Koja je religija najnasilnija?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 14:54

EE nije to od Murata to je od halife, naime muslimani su bili dobili dojavu da kršćani napadaju sa sjevera na Saudisjku Arabiju još u vrijeme Muhameda. a.s.
Ima isto predaja da su ubili jednog izaslanika Muhamedovog koji je išao i pozivao ih u Islam, ovi su to shvatili kao objavu rata.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2016, 18:19

Nisu nasilne religije, nego ljudi koji to tumače bukvalno.
Čak i kad piše, to što piše, ono zapravo ne piše, nego piše nešto drugo, samo što to neki ne kontaju.
Da su to tek neka štiva bezveze, do sada bi davno bila zaboravljena i nikome ne bi bila bitna. Obzirom na to, da su ljudi i dan danas glupi i nedostojni tog naziva homo sapiens sapiens, možda su poslanici samo morali na neki način da "crtaju" nekoj rulji, kako da postupe u datom trenutku, koji se desio prije oko 3000 godina.

Šta je tu čudno? Čudno može biti samo bukvalno shvatanje onih koji misle da mogu i trebaju ubijati u ime vjere, ali čudni su i ovi drugi koji zbog toga misle da je religija nasilna, u samoj svojoj suštini, te se na taj način svrstavaju na isti nivo intelekta kao i oni prvi, koji ubijaju u ime religije.
online

Earp
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 21 Mar 2016, 03:52
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Earp » 21 Mar 2016, 18:40

Mutevelija wrote:Mene interesuje odakle su kršćani uzimali citate ako tvrde da je Novi Zavjet miroljubiv a da je Stari Zavjet dokinut.
Jerusalem je osvojen prvo od muslimana, to je činjenica jer je to i muslimanski sveti grad, razlika je bila što Islamski zkon dozvoljava koenzistenciju kršćana i jevreja i smatra ih Sljedbenicima Knjige, dok oni moraju plaćati porez džizju Islamskoj državi, kako ne bi učestovali u Islamskim ratovima čitaj Džihadu.
Imam najboljeg druga krscanina. Stvarno dobar i posten covjek. Porijeklom po majci Danac po ocu Skot. Od njega sam dosta naucio o krscanstvu. Zna da sam musliman postuje me i cjeni i ja njega isto.
Imam drugog druga isto krscanina. Porijeklom Slovenac. Zenjen dva puta. Predstavlja se kao dobar krscanin.
Nikada da mi odgovori kako se mogao dva puta zeniti. Varao on zenu i zena njega. Kaze mi nemojmo sada o tome. Izbjegava odgovor.
Mnogi ksrcani kao i muslimani uzmijaju iz sveti knjiga ono sto im odgovara dok ono sto im ne odgovara bukvalno preskoce.

Po bibliji muz i zena se mogu rastati i ponovi se preudati/ozeniti samo pod uslovom kada je nevjernost uptanju. Ono koje je bilo nevjerno nema pravo sklapanja braka vise.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Lebowski » 21 Mar 2016, 18:40

Čak i kad piše, to što piše, ono zapravo ne piše, nego piše nešto drugo, samo što to neki ne kontaju.
Ovo je najjači argument ikad :valja

I kad nešto uradimo mi to zapravo ne uradimo, već nešto sasvim drugo, samo što neki to ne kontaju.. Obično oni ko ne misle ko mi al to je slučajnost. :cool

I ove velike religije se trebaju posmatrati zajedno sa ostalim religijama. Sve od njih su imale i pozitivne i negativne stvari koje su ostavile traga na ljudskoj civilizaciji. Treba vidjeti šta im je svima zajedničko, kako su nastajale, nestajale, šta su radile...

Da li je moglo i bez nekih religija? Sigurno. Zamjenila bi je neka druga. Svijet ne bi ništa drugačije izgledao da nije bilo hrišćanstva ili islama, mi ne bi bili ni za šta uskraćeni. Vjerovatno bi bilo manje ratovanja i brži bi bio napredak bez njihovog negativnog utjecaja. Ostavili su i dobre stvari iza sebe ali kad poklopiš cijelo društvo onda mora ponekad i nešto dobro izaći iz toga.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by storm » 21 Mar 2016, 19:02

Lebowski wrote:
Čak i kad piše, to što piše, ono zapravo ne piše, nego piše nešto drugo, samo što to neki ne kontaju.
Ovo je najjači argument ikad :valja

I kad nešto uradimo mi to zapravo ne uradimo, već nešto sasvim drugo, samo što neki to ne kontaju.. Obično oni ko ne misle ko mi al to je slučajnost. :cool

I ove velike religije se trebaju posmatrati zajedno sa ostalim religijama. Sve od njih su imale i pozitivne i negativne stvari koje su ostavile traga na ljudskoj civilizaciji. Treba vidjeti šta im je svima zajedničko, kako su nastajale, nestajale, šta su radile...

Da li je moglo i bez nekih religija? Sigurno. Zamjenila bi je neka druga. Svijet ne bi ništa drugačije izgledao da nije bilo hrišćanstva ili islama, mi ne bi bili ni za šta uskraćeni. Vjerovatno bi bilo manje ratovanja i brži bi bio napredak bez njihovog negativnog utjecaja. Ostavili su i dobre stvari iza sebe ali kad poklopiš cijelo društvo onda mora ponekad i nešto dobro izaći iz toga.
Ne vjerujem... Ljudsko je biće srdito, oholo, zavistno... I bez religija i postojećih ideologija mi bi našli razlog za konflikt. Otkako je se sišlo sa drveta (a i prije) jači gaze slabije, pametniji gluplje ili loši dobre... Kakogod...
Možda treba gledati i sa strane toga da su neki religijski propisi i pokušali te odnose regulirati?
Mnogi vjerski zapisi uče, da treba biti dobar, pošten, susretljiv i tako dalje..
E sad....Kako je to sve i zloupotrebljavano... Isto znamo!
Ja mislim da je do čovjeka sve... Može biti i dobar i loš... religiozan ili nereligiozan :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 19:31

Kod religija vam ima "Mi Oni" ;) izuzmite Raj i Pakao iz religije, oživljenje, ubacite tu evoluciju i ta religija postaje ljuštura.
Samo što muslimani ne smiju puno rasparvljati o tome, i rasparava o ovome je ples i tanka linija između ateizma i Islama.
U Islamu nema pitanja, muslimani su robovi Božiji, kršćani su sluge Božije, stado su pastiri (vjerski službenici).
Jer čim pitaš o religiji i razmišljaš o tim propisima odmah sumnjaš u nju, a ko sumnja on ne vjeruje.
A ko ne vjeruje ode u Pakao.
"Oni govore: 'Budite Jevreji, odnosno kršcani, i bicete na pravom putu!' Ti reci: 'Ne, mi smo vjere Ibrahimove /Abrahamove, koji je ispravno vjerovao; on nije nikoga Allahu ravnim smatrao.' Recite: 'Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i /Išmael Ismailu, i Ishaku /Izak, i Jakubu, /Jakov i unucima, i u ono što je dato /Mojsije Musau i Isau, /Isus i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakve razlike medu njima, i mi se samo Njemu pokoravamo.» (El-Bekare, 135-136.)
"Allah je cuo rijeci onih koji su govorili: 'Allah je siromašan, a mi smo bogati!' Mi cemo zabilježeti ono što su oni govorili kao i to što su bez opravdanja vjerovjesnike ubijali! I reci cemo: 'Iskusite kaznu u Ognju!' To je zbog djela vaših ruku, a Allah nije nepravedan prema robovima!» (Alu Imran, 181-182.) /Židovi
"
«Nevjernici su oni koji govore: Allah je jedan od trojice!» (El-Maide, 73.)
«A kada Allah rekne: O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: 'Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!» - on ce reci: «Cist si Ti od toga! Meni nije prilicno da govorim ono što nemam pravo. Ako sam ja to govorio, Ti to vec znaš; Ti znaš šta je u meni, a ja na znam šta je u Tebi; samo Ti jedini sve što je skriveno znaš.» (El-Maide, 116.)"

"
Također je Ibn Abbas rekao Ebu Zumejlu Simaku b. Velidu el-Hanefiju koji ga je pitao: "Šta sve osjećam u svom srcu?!" Ibn Abbas je upitao: "Šta je to?" Rekao je: "Tako mi Allaha, ne mogu to reći." Ibn Abbas je upitao: "Je li neka sumnja?" Rekao sam: "Da." Rekao mi je. "Od toga niko nije bio imun sve dok Allah nije objavio:
Ako sumnjaš u ono što ti objavljujemo, upitaj one koji čitaju Knjigu, prije tebe objavljenu. ..' (Junus, 94)" Potom mu je Ibn Abbas rekao: "Kada u svom srcu osjetiš nešto, reci: 'On je Prvi, i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve.'"Ebu Davud (5110)


E ovo je bitno:
"Poslanik, s.a.v.s.,je rekao : "Ljudi će se neprestano pitati sve dok neko od njih ne upita: 'Dobro, Allah je stvorio stvorenja, a ko je stvorio Allaha?' Ko od toga osjeti nešto, neka zatraži utočište od Allaha i neka prestane s tim." Buhari (6/240) :ooo
Jer bilo kakvo razmišljanje o tome se smatra došaptavanje šejtana/ vraga/ đavola.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Biba » 21 Mar 2016, 19:34

Fino je Storm opisao.
Ne slazem se samo s time da pametniji gazi gluplkega jer tko je pametan taj ima karaktera, mislim tko je istinski pametan.
Kad je netko zao karakter psihologija to tumaci da je bolest psihe.
Karakteran jaci covjek ce pomagati slabijem a religija tako i naucava.

Religija je smjerodavna i nema losih smjernica, barem ne u mojoj.
E sasvim je drugi peoblem sto je covjek gresan a zlo je kad sebi netko mocan dozvoli iliti uzme pravo biti mjerodavan da religiju tumaci krivo tj. Navodi na svoj mlin iliti joj izmijeni smjerodavnost..to su idioti, manijaci i zbog njih je svijet trpio...losa praksa nekih predstavnika religije..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 19:39

Ima nešto i u kršćanstvu što je malo čudno.
Bog je dozvolio Evi da nagovir Adama da pojede jabuku, oni ne bi pojeli jabuku da nije stvoren Lucifer.
Lucifera je stvorio Bog, e onda da bih za nekoliko vremena došao taj Bog kao svoj Sin i otkupio se za grijehe čovječanstva koje je Adam počinio njegovom voljom.
Svi su grešni ako se ne krste i prihvate Krista kao spasitelja i otkupitelja grijeha, a sve to zbog toga što je Adam pojeo jabuku.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mohr » 21 Mar 2016, 19:45

To Mutko careeeeeee :hop

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Biba » 21 Mar 2016, 19:51

Mutevelija wrote:Ima nešto i u kršćanstvu što je malo čudno.
Bog je dozvolio Evi da nagovir Adama da pojede jabuku, oni ne bi pojeli jabuku da nije stvoren Lucifer.
Lucifera je stvorio Bog, e onda da bih za nekoliko vremena došao taj Bog kao svoj Sin i otkupio se za grijehe čovječanstva koje je Adam počinio njegovom voljom.
Svi su grešni ako se ne krste i prihvate Krista kao spasitelja i otkupitelja grijeha, a sve to zbog toga što je Adam pojeo jabuku.

Nemas pojma.
Lucifer je pali anđeo...okrenuose protiv Boga..

A onu pricu o Adamu i Evi uopce ne kontas.
Ja sam to vec objasnila.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 19:52

Daa a ko je stvorio anđela. "Čudni su putevi Gospodnji" :zubi To je Božiji plan bio tako da sve bude u oba slučaja Adam se nije mogao zadržati u Raju, a da je Adam ostao u Raju ne bih možda bilo ni ljudi ni smrti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Nole » 21 Mar 2016, 19:56

Mutevelija wrote:EE nije to od Murata to je od halife, naime muslimani su bili dobili dojavu da kršćani napadaju sa sjevera na Saudisjku Arabiju još u vrijeme Muhameda. a.s.
Ima isto predaja da su ubili jednog izaslanika Muhamedovog koji je išao i pozivao ih u Islam, ovi su to shvatili kao objavu rata.
Jel ti misliš da ja poznajem taj izraz halifa??? Znamo istorijske činjenice....znamo da je 28.06.1389. sultan Murat napao hrišćansku zemlju...ko je kome koji mail ili sms tad poslao zbog neke arapske zemlje ja pojma nemam....no niste ni vi bolji...tuku se katolici i pravoslavci, tuku se šiti i suniti....moje viđenje....jebeš veru kad moraš ubiti nevernika tj čoveka....ne učestvujem u ničijoj krvavoj veri....a sve su krvave...hvala i doviđenja...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 19:59

Ubijaju i ateisti what is your point?
Komunizam je bio i ostao simbol ateizma, komunizam je ateizmu ono što su vehabije Islamu.
Radi se o moći. Ko je jači taj tlači.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Biba » 21 Mar 2016, 19:59

Mutevelija wrote:Daa a ko je stvorio anđela. "Čudni su putevi Gospodnji" :zubi To je Božiji plan bio tako da sve bude u oba slučaja Adam se nije mogao zadržati u Raju, a da je Adam ostao u Raju ne bih možda bilo ni ljudi ni smrti.
Znas li ti simboliku uzimanja ploda sa zabranjenog stabla?
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Nole » 21 Mar 2016, 19:59

Mutevelija wrote:Daa a ko je stvorio anđela. "Čudni su putevi Gospodnji" :zubi To je Božiji plan bio tako da sve bude u oba slučaja Adam se nije mogao zadržati u Raju, a da je Adam ostao u Raju ne bih možda bilo ni ljudi ni smrti.
Adam ima samo prvo slovo od nastanka sveta....A....ameba....aj ćao ... i bi dan....aha verujem....

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 20:00

Prekršili su obećanje Božije.
Hoćeš da ti citiram Stari Zavjet koji ionako kršćani ne poštuju u cjelosti jer je Isus dokinuo proroke.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Nole » 21 Mar 2016, 20:02

Mutevelija wrote:Ubijaju i ateisti what is your point?
Komunizam je bio i ostao simbol ateizma, komunizam je ateizmu ono što su vehabije Islamu.
Radi se o moći. Ko je jači taj tlači.
Konunisti nisu vernici a ubijaju....tačno...jbt genetika nam još nije stigl do visokog nivoa..mi lav ubije srnu...genetika ....jači ubija...mante me I BI DAN...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Mutevelija » 21 Mar 2016, 20:04

Biba wrote:
Mutevelija wrote:Daa a ko je stvorio anđela. "Čudni su putevi Gospodnji" :zubi To je Božiji plan bio tako da sve bude u oba slučaja Adam se nije mogao zadržati u Raju, a da je Adam ostao u Raju ne bih možda bilo ni ljudi ni smrti.
Znas li ti simboliku uzimanja ploda sa zabranjenog stabla?
"
1
Prvi čovjekov grijeh
Zmija bijaše lukavija od sve zvjeradi što je stvori Jahve, Bog. Ona reče ženi: »Zar vam je Bog rekao da ne smijete jesti ni s jednog drveta u vrtu?« 2Žena odgovori zmiji: »Plodove sa stabala u vrtu smijemo jesti. 3Samo za plod stabla što je nasred vrta rekao je Bog: ‘Da ga niste jeli! I ne dirajte u nj, da ne umrete!’« 4Nato će zmija ženi: »Ne, nećete umrijeti! 5Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo.« 6Vidje žena da je stablo dobro za jelo, za oči zamamljivo, a za mudrost poželjno: ubere ploda njegova i pojede. Dade i svom mužu, koji bijaše s njom, pa je i on jeo. 7Tada se obadvoma otvore oči i upoznaju da su goli. Spletu smokova lišća i naprave sebi pregače.
8Uto čuju korak Jahve, Boga, koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca. I sakriju se – čovjek i njegova žena – pred Jahvom, Bogom, među stabla u vrtu. 9Jahve, Bog, zovne čovjeka: »Gdje si?« – reče mu. 10On odgovori: »Čuo sam tvoj korak po vrtu; pobojah se jer sam gol, pa se sakrih.« 11Nato mu reče: »Tko ti kaza da si gol? Ti si, dakle, jeo sa stabla s kojega sam ti zabranio jesti?« 12Čovjek odgovori: »Žena koju si stavio uza me – ona mi je dala sa stabla pa sam jeo.« 13Jahve, Bog, reče ženi: »Što si to učinila?« »Zmija me prevarila pa sam jela«, odgovori žena.
14Nato Jahve, Bog, reče zmiji:
»Kad si to učinila,
prokleta bila među svim životinjama
i svom zvjeradi divljom!
Po trbuhu svome puzat ćeš
i zemlju jesti sveg života svog!
15Neprijateljstvo ja zamećem
između tebe i žene,
između roda tvojeg i roda njezina:
on će ti glavu satirati,
a ti ćeš mu vrebati petu.«
16A ženi reče:
»Trudnoći tvojoj muke ću umnožit’,
u mukama djecu ćeš rađati.
A Islam religij neravnopravnosti :123
Žudnja će te mužu tjerati,
a on će gospodariti nad tobom.«
17A čovjeku reče: »Jer si poslušao glas svoje žene te jeo sa stabla s kojega sam ti zabranio jesti rekavši: S njega da nisi jeo! – evo: Zemlja neka je zbog tebe prokleta:
s trudom ćeš se od nje hraniti svega vijeka svog!
18Rađat će ti trnjem i korovom,
a hranit ćeš se poljskim raslinjem.
19U znoju lica svoga
kruh svoj ćeš jesti
dokle se u zemlju ne vratiš:
ta iz zemlje uzet si bio –
prah si, u prah ćeš se i vratiti.«
20Svojoj ženi čovjek nadjene ime Eva, jer je majka svima živima. 21I načini Jahve, Bog, čovjeku i njegovoj ženi odjeću od krzna pa ih odjenu. 22Zatim reče Bog: »Evo, čovjek postade kao jedan od nas – znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!« 23Zato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. 24Istjera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao – da straže nad stazom koja vodi k stablu života.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Nole » 21 Mar 2016, 20:05

Mutevelija wrote:Prekršili su obećanje Božije.
Hoćeš da ti citiram Stari Zavjet koji ionako kršćani ne poštuju u cjelosti jer je Isus dokinuo proroke.
BOG je izmišljen iz humanih razloga...nijedan čovek ne sme kažnjavati jer je jedini Bog koji kažnjava...vidimo da nije tako....upravo se ljudi kunu u Boga i kolju.....lažem li?

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Koja je religija najnasilnija?

Post by Nole » 21 Mar 2016, 20:06

Mutevelija wrote:Prekršili su obećanje Božije.
Hoćeš da ti citiram Stari Zavjet koji ionako kršćani ne poštuju u cjelosti jer je Isus dokinuo proroke.
BOG je izmišljen iz humanih razloga...nijedan čovek ne sme kažnjavati jer je jedini Bog koji kažnjava...vidimo da nije tako....upravo se ljudi kunu u Boga i kolju.....lažem li?

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests