:ok

Problem je da su upravo štovatelji religijskih institucija postavljali kazne, danas osude, za napuštanje religije, a istovremeno srdačno prihvataju konvertite. :valja
Ma mi se na Balkanu zamaramo glupostima (a Bog je 1 za sve pripadnike monoteistickih religija) i prebrojavamo jedni drugima krvna zrnca. Umjesto da slavimo slicnosti, bavimo se razlikama. umjesto da se jedni prema drugima odnosimo s paznjom i uvazavanjem (kako uce religije), samo se gleda kako uvrijediti, poniziti i ismijati 'onog drugog i drugacijeg'.

Za to vrijeme nas zajednicki neprijatelj trlja ruke. Mozda jednog lijepog dana ljudi i shvate, samo postoji opasnost da ce biti prekasno.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84410
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11045 times
Been thanked: 16582 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Fuddo » 18 Apr 2021, 16:18

Mala_Mu wrote: 18 Apr 2021, 16:04 Osoba koja je u Travniku prešla na islam ipak nije bratić kardinala Puljića

U Travniku je muškarac Danko Puljić prešao na islam, a da je u pitanju bratić kardinala Vinka Puljića medijima je i potvrđeno iz džemata Kalibunar, međutim iz Vrhbosanske nadbiskupije su negirali ove navode.


Naime, ovu informaciju je potvrdio imam Aljo Cikotić, no na dodatnu potvrdu nam kasnije iz džemata Kalibunar nisu mogli odgovoriti, ali su kazali da je sva priča poprimila previše pažnje te da je najbitnije da je Danko sada Emir.

Iz Vrhbosanske nadbiskupije pak obavještavaju javnost da je riječ o lažnoj vijesti.

"U Bosni i Hercegovini postoji više loza Puljića te kardinalu Vinku nije poznato da su on i spomenuti gospodin u bilo kakvom srodstvu, a sigurno nisu bliži rod. Isto tako gnusna je laž da je sestra kardinala Puljića prije 20 godina prešla na islam", stoji u demantu.

Dodali su da izvjesnog gospodina Danka Puljića, koji je predstavljen kao kardinalov bratić - sin kardinalova brata i koji je u Travniku promijenio vjeru, vrhbosanski nadbiskup osobno ne poznaje i zajedničko im je jedino prezime.

klix.ba
Odreko ga se amidza.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Taare » 18 Apr 2021, 16:22

Isto tako gnusna je laž da je sestra kardinala Puljića prije 20 godina prešla na islam", stoji u demantu.
Vidi ti brate puljketa kakve se riječi koriste :zubi
Aman, gnusna laž. Jbte, ko da je postala nečastivi osobno.
Šta ako neko promijeni vjeru?!
Lični izbor i slobodna volja koju garantuje sam Vrhovni Autoritet.
Gledam nijemce, njima nije problem ako bi neki član porodice odlučio da živi u skladu sa postulatima neke religije.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84410
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11045 times
Been thanked: 16582 times
Status: Online

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Fuddo » 18 Apr 2021, 16:24

Sad kad dodje u kucu i rekne, selam alejk amidza Selime
Image
Wtf
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Venera » 18 Apr 2021, 16:25

Lavlje_srce wrote: 18 Apr 2021, 16:16
Venera wrote: 18 Apr 2021, 16:09:ok

Problem je da su upravo štovatelji religijskih institucija postavljali kazne, danas osude, za napuštanje religije, a istovremeno srdačno prihvataju konvertite. :valja
Ma mi se na Balkanu zamaramo glupostima (a Bog je 1 za sve pripadnike monoteistickih religija) i prebrojavamo jedni drugima krvna zrnca. Umjesto da slavimo slicnosti, bavimo se razlikama. umjesto da se jedni prema drugima odnosimo s paznjom i uvazavanjem (kako uce religije), samo se gleda kako uvrijediti, poniziti i ismijati 'onog drugog i drugacijeg'.

Za to vrijeme nas zajednicki neprijatelj trlja ruke. Mozda jednog lijepog dana ljudi i shvate, samo postoji opasnost da ce biti prekasno.
Lavlje, ali Jahve, Elohim, Bog krščanski i Allah nisu identično monoteistički postavljeni. Religije nisu slične, jer da jesu, ne bise osobe konvertirale. Ja sam iz mješanog porodičnog porijekla, svaka je specifična.

Na Balkanu se otvoreno petlja religija u politiku, a vani se to radi indiskretno. Desnica u EU je čisti primjer toga.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by insomnia » 18 Apr 2021, 16:26

Ona je iz mjesanog porodicnog braka.
Ono kad nalupas samo sto vise rijeci da izgleda ko da si nesto pametno reko
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Bratić vrhbosanskog nadbiskupa Vinka Puljića prešao na islam, odabrao ime Emir

Post by Venera » 18 Apr 2021, 16:27

insomnia wrote: 18 Apr 2021, 16:26 Ona je iz mjesanog porodicnog braka.
Ono kad nalupas samo sto vise rijeci da izgleda ko da si nesto pametno reko
Gdje sam napisala braka :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests