Molitve na javnim mjestima / potreba za vjerskim objektima

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 19:47

Mislim meni stvarno ne smeta nit me interesuje nego je sega kako se na jedno reaguje a na drugo nista. I uvijek je to tako i sa tim se srecem godinama od djece, skole i nekih stvari pa do posla itd... Kad dirnes u ono sto odredjenim ljudima smeta onda je drama a kad on ne reaguje kad je neko drugi sprijecen i ostecen onda se nadju opravdanja il se zmiri...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 19:51

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:41
Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 19:27

A ma, te zabrane o tocenju alkohola donosi vlasnik po zelji. Njegova je stvar hoce li ili nece tociti alkohol. Alkohol je ionako samo dio ponude. A ono sto taj vlasnik stavi u ponudu, duzan je svakome dati kada mu bilo ko dodje u objekat.

Izuzeci su npr objekti koji su u blizini škola ali ne pricamo o izuzecima.

Kad dodjes negdje gdje u cjenovniku stoji kafa i ti trazis kafu a konobar ili gazda ti ne daju kafu, zoves fino inspekciju, dobijes kafu a oni dobiju kaznu. I gazda te kafane nema pravo da ti ne da kafu ili da te izbaci tek tako iz objekta iako je to njegovo "privatno".
Salis se? Zato i pitam. Znaci smije mi kolega uzeti pod najam, reci ok necu tociti i kad otvori toci? Zato pitam za clan zakona jer na mnogim mjestima je to uslov. Haj tu si bar iznajmio od vlasnika. Kako sad tu moze vlasnik uslovljavati a za ovo ne moze? Privatna imovina.
Pa sve kako se dogovori o ponudi prije nego se objekat zvanicno otvori.
Ako po zakonu zbog blizine skole ili ako vlasnik objekta zabranjuju tocenje alkohola, onda ne smijes ni staviti u ponudu alkohol, niti ga prodavati.

A ako vec dobijes odobrenje da mozes, onda ga moras izdavati svakome ko dodje tu i zatrazi ga.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Lavlje_srce » 03 Jun 2022, 19:53

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:47 Mislim meni stvarno ne smeta nit me interesuje nego je sega kako se na jedno reaguje a na drugo nista. I uvijek je to tako i sa tim se srecem godinama od djece, skole i nekih stvari pa do posla itd... Kad dirnes u ono sto odredjenim ljudima smeta onda je drama a kad on ne reaguje kad je neko drugi sprijecen i ostecen onda se nadju opravdanja il se zmiri...
Pa nije ti u redu primjer. Shvatili smo da je u pitanju privatni posjed, samo se pitamo na cemu se bazira ta odluka osim na predrasudama? Ni na cemu - vjernik apsolutno nikoga nicim ne ugrozava, molitva je bezglasna, ali eto opet ne valja. Cista diskriminacija.

Alkohol je nesto sasvim drugo i objektivno izaziva cijeli niz problema u drustvu - od nasilja do propadanja porodica i ljudi. Htio ti to sebi priznati ili ne, alkohol je toksin ne samo za jetru nego i za mozak, i nisu svi raznjezeni kao ti kad popiju.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 19:56

Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 19:51
HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:41

Salis se? Zato i pitam. Znaci smije mi kolega uzeti pod najam, reci ok necu tociti i kad otvori toci? Zato pitam za clan zakona jer na mnogim mjestima je to uslov. Haj tu si bar iznajmio od vlasnika. Kako sad tu moze vlasnik uslovljavati a za ovo ne moze? Privatna imovina.
Pa sve kako se dogovori o ponudi prije nego se objekat zvanicno otvori.
Ako po zakonu zbog blizine skole ili ako vlasnik objekta zabranjuju tocenje alkohola, onda ne smijes ni staviti u ponudu alkohol, niti ga prodavati.

A ako vec dobijes odobrenje da mozes, onda ga moras izdavati svakome ko dodje tu i zatrazi ga.
Ne shvatas ti mene. Zato pitam za clan zakona, hoce drug da uzme, nesto kao ovo sto ja postavih. Da se tice toga i osnove uslovljavanja. Na mnogim mjestim je to uslov jer je eto nekom qrcu cejf a na 5 metara od toga kladionica ili se nesto toci itd... Ne vidim nista tu u okolini da bi mogao biti problem. On upravo govori to, uzeti i tociti. Pa nek tuze ako ima na osnovu cega... A ja opet kazem nemoj, bice igranke oplakaces...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 19:58

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:56
Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 19:51

Pa sve kako se dogovori o ponudi prije nego se objekat zvanicno otvori.
Ako po zakonu zbog blizine skole ili ako vlasnik objekta zabranjuju tocenje alkohola, onda ne smijes ni staviti u ponudu alkohol, niti ga prodavati.

A ako vec dobijes odobrenje da mozes, onda ga moras izdavati svakome ko dodje tu i zatrazi ga.
Ne shvatas ti mene. Zato pitam za clan zakona, hoce drug da uzme, nesto kao ovo sto ja postavih. Da se tice toga i osnove uslovljavanja. Na mnogim mjestim je to uslov jer je eto nekom qrcu cejf a na 5 metara od toga kladionica ili se nesto toci itd... Ne vidim nista tu u okolini da bi mogao biti problem. On upravo govori to, uzeti i tociti. Pa nek tuze ako ima na osnovu cega... A ja opet kazem nemoj, bice igranke oplakaces...
Pricanje ovako o zakonima slabo pije vode, pogotovo ako je u Sarajevu.
Nek pita Stojinica i Hadzibajrica smije li tociti :cudi

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 19:59

Lavlje_srce wrote: 03 Jun 2022, 19:53
HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:47 Mislim meni stvarno ne smeta nit me interesuje nego je sega kako se na jedno reaguje a na drugo nista. I uvijek je to tako i sa tim se srecem godinama od djece, skole i nekih stvari pa do posla itd... Kad dirnes u ono sto odredjenim ljudima smeta onda je drama a kad on ne reaguje kad je neko drugi sprijecen i ostecen onda se nadju opravdanja il se zmiri...
Pa nije ti u redu primjer. Shvatili smo da je u pitanju privatni posjed, samo se pitamo na cemu se bazira ta odluka osim na predrasudama? Ni na cemu - vjernik apsolutno nikoga nicim ne ugrozava, molitva je bezglasna, ali eto opet ne valja. Cista diskriminacija.

Alkohol je nesto sasvim drugo i objektivno izaziva cijeli niz problema u drustvu - od nasilja do propadanja porodica i ljudi. Htio ti to sebi priznati ili ne, alkohol je toksin ne samo za jetru nego i za mozak, i nisu svi raznjezeni kao ti kad popiju.
Pricamo o zakonima i kako to zakon tretira. To sta se meni ili tebi ne svidja nije bitno. Zakon je jaci od nas. Problem nastaje ako ja radim nesto mimo zakona, ili neko drugi... Il ga postovati ili napustiti zemlju u kojoj ti ne pase zakon. Znaci po clanu tom i tom smije se to i to...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:01

Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 19:58
HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:56

Ne shvatas ti mene. Zato pitam za clan zakona, hoce drug da uzme, nesto kao ovo sto ja postavih. Da se tice toga i osnove uslovljavanja. Na mnogim mjestim je to uslov jer je eto nekom qrcu cejf a na 5 metara od toga kladionica ili se nesto toci itd... Ne vidim nista tu u okolini da bi mogao biti problem. On upravo govori to, uzeti i tociti. Pa nek tuze ako ima na osnovu cega... A ja opet kazem nemoj, bice igranke oplakaces...
Pricanje ovako o zakonima slabo pije vode, pogotovo ako je u Sarajevu.
Nek pita Stojinica i Hadzibajrica smije li tociti :cudi
E sad se vracamo na ono sto u ovoj zemlji qrcu ne valja. Svako tumaci na svoj nacin i radi kako mu ko sta zavrsi. Zakon ko jebe. Svaka opstina za svaku jebenu stvar drugacije radi. Samovolja, talovi itd...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:04

Po kojem zakonu je moje dijete stajalo na hodniku sa par drugova i drugarica dok su druga djeca bila na vjeronauci? Pa ih na kraju domar istjera iz skole. Zasto se tada niko nije bunio? Samo jedan od primjera a imam ih more...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 20:05

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:01
Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 19:58

Pricanje ovako o zakonima slabo pije vode, pogotovo ako je u Sarajevu.
Nek pita Stojinica i Hadzibajrica smije li tociti :cudi
E sad se vracamo na ono sto u ovoj zemlji qrcu ne valja. Svako tumaci na svoj nacin i radi kako mu ko sta zavrsi. Zakon ko jebe. Svaka opstina za svaku jebenu stvar drugacije radi. Samovolja, talovi itd...
I mozemo do zore pisati kako stvar ne valja, opet ce neko staviti "zabranjen ulaz cukama i balijama" jer mu se moze.

Slicno kao i sa kaficima ue Sarajevu. Siguran sam da ti to poznajes bar otprilike kako hoda. Bezveze se naduravano oko zakona. Neko moze, neko ne moze i jbg.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 20:05

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:04 Po kojem zakonu je moje dijete stajalo na hodniku sa par drugova i drugarica dok su druga djeca bila na vjeronauci? Pa ih na kraju domar istjera iz skole. Zasto se tada niko nije bunio? Samo jedan od primjera a imam ih more...
Pa sto ih nisi tuzio?

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Lavlje_srce » 03 Jun 2022, 20:06

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 19:59Pricamo o zakonima i kako to zakon tretira. To sta se meni ili tebi ne svidja nije bitno. Zakon je jaci od nas. Problem nastaje ako ja radim nesto mimo zakona, ili neko drugi... Il ga postovati ili napustiti zemlju u kojoj ti ne pase zakon. Znaci po clanu tom i tom smije se to i to...
Pa vec sam ti odgovorila na to. Zakon kaze da imam pravo ispoljavati vjeru i privatno i javno. Molitva je dio moje svakodnevice. Ako sam na javnom mjestu i vrijeme mi je za molitvu, zasto bi nekome smetalo da je obavim? Dakle nisam na ulici, ni na trotoaru, negdje sam na zelenoj povrsini sa strane, a dzamija mi nije u blizini. Gdje je problem?

Pazi do ove odluke je doslo jer su se neki pozalili vlasniku objekta na to da neki drugi tu obavljaju molitvu. Cime su ti ljudi koji su prijavili vjernike bili ugrozeni osim vlastitim predrasudama?

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:09

Po kojem zakonu meni hoce da pise kaznu od 5000km za neistaknuto radno vrijeme ili 3000 ako nikoga ne zatekne u radnom vremenu u firmi? A ja otiso do banke da polozim pazar ili do mupa po papire. A po kojem zakonu moze da ja ne mogu dobiti dokumentaciju jer je petak i otiso je taj neko na dzumu i nije se vratio. Ko ce njega kazniti ili sprijeciti? Istaknuto je radno vrijeme.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Lavlje_srce » 03 Jun 2022, 20:13

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:04 Po kojem zakonu je moje dijete stajalo na hodniku sa par drugova i drugarica dok su druga djeca bila na vjeronauci? Pa ih na kraju domar istjera iz skole. Zasto se tada niko nije bunio? Samo jedan od primjera a imam ih more...
Pa sto nas to pitas? Tu si se ti morao buniti, mi na forumu s tim nemamo nikakve veze, a nemaju veze ni obicni vjernici. To je nakaradna politika skole HAVANA, nema veze s vjerom.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 20:16

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:09 Po kojem zakonu meni hoce da pise kaznu od 5000km za neistaknuto radno vrijeme ili 3000 ako nikoga ne zatekne u radnom vremenu u firmi? A ja otiso do banke da polozim pazar ili do mupa po papire. A po kojem zakonu moze da ja ne mogu dobiti dokumentaciju jer je petak i otiso je taj neko na dzumu i nije se vratio. Ko ce njega kazniti ili sprijeciti? Istaknuto je radno vrijeme.
Mozda neki clan u zakonu o zastiti potrošaca :cudi
Priznaj da nije lijepo kad dodjes negdje, pise da radnja radi, znas da je tada radno vrijeme i ne mozes uci, zakljucano, nema nikoga.

Pa istakni radno vrijeme jebemga.
Kad odes u banku, napisi "pauza od tad i tad do tad i tad, otiso namirit stoku"
Vidis da te jebu za sitnice i nije da nemaju pravo. Ali je fazon sto jbu tebe i one koje smiju jbavat.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:19

Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 20:16
HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:09 Po kojem zakonu meni hoce da pise kaznu od 5000km za neistaknuto radno vrijeme ili 3000 ako nikoga ne zatekne u radnom vremenu u firmi? A ja otiso do banke da polozim pazar ili do mupa po papire. A po kojem zakonu moze da ja ne mogu dobiti dokumentaciju jer je petak i otiso je taj neko na dzumu i nije se vratio. Ko ce njega kazniti ili sprijeciti? Istaknuto je radno vrijeme.
Mozda neki clan u zakonu o zastiti potrošaca :cudi
Priznaj da nije lijepo kad dodjes negdje, pise da radnja radi, znas da je tada radno vrijeme i ne mozes uci, zakljucano, nema nikoga.

Pa istakni radno vrijeme jebemga.
Kad odes u banku, napisi "pauza od tad i tad do tad i tad, otiso namirit stoku"
Vidis da te jebu za sitnice i nije da nemaju pravo. Ali je fazon sto jbu tebe i one koje smiju jbavat.
Sve sam ja istako i drzim se toga. To i jeste problem. A u prosli petak ne naplatih 17000km jer nije bilo gospodina da potpise. Dodji u ponedeljak. Ja uio ne mogu reci platicu u ponedeljak. Ja imam obaveze, prava slabo kakva. I tako godinama...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Lavlje_srce » 03 Jun 2022, 20:20

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:09 Po kojem zakonu meni hoce da pise kaznu od 5000km za neistaknuto radno vrijeme ili 3000 ako nikoga ne zatekne u radnom vremenu u firmi? A ja otiso do banke da polozim pazar ili do mupa po papire. A po kojem zakonu moze da ja ne mogu dobiti dokumentaciju jer je petak i otiso je taj neko na dzumu i nije se vratio. Ko ce njega kazniti ili sprijeciti? Istaknuto je radno vrijeme.
Ponovo ulozis zalbu sto je otisao na dzumu i nije se vratio. Ako nema klauzulu u ugovoru da mu je dozvoljen odlazak na dzumu, bice suspendiran.

Znas kako se mijenjaju (lose) prakse i zakoni? Tako sto se neko zainati.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:24

Lavlje_srce wrote: 03 Jun 2022, 20:20
HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:09 Po kojem zakonu meni hoce da pise kaznu od 5000km za neistaknuto radno vrijeme ili 3000 ako nikoga ne zatekne u radnom vremenu u firmi? A ja otiso do banke da polozim pazar ili do mupa po papire. A po kojem zakonu moze da ja ne mogu dobiti dokumentaciju jer je petak i otiso je taj neko na dzumu i nije se vratio. Ko ce njega kazniti ili sprijeciti? Istaknuto je radno vrijeme.
Ponovo ulozis zalbu sto je otisao na dzumu i nije se vratio. Ako nema klauzulu u ugovoru da mu je dozvoljen odlazak na dzumu, bice suspendiran.

Znas kako se mijenjaju (lose) prakse i zakoni? Tako sto se neko zainati.
Ok, ja mogu to raditi jer je to njegova duznost i obaveza... Ne uspijeva nam bas al eto. Na koji nacin ti mislis promijeniti zakon o privatnoj imovini i nametnuti nekom sta ce dozvoliti na svojoj imovini? Vi se fokusirate na ovo, na islam, vjeru... Ja samo pricam o dvostrukim arsinima... Svako brani ono sto ga zulja a druge ko jebe. A najednostavnije bi bilo da svi sve radimo po zakonu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 20:29

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:19
Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 20:16

Mozda neki clan u zakonu o zastiti potrošaca :cudi
Priznaj da nije lijepo kad dodjes negdje, pise da radnja radi, znas da je tada radno vrijeme i ne mozes uci, zakljucano, nema nikoga.

Pa istakni radno vrijeme jebemga.
Kad odes u banku, napisi "pauza od tad i tad do tad i tad, otiso namirit stoku"
Vidis da te jebu za sitnice i nije da nemaju pravo. Ali je fazon sto jbu tebe i one koje smiju jbavat.
Sve sam ja istako i drzim se toga. To i jeste problem. A u prosli petak ne naplatih 17000km jer nije bilo gospodina da potpise. Dodji u ponedeljak. Ja uio ne mogu reci platicu u ponedeljak. Ja imam obaveze, prava slabo kakva. I tako godinama...
Pa karaju te jbg. I sigurno nisi jedini, bog zna koliko ih je jos takvih koje jbu kako stignu. Ne znam sta da ti kazem osim sto sam ne znas. Znas sigurno i bolje.
U nekim stvarima se sa rogatima mozes bosti u nekima ne mozes..

Eno neki dan gledam slucaj sa nekim crnokosuljasima a ustvari su neki Inspektori iz Banja Luke na celu te inspekcije neka plavusa.
Ulazi ljudima u radnje i bukvalno otimaju novac. Ljudima koji nabavljaju stare aparate, pa prepravljaju i prodaju. Udju i bukvalno traze po hiljadu eura ili ce im robu oduzeti. Ljudi posudjuju od drugih da im mogu platiti Pa da nastave raditi. Ulaze u Doboj na otvorenu pijacu i od ljudi koji prodaju garderobu otimaju po 200, 300 ili prijete oduzimanjem robe. Na kraju, ulaze u zlatare i uzimaju ljudima zlato u vrijednosti po 50 i više hiljada.. da ne povjerujes.
A ljudi sute i daju, niko ne smije da im se zamjeri.
Bio je negdje neki video, probacu naci.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by HAVANA » 03 Jun 2022, 20:33

Romane o tome pisati...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Trebević: Na Brusu postavljena tabla kojom se zabranjuje obavljanje vjerskih obreda

Post by Lavlje_srce » 03 Jun 2022, 20:38

HAVANA wrote: 03 Jun 2022, 20:24Ok, ja mogu to raditi jer je to njegova duznost i obaveza... Ne uspijeva nam bas al eto. Na koji nacin ti mislis promijeniti zakon o privatnoj imovini i nametnuti nekom sta ce dozvoliti na svojoj imovini? Vi se fokusirate na ovo, na islam, vjeru... Ja samo pricam o dvostrukim arsinima... Svako brani ono sto ga zulja a druge ko jebe. A najednostavnije bi bilo da svi sve radimo po zakonu...
Ne znam zasto ti ne bi uspjelo. Krenes s emailom njegovom pretpostavljenom i objasnis mu sve kao sto si nama objasnio, a ako ne urodi plodom ukljucis advokata koji se bavi Zakonom o radu, pa ces vidjeti kako ce poluciti rezultate. Isto bih uradila u primjeru s djecom; ne postoji nijedan razlog na svijetu da djeca stoje na hodniku ako ne zele na vjeronauku - mogle su nesto crtati ili citati u ucionici koja je slobodna.

Nista ja ne namecem niti mislim bilo koga prisiljavati na bilo sta, pricamo o diskriminaciji koja nije u redu. Kao sto nisu u redu primjeri koje si ti dao. Zakon je po pitanju "ispoljavanja vjere privatno i javno" otvoren za interpretaciju.

Najbolje bi bilo da nam zakoni nisu ni potrebni, nego da se svi ravnaju po savjesti. Vidis kako tebe boli kad negdje ne mozes piti alkohol i to osjecas kao diskriminaciju. I ja imam slicna iskustva s drugacijim predznakom; u mojoj blizini je objekat gdje se dosta pije, kad dodjem i narucim kafu i limunadu, konobar otvoreno rolleyes-a. I to je diskriminacija, samo sto ja njega zalim. Diskriminacija po vjerskoj osnovi vjernike boli isto ili vise.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 98 guests