Lice Muhameda a.s. zabrana !

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 07:33

Pitanje

Selam.

Nedavno sam čula da meleki neće ući u kuću u kojoj se nalazi slike s likovima, pa makar to bili i naši umrli roditelji, kao ni u onu kuću u kojoj ima alkohola ili u kojoj se drži pas.

Interesuje me tačnost navedenog i šta vi mislite o tome? Posebno me zanima ovo u vezi slika, ako je na zidu umjetnička slika s likom ili vezeni goblen s likovima (ljudi ili životinje ili oboje...), ili ako je riječ o porodičnoj slici, roditelji i djeca, neka lijepa uspomena, da li je to zabranjeno po islamskim zakonima? Naravno, klanjač zna da se ne klanja liku sa slike/goblena nego Uzvišenom Allahu dž.š.



Odgovor

Esselamu alejkum!
Ima hadisa u kojima se govori o tome kako meleki ne ulaze u kuću u kojoj se nalaze spomenute stvari. Međutim, sasvim je izvjesno da se to ne odnosi na fotografije, budući da u vrijeme izricanja hadisa nisu ni postojale, a analogija na umjetničke slike s likovima nije uvjerljiva. Kada je riječ o umjetničkim slikama s likovima ljudi ili životinja, njih bi trebalo izbjegavati. Zabrana kipova i slika likova u islamu povezana je sa zabranom njihovog obožavanja i veličanja, pa ako taj razlog otpadne, zabrana je blaža. U svakom slučaju bolje je izbjegavati i sumnjive situacije. Kada je riječ o fotografijama, situacija je jednostavnija, budući da se zabrana izravno ne odnosi na njih, osim ako se radi o fotografijama nepropisno odjevenih osoba. U tom slučaju bolje je ne držati te slike na zidu.

http://www.islamskazajednica.ba/compone ... e?id=10060



Da jos dodam ne moze se klanjati u sobi u kojoj imaju fotografije ako se oci vide treba okrenuti fotografije prema zidu ili ih obotiti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Heidi » 25 Apr 2017, 11:34

Krokodil Behko wrote:
Heidi wrote:Koliko ja znam, ne postoji ajet koji tvrdi da je Adem/Adam sagradio Kaabu.
Ne postoji.
Samo piše da je on izgradio prvi hram božiji i to bi bilo to.
Imamo temu o tome i ustanovljeno je već, da je muslimansko vjerovanje, kako je Kabu sagradio Ibrahim, međutim, historija nije ubilježila taj trenutak.

O Ibrahimu se zna da je najjužnije boravio u Sumeru, a to je današnji južni Irak, eventualno sjeveroistočna Arabija ili Kuvajt, ali u jugozapadnoj Arabiji nije bio, to nema i nije dokazano.

Međutim, kroz mnoge ajete se jasno nazire, ako se trudimo shvatiti ih u punom značenju i ako umijemo razmisliti o cilju neke rečenice, da je taj hram zaista i prije tog perioda mnogoboštva i idolatrije, bio monoteistički hram, ili bar neka vrsta toga.
Isto to i u mnogim hadisima.
Muhamed nije bez razloga ušao tamo, nakon povratka u Mekku i porušio mnogobožačke statue i to je prvo što je uradio. Da ne guglam, piše otprilike kako je on samo vratio stvar na staro i to piše na više mjesta.

Nije logično vjerovati da je to izmišljeno, pošto se cijela Mekka slaže s tim i među mnogobošcima niko nije poricao, da je nekada prije njih, taj hram bio drugačiji.

Vjerovatno je i postavljeno ovako, oko vizualizacije likova, u strahu da se stvar ne vrati unazad, na mnogoboštvo, s tim da je to malo zastarilo itd..
U svakom slučaju, misterij Kabe se nastavlja, ali obzirom na postavku, nešto ima i nadam se da će historija uspjeti da pronađe taj monoteistički trag prije mnogobožačkog, pošto je on najvjerovatnije i postojao.
Hvala Behko. :ok

Ti bi trebao vise pisati na ovim temama jer si dobro potkovan i historijom, pa mi sve ima vise smisla.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 11:50

Koji je to drugi Hram Boziji osim kabe i prvi kamen hadzerul esved.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2017, 19:13

Mutevelija wrote:Koji je to drugi Hram Boziji osim kabe i prvi kamen hadzerul esved.

Kao što je već rečeno, prvi je hram Ademov, a nauka je prilično tačno utvrdila lokaciju negdašnjeg zemaljskog raja. Treba bar ponekad gledati HC i NG, čisto informacija radi.

Image

Bar 2000 kilometara dalje od Mekke?

Pametan bi se prisjetio i da sam za Ibrahima rekao da je najjužnije boravio u Sumeru i gle čuda, sumerske se granice potpuno poklapaju sa lokacijom zemaljskog edena.

Nije slučajno ni to, što opis tog dženeta/raja/edena, neodoljivo podsjeća na opis božanske zemlje iz epa o Gilgamešu, a i on je naravno - sumerski.
Sumerci su bili politeisti, ali umjerenijeg karaktera i nisu imali ni trećinu bogova, u odnosu na Egipćane, na primjer. Nije isključeno da je Ibrahim (po kitabima prvi monoteista uopće) ideju oko monoteizma dobio u Sumeru, jer je shvatio da to tamo sa manje bogova dobro funkcionira, pa je došao na ideju da se taj broj smanji još malo - na jedan.

A za Mekku......

Prvo malo crtanja

Image

Kao što se vidi, iz priloženog, Mekka se danas nalazi na mjestu gdje Crveno more nije šire od 100 km, a tu obavezno trebamo uzeti u obzir i činjenicu da se crveno more neprestano širi, oko 20 cm godišnje i ako to pomnožimo sa hiljadama godina, ta bi se cifra mogla i prepoloviti, plus što nauka tvrdi da je baš tu, na tom mjestu, bio rt, baš kao i na krajnjem današnjem jugozapadu tog poluotoka, a to znači da se moglo i pjehe, iz Afrike u Aziju.
Tačnije, Mekka je bila na sred srede glavne rute raseljavanja ljudi iz Afrike i to desetinama hiljada godina, sve do te neke geološke promjene, kad je bezmalo pa rijeka, postala moreuz, a potom i more.
Iz priloženog se vidi, da je Mekka vjerovatrno najstarija ljudska naseobina izvan Afrike i boga pitaj kolika je ta tradicija i kakvih je sve kultova i religija tu nekada bilo.

Ne može se napamet tvrditi ništa. Ono što treba, da gospoda porade malo sa bagerima i raskopaju po Mekki. Neće biti velike štete, osim što će se morati maknuti luksuzni hoteli za random šeike i emire, koji ionako nisu muslimani. Kad mogu da ruše prve džamije, kako bi gradili neke bogu neugodne objekte, onda mogu i to. Ja (iz svega navedenog) ne sumnjam u vjerodostojnost Kabe, samo želim da se to svima i dokaže.
Kladim se da bi otkrili Ibrahima prije Ibrahima.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 19:27

Opet brkas pojmove po Kuranu Adem nije bio na zemaljskom dzennetu edenu, nego je na nebu bio
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 19:31

Mutevelija wrote:Opet brkas pojmove po Kuranu Adem nije bio na zemaljskom dzennetu edenu, nego je na nebu bio

Izlazite” – reče On – “jedni drugima bićete neprijatelji! Na Zemlji ćete boraviti i do smrti ostati. #
Na njoj ćete živjeti, na njoj ćete umirati i iz nje oživljeni biti” – reče On. #



Uzvišeni Allah s.v.t.a., veli: "Prvi hram podignut za ljude jeste onaj u Beki, blagoslovljeni putokaz svjetovima
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2017, 19:51

Mutevelija wrote:
Mutevelija wrote:Opet brkas pojmove po Kuranu Adem nije bio na zemaljskom dzennetu edenu, nego je na nebu bio

Izlazite” – reče On – “jedni drugima bićete neprijatelji! Na Zemlji ćete boraviti i do smrti ostati. #
Na njoj ćete živjeti, na njoj ćete umirati i iz nje oživljeni biti” – reče On. #



Uzvišeni Allah s.v.t.a., veli: "Prvi hram podignut za ljude jeste onaj u Beki, blagoslovljeni putokaz svjetovima
Ne rekoh li ja jučer, bilo bi lijepo da te bace u Indijski okean?
To bi ono baš bilo lijepo.
Dženet, onako kako je predstavljen u Kur'anu, NEMA LOKACIJU, pa prema tome, nije ni na nebu, ali bi isto tako mogao biti na zemlji.
Džennet je prostran kao nebesa i Zemlja. U njemu im je bilo sve dozvoljeno. Tamo nisu ni glad, ni žeđ, ni umor, ni žegu osjećali.
Sama prva rečenica, govori da on nema lokaciju, obzirom na to da je veliki i kao nebesa i kao zemlja. Druga nam rečenica govori, da je dženet zapravo neko mjesto gdje je sve pod kontrolom i sve je kako treba, a ljudi su u njemu sretni i zadovoljni.

And fajnali, budeš li mi opet, nakon što se pola sata potrudim, da obradim nešto, odgovorio nekim s marsa pitanjem od 3 slova, da znaš da će svega biti.

Jel vidiš da ne znaš? Jel vidiš?
Da znaš, odgovorio bi nešto normalno. Pretpostavljam da sad slijedi citiranje još jedne zbirke hadisa, preko 10 strana?
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 20:07

:valja
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 20:26

Po tvome Džennet je na Zemlji kad bude uništen Zemlja biti će uništen i Džennet.
A gdje je išao Muhamed a.s za vrijeme Miradža?
Na kojim je nebu našao Adema a,s Musa a.s Isa a.s i ostale poslanike.
E baš smatraju neki da su ove sfere nivou 7 nebesa dženetski.
Image

"On ga je i drugi put vidio, kod Sidretu-l muntehâ, kod kojeg je džennetsko prebivalište.” (1)
…a na nebu je opskrba vaša i ono što vam se obećava.” (2)

”Džennet se sastoji od stotinu nivoa. Između svakog nivoa je razmak koji odgovara razdaljini između nebesa i zemlje.”
Ovo dokazuje da je ono visoko u visini, a Allâh zna bolje.
Ovaj hadis ima dvije verzije. Druga je:
”Džennet se sastoji od stotinu nivoa. Između svakog nivoa je razmak koji odgovara razdaljini između nebesa i zemlje. Allâh ih je pripremio za one koji se bore radi Njega.”
"Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest dana stvorio, a zatim se nad Aršom uzvisio".

"A kada Gospodar tvoj reče melekima: “Ja ću na Zemlji namjesnika postaviti!” – oni rekoše: “Zar će Ti namjesnik biti onaj koji će na njoj nered činiti i krv proljevati? A mi Tebe veličamo i hvalimo i, kako Tebi dolikuje, štujemo.” On reče: “Ja znam ono što vi ne znate.” #
I pouči On Adema nazivima svih stvari, a onda ih predoči melekima i reče: “Kažite Mi nazive njihove, ako istinu govorite!” #
“Hvaljen neka si” – rekoše oni – “mi znamo samo ono čemu si nas Ti poučio; Ti si Sveznajući i Mudri.” #
“O Ademe,” – reče On – “kaži im ti nazive njihove!” I kad im on kaza nazive njihove, Allah reče: “Zar vam nisam rekao da samo Ja znam tajne nebesa i Zemlje i da samo Ja znam ono što javno činite i ono što krijete!” #

I Mi rekosmo: “O Ademe, živite, ti i žena tvoja, u Džennetu i jedite u njemu koliko god želite i odakle god hoćete, ali se ovom drvetu ne približujte pa da sami sebi nepravdu nanesete!” #
I šejtan ih navede da zbog drveta posrnu i izvede ih iz onoga u čemu su bili. “Siđite!” – rekosmo Mi – “jedni drugima ćete neprijatelji biti, a na Zemlji ćete boraviti i do roka određenoga živjeti!” #

Kao što rekoh Zemlja će biti uništena znači i Džennet će biti uništen.

Pouzdano se zna da je Muhamed a.s isao na nebo kad je bio Miradz. I vidio je dzennet.
Last edited by Mutevelija on 25 Apr 2017, 20:33, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 20:30

Pa da se mi pakujemo dok je vrijeme :hm
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by posmatrac » 25 Apr 2017, 20:37

Krokodil Behko wrote:
Heidi wrote:Koliko ja znam, ne postoji ajet koji tvrdi da je Adem/Adam sagradio Kaabu.
Ne postoji.
Samo piše da je on izgradio prvi hram božiji i to bi bilo to.
Imamo temu o tome i ustanovljeno je već, da je muslimansko vjerovanje, kako je Kabu sagradio Ibrahim, međutim, historija nije ubilježila taj trenutak.

O Ibrahimu se zna da je najjužnije boravio u Sumeru, a to je današnji južni Irak, eventualno sjeveroistočna Arabija ili Kuvajt, ali u jugozapadnoj Arabiji nije bio, to nema i nije dokazano.

Međutim, kroz mnoge ajete se jasno nazire, ako se trudimo shvatiti ih u punom značenju i ako umijemo razmisliti o cilju neke rečenice, da je taj hram zaista i prije tog perioda mnogoboštva i idolatrije, bio monoteistički hram, ili bar neka vrsta toga.
Isto to i u mnogim hadisima.
Muhamed nije bez razloga ušao tamo, nakon povratka u Mekku i porušio mnogobožačke statue i to je prvo što je uradio. Da ne guglam, piše otprilike kako je on samo vratio stvar na staro i to piše na više mjesta.

Nije logično vjerovati da je to izmišljeno, pošto se cijela Mekka slaže s tim i među mnogobošcima niko nije poricao, da je nekada prije njih, taj hram bio drugačiji.

Vjerovatno je i postavljeno ovako, oko vizualizacije likova, u strahu da se stvar ne vrati unazad, na mnogoboštvo, s tim da je to malo zastarilo itd..
U svakom slučaju, misterij Kabe se nastavlja, ali obzirom na postavku, nešto ima i nadam se da će historija uspjeti da pronađe taj monoteistički trag prije mnogobožačkog, pošto je on najvjerovatnije i postojao.

Ne moze se o Ibrahimu nista znati sa sigurnoscu imajuci u vidu da je "zivio" prije dalekih 5000 godina, pa zar je logicno da ako je Isus koji je " mladji" od Ibrahima 3000 godina( kao neko koje rodjen na bliskom istoku u NAzarethu opisan kao crvenokos, svijetloga tena kao da je Irac :zubi sto ne moze da bude logicno, ali moze ako se zna da je Isus u stvari personifikacija Sunca a ne stvarni lik), da biblijsko kuranske price o Ibrahimu imaju ikakve veze sa istinom i da su uopste vjerodostojne.

Monoteizam pocinje sa starim zavjetom koji je uveliko mijenjan, mnoge " svete" knjige iz tog vremena su sakrivene da se ne bi otkrila njihova politeisticka mnogo bozacka forma, jer je Jahveu kao kolonizatoru i tiraninu( predstavljao se Bogom) bilo lakse da se narodu nametne kao jedan jedini duhovni Vodja( Bog) ,a Islam se uveliko nadovezuju na stari i novi zavjet, prihvatavsi i tog Isusa i mnoge "poslanike" koji su preuzeti iz Biblije, ali je eto Muhamed sebe za razliku od JAhvea proglasio Bozijim poslanikom koji je eto Bogu najmiliji, znaci ocita stvar manipulacije nad masama, tj stavljanje sebe u prvi plan tog posrednistva izmedju " Boga" i ljudi.


Logicno da se Arapi slazu da je Meka prvobitno bila monoteisticko " svetiste" da bi logicno sebi dali alibi da su na " pravom" putu i da vjeruju u pravu religiju, bas poput jednog dijela "Bosnjaka" koji sebe danas smatra nasljednicima Ilira, da bi sebi olaksali cinjenicu da su se vremenom iz eto duhovnih razloga okrenuli Islamu, za razliku od Slavena pravoslavaca i katolika.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 20:45

Ne postoji opis Isusa iz prve ruke.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 20:53

Uostalom, ne postoji opis nikoga u Bibliji.

Nisu se pisci Biblije bavili opisivanjem.

Mislim da se i vrijeme previse potencira, jer, ako uzmemo da je Bog Svevremen, za njega ne postoji prije ili kasnije, proslost i buducnost, za njega je sve sadasnjost.

To jest, ako uzmemo za istinu da postoji, gledano iz njegove perspektive, sve se odigrava istovremeno.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by posmatrac » 25 Apr 2017, 20:58

Isusa je vrlo lako opisati, kada se uzme u obzir da se radi o klasnicnom plagijatu paganskih Bogova Sunca, pa crvena kosa i ona kruna od trnja upravo simbolicki prdastavljaju Sunce i Sunceve zrake.

U " svetim " spisama se ne radi o uticaju Boga na Boga, nego o uticaju Boga na ljude koji nisu savrsena bica i za koje vrijeme igra veliku ulogu, pa kako se ono kaze " istorija ( vrijeme) je uciteljica znanja.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 21:01

Ma uopste me ne interesuju sveti spisi, nego Bog.

Dakle, ako postoji, ove vremenske usporedbe sa paganskim bogovima Sunca ne igraju nikakvu ulogu. Jer za Boga vrijeme ne postoji.

Pa samim tim ove optuzbe o plagijatima su beznacajne.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by posmatrac » 25 Apr 2017, 21:05

Usporedbe sa paganskim bogovima Sunca imaju veliku ulogu kada se uzme u obzir sva manipulacija monoteistickih religija nad ljudima koja je na slicnim osnovama uslijedila kasnije.

AKo te zanima Bog, jacaj svoju svijest, jer nema ni Boga bez nje.

Vrijeme je jako vezano za fizicki svijet u kojem zivimo, dok god postojimo kao fizicka bica, kada postanemo duhovi, onda ono vise nece biti vazno.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 21:09

Pa tebi je vazno vrijeme. Ostavi prostora da nekim drugima nije vazno.

To sto ti ponavljas kao papagaj o monoteistickim religijama vec petsto puta, vazno je za tebe. Cak i da se slazem, to nema nikakve veze sa Bogom.

Mene ne interesuju religije, nego Bog.

Bog i sve oko njega je filozofska tema.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Socrates » 25 Apr 2017, 21:10

Ili, kao sto bi Leibniz rekao, osnovno pitanje na koje se mora odgovoriti je "Why is there something rather than nothing?"
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Fazlija » 25 Apr 2017, 21:12

Mutevelija wrote:”Džennet se sastoji od stotinu nivoa. Između svakog nivoa je razmak koji odgovara razdaljini između nebesa i zemlje.”

Ovo dokazuje da je ono visoko u visini, a Allâh zna bolje. Ovaj hadis ima dvije verzije. Druga je:

”Džennet se sastoji od stotinu nivoa. Između svakog nivoa je razmak koji odgovara razdaljini između nebesa i zemlje. Allâh ih je pripremio za one koji se bore radi Njega.”
Jao, koja budalastina vjerovati da je raj negdje gore iznad nas u nebesima. Vidi se da su to mogli vjerovati samo neuki ljudi iz pustinje. Danas kada znamo da gore nema nista drugo osim planeta, galaksija, istih ovakvih svjetova u kojima vjerovatno zive slicna bica poput nas... na koje se nebo ustvari mislilo?

Klasicno praznovjerje - dati neki maglovit i nejasan opis, izbjeci svaku odredjenost, omadjijati neuke ljude nejasnim rijecima... i nadati se da niko nece puno zapitkivati...
Mutevelija wrote:Pouzdano se zna da je Muhamed a.s isao na nebo kad je bio Miradz. I vidio je dzennet.
A po cemu se to pouzdano zna? Po tome sto je on to sam rekao?!
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Lice Muhameda a.s. zabrana !

Post by Mutevelija » 25 Apr 2017, 21:15

Po Kuranu i hadisu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests