Hidžab, nikab, burka

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:24

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:22
MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:19

Ako izadje bez sminke / sminka-policija odma u tvorza pa ja :ooo
kojom misaonom akrobatikom si dosao do tog zakljucka? ne mere mitar da se drzi napisanog i da ne provocira, pa to ti je. prosto ima zena kojima nije imperativ da im se bulji u atribute.
Ma sta kazes:
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:03
otprilike tako nekako, ne mogu reci da je sto posto tako ali pretpostavljam da bi moglo biti oslobadjajuce za zenu da izadje na ulicu bez da mora se nasminkati, napraviti frizuru,nabaciti potpetice, haltere i sta ti ja vec znam sta je bitno za zensku vanjsku pojavu po kojoj je ocjenjuju na prvu.

Pomoz bog junace :ooo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:26

MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:24
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:22

kojom misaonom akrobatikom si dosao do tog zakljucka? ne mere mitar da se drzi napisanog i da ne provocira, pa to ti je. prosto ima zena kojima nije imperativ da im se bulji u atribute.
Ma sta kazes:
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:03
otprilike tako nekako, ne mogu reci da je sto posto tako ali pretpostavljam da bi moglo biti oslobadjajuce za zenu da izadje na ulicu bez da mora se nasminkati, napraviti frizuru,nabaciti potpetice, haltere i sta ti ja vec znam sta je bitno za zensku vanjsku pojavu po kojoj je ocjenjuju na prvu.

Pomoz bog junace :ooo
i kakve to veze ima sa zatvorom i policijom? to nisi mogo bolju provokaciju smisliti ili si samo limitiran predrasudom?

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by saint_mirad » 04 Aug 2021, 09:26

dok nikab štiti ženu od pogleda i seksualizacije, čini je upadljivom u evropi samom pojavom jer odudara od dress code na ovim meridijanima. isto tako, kod brojnih osoba izaziva podsmeh i žaljenje.

mnogo vas firmi neće uzeti u razmatranje za posao samo zbog nikaba. ne bih to nikom preporučio da nosi, klasični hidzab je i više nego dovoljan.
Last edited by saint_mirad on 04 Aug 2021, 09:31, edited 1 time in total.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by arzuhal » 04 Aug 2021, 09:27

burka, burka, blu.
uzmi Lysobact

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:29

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:26
MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:24
Ma sta kazes:



Pomoz bog junace :ooo
i kakve to veze ima sa zatvorom i policijom? to nisi mogo bolju provokaciju smisliti?
To ti je veza sa pravilom oko nosenja nikaba/burke u nekim zemljama koje tebi apsolutno ne smeta - dakle nema izbor hos nes nego burka (medju tim zemljama i tvoji uzori po afg to sprovode)
Sa druge strane ja ne znam kako to kod tebe medjutim ja svaki dan vidim bezbroj zena bez sminke,dalje ne znaci da svaka zena koja se nasminka zeli da joj se bulji u atribute (mada citam da kod pojedinih balvana"zena obukla nesto izazovno = ona je kriva sto su je napastvovali" tako da nista njje za iznenaditi)

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:30

saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:26 dok nikab štiti ženu od pogleda i seksualizacije, čiji je upadljivom u evropi samom pojavom jer odudara od dress code na ovim meridijanima. isto tako, kod brojnih osoba izaziva podsmeh i žaljenje.

mnogo vas firmi neće uzeti u razmatranje za posao samo zbog nikaba. ne bih to nikom preporučio da nosi, klasični hidzab je i više nego dovoljan.
zaboli je patka, kezi se levatima, to je opet tvoja percepcija koja ne mora imati veze sa konkretnim slucajem.

evo jedne takve, bas je briga sto odudara

https://www.forbes.com/profile/hafsah-f ... 906261729d

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by arzuhal » 04 Aug 2021, 09:30

Što više Begija i elhamdulillah, 2:20:

uzmi Lysobact

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by saint_mirad » 04 Aug 2021, 09:32

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:30
saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:26 dok nikab štiti ženu od pogleda i seksualizacije, čiji je upadljivom u evropi samom pojavom jer odudara od dress code na ovim meridijanima. isto tako, kod brojnih osoba izaziva podsmeh i žaljenje.

mnogo vas firmi neće uzeti u razmatranje za posao samo zbog nikaba. ne bih to nikom preporučio da nosi, klasični hidzab je i više nego dovoljan.
zaboli je patka, kezi se levatima, to je opet tvoja percepcija koja ne mora imati veze sa konkretnim slucajem.

evo jedne takve, bas je briga sto odudara

https://www.forbes.com/profile/hafsah-f ... 906261729d
na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:33

MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:29
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:26

i kakve to veze ima sa zatvorom i policijom? to nisi mogo bolju provokaciju smisliti?
To ti je veza sa pravilom oko nosenja nikaba/burke u nekim zemljama koje tebi apsolutno ne smeta - dakle nema izbor hos nes nego burka (medju tim zemljama i tvoji uzori po afg to sprovode)
Sa druge strane ja ne znam kako to kod tebe medjutim ja svaki dan vidim bezbroj zena bez sminke,dalje ne znaci da svaka zena koja se nasminka zeli da joj se bulji u atribute (mada citam da kod pojedinih balvana"zena obukla nesto izazovno = ona je kriva sto su je napastvovali" tako da nista njje za iznenaditi)
aha sad ides na zapadnjacku licemjernu foru hajmo svoje norme drugima nametati, tako reci.

opet tupavo projeciranje iz predrasude i mog benigno napisanog posta da prosto ima zena koje ne zele tu vrstu interakcije u drustvui i da im je niqab oslobadjajuci u tom smislu.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:34

saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:32
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:30

zaboli je patka, kezi se levatima, to je opet tvoja percepcija koja ne mora imati veze sa konkretnim slucajem.

evo jedne takve, bas je briga sto odudara

https://www.forbes.com/profile/hafsah-f ... 906261729d
na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.
to je drugi par cipela, samo mi nije jasno kako se ne moze shvatiti da zena sama moze doci do takve pozicije i zakljucka, da joj je nikab kul i konforan.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:34

saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:32
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:30

zaboli je patka, kezi se levatima, to je opet tvoja percepcija koja ne mora imati veze sa konkretnim slucajem.

evo jedne takve, bas je briga sto odudara

https://www.forbes.com/profile/hafsah-f ... 906261729d
na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.
Nek nosi ko sta hoce dok god je to slobodni izbor te osobe, dalje imaju neki izuzetci gdje nesto ne moze = ne idi na bazen gdje pise da se zabranjeno kupati sa odjecom u vodi, ne idi u vojsku gdje postoji jasno opisano pravilo oblacenja itd.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:36

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:33
MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:29

To ti je veza sa pravilom oko nosenja nikaba/burke u nekim zemljama koje tebi apsolutno ne smeta - dakle nema izbor hos nes nego burka (medju tim zemljama i tvoji uzori po afg to sprovode)
Sa druge strane ja ne znam kako to kod tebe medjutim ja svaki dan vidim bezbroj zena bez sminke,dalje ne znaci da svaka zena koja se nasminka zeli da joj se bulji u atribute (mada citam da kod pojedinih balvana"zena obukla nesto izazovno = ona je kriva sto su je napastvovali" tako da nista njje za iznenaditi)
aha sad ides na zapadnjacku licemjernu foru hajmo svoje norme drugima nametati, tako reci.

opet tupavo projeciranje iz predrasude i mog benigno napisanog posta da prosto ima zena koje ne zele tu vrstu interakcije u drustvui i da im je niqab oslobadjajuci u tom smislu.
Koja fora ? Da nedo bog ima se izbor ? Jel se na zapadu zena moze nasminkati - moze , moze li ovuci nikab - moze , postoje izuzetci = ne mozes ni na sud uci u kupacem kostimu.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:38

MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:36
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:33

aha sad ides na zapadnjacku licemjernu foru hajmo svoje norme drugima nametati, tako reci.

opet tupavo projeciranje iz predrasude i mog benigno napisanog posta da prosto ima zena koje ne zele tu vrstu interakcije u drustvui i da im je niqab oslobadjajuci u tom smislu.
Koja fora ? Da nedo bog ima se izbor ? Jel se na zapadu zena moze nasminkati - moze , moze li ovuci nikab - moze , postoje izuzetci = ne mozes ni na sud uci u kupacem kostimu.
To ti je veza sa pravilom oko nosenja nikaba/burke u nekim zemljama koje tebi apsolutno ne smeta - dakle nema izbor hos nes nego burka (medju tim zemljama i tvoji uzori po afg to sprovode)
ova fora, to je licemjerno, haj sto je daleko od istine tj. blatanta laz u generalnom smislu i sto iste i ne tvrde da su liberalne demokratije.

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by saint_mirad » 04 Aug 2021, 09:39

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:34
saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:32

na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.
to je drugi par cipela, samo mi nije jasno kako se ne moze shvatiti da zena sama moze doci do takve pozicije i zakljucka, da joj je nikab kul i konforan.
ja i nemam mišljenje da je svaka koja nosi nikab prisiljena i doktrinirana. svestan sam da žene to mogu slobodno napraviti bez pritisaka.

ukazujem na praktične probleme nikaba i sve izazove koji čekaju ženu koja se odluči na tako radikalan potez.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:41

saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:39
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:34

to je drugi par cipela, samo mi nije jasno kako se ne moze shvatiti da zena sama moze doci do takve pozicije i zakljucka, da joj je nikab kul i konforan.
ja i nemam mišljenje da je svaka koja nosi nikab prisiljena i doktrinirana. svestan sam da žene to mogu slobodno napraviti bez pritisaka.

ukazujem na praktične probleme nikaba i sve izazove koji čekaju ženu koja se odluči na tako radikalan potez.
stoji ta primjedba, iako se furamo da smo ko biva liberalno drustvo to je daleko od istine u svim pravcima, a ono opet i pored tih izazova vjerovatno je sveukupna cost benefit analiza kod tih zena u korist nikaba.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:42

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:38
MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:36

Koja fora ? Da nedo bog ima se izbor ? Jel se na zapadu zena moze nasminkati - moze , moze li ovuci nikab - moze , postoje izuzetci = ne mozes ni na sud uci u kupacem kostimu.
To ti je veza sa pravilom oko nosenja nikaba/burke u nekim zemljama koje tebi apsolutno ne smeta - dakle nema izbor hos nes nego burka (medju tim zemljama i tvoji uzori po afg to sprovode)
ova fora, to je licemjerno, haj sto je daleko od istine tj. blatanta laz u generalnom smislu i sto iste i ne tvrde da su liberalne demokratije.
De pojasni sta je neistinito ? Moze li ustati zena ujutro u Kuvajtu,Saudijskog arabiji i reci ma danas mi se ne nosi burka odo prosetati ? Ili mozda kod talibanaca ?

I znaci tvoja teza je da posto je zapad liberalan treba da se u potpunosti sve podredi da bude u skladu sa vjerskim zakonima tj da vjerski zakoni o pokrivanju mogu da budu iznad gradjanskih - sa druge strane posto pojedine zemlje,grupe itd ne tvrde da su liberalni mogu da namecu silom sta hoce ???

Mescini dvolicno ?

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by The 51st State » 04 Aug 2021, 09:44

MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:42
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:38



ova fora, to je licemjerno, haj sto je daleko od istine tj. blatanta laz u generalnom smislu i sto iste i ne tvrde da su liberalne demokratije.
De pojasni sta je neistinito ? Moze li ustati zena ujutro u Kuvajtu,Saudijskog arabiji i reci ma danas mi se ne nosi burka odo prosetati ? Ili mozda kod talibanaca ?

I znaci tvoja teza je da posto je zapad liberalan treba da se u potpunosti sve podredi da bude u skladu sa vjerskim zakonima tj da vjerski zakoni o pokrivanju mogu da budu iznad gradjanskih - sa druge strane posto pojedine zemlje,grupe itd ne tvrde da su liberalni mogu da namecu silom sta hoce ???

Mescini dvolicno ?
netacno je sve sto si napisao ni u jednoj zalivskoj zemlji nikab nije mandatoran

to nije moja teza nego tvoje somnabulisanje, moja je teza ako je zapad liberalan bude dosljedan u toj liberalnosti, pa da u skladu stime i gradjanke koje se odluce na takav vid oblacenja uzivaju sva moguca prava u skladu sa liberalinim postulatima,

naprotiv, dosljedno je u potpunosti.
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by Chloe » 04 Aug 2021, 09:48

saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:32
The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:30

zaboli je patka, kezi se levatima, to je opet tvoja percepcija koja ne mora imati veze sa konkretnim slucajem.

evo jedne takve, bas je briga sto odudara

https://www.forbes.com/profile/hafsah-f ... 906261729d
na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.
A zašto nije?

Predrasude?

Diskriminacija?

Zašto u jednoj šarenoj BiH razglićena žena ima prednost nad pokrivenom.

Jedna izbaci sise, noge, dupe šta good, I svi wooooow, sexy, doooobraaaaaa, poželjna

Druga pokrivena, zaostala, šta glumi, fuuj...

Ne zanimaju me druge države nego BiH.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by MorningStar » 04 Aug 2021, 09:52

The 51st State wrote: 04 Aug 2021, 09:44
MorningStar wrote: 04 Aug 2021, 09:42

De pojasni sta je neistinito ? Moze li ustati zena ujutro u Kuvajtu,Saudijskog arabiji i reci ma danas mi se ne nosi burka odo prosetati ? Ili mozda kod talibanaca ?

I znaci tvoja teza je da posto je zapad liberalan treba da se u potpunosti sve podredi da bude u skladu sa vjerskim zakonima tj da vjerski zakoni o pokrivanju mogu da budu iznad gradjanskih - sa druge strane posto pojedine zemlje,grupe itd ne tvrde da su liberalni mogu da namecu silom sta hoce ???

Mescini dvolicno ?
netacno je sve sto si napisao ni u jednoj zalivskoj zemlji nikab nije mandatoran

to nije moja teza nego tvoje somnabulisanje, moja je teza ako je zapad liberalan bude dosljedan u toj liberalnosti, pa da u skladu stime i gradjanke koje se odluce na takav vid oblacenja uzivaju sva moguca prava u skladu sa liberalinim postulatima,

naprotiv, dosljedno je u potpunosti.
.
Pravila/zakoni u zaljevu su nekonzistentni, medjutim jedno je jasno - de nek saudijka proseta rijadom bez da se pokrije obuce abaju, u iranu mora se pokriti kosa itd , za talibane i co da ne govorim- sve znaci pravila/zakoni drzave.

I tebi je to ok.

I onda kazea posto je zapad liberalan zasto ne prilagodi sve da se mogu vjerski propisi postovati ?

De se dogovori sa sobom jel liberalizam valja ili ne ?

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Hidžab, nikab, burka

Post by saint_mirad » 04 Aug 2021, 09:53

Chloe wrote: 04 Aug 2021, 09:48
saint_mirad wrote: 04 Aug 2021, 09:32

na svaku ovakvu dolazi makar 100 drugih koje uopšte nisu mogle naći posao zbog nikaba. to nije za ove prostore i preporučivanje nikaba bh. muslimankama je medveđa usluga.
A zašto nije?

Predrasude?

Diskriminacija?

Zašto u jednoj šarenoj BiH razglićena žena ima prednost nad pokrivenom.

Jedna izbaci sise, noge, dupe šta good, I svi wooooow, sexy, doooobraaaaaa, poželjna

Druga pokrivena, zaostala, šta glumi, fuuj...

Ne zanimaju me druge države nego BiH.
jednostavno je, bih je evropska država i vlada evropski sentiment. nije nikab i bih nepoznanica,ali sigurno nije mainstream niti će ikada biti.

diskriminacije očito ima, zato i kažem da žene moraju dobro promisliti pre nego se odluče za nikab. hidzab je drugo i sa njim se u bosni sasvim normalno može živeti i raditi.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests