Ko su Dzini?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Ko su Dzini?

Post by Melek » 09 Jan 2017, 21:23

Dzini su ziva bica nevidljiva nasem oku. Bog ih je stvorio prije ljudi a stvoreni su od plamena vatre. Oni imaju razum, pamet, lukavost, podlost tj. ima ih dobrih i losih. Na nasoj planeti ima ih mnogo vise nego ljudi i oni nas vide dok mi njih, kao sto rekoh nevidimo. Losi medju njima nazivaju se sejtani. Njima je cilj tjerati covjeka na grijeh da bi na onom svijetu zavrsili u pakao. Oni nisu u stanju opsjednuti samo one koji iskreno vjeruju u Boga, one koji jednom Bogu Allahu dz.s. obavljaju molitvu. Svi ostali su podlozni njihovom uticaju. Oni ne znaju buducnost. Borba protiv njih je molitva.
Ima ih raznih vrsta. Ima ih letaca, onih koji se zemljom krecu skakajuci ogromnom brzinom i onih koji su u stanju u vodu roniti. Zive prosjecno od 1000 do 4000 godina. Napadaju uglavnom nocu a najace izlaskom i zalaskom sunca.
Dzini letaci su oni koji lete zrakom. Ova vrsta dzina najcesce sluzi za urok, zavist i ulazak u ljudsko tijelo na nekoliko sati. Nakon sto zadovolje svoje interese, oni odlaze. Najcesce pogadjaju gornji dio tijela tj. glavu, vrat i grudi. Njegova opasnost lezi u tome sto se lako moze pozvati i prenijeti podatke i vijesti. Oni tesko mogu uci u kucu u kojoj se molitva redovno obavlja, ako nema pasa i macki i slika ljudskih i zivotinjskih.
Hodajuci dzini su oni koji hodaju po zemlji, ali ne kao sto mi hodamo. Oni su izvanredno brzi u svom hodu, u stanju su da skacu i preskacu velike stvari. Ova vrsta dzina cesto ulazi u svinje, majmune, pse i macke. Ova vrsta dzina pogadja ledja, stomak, matericu, polni organ i noge. Vecina od ovih dzina boravi na smecima, zahodima, rusevinama i pustarama.
Dzini ronioci su oni koji rone u vodi. Vole kupanje u vodi a narocito hladnu vodu. Mnogo pricaju i brzo se ljute poslije cega se tesko vracaju u normalno stanje. Kada se na njih izvrsi pritisak lako napustaju ljudsko tijelo.
Prilikom odabira boravista dzini daju prednost mjestima koja nisu nastanjena ljudima. Neki od njih nastanjuju smetlista i odpade a ima i onih koji stanuju medju ljudima. Oni takodje stanuju u rupama i procjepima. Ifriti su vrsta snaznijih i mocnijih dzina od sejtana. Oni koji stanuju medju ljudima nazivaju se amirima.
Dakle:

Dzinni su hakika/stvarna pojava, i nisu hurafa/izmisljotina.
Dzinni su stvoreni radi 'ibadeta/robovanja Allahu dz.s..
Dzinni su stvoreni od vatre.
Dzinni su nazvani ovim imenom zbog toga sto je kod njih osnova skrivenost i prikrivanje.
Dzinna ima nekoliko vrsta; neki od njih lete, neki od njih se pretvaraju u zmije, neki se krecu ogromnom brzinom.
Svaki covjek ima po jednog dzinna uz sebe koji se ne odvaja od njega tokom cijelog zivota.
Dzinni umiru.
Dzinni jedu i piju, samo sto se dzinn nevjernik hrani od onoga nad cim nije spomenuto Allahovo ime, a isto tako se hrani i sa onim koji jede lijevom rukom.
Dzinni se mogu pretvarati u razne oblike tj. opsjedaju – pretvaraju se u ljude, u pascad, u stoku itd..
Rijec dzinn se odnosi na sve vrste dzinna, dok se rijec sejtan odnosi samo na dzinne-nevjernike.
Najveca fitna koju voli izazvati i proizvesti sejtan jeste razdvojiti izmedju dvoje, a pogotovo muza i zenu.
Dzinni su obveznici/mukellefun isto kao i ljudi, i ima ih dzinna-muslimana i dzinna-nevjernika.
Muhammed s.a.w.s., je i Allahov poslanik njima.
Dzinnima se tkdj. biljeze djela, pa ce za dobra djela biti nagradjeni, dok ce za losa djela biti kaznjeni.
Ko se pokaje od dzinna uzivace u Allahovu dz.s., magfiretu i oprostu.
Dzinni ce biti prozivljeni na Sudnjemu danu, isto kao i ljudi.
Dzinni-nevjernici ce biti kaznjeni dzehennemom.
Dzinni su stvoreni od vatre, ali oni sada nisu u vatrenom obliku.
Dzinni-vjernici ce uci u dzennet – po jacem misljenju.
Dzinna ima muskih i zenskih.
Dzinni se medjusobno žene i plode.
Dzinni su obicno aktivni nocu.
Sejtani ne mogu otvoriti vrata, niti mogu otkriti nesto ako je nad svim tim spomenuto Allahovo ime.
Dzinni imaju moc nosenja teskih stvari, i njihovog prenosa s mjesta na mjesto.
Dzinni imaju moc brzog kretanja.
Sejtan se smije – osobi koja zijeva.
Sejtan place - onda kada covjek ucini sedzde-i-tilavet.

Džini su duhovna, za čovjeka u zdravom stanju nevidljiva bića koje je Uzvišeni Allah dž.š. stvorio da bi zajedno sa ljudima robovali Njemu. Džine je Allah dž.š. stvorio prije ljudi i to od plamena vatre što džini po svom izvoru i jesu mada oni nisu vatra. To ćeš shvatiti na primjeru čovjeka kada ti kažem da je Uzvišeni Allah dž.š. čovjeka stvorio od zemlje ali on nije zemlja. Isti slučaj je i sa džinnima koji su stvoreni od vatre ali nisu vatra. To je to. Otac svih džinna je Iblis (neka je Allahovo prokletstvo na njega). On je dakle, bio jedan od džina, a niukom slučaju melek kako se može stići dojam iz neke literature koja je nuđena našem narodu prije agresije na BiH. Sa stanovišta liječenja Kur'anom o džinnima treba znati sljedeće: Džinni su neposredni učesnici sihra ili bolje rečeno oni su izvršioci onoga što se hoće sihrom postići. Kada sihirbaz načini sihr on zadužuje svoje džine da rade na izvršenju tog sihra, pa onda džinni prate osobu kojoj je namijenjen sihr sve dok ne dobiju pogodnu priliku da uđu u tijelo, a onda nanose sav belaj i bolest koje oboljeli ima. takav džin je vezan sihrom za tijelo oboljelog i vrlo rijetko sam donese odluku da pokuša izaći iz tijela, tj. napustiti oboljelog. takvog džinna je potrebno ispravnim liječenjem Kur'anom prisiliti na izlazak. Džina kao i ljudi ima mnogo, mnogo je rasa u džinskom svijetu, neki od njih vjeruju neki ne vjeruju, a neki su muslimani- vjernici, dok su neki krivovjerci (kršćani, jevreji, budisti i sl). Oni imaju svoj život kao i ljudi, rađaju se, odrastaju, školuju se, zasnivaju brak, imaju djecu, umiru i sl. Ovdje neću na dugo i na široko o ovom svijetu gajba, mada bi se o tome imalo još mnogo toga napisati.
Prije svega napomenut ću da je Allahov Poslanik Muhammed a.s. poslanik i za džine.
Poslanik je sa grupom ashaba jedne prilike otišao u čaršiju, a upravo u tom momentu džinima je zabranjeno da prisluškuju meleke na prvom nebu što im je do tada bila uobičajena praksa. Desilo se da su meleci, čuvari prvog neba šejtane i džine koji su se približili gađali kamenicama od zvijezda, meteorima. Koga od njih je potrefio meteor istog trenutka ga je istopio. Allahovom odredbom jedna grupa šejtana i džina je pobjegla i vratila se svome narodu pričajući im o onome što im se dogodilo. Onda su džini rekli da se desila neka krupna stvar na Zemlji jer im je zabranjeno prisluškivanje. Poslali su grupu džina da ide po Zemlji i traži uzrok. Skupina tih džina je tada naišla pored Poslanika a.s. koji je sa ashabima u čaršiji klanjao sabah namaz. Onda su džini rekli:
"Eh, evo našli smo."
Kada su čuli Poslanika a.s. da uči Kur'an, rekli su da je to razlog što je postavljena pregrada na Nebesima. Vratili su se svome narodu i rekli:
"Mi smo doista Kur'an, koji izaziva divljenje, slušali."
Nakon ovoga Muhammedu a.s. je objavljena sura Džin ("Kul uhije ilejje ennehu-sstemea neferu-mminel džini fe kaaluu inna semiana Kur'anen adžeba." "Reci, meni je objavljeno da je nekoliko džina prisluškivalo i reklo: 'Mi smo, doista, Kur'an, koji izaziva divljenje, slušali."

Džini izvršioci sihra
To su oni džini nevjernici koji su se pokorili sihirbazu i koji mu služe. Kada sihirbaz dobije svoje džine koji mu služe on je Allahovom Uzvišenom voljom u prilici da im naređuje. Tako kada sihirbaz napravi sihr nekoj osobi on zadužuje jednog ili više svojih džina da krenu u realizaciju sihra. To može biti sihr bolesti pa džin tada ima zadatak da uđe u žrtvu i da mu nanese bolest koju je sihirbaz zahtijevao, to može biti sihr rastave, pa džin ima zadatak da uđe u muža ili u ženu i da učini osjećaj mržnje prema partneru, ili suprotno tome osjećaj neprirodne zaljubljenosti kada čovjek postaje opsjednut s nekim. Zatim tu je sihr ljenosti, mentalne poremećenosti, zbunjenosti, depresije, krvarenja kod žena, pobačaja, neplodnosti, bolova, oduzetosti, sljepila, gubitka drugih osjećaja i sl. Za svaki ovaj sihr postoji džin koji ga realizira u tijelu oboljelog.
Osim putem sihra džin može i svojom voljom ući u tijelo oboljelog, to je ono što naš narod zove ograjisanje. To džin radi bilo iz osvete čovjeku što mu je načinio neku nepravdu, pa makar i nesvjesno, ili iz nekih drugih razloga. Ovakvo stanje je elhamdulillah lakše za liječiti nego ako je u pitanju sihr. Lakše i brže se Allahovom voljom dolazi do izlječenja.

Vrste džina
Kao što postoji nekoliko vrsta ljudi isto tako Uzvišeni Allah dž.š. stvorio je i više vrsta džina. Govoreći o vrstama džina neću se ograničiti samo na njihove fizičke osobine (boja, rasa, porijeklo, i dt.) nego tu mislim i na njihov karakter i psihičke osobine. Baš kao što su i ljudi različiti po karakteru, pa naš narod kaže: "Stotinu ljudi-stotinu ćudi", također i džini imaju takve različitosti. Upravo zbog toga liječenje Kur'anom nikada u potpunosti ne može ići po teoretskoj šemi, i jedanput primjenjen (uspješan) način liječenja ne mora uvijek dati isti rezultat. Ovdje se mora imati u vidu da se iz granica šerijata ne smije izaći pri liječenju ali smisao moje priče je da komunikacija sa džinom i ophođenje s njim u toku liječenja mora da se prilagođava osobinama tog džina. Počevši od našeg govora, ne možemo koristiti neke izraze ukoliko je džin neobrazovan i koje on kao takav neće razumjeti, nego ćemo prilagoditi svoj govor njegovom nivou. Ono što ej važno za liječenje Kur'anom jeste poznavanje najčešćih sklonosti pojedinih vrsta džina. To znači da je jedna vrsta najčešće sklona služenju sihirbazu, druga vrsta je sklona da uznemirava ljude bez povoda, treća da se sveti ljudima, drugi su pak skloni da izazivaju samo jednu vrstu poremećaja kod čovjeka (npr. glavobolju) i td. Za razliku od ljudi Uzvišeni Allah dž.š. je džinima dao neke sposobnosti koje ljudi nemaju. Tako npr. postoji džini letaći (džini sa krilima), postoje i džini ronioci (žive u vodi), postoje džini koji su isključivo vezani za zemlju, dakle niti lete niti žive u vodi. Džini imaju sposobnost izuzetno brzog kretanja tako da u trenutku mogu stići sa jednog kraja zemlje na drugi i sl. Život džina sličan je životu čovjeka. Oni se rađaju, imaju svoju mladost, školuju se, rade, osnivaju porodicu imaju djecu i td. Imaju potrebe slične ljudskim potrebama.
Govoreći o džinima letačima, iskustvo pokazuje, a Uzvišeni Allah dž.š. najbolje zna, da ova vrsta najčešće služi uroku i oni najčešće u tijelo čovjeka ulaze samo na kratko vrijeme. Ova vrsta kada uđe u tijelo u najvećem broju slučajeva zadržava se u glavi ili vratu, ponekada i u grudima. Ova vrsta također služi sihirbazima, ali ne da bi realizirali sihir nego da bi im pružili neke informacije koje sihirbaz u tom trenutku, objektivno ne može znati. Na taj način sihirbaz se neznalom čovjeku predstavi kao neki sveti čovjek koji zna skriveno. Tako npr. čovjek ode kod sihirbaza u potrazi za lijekom, a ovaj mu opiše njegovu kuću ili stan kao da je bio tamo i čovjek zaista povjeruje da je taj sihirbaz nekakav sveti čovjek i da mu je Allah dž.š. dao nadnaravne sposobnosti. Zapravo, tu je stvar veoma jednostavna. sihirbaz pošalje džina letača do kuće ili stana oboljelog i ovaj mu u trenutku to sve provjeri i onda mu kaže ono što je vidio, a sihirbaz to samo ponovi pred oboljelim čovjekom. Braćo i sestre ne dajte takvima da vas varaju, jer samo Allah Uzvišeni zna tajne skrivene!
Last edited by Melek on 09 Jan 2017, 21:28, edited 2 times in total.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Maja » 09 Jan 2017, 21:25

Zar misliš da će ti neko ovoliki tekst pročitati.
Kladim se da ni ti sam to nisi uradio.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Remzudin » 09 Jan 2017, 21:29

ja nisam,nit necu

Melek svom radu uopsta nije svesan

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Rum » 09 Jan 2017, 21:30

Svi u mene ja sam taj :bali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Melek » 09 Jan 2017, 21:30

Majo, pripazi se, ima i o mackama u tekstu gore :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Rum » 09 Jan 2017, 21:31

Maja wrote:Zar misliš da će ti neko ovoliki tekst pročitati.
Kladim se da ni ti sam to nisi uradio.
:D. kad te ovako macka provali gadno znam :rumenko
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Pametnica » 09 Jan 2017, 21:31

Maja wrote:Zar misliš da će ti neko ovoliki tekst pročitati.
Kladim se da ni ti sam to nisi uradio.
Jesam ja. Samo textu nedostaje prica ako im ubijes dijete mogu ti unustit porodicu život

Džini mogu silovat. Da sutra dijete bude dzavo zivi. Da dzin tvrdi da je njegovo dijete. Da ga uzme sebi. Ta se pojava zove koma. Ti vidis fizicki dijete. A on odavno u svijetu dzina

Čak ima djece koja se vrate, al im miko ne vjeruje u to sta su vidjeli.
Last edited by Pametnica on 09 Jan 2017, 21:34, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Remzudin » 09 Jan 2017, 21:32

Rauber wrote:Svi u mene ja sam taj :bali
pazi sta radis,ponekad se zelje stvaraju

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Melek » 09 Jan 2017, 21:33

Ja jesmo napredni, masallah :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Maja » 09 Jan 2017, 21:34

Remzudine haj nam ti ukratko objasni šta su džini.

Melek nek mi kopira dio o mačkama.

Neko treći nek objasni zašto nisu džinovi :oo

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Čupava » 09 Jan 2017, 21:34

Pametnica wrote:
Maja wrote:Zar misliš da će ti neko ovoliki tekst pročitati.
Kladim se da ni ti sam to nisi uradio.
Jesam ja. Samo textu nedostaje prica ako im ubijes dijete mogu ti unustit porodicu život

Džini mogu silovat. Da sutra dijete bude dzavo zivi. Da dzin tvrdi da je njegovo dijete. Da ga uzme sebi. Ta se pojava zove koma. Ti vidis fizicki dijete. A on odavno u svijetu dzina


:sok
.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Rum » 09 Jan 2017, 21:35

Remzudin wrote:
Rauber wrote:Svi u mene ja sam taj :bali
pazi sta radis,ponekad se zelje stvaraju
dzini su RUM
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Rum » 09 Jan 2017, 21:36

Melek wrote:Ja jesmo napredni, masallah :grana
RUM TEBE VOLI bez brige :pivo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Pametnica » 09 Jan 2017, 21:37

Čupava wrote:
Pametnica wrote:
Maja wrote:Zar misliš da će ti neko ovoliki tekst pročitati.
Kladim se da ni ti sam to nisi uradio.
Jesam ja. Samo textu nedostaje prica ako im ubijes dijete mogu ti unustit porodicu život

Džini mogu silovat. Da sutra dijete bude dzavo zivi. Da dzin tvrdi da je njegovo dijete. Da ga uzme sebi. Ta se pojava zove koma. Ti vidis fizicki dijete. A on odavno u svijetu dzina


:sok


Najgore je sto su ljudi slabo informisani. Zasto djeca ljudi u komi imaju dobre nalaze, a ceka se njihovo budjenje?

Il ev primjer kad ti se natovare.. Tebe ziga boli dio tijela umjres od bolova. Odes doktoru radis nalaze. Nalaz pokazuje zdrav ko drijen.a ti places od bolova
Last edited by Pametnica on 09 Jan 2017, 21:39, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Melek » 09 Jan 2017, 21:39

Ja sam se jednom probudio sa cudnim bolom u predjelu anusa. Jel' to to ? :sok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Pametnica » 09 Jan 2017, 21:43

Melek wrote:Ja sam se jednom probudio sa cudnim bolom u predjelu anusa. Jel' to to ? :sok
:ha je


Imas svjedocenja zena koje su osjetile silovanje od dzina..a ne mozes dahnut. Nestane daha.ne mozes se pokrenut... Zato se preporucava abdest prije spavanja i potiranje po krevetu. Jer nikad ne znas ko je lezao ili lezi
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Rum » 09 Jan 2017, 21:45

nista t u nije smijesno ti si zidovka :cudi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Pametnica » 09 Jan 2017, 21:47

U visokom ima dva mjeseca pojavila se fotka gdje zena uslikana pored djeteta i nene dzina..n
Na fejsu je bilo. Ne znam ima li ko koga iz visokog. Tamo valjda imaju zaista neku spravu gdje odredjuju promjenu klime
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Pametnica » 09 Jan 2017, 21:50

U sanskom mostu imas slucaj gdje sin isao boravio u ludnici zbog dzina. I onda se prikazao njegovoj majci. Zena osijedfila od straha.
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko su Dzini?

Post by Username » 09 Jan 2017, 21:53

Pametnica wrote:U sanskom mostu imas slucaj gdje sin isao boravio u ludnici zbog dzina. I onda se prikazao njegovoj majci. Zena osijedfila od straha.
Kako izgleda da me ne iznenadi?

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests