Lice Muhameda a.s. zabrana !

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35717
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1096 times
Been thanked: 589 times
Status: Online

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Venera » 25 Apr 2017, 22:47

posmatrac wrote:
statebriga wrote:Posmatrac, o puno se prica o REASONING u filozofiji,relgijama,egzistencijalizmu i sl. , tj. zasto ljudi traze razlog za nesto :kafa
Sve je ok dok covjek siri svoj um sukladno vlastitoj samospoznaji, bez obzira na koji nacin to radio.

Nije ok biti neuk, nepismen, tj ne truditi se da se napreduje na duhovnom i intelektualnom planu,a slijepo mehanicki podrzavati nesto sto ni sami nismo spoznali, nego nam je eto nametnuto kao takvo.
naravno, zato je interesatno analizirati uzroke i posljedice razmisljanja ljudi jer imaju razlicit koncept Boga , unutar ili van religije :kafa

spoznaja je uh jako kompleksna pojava , a nisma ni sigurna, sto se konkretno treba spoznati da bi se vjerovalo ili da se ne vjeruje :kafa

Behko je u svom postu ranije napisao, da postoje ajeti ,koji na jedna indirektan nacin aludiraju na istoriju Kabe, no da li je intrepretacija ajeta svakom ucenjaku zadovoljavajuca, kao i odluka vjernika da prihvate informacije kao tocne :kafa

Zasto ljudi biraju odredjene odgovore kao tocne ili zadovoljavjuce :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 22:48

Izvori Islama kao i šerijata su
Kuran
Sunnet hadisi
Idžma ulema
kijas- logika.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 22:52

I opet, da zanemarimo religijske manipulacije i ostalo, zasto bi racionalan covjek prihvatio da je danas ziv, sutra mrtav i to je to? Nema nista ni prije ni poslije.

Drugim rijecima, odricanje od mogucnosti zivota poslije smrti, ili kako god mi to zvali (moze i reinkarnacija), je iracionalan cin.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by posmatrac » 25 Apr 2017, 22:56

statebriga wrote:
posmatrac wrote:
statebriga wrote:Posmatrac, o puno se prica o REASONING u filozofiji,relgijama,egzistencijalizmu i sl. , tj. zasto ljudi traze razlog za nesto :kafa
Sve je ok dok covjek siri svoj um sukladno vlastitoj samospoznaji, bez obzira na koji nacin to radio.

Nije ok biti neuk, nepismen, tj ne truditi se da se napreduje na duhovnom i intelektualnom planu,a slijepo mehanicki podrzavati nesto sto ni sami nismo spoznali, nego nam je eto nametnuto kao takvo.
naravno, zato je interesatno analizirati uzroke i posljedice razmisljanja ljudi jer imaju razlicit koncept Boga , unutar ili van religije :kafa

spoznaja je uh jako kompleksna pojava , a nisma ni sigurna, sto se konkretno treba spoznati da bi se vjerovalo ili da se ne vjeruje :kafa

Behko je u svom postu ranije napisao, da postoje ajeti ,koji na jedna indirektan nacin aludiraju na istoriju Kabe, no da li je intrepretacija ajeta svakom ucenjaku zadovoljavajuca, kao i odluka vjernika da prihvate informacije kao tocne :kafa

Zasto ljudi biraju odredjene odgovore kao tocne ili zadovoljavjuce :kafa
Spoznaja nema svoj krajnji cilj ni limite, niti ono sto je obavezno spoznati, bitna je sloboda uma i pokusaj da se on na razne nacine obogati, jer sto je sira nasa " svijest" to je veci i Bog u nama.





ZAsto ljudi biraju odredjene odgovore razlicito, pa iz milion razloga, vrlo cesto prihvatamo ono sto nas um moze najjasnije da dokuci,a li cesto i ono od cega imamo interesa, znaci slozeno pitanje.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35717
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1096 times
Been thanked: 589 times
Status: Online

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Venera » 25 Apr 2017, 23:11

Socrates wrote:I opet, da zanemarimo religijske manipulacije i ostalo, zasto bi racionalan covjek prihvatio da je danas ziv, sutra mrtav i to je to? Nema nista ni prije ni poslije.

Drugim rijecima, odricanje od mogucnosti zivota poslije smrti, ili kako god mi to zvali (moze i reinkarnacija), je iracionalan cin.
hm. pa zivot poslije smrti je jako generaliziran pojam,moze upravo biti kretanje energije, dusa izadje iz tijela, ista energija mora negdje da se krece :kafa ljudi auotamtksi misle da je zivot poslije smrti jako slican zivotu na Zemlji, a moze biti upravo, ovako kako ja npr. zamisljam, kretanje energije nekim svojim putem :kafa


@Posmatrac, meni je interesantno kako ljudi ne zele sebe "challenge" , jednsotavno bijze od promjena u sebi i oko sebe :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 23:15

statebriga wrote:
Socrates wrote:I opet, da zanemarimo religijske manipulacije i ostalo, zasto bi racionalan covjek prihvatio da je danas ziv, sutra mrtav i to je to? Nema nista ni prije ni poslije.

Drugim rijecima, odricanje od mogucnosti zivota poslije smrti, ili kako god mi to zvali (moze i reinkarnacija), je iracionalan cin.
hm. pa zivot poslije smrti je jako generaliziran pojam,moze upravo biti kretanje energije, dusa izadje iz tijela, ista energija mora negdje da se krece :kafa ljudi auotamtksi misle da je zivot poslije smrti jako slican zivotu na Zemlji, a moze biti upravo, ovako kako ja npr. zamisljam, kretanje energije nekim svojim putem :kafa


@Posmatrac, meni je interesantno kako ljudi ne zele sebe "challenge" , jednsotavno bijze od promjena u sebi i oko sebe :kafa
Nije vazno kakav je zivot poslije smrti, nego da li je racionalno negirati njegovo postojanje, s obzirom na znanje i neznanje koje sada posjedujemo. Ovdje mislim iskljucivo na ateiste.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by posmatrac » 26 Apr 2017, 00:44

statebriga wrote:
Socrates wrote:I opet, da zanemarimo religijske manipulacije i ostalo, zasto bi racionalan covjek prihvatio da je danas ziv, sutra mrtav i to je to? Nema nista ni prije ni poslije.

Drugim rijecima, odricanje od mogucnosti zivota poslije smrti, ili kako god mi to zvali (moze i reinkarnacija), je iracionalan cin.


@Posmatrac, meni je interesantno kako ljudi ne zele sebe "challenge" , jednsotavno bijze od promjena u sebi i oko sebe :kafa
MAlo je disidenata medju ljudima koji zele da misle svojom glavom, uglavnom se radi o individualnom zadovoljenju drustvenih normi, da bi se eto osigurali kao validni clanovi drustva, pa im ne pada na pamert da kriticki posmatraju procese oko njih, nego jednostavno gledaju da se u njih uklope.

To ti je upravo stvar sa religijama, ako su drustvene norme jednog vremena predstavljale potrebu da se bude krscanin i musliman vecina ljudi je iste prihvatala bez nekog velikih analiza i kritike naspram toga sto im je nudjeno.

RAzmisljanje o zagrobnom zivotu je svojstveno takodjer sigurnosnoj primarnoj potrebi covjeka za " opstankom", i logicno je da se ljudi tjese zivotom nakon zivota cime u stvari jacaju svoj optimisticki pristup i ovom zemaljskom,a li za tako nesto se ne mora biti sljedbenik bilo koje religije, dovoljno je znati da jednom stvorena svijest kao oblik energije( fizika je dokazala da je energija neunistiva) ne moze umrijeti, ali da moze promijeniti fizicki oblik.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2017, 16:41

Image

Slika "Salvator Mundi", što na latinskom jeziku znači "Spasitelj svijeta", jedna je od skoro 20 slika Da Vinčija za koje se zna da postoje i jedina koja se nalazi u privatnom vlasništvu.

Misteriozni kupac slike "Spasitelj svijeta" Leonarda Da Vinčija, koja je prodata za rekordnih 380 miliona eura i time postala najskuplja slika na svijetu, je saudijski princ Bader bin Abdulah bin Muhamed bin Farhan al-Saud.

Do sada ovaj princ, dalji pripadnik kraljevske porodice, nije poznat kao kolekcionar slika i drugih umjetničkih djela, a takođe se ne zna ništa o njegovom bogatstvu, piše "New York Times".

Kupovina ovog umjetničkog dela, koje nije islamsko jer se na njoj nalazi Isus Krist, dolazi u vrijeme kada predstavnici Saudijske elite, među kojima je i mladi princ, pokušavaju da se sakriju od optužbi za korupciju.
Takođe, saudijski princ mogao bi da izazove gnjev kod svojih sunarodnika jer je dao toliki sumu novca za kršćansku sliku.

Bader bin Abdulah bin Muhamed bin Farhan al-Saud postavljen je na rukovodeća mjesta u Saudijskoj Arabiji, uključujući i glavni odbor energetske kompanije Energy Holding International. Također je zadužen za uvođenje optičke mreže u zemlju.

Slika "Salvator Mundi", što na latinskom jeziku znači "Spasitelj svijeta", jedna je od skoro 20 slika Da Vinčija za koje se zna da postoje i jedina koja se nalazi u privatnom vlasništvu. Ovo umjetničko djelo je prodala aukcijska kuća Kristi koja nije odmah saopštila ime kupca, prenosi AP.

Garantovana cijena slike "Salvator Mundi" na aukcji je bila najmanje 85 miliona eura, a licitacija je otvorena sa 75 miliona dolara (63.661.828, evra) i trajala je 19 minuta.

Slika visoka 66 centimetara datira otprilike iz 1500. godine, a na njoj se nalazi Isusa Hrist obučen u renesansnom stilu, koji svojom podignutom desnom rukom blagosilja, dok lijevom drži kristalni šar.


(SB)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Hannibal » 07 Dec 2017, 16:52

hocel da vinci dobit procenat nzm kako to funkcionise
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2017, 17:17

Hannibal wrote: 07 Dec 2017, 16:52 hocel da vinci dobit procenat nzm kako to funkcionise

Neće.
Porez uplaćen od ove transakcije, bit će dodijeljen vehabijskom pokretu "Recimo STOP jeans trofrtaljkama".


Btw, godinama tu po forumu, čitam kako je u Islamu (sasvim opravdano jer je naredio Muhamed) zabranjeno držati vjerske slike, a divi ovog lika. $400.000.000 za sliku koja je baš vjerska, a čak nije muslimanska uopšte :plavi


Čak ni tu nije kraj.
Prije par sedmica, s radom je počeo novi muzej u Abu Dhabiju, koji se zove ni manje ni više, nego Abu Dhabi Louvre. Pravom su Louvru platili svega $500.000.000 da bi mogli koristiti njegovo ime, a daju još $500.000.000 francuskim muzejima, kako bi ovi njima, u narednih 30 godina, pozajmljivali kolekcije :lupa
U ove cifre nisu uračunati tropkovi izgradnje, a oni su vjerovatno još veći. Samo je vatromet na otvaranju koštao bogapitajkoliko.


http://www.telegraph.co.uk/travel/desti ... ok-review/



online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Rum » 07 Dec 2017, 17:19

Jeben
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Hannibal » 07 Dec 2017, 19:20

sto nece propast kad se ovoliko kurce mamu im yebem
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Pasaga » 07 Dec 2017, 19:21

Hannibal wrote: 07 Dec 2017, 19:20 sto nece propast kad se ovoliko kurce mamu im yebem
SJEME IM SE ZATRLO ...
... A BLIZU JE ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Socrates » 07 Dec 2017, 21:48

I ja bih je kupio da imam para k'o on :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Hannibal » 07 Dec 2017, 22:16

ja da imam para ko on opet bi se sverco u tramvaju aaa
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Socrates » 07 Dec 2017, 22:18

Mozda se i on sverca a mi i ne znamo.
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by Heidi » 07 Dec 2017, 22:58

Meni bi Jimmy Choo, Christian Louboutin i Manolo Blahnik bili kucni prijatelji :julia
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: ŠOK: Najskuplju sliku u historiji svijeta, keširao je saudijski princ

Post by greeneyes » 07 Dec 2017, 23:11

Moze on


Doduse, ja i da mogu-ne bih :oo
Samo sabura

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by bosnjakinja » 03 May 2021, 00:11

Na senadovoj tv ide serija Hazreti Omer,i prikazuju lica svih ashbaba...ebu Bekra,Omera,Osmana i Alije.Kako je ovo uspjelo proci? a ipak snimljeno tamo u Saudiji i tim zemljama :S


evo ih,Ebu Bekr,Omer i Alija


Image

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Taare » 03 May 2021, 02:11

bosnjakinja wrote: 03 May 2021, 00:11 Na senadovoj tv ide serija Hazreti Omer,i prikazuju lica svih ashbaba...ebu Bekra,Omera,Osmana i Alije.Kako je ovo uspjelo proci? a ipak snimljeno tamo u Saudiji i tim zemljama :S


evo ih,Ebu Bekr,Omer i Alija


Image
:srce

Na slici je i glumac koji tumači lik hamze, r.a.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests