Hidžab, nikab, burka

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Socrates » 18 Jul 2018, 02:13

Inace, da ne ispadne da ja pametujem ovdje :D. , mene zaista ne interesuje koji su razlozi i koji sustav vrijednosti je iza oblacenja burkinija.

Sve sto me interesuje je da li ima ikakve zakonske opravdanosti za udaljavanje sa plaze.

I guess, to znaci da se necu u po ljeta pojaviti na regionskim plazama u hokejaskom dresu I klizaljkama, jer ce me uhapsiti.

A planir'o sam. :tuga
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7153 times
Been thanked: 11595 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by spacebound » 18 Jul 2018, 05:32

statebriga wrote: 17 Jul 2018, 19:12 danas je zabranjeno muskracima nositi stari dizajn speedo gacica , narocito na bazenima, eh et' zakon je pregrub , jer je isti unistio zenama vizulno zadovljstvo da gledaju divno musko tijelo :123
Sve je krenulo nizbrdo kad je zabranjeno skidanje dresova pri proslavi gola :ljut
Exchan ❌️

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Nice try » 18 Jul 2018, 08:27

gaga wrote: 17 Jul 2018, 18:56
Nice try wrote: 17 Jul 2018, 17:36
gaga wrote: 17 Jul 2018, 17:33
Nice try wrote: 17 Jul 2018, 17:25 Da,nismo odavno imali nacionalističkih ispada.
Idemo,kako smo i navikli,sve pravdati nacionalizmom.

Iskreno,ni ja ne volim vidjeti pokrivene žene na plaži gdje smo svi u kostimima.Ne znam šta uopšte tu i traže,niti se sunčaju,niti kupaju,a bleje okolo.
A,to što veli da nije nigdje drugo htjela trošiti novac,nego eto u svojoj dragoj BiH,neka objesi mačku o rep.
Ne volis vidjeti pokrivene zene na plazi "koje se ne kupaju" a volis vidjeti policajce fasiste "koji se ne kupaju"i nezakonito tjeraju ljude sa plaze gdje istovremeno vrijedjaju drzavu od koje platu primaju.
Ne volim,da dobro si razumio.

Policajci nisu fašisti. Ne vidim čime su uvrijedili državu? Da možda moju državu ne predstavljaju ove pokrivene koje vole šmekati ispod šala?
Ako ti ih je žao,vodi ih sebi u dvorište,napuni im bazen i nabavi suncobran i niko ih odatle neće otjerati ;)
Od mrznje prema boljim od tebe,pomutio ti se razum.Procitaj....da policajci ne priznaju drzavu koju predstavlaju,takvi se nazivaju odmetnitnicima,banditima.Kakve veze ima sto su pokrivene?Ti bi voljela da su gole,ili polugole kao Cehinje koje skinu svoje grudnjake da im vise,da ih gleda ko hoce ili ko nece.
Nikoga ne mrzim,niti se iz moga pisanja to može zaključiti,a pogotovo ne "bolje" od sebe :valja (ne znam po čemu bolje?)
Rekla sam samo da ih ne volim vidjeti na plaži, gdje su svi u kostimima, sunčaju se i kupaju.
Da li su policajci postupili po zakonu ili ne,nije moje da raspravljam.
Drugo,prave vjernice neće nikad tako dolaziti na javnu plažu.Imam ovdje u komšiluku vjernice,pokrivene žene, imaju veliki bazen,sakriven od pogleda i tu se kupaju. Ponekad idu na jezero,ali na pusto mjesto gdje im čak ni muževi ne budu s njima nego ih ostave i same se kupaju.
Što se tiče onih koje bi se sunčale bez nekog dijela kostima koji pokriva intimne dijelove tijela,također bih smatrala da me uznemiravaju i zamolila bih ih da se obuku ili pozvala policiju.
Za sve ima mjesto,eno im nudistička plaža i neka tamo leže kako žele.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Venera » 18 Jul 2018, 14:13

spacebound wrote: 18 Jul 2018, 05:32
statebriga wrote: 17 Jul 2018, 19:12 danas je zabranjeno muskracima nositi stari dizajn speedo gacica , narocito na bazenima, eh et' zakon je pregrub , jer je isti unistio zenama vizulno zadovljstvo da gledaju divno musko tijelo :123
Sve je krenulo nizbrdo kad je zabranjeno skidanje dresova pri proslavi gola :ljut
nepravda prema nama zenama, , ako je tako, treba zabraniti cheerealderice i mazoretkinje :mrgud
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Zagorka » 18 Jul 2018, 14:40

Socrates wrote: 18 Jul 2018, 01:45
Zagorka wrote: 18 Jul 2018, 00:15 Samo da vas podsjetim da u Arabiji od jedne svjetske prvakinje ne da traže da nosi maramu, nego ne pristaju da nosi maramu nego zahtijevaju da nosi hidžab + abaju što veze s moralom ni pameću nema, valjda se dovoljno pokriti.

Ko vele, naša zemlja, naša pravila. E pa lijepo, onda i naša plaža, naša pravila.

I Arapima i ovima što ih kopiraju iz raznoraznih razloga, od toga da im arap kupuje stan pa na dalje, najmanje vjerskih razloga.

Sutra njima da se dopusti vlast, oni bi tjerali s plaže razodjevene.
Ne znam kakve veze ima zakon u Saudijskoj Arabiji sa citavom temom. Svejedno, ja sam I tu saudijsku glupost osudio.

Ko ste to vi, cija je plaza? :zubi

Plaza ne pripada nekim kupacima malo vise, a nekim malo manje. Ako ne postoji zakon koji zabranjuje nosenje burkinija na plazi, Bog Dragi ne moze da otjera osobu u burkiniju sa plaze. Moze policajac, ali je prekrsio svoja ovlastenja. MUP ovog kantona se je vec oglasio da ispitivaju incident.

Ovo "sutra njima da se dopusti vlast" pazljivo upotrijebljavati. Ko su to oni?

Naime, takvo, ili slicno rezonovanje, je razlog za pocinjanje mnogih ratova, pa je tako bilo i u nasim. :cudi Izrazava strah, a strah je uzrok agresije, cesto prema neduznim ljudima.

Koristiti kondicional na ovaj nacin moze biti korisno nekad, ali ne uvijek.

Ima veze na više načina. Prvo zato jer su velika većina pokrivenih žena trenutno priležnice arapa iz razloga što su tako zaradile stan.
One će ti reće da su im supruge, ali on zapravo imaju svoje supruge u Arabiji.
One su sponze, a to su njihovi ljubavnici i sve je kamuflirano jednom fatihom dok se istovremeno pljuje po svemu što je drugačije, uključujići i "griješnice" na plaži pa ne znam koji će moj s njima onda. :cudi

Drugo svaka njihova priča je iz njihovih usta. Kad kažu moje mišljenje je, zapravo misle na njegovo.

Treće svi oni koji će na ovoj temi glasat za navodne slobode, te će iste uskratiti na drugoj temi drugoj ženi.

Jer, jedna ima pravo nosit dugo a druga nema kratko.

E pa kad mi ne znamo uvažit svakoga, niti ima uopće teoretske šanse da se to desi u narednih 20 godina, najbolje da svakom sve zabranimo.

Jedino će tako niz godine ljudi možda skontati koliko su slobode bitne.

Jer ako ti muteveliji dopustiš slobodu, on će je tebi ukinuti. To nije priča šbbkbb kako si ti sebi protumačio, nego realno stanje slike ovdje.

Ja uopće ni ne očekujem da ti ni izbliza shvatiš ozbiljnost situacije ovdje, štetu paradžemata, involviranje sektaša u sve sfere pa i političko-upravljačke i posljedice koje to nosi, a tek će se vidjeti.

Ni ti, ni niko iz kanade, amerike, australije, švicarske itdisl ne možete razumjeti zašto je bitno odreagovati dok sve nije otišlo niz vodu, niste tu i samo sklapate neke slike kroz ono što pročitate, a da dođete živjeti samo jednu godinu tu i pri tom imate priliku slušati ljude iz raznih sekti (i pokriveni ovdje jedni druge mrze) naježila bi vam se koža od svega što čujete i doživite i bilo bi vam jasno kako stvari koje vam od tamo djeluju bezopasno, zapravo nisu.
Pod mi, mislim na mi- bosanci i hercegovci, oni sto su ovi zemlju branili od raznih osvajača kroz ratove pa će je sve su prilike, izgubiti u miru.
Ako si shvatio, dobro, ako nisi ne znam šta bih ti dalje objasnila.
Trebao bi biti tu da potpuno shvatiš ali nije dovoljno da samo budeš nego i dobro opažaš, jer imaš i ovdje stanovnika ko da ih je neko padobranom ubacio. Dibidus.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120403
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2018, 16:33

Nakon incidenta s burkinijem u Neumu, oglasio se MUP HNK


MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) provodi internu istragu o incidentu koji se prekjučer dogodio u Neumu, kada su žene odjevene u burkinije otjerane s plaže.

Kako je za Faktor pojasnio Ljudevit Marić, glasnogovornik MUP-a HNK, policiji ovaj događaj nije prijavljen, ali nakon pisanja u medijima i mnogobrojnih upita, u policiji je pokrenuta interna istraga.

- Sve materijale koje smo prikupili o ovom slučaju predali smo u internu kontrolu gdje je sada u toku interna istraga kako bi se utvrdilo što se dogodilo. Međutim, nije nam ništa prijavljeno da bi po određenoj prijavi mogli postupati - kazao je Marić.

Prema njegovim riječima, policija uopće nije nadležna za djelovanje na plaži, a policajci takvu intervenciju mogu uraditi samo na zahtjev komunalog preduzeća koje je zaduženo za uređenje i red na plaži. Da li su komunalne službe zatražile djelovanje policije još se provjerava.

Kako je Faktor pisao, tri žene iz Sarajeva otjerane su s plaže u Neumu u dijelu koji se nalazi u blizini punkta Granične policije BiH.

Kako nam je u telefonskom razgovoru ispričala jedna od akterki ovog događaja, ona je na plaži bila sa dvije kćerke. Kupale su se oko sat vremena, kada su se pojavila dvojica policajaca.

- Dok sam razgovarala sa jednom ženom iz Brčkog, pozvala me je kćerka do koje su prvo došli. Prišla sam i rekla: "Izvolite, o čemu se radi?", da bi mi odgovorili sa: "Vi morate napustiti plažu". Pitala sam zbog čega, šta je problem, da bih dobila odgovor kako "ne možemo biti tako odjevene, jer uznemiravamo ostali narod" - u šoku je ispričala žena.

Kako tvrdi naša sagovornica, upitala je policajce "Zar ovo nije Bosna i Hercegovina, zar ovdje ne vlada demokratija i zar nemamo pravo svi da radimo i oblačino šta želimo?", da bi joj policajac vrlo grubo i prijetećim tonom odgovorio kako "ih je upozorio i kako moraju napustiti plažu odmah".

Žene su potom sa plaže otišle do mjesta gdje je bilo parkirano policijsko vozilo.

- Bila je patrola, četiri policajca. Pitala sam: "Molim vas, šta ovo treba da znači? Želim nalog, da mi neko da napismeno zbog čega moramo da napustimo? Jedan od njih mi je rekao: "Pogledajte na šta ličite! Idite tamo negdje, negdje drugo" - ispričala je sagovornica.


(Faktor.ba)
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 18:04

Ovaj događaj je izmišljen!
Mene brine nešto drugo. U mene jaran jučer stigao iz Neuma.Došao iz Norveške i nije htio nigdje da troši novce nego u BiH.Rezervisao pansion i otišao sa suprugom i dvoje djece.Kad tamo na prvoj stepenici ugravirano ustaško U.Samo se okrenuo i otišao bez riječi dok druge balije veselo skakuću i daju novce ustaši.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 18:13

Zagorka wrote: 18 Jul 2018, 14:40
Socrates wrote: 18 Jul 2018, 01:45
Zagorka wrote: 18 Jul 2018, 00:15 Samo da vas podsjetim da u Arabiji od jedne svjetske prvakinje ne da traže da nosi maramu, nego ne pristaju da nosi maramu nego zahtijevaju da nosi hidžab + abaju što veze s moralom ni pameću nema, valjda se dovoljno pokriti.

Ko vele, naša zemlja, naša pravila. E pa lijepo, onda i naša plaža, naša pravila.

I Arapima i ovima što ih kopiraju iz raznoraznih razloga, od toga da im arap kupuje stan pa na dalje, najmanje vjerskih razloga.

Sutra njima da se dopusti vlast, oni bi tjerali s plaže razodjevene.
Ne znam kakve veze ima zakon u Saudijskoj Arabiji sa citavom temom. Svejedno, ja sam I tu saudijsku glupost osudio.

Ko ste to vi, cija je plaza? :zubi

Plaza ne pripada nekim kupacima malo vise, a nekim malo manje. Ako ne postoji zakon koji zabranjuje nosenje burkinija na plazi, Bog Dragi ne moze da otjera osobu u burkiniju sa plaze. Moze policajac, ali je prekrsio svoja ovlastenja. MUP ovog kantona se je vec oglasio da ispitivaju incident.

Ovo "sutra njima da se dopusti vlast" pazljivo upotrijebljavati. Ko su to oni?

Naime, takvo, ili slicno rezonovanje, je razlog za pocinjanje mnogih ratova, pa je tako bilo i u nasim. :cudi Izrazava strah, a strah je uzrok agresije, cesto prema neduznim ljudima.

Koristiti kondicional na ovaj nacin moze biti korisno nekad, ali ne uvijek.

Ima veze na više načina. Prvo zato jer su velika većina pokrivenih žena trenutno priležnice arapa iz razloga što su tako zaradile stan.
One će ti reće da su im supruge, ali on zapravo imaju svoje supruge u Arabiji.
One su sponze, a to su njihovi ljubavnici i sve je kamuflirano jednom fatihom dok se istovremeno pljuje po svemu što je drugačije, uključujići i "griješnice" na plaži pa ne znam koji će moj s njima onda. :cudi

Drugo svaka njihova priča je iz njihovih usta. Kad kažu moje mišljenje je, zapravo misle na njegovo.

Treće svi oni koji će na ovoj temi glasat za navodne slobode, te će iste uskratiti na drugoj temi drugoj ženi.

Jer, jedna ima pravo nosit dugo a druga nema kratko.

E pa kad mi ne znamo uvažit svakoga, niti ima uopće teoretske šanse da se to desi u narednih 20 godina, najbolje da svakom sve zabranimo.

Jedino će tako niz godine ljudi možda skontati koliko su slobode bitne.

Jer ako ti muteveliji dopustiš slobodu, on će je tebi ukinuti. To nije priča šbbkbb kako si ti sebi protumačio, nego realno stanje slike ovdje.

Ja uopće ni ne očekujem da ti ni izbliza shvatiš ozbiljnost situacije ovdje, štetu paradžemata, involviranje sektaša u sve sfere pa i političko-upravljačke i posljedice koje to nosi, a tek će se vidjeti.

Ni ti, ni niko iz kanade, amerike, australije, švicarske itdisl ne možete razumjeti zašto je bitno odreagovati dok sve nije otišlo niz vodu, niste tu i samo sklapate neke slike kroz ono što pročitate, a da dođete živjeti samo jednu godinu tu i pri tom imate priliku slušati ljude iz raznih sekti (i pokriveni ovdje jedni druge mrze) naježila bi vam se koža od svega što čujete i doživite i bilo bi vam jasno kako stvari koje vam od tamo djeluju bezopasno, zapravo nisu.
Pod mi, mislim na mi- bosanci i hercegovci, oni sto su ovi zemlju branili od raznih osvajača kroz ratove pa će je sve su prilike, izgubiti u miru.
Ako si shvatio, dobro, ako nisi ne znam šta bih ti dalje objasnila.
Trebao bi biti tu da potpuno shvatiš ali nije dovoljno da samo budeš nego i dobro opažaš, jer imaš i ovdje stanovnika ko da ih je neko padobranom ubacio. Dibidus.
Ili islamizacija ili srbokratizacija nema sreće, Tito vam je dao lufta sa ukidanjem zara i feredze, sad valja osvetiti 50 godina ateistički vladavine, Šerijata naravno.
Bosanci i Hercegovci ne postoji imaš samo Bošnjake Srbe i Hrvate i tri glavne religije i njihove običaje na ovim prostorima.
Nemam ništa protiv arapske kolonizacije, iako je strana bolja je od one koju ti i slični propagirate.
Demokratije će se uništiti postepeno, polahko.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Socrates » 18 Jul 2018, 18:38

Bez demokratije, nema ni Bosne u danasnjim granicama. :cudi

Vidim ja da je Zagorka u pravu.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 18:38

Pa svakako je ova Bosna mala
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 19:40

Socrates wrote: 18 Jul 2018, 18:38 Bez demokratije, nema ni Bosne u danasnjim granicama. :cudi

Vidim ja da je Zagorka u pravu.
Zagi baca malo
Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by gaga » 18 Jul 2018, 20:03

Bio sam jednom u Neumu u hotelu "Stela",prije rata.Ne bih otisao vise tamo kad bi bilo dzabae,davati pare primitivcima,skutorima nepismenim.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Hannibal » 18 Jul 2018, 21:19

i ti ga zagorko pretjera sa tom velikom vecinom pokrivenih zena, koliko ih ti znas da su se udale za arapa?
🐽

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Heidi » 18 Jul 2018, 21:23

Ne postoji “velika vecina“ samo vecina. :p
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Socrates » 18 Jul 2018, 21:29

Dodao bih na to "velika vecina" jer je I meni neko to prigovorio. Postoji relativna vecina I apsolutna vecina.

Ako je 5 krusaka, tri jabuke I tri banane, onda su kruske relativna vecina.

Ako je 7 krusaka, dvije jabuke I dvije banane, onda su kruske apsolutna vecina.

Samo kako se izraziti, ako je deset krusaka, jedna jabuka I nula banana?
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Heidi » 18 Jul 2018, 21:31

Ne mijesaj kruske i jabuke. I banane.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Vjetar » 18 Jul 2018, 21:34

Ja ne vjerujem da su joj se tako obraćali policajci. Doduše, ne vjerujem u 90% vijesti :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by Socrates » 18 Jul 2018, 21:36

Citav politicki proces u mnogim drzavama je baziran na mijesanju krusaka, jabuka i banana. Pa cak I u Bosni.

Ja licno preferiram breskve.
Last edited by Socrates on 18 Jul 2018, 21:53, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 21:42

Neka arapa, Bosna je prazna.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Policija u Neumu žene u burkiniju otjerala s plaže

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 22:33

Zagorka wrote: 18 Jul 2018, 14:40
Socrates wrote: 18 Jul 2018, 01:45
Zagorka wrote: 18 Jul 2018, 00:15 Samo da vas podsjetim da u Arabiji od jedne svjetske prvakinje ne da traže da nosi maramu, nego ne pristaju da nosi maramu nego zahtijevaju da nosi hidžab + abaju što veze s moralom ni pameću nema, valjda se dovoljno pokriti.

Ko vele, naša zemlja, naša pravila. E pa lijepo, onda i naša plaža, naša pravila.

I Arapima i ovima što ih kopiraju iz raznoraznih razloga, od toga da im arap kupuje stan pa na dalje, najmanje vjerskih razloga.

Sutra njima da se dopusti vlast, oni bi tjerali s plaže razodjevene.
Ne znam kakve veze ima zakon u Saudijskoj Arabiji sa citavom temom. Svejedno, ja sam I tu saudijsku glupost osudio.

Ko ste to vi, cija je plaza? :zubi

Plaza ne pripada nekim kupacima malo vise, a nekim malo manje. Ako ne postoji zakon koji zabranjuje nosenje burkinija na plazi, Bog Dragi ne moze da otjera osobu u burkiniju sa plaze. Moze policajac, ali je prekrsio svoja ovlastenja. MUP ovog kantona se je vec oglasio da ispitivaju incident.

Ovo "sutra njima da se dopusti vlast" pazljivo upotrijebljavati. Ko su to oni?

Naime, takvo, ili slicno rezonovanje, je razlog za pocinjanje mnogih ratova, pa je tako bilo i u nasim. :cudi Izrazava strah, a strah je uzrok agresije, cesto prema neduznim ljudima.

Koristiti kondicional na ovaj nacin moze biti korisno nekad, ali ne uvijek.

Ima veze na više načina. Prvo zato jer su velika većina pokrivenih žena trenutno priležnice arapa iz razloga što su tako zaradile stan.
One će ti reće da su im supruge, ali on zapravo imaju svoje supruge u Arabiji.
One su sponze, a to su njihovi ljubavnici i sve je kamuflirano jednom fatihom dok se istovremeno pljuje po svemu što je drugačije, uključujići i "griješnice" na plaži pa ne znam koji će moj s njima onda. :cudi

Drugo svaka njihova priča je iz njihovih usta. Kad kažu moje mišljenje je, zapravo misle na njegovo.

Treće svi oni koji će na ovoj temi glasat za navodne slobode, te će iste uskratiti na drugoj temi drugoj ženi.

Jer, jedna ima pravo nosit dugo a druga nema kratko.

E pa kad mi ne znamo uvažit svakoga, niti ima uopće teoretske šanse da se to desi u narednih 20 godina, najbolje da svakom sve zabranimo.

Jedino će tako niz godine ljudi možda skontati koliko su slobode bitne.

Jer ako ti muteveliji dopustiš slobodu, on će je tebi ukinuti. To nije priča šbbkbb kako si ti sebi protumačio, nego realno stanje slike ovdje.

Ja uopće ni ne očekujem da ti ni izbliza shvatiš ozbiljnost situacije ovdje, štetu paradžemata, involviranje sektaša u sve sfere pa i političko-upravljačke i posljedice koje to nosi, a tek će se vidjeti.

Ni ti, ni niko iz kanade, amerike, australije, švicarske itdisl ne možete razumjeti zašto je bitno odreagovati dok sve nije otišlo niz vodu, niste tu i samo sklapate neke slike kroz ono što pročitate, a da dođete živjeti samo jednu godinu tu i pri tom imate priliku slušati ljude iz raznih sekti (i pokriveni ovdje jedni druge mrze) naježila bi vam se koža od svega što čujete i doživite i bilo bi vam jasno kako stvari koje vam od tamo djeluju bezopasno, zapravo nisu.
Pod mi, mislim na mi- bosanci i hercegovci, oni sto su ovi zemlju branili od raznih osvajača kroz ratove pa će je sve su prilike, izgubiti u miru.
Ako si shvatio, dobro, ako nisi ne znam šta bih ti dalje objasnila.
Trebao bi biti tu da potpuno shvatiš ali nije dovoljno da samo budeš nego i dobro opažaš, jer imaš i ovdje stanovnika ko da ih je neko padobranom ubacio. Dibidus.

Onima kojima smetaju nečiji običaji,kultura,način odijevanja,... ovom prigodom ukazujem na njihov fašizam, rasizam, diskriminaciju, primitivizam, te pomanjkanje: vjerskog poštovanja drugih, odgoja, kulture i obrazovanosti.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests