Božija pravda

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:22

Mohr wrote:Nije teško, to je čista besmislica :o Al' ko jadni insan, upravo ono što ne može shvatiti, o čemu dakle pojma nema, proglašava za vrhovni (svjetski, univerzalni, kosmički) princip.

Tragikomedija :grana
Zbog čega ti tvrdiš da jadni čovjek ne može shvatiti Božiju namjeru kad je u pitanju stvaranje čovjeka.
Čovjek ne može sve shvatiti i to je logično jer čovjek nije savršen. Savršen je Bog. Čovjek u svemu može težiti samo izvrsnosti a ne savršanstvu jer on ima dimenziju materijalnog i duhovnog.
Manja inteligencija ne može nikada shvatiti u potpunosti višu inteligenciju ali uvijek se učenje zasniva da učimo od onoga koji zna više.
A koga ćemo priznati za kako ti kažeš vrhovni kosmički princip ako ne Boga...možda Sai Babinu univerzalnu svijest bez osobnosti..Bog nije princip... :jok
Ta čovjek čovjeka ne može shvatiti kad zlodjela čini...čovjek je najneshvatljiviji od svih životinja a ima razum...
Što ga to čini neshvatljivim, što misliš?

Mislim da čovjek mora biti vjernik jer kako će doći u Božju vječnost a ne priznaje Boga
Šo je čovjek koji bi silom u tuđu kuću i ne priznaje vlasnika vlasniom kuće...uljez...lopov
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Mala_Mu » 04 Jan 2016, 22:25

Biba wrote:
Mohr wrote:Nije teško, to je čista besmislica :o Al' ko jadni insan, upravo ono što ne može shvatiti, o čemu dakle pojma nema, proglašava za vrhovni (svjetski, univerzalni, kosmički) princip.

Tragikomedija :grana
Zbog čega ti tvrdiš da jadni čovjek ne može shvatiti Božiju namjeru kad je u pitanju stvaranje čovjeka.
Čovjek ne može sve shvatiti i to je logično jer čovjek nije savršen. Savršen je Bog. Čovjek u svemu može težiti samo izvrsnosti a ne savršanstvu jer on ima dimenziju materijalnog i duhovnog.
Manja inteligencija ne može nikada shvatiti u potpunosti višu inteligenciju ali uvijek se učenje zasniva da učimo od onoga koji zna više.
Akoga ćemo priznati za kako ti kažeš vrhovni kosmički princip..Bog nije princip... :jok
Ta čovjek čovjeka ne može shvatiti kad zlodjela čini...čovjek je najneshvatljiviji od svih životinja a ima razum...
Što ga to čini neshvatljivim, što misliš?

Mislim da čovjek mora biti vjernik jer kako će doći u Božju vječnost a ne priznaje Boga
Šo je čovjek koji bi silom u tuđu kuću i ne priznaje vlasnika vlasniom kuće...uljez...lopov

Papa Franjo kaze da ne mora. :oo

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:26

String wrote:Bog je mrtav...ne dozvolite da vas povuce za sobom!
Dakle bio je živ. A od čega je umro
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:28

Mala_Mu wrote:
Biba wrote:
Mohr wrote:Nije teško, to je čista besmislica :o Al' ko jadni insan, upravo ono što ne može shvatiti, o čemu dakle pojma nema, proglašava za vrhovni (svjetski, univerzalni, kosmički) princip.

Tragikomedija :grana
Zbog čega ti tvrdiš da jadni čovjek ne može shvatiti Božiju namjeru kad je u pitanju stvaranje čovjeka.
Čovjek ne može sve shvatiti i to je logično jer čovjek nije savršen. Savršen je Bog. Čovjek u svemu može težiti samo izvrsnosti a ne savršanstvu jer on ima dimenziju materijalnog i duhovnog.
Manja inteligencija ne može nikada shvatiti u potpunosti višu inteligenciju ali uvijek se učenje zasniva da učimo od onoga koji zna više.
Akoga ćemo priznati za kako ti kažeš vrhovni kosmički princip..Bog nije princip... :jok
Ta čovjek čovjeka ne može shvatiti kad zlodjela čini...čovjek je najneshvatljiviji od svih životinja a ima razum...
Što ga to čini neshvatljivim, što misliš?

Mislim da čovjek mora biti vjernik jer kako će doći u Božju vječnost a ne priznaje Boga
Šo je čovjek koji bi silom u tuđu kuću i ne priznaje vlasnika vlasniom kuće...uljez...lopov

Papa Franjo kaze da ne mora. :oo
Hebe se meni za to...Biblija kaze da mora. Nekada ni samoubojice nisu imale pravo sahraniti se u groblje pa je crkva promijenila stav
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Lebowski » 04 Jan 2016, 22:30

Bijeli badem wrote:
Lebowski wrote:Nijedna religija ne bi mogla uspjeti da je propovijedala da će i nevjernici u raj... Religiji i vlasti koja se njome služi trebaju ljudi koji će vjerovati u nadnaravno biće koje je uz njen narod, koji će se boriti za to biće, za tu religiju i one koji je zastupaju.

U Kur'anu ili hadisima vjerovatno neko može pronaći nešto gdje piše da i ti mogu u raj ali koliko znam kjafiri nisu na baš dobrom glasu tamo pa mi teško povjerovati da Bog 100 puta osudi ljude na džehenem tek onako a onda se vadi nekom rečenicom. Ne očekujem takvu zbunjenost i nedosljednost u savršenoj knjizi od savršenog bića.
e pa ne piše Lebovski...ali piše..opet ponavljam ako ćemo se vraćati temi: da će i pripadnici drugih vjera..krišćani, jevreji i mnogi drugi ući u raj, pod samo jednim jedinim uslovom... ako budu vjerovali u jednog Boga i ako budu dobro činili, a izbjegavali i suzbijali zlo. Nigdje ne kaže da je uslov da prvo prime islam.
Možda i piše, zaboravio sam gdje tačno. Znam da pišu grozne stvari o Jevrejima, ne baš lijepe stvari ni o hrišćanima jer vjeruju u Trojstvo a sa njim neće u raj, dakle hrišćani ne mogu tamo ako im ne promijeniš osnovu religije.

Možeš li ti staviti stvari u kontekst tog vremena i događanja pa pitati se zašto možda piše to raju i vjernicima u jednog Boga, zašto islam prihvata ranije poslanike drugih vjera istovremeno govoreći da su druge vjere iskrivljene, da se trebaju vratiti pravom putu.. da su blizu .. tu je to, ali .. evo samo prihvatite ono što vam mi govorimo.. blizu ste, već vjerujete u jednog Boga pa možda možete u ovog našeg... Nema više poslanika, naš je zadnji! Finito! Megalomanstvo!
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:34

carobnjak N wrote:
Mohr wrote:Nije teško, to je čista besmislica :o Al' ko jadni insan, upravo ono što ne može shvatiti, o čemu dakle pojma nema, proglašava za vrhovni (svjetski, univerzalni, kosmički) princip.

Tragikomedija :grana
Ne mora sve imati smisla, dakle imati neki logički poredak uvezan mislima na osnovu zakona
koje smo prepoznali u prirodi.
Iz čega je nastala materija? Ni iz čega , nema nikakve temeljne stvari iz kojih se razvila.
Osim ako se čestice svjelosti (fotoni) ne smatraju dijelom atoma ali ih nauka danas ne smatra materijom već energijom
koja svojim kretanjem stvara atom i materiju.
Zanimljivo da su otkrili još jedan nelogičan princip. Kad su izvodili experiment "ispaljivanja" tih čestica na mikroskopsku
podlogu primjetili su različite rezultate , sve dok nisu otkrili uzrok istih.
Naime, drugačije se ponašaju kad ih se posmatra za vrijeme experimenta a drugačije kad nisu posmatrani.
Kako to? Jedini logičan zaključak je da se fotoni, kao gradivni elementi materije u direktnoj vezi sa sviješću onoga tko ih
posmatra. Dakle nešto u nama utječe na materiju ILI samo posmtranje svega što vidimo je jedna vrsta privida i igre sa
našim percepcijama i osjetima.
Svijet suštinski nije materija nego energija u različitim frekvencijama vibracija, koje onda stvaraju različite materijalne oblike.
Dakle ta energija i frekvencije ti omogućuju da , izmeđuostalog, pišeš ovdje , ali ako nećemo vjerovati u to
onda bolje da se vratimo unazad i pišemo pisma na opipljivom jasnom papiru jer ovo sve ne postoji i hologram je :D
Dokazano je da energija misli stvara različite kristale vode, dakle duhovno ima moć.
Jampolsky je imao kliniku čije je liječenje ali i priprema za smrt bazirana upravo na dobrim djelim tj. dobroti...duh ima neograničenu moć....čuda se ne događaju često, ali događaju se...
U životinjskom svijetu različite oči različito vide predmete...ni mi ne vidimo cijeliu istinu...ljudi smo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Lebowski » 04 Jan 2016, 22:35

Bibo... nijedna stvar koju ti navodiš na ovim temama nije dokazana!
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:40

Lebowski wrote:
Bijeli badem wrote:
Lebowski wrote:Nijedna religija ne bi mogla uspjeti da je propovijedala da će i nevjernici u raj... Religiji i vlasti koja se njome služi trebaju ljudi koji će vjerovati u nadnaravno biće koje je uz njen narod, koji će se boriti za to biće, za tu religiju i one koji je zastupaju.

U Kur'anu ili hadisima vjerovatno neko može pronaći nešto gdje piše da i ti mogu u raj ali koliko znam kjafiri nisu na baš dobrom glasu tamo pa mi teško povjerovati da Bog 100 puta osudi ljude na džehenem tek onako a onda se vadi nekom rečenicom. Ne očekujem takvu zbunjenost i nedosljednost u savršenoj knjizi od savršenog bića.
e pa ne piše Lebovski...ali piše..opet ponavljam ako ćemo se vraćati temi: da će i pripadnici drugih vjera..krišćani, jevreji i mnogi drugi ući u raj, pod samo jednim jedinim uslovom... ako budu vjerovali u jednog Boga i ako budu dobro činili, a izbjegavali i suzbijali zlo. Nigdje ne kaže da je uslov da prvo prime islam.
Možda i piše, zaboravio sam gdje tačno. Znam da pišu grozne stvari o Jevrejima, ne baš lijepe stvari ni o hrišćanima jer vjeruju u Trojstvo a sa njim neće u raj, dakle hrišćani ne mogu tamo ako im ne promijeniš osnovu religije.

Možeš li ti staviti stvari u kontekst tog vremena i događanja pa pitati se zašto možda piše to raju i vjernicima u jednog Boga, zašto islam prihvata ranije poslanike drugih vjera istovremeno govoreći da su druge vjere iskrivljene, da se trebaju vratiti pravom putu.. da su blizu .. tu je to, ali .. evo samo prihvatite ono što vam mi govorimo.. blizu ste, već vjerujete u jednog Boga pa možda možete u ovog našeg... Nema više poslanika, naš je zadnji! Finito! Megalomanstvo!
Ako je Bog jednom utjelovio Isusa, dakle ima li potrebe puno puta to činiti...to onda ne bi bila vjera.
Meni je dovoljno Isusovo propovijedanje i tumačenje čovjekove sudbine...
Bio neki, zapravo nekolo koji su govorili da su inkarnirani Isus..jah, Bog ce svako malo dokazivati sebe...nevjerniku ni milijun dokaza ne vrijedi..
Pokraj Boga i Isusa meni nije potrebno vise učenja...a da je Muhamed postojao i bio mudar - vjerujem
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Mutevelija » 04 Jan 2016, 22:41

Bijeli badem wrote:
e pa ne piše Lebovski...ali piše..opet ponavljam ako ćemo se vraćati temi: da će i pripadnici drugih vjera..krišćani, jevreji i mnogi drugi ući u raj, pod samo jednim jedinim uslovom... ako budu vjerovali u jednog Boga i ako budu dobro činili, a izbjegavali i suzbijali zlo. Nigdje ne kaže da je uslov da prvo prime islam.
:hm Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga baš onda kada im je došlo saznanje, i to iz medusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove rijeci ne budu vjerovali Allah ce se brzo obracunati (Ali ‘Imran, 19).

Danas sam vam vašu vjeru usavršio i Svoju blagodat prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera.« (El-Maide, 3.)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:41

Lebowski wrote:Bibo... nijedna stvar koju ti navodiš na ovim temama nije dokazana!
Koja stvar nije dokazana.Trebaju li ti isječci fotkani iz knjige
Nisam ja kriva što ti nisi informiran
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Mutevelija » 04 Jan 2016, 22:44

Biba wrote: Ako je Bog jednom utjelovio Isusa, dakle ima li potrebe puno puta to činiti...to onda ne bi bila vjera.
Meni je dovoljno Isusovo propovijedanje i tumačenje čovjekove sudbine...
Bio neki, zapravo nekolo koji su govorili da su inkarnirani Isus..jah, Bog ce svako malo dokazivati sebe...nevjerniku ni milijun dokaza ne vrijedi..
Pokraj Boga i Isusa meni nije potrebno vise učenja...a da je Muhamed postojao i bio mudar - vjerujem
"Vjera islam je upotpunjena

Uzvišeni Allah je Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, na Oprosnom hadždžu objavio sljedeći ajet: «Danas sam vam vašu vjeru usavršio i Svoju blagodat prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera.« (El-Maide, 3.)
Nakon objavljivanja ovog ajeta Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, živio je još 81 dan. Ovim ajetom Uzvišeni Allah nam naglašava da je vjera islam upotpunjena i kompletna, i da joj ne treba ništa ni dodavati ni oduzimati, odnosno da sadrži sve što je čovjeku potrebno i na ovome i na onome svijetu.
Ajet je, takoðer, dokaz da Allah od ljudi prima samo ispravnu vjeru, koju je On upotpunio i usavršio, što potvrðuje i drugi ajet: «Onaj ko želi neku drugu vjeru mimo islama, neće mu biti primljena i on će na onom svijetu propasti» (Ali Imran, 85.). Upotpunjavanjem islama i njegovih propisa, upotpunjena je Allahova blagodat prema nama, jer ispravna i potpuna vjera je blagodat i ovoga i onoga svijeta. Savršenost i upotpunjenost islamske vjere ogleda se u tome što ona svojim univerzalnim propisima kvalitetno rješava temeljna pitanja društva i ljudske zajednice. Za to ću navesti nekoliko primjera."


"Tko je lažac, ako ne onaj koji tvrdi
da Isus nije Krist?
Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina.
Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca,
a tko priznaje Sina, ima i Oca.

A vi –
što čuste od početka, u vama nek’ ostane.
Ako u vama ostane što čuste od početka,
i vi ćete ostati u Sinu i Ocu.

"Svi ovi citati prikazuju vjerno da je Bog Biblije mnogo drugačije opisan i prikazan u Kur'anu (koliko god muslimani njega pokušavali prikazati istim kao Boga Biblije gdje je Isus sve samo nikako ne Bog; niti umro na križu), te iako se čak i Bog predstavlja u svom opisu kao Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, upravo više na ovakvim dubljim temama o pitanju posinstva Božje djece odnosno odnosa ropstva vide se velike razlike i kontradikcije u odnosu na Sveto Pismo koje je Božja Riječ. Mnogi muslimani čak donekle i shvaćaju da je Bog Otac te se opravdavaju da je to logično jer je izvor svega iako im je njihova sveta knjiga tu jasna, a draže im je to zaobilaziti i koncentrirati se dokazati da Isus nije Gospodin i Bog (iako to Isus sam nepobitno potvrđuje i riječima (Iv 20,28-29) i djelima ljubavi prije svega). Prema Svetom Pismu, upravo je točna biblijska definicija Antikrista ova: "Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina" (1 Iv 2,22-23) a to ispunjava islamska teologija.



Bog je prema Bibliji Otac, i kao izvor svega stvorenoga pogotovo se njegovom djecom moraju nazivati oni koji su stvoreni na njegovu sliku i priliku; a to su ljudi, i pogotovo oni koji imaju Boga za svog Oca. Svaki koji niječe Sina, nema ni Oca (1 Iv 2,23). O posinstvu Božje djece kao Božje Istine govore i ovi citati starozavjetnih i novozavjetnih knjiga Svetog Pisma:

Izaija 45,11
Ovako govori Jahve, Svetac Izraelov, njegov tvorac: "Zar je vaše da me o mojoj djeci pitate i da mi nad djelom ruku mojih zapovijedate?

Matej 7,11
Ako dakle vi, iako zli, znate dobrim darima darivati djecu svoju, koliko li će više Otac vaš, koji je na nebesima, dobrima obdariti one koji ga zaištu!"
Matej 18,3
i reče: "Zaista, kažem vam, ako se ne obratite i ne postanete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko

Ivan 1,12
A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime,
Otkrivenje 21,7
To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin."

Jesam sad zakuhao pravo.
Zaključak nemuslimani po Islamu idu u džehenem do oni koji nisu prihvatili Krista i Sina idu u Pakao.

Sve ostalo je želja za "političkom korektnošću".
Last edited by Mutevelija on 04 Jan 2016, 22:47, edited 2 times in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by KOMESAR » 04 Jan 2016, 22:46

Bijeli badem wrote:
KOMESAR wrote: Ja sam ovom problemu htio da priđem s više aspekata i sa više mišljenja.O ovome se raspravlja hiljadama godina,a ne samo jedan dan.Nije mi se dozvolilo da razvijem temu onako kako sam zamislio.Sad je kasno da pokušam bilo šta ispravljati.
Odustajem i ja!
Mislim da bi više doprinjeo da ne odustaješ od teme. Tema je odlična i odlično i zamišljena i vođena. To sto je malo skrenula na govor u prvom i drugom licu jednine umjesto na argumente...nemoj da te koči.

Mislim da je vrijedi nastaviti barem zbog jednog forumaša koji je razumije i pokušava argumentima odgovoriti. Tu sam Komesare...hajde...pripremila sam argumete :)
Mislim da nisi u pravu i da je uzaludno o bilo čemu raspravljati zbog ovakvog ulijetanja u temu:
Lavlje_srce wrote:
KOMESAR wrote:
Bijeli badem wrote:Ja ipak zagovaram intelektualizam. Mislim da nema nikakve razlike između muslimana i nemuslimana u činjenju dobrih dijela. Ko god da je učinio neko dobro djelo je zaslužio nagradu kod Boga.
Kur'an se ne slaže sa tom idejom pseudointelektualaca.
Zasto se ovako obracas Bademi? Je li zbog ovoga:
KOMESAR wrote:Svjedoci smo,pri raznim povodima, inih načina da se dodvorimo ženama.Zašto činimo to?! Ta, bar, žene nisu deficitarna roba...ili jesu?
Upitaj svoju zenu jesmo li deficitarna 'roba', pa nam prenesi sta ti je odgovorila. A onda pocisti svoju bastu prije nego pocnes uredjivati (da ne kazem cistiti) cijeli svijet. :rol

Ona je mislila da zagovara racionalan pristup. A mi ne znamo Bozije namjere, ukljucujuci tebe. Dovoljan ti je posao da cuvas od grijeha sebe. Nisam sigurna da si ovom temom to i ucinio.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Mutevelija » 04 Jan 2016, 22:48

Tema nema smisla. Jer po jednoj religijiu drugi će ići u Pakao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by String » 04 Jan 2016, 22:52

Biba wrote:
String wrote:Bog je mrtav...ne dozvolite da vas povuce za sobom!
Dakle bio je živ. A od čega je umro
Od vas...
Image

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:53

Mutevelija wrote:Tema nema smisla. Jer po jednoj religijiu drugi će ići u Pakao.
Veliki gresnici idu u pakao a zlo ce sve biti unisteno.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Rockefeller » 04 Jan 2016, 22:53

Postoje načini kako nas bog zbog griže savjesti neće baciti u pakao. :ok
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Lebowski » 04 Jan 2016, 22:56

Nevjernici su oni koji govore: ”Bog je – Mesih, sin Merjemin!” A
Mesih je govorio: ”O sinovi Israilovi, klanjajte se Allahu, i mome i
vašem Gospodaru! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah će mu
ulazak u Džennet zabraniti i boravište njegovo će Džehennem biti;
a nevjernicima neće niko pomoći.”

Nevjernici su oni koji govore: ”Allah je jedan od trojice!” A samo je
jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će,
zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane.


Znači nikakav raj za kršćane. :mah
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by KOMESAR » 04 Jan 2016, 22:57

Lavlje_srce wrote:
KOMESAR wrote: Ja sam ovom problemu htio da priđem s više aspekata i sa više mišljenja.O ovome se raspravlja hiljadama godina,a ne samo jedan dan.Nije mi se dozvolilo da razvijem temu onako kako sam zamislio.Sad je kasno da pokušam bilo šta ispravljati.
Odustajem i ja!
Nije kasno, forum je tu, mi smo tu. Ali mozda se bolje duriti. :)

Ovo je forum i onog trenutka kada otvoris temu mozes imati koncepciju kako ti zelis da tema izgleda, ali to je sve. Kako ce se tema razvijati, na to ne mozes utjecati - izuzev ako si izuzetno potkovan znanjem i argumentima. Mozes postovati one koji su pristupili temi (jer vjerujem da svi mi imamo i nesto korisnije za raditi nego pristupiti ovoj ili bilo kojoj diskusiji), a mozes ih i ne postovati, provocirati ih, ponizavati, vrijedjati. Samo tada uvijek kazes vise o sebi nego o onima koji upisu nesto na temi. Jer si na temi koju si otvorio neka vrsta domacina. Ili otvoris blog i pises svoja premisljanja.

Da, ja vjerujem i vjerujem da je bolje vjerovati i ciniti dobra djela nego samo ciniti dobra djela. Ali radi se o tome da ja svojim vjerovanjem ne cinim uslugu bilo kome osim samoj sebi. I ti takodje. I prema tome nije moje da 'vazim' bilo kome, svi imaju svoju svijest, razum, manje ili vece znanje, pa neka uce ako hoce. Tako mi i moja vjera nalaze. I moguce je da jako grijese oni koji su deklarativno monoteisti, ali rezolutno odbijaju Posljednjeg Bozijeg Poslanika. Ali nije moje da ih ucim niti poducavam. Jer se plasim Bozije srdzbe (zato sam nastupila energicno), onoga sto mi mogu ili hoce reci forumasi ukljucujuci tebe - ni najmanje. Svojim odnosom prema meni konkretno i ne samo na ovoj temi, svaki taj forumas i forumasica mi samo spira grijehe. Tako to vidim, mada mi u trenutku ne bude svejedno. Ali taj trenutak prodje vrlo brzo i u mom zivotu nema nikakvu vrijednost.

Na religiju nikada nisam usla da bih vodila zestoke diskusije, ovo je prvi put da se to desilo. Meni je ovaj kutak na forumu bitan. Ovo je neki moj rezime, ne zato sto mi je ova tema bitna nego zato sto mi je moja vjera vrlo bitna.

Odlicni postovi Nurudine, bravo. :ok
Žao mi je!
Nemam se ja šta duriti ili ne duriti.Tema je živa u glavama i onih i ovih.O njoj se i ćuti i diskutuje.Tako će biti do Sudnjeg dana.
Tebi kao dragom sagovorniku savjetujem da pokušaš u diskusiji na neku temu zauzeti stav i braniti ga argumentima.Ići džonom na diskutanta ne dolikuje ženi?
Last edited by KOMESAR on 04 Jan 2016, 22:57, edited 1 time in total.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 22:57

String wrote:
Biba wrote:
String wrote:Bog je mrtav...ne dozvolite da vas povuce za sobom!
Dakle bio je živ. A od čega je umro
Od vas...
Duh ne umire. Duh covjeka napusta materiju...ali Bog je douvijek duh..dakle ne moze umrijeti jok
Osim toga prezivio je da su mu sina razapeli pa kak ne bio podnio malo naseg cavrljanja :djed pa ja :perezube
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Božija pravda

Post by Biba » 04 Jan 2016, 23:01

Rockefeller wrote:Postoje načini kako nas bog zbog griže savjesti neće baciti u pakao. :ok
Kajanje. :ok
I Kajina su htjeli ubiti kad je ubio brata Abela, ali Bog nije ljudima dozvolio da mu sude jer ga ni Bog nije ubio
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests