Nepobitan dokaz Islama!

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 29 Dec 2017, 17:50

statebriga wrote: 29 Dec 2017, 16:46
Al-Razi wrote: 29 Dec 2017, 16:39 [
Budhizam je definiran Budhinim učenjima, ne stavovima nekog x ko se loži na Budhu, a prekjučer je orobio benzinsku postaju.
Budha je bio mudar, jer on nije bio u stanju biti ratnik , naravno ne optuzujem ga, ali je mudro rekao, da je potpuno ok da drugi idu rat :djed

ja sam naucila od tvog Budhe, da je uvijek pametnije ne ici u rat, ako ima dovoljno sirotinje i budala kojim se ide u rat :djed drugo, ja sma nucila da je tvoj Buda ima dobar drustveni status, tadasnaj aristokracija, lako je bilo njemu mudrovati da j ok da drugi ratuju :djed

:kafa
Kakav moj Buddha, pa rekao sam ti da nemam pojma o njemu. Ali znam dovoljno o zdravom razumu pa da čisto logički vidim da povlačiš besmislene paralele.

Je li shvaćaš razliku između biti indiferentan prema svim svjetovnim i društvenim pojavama, pa i prema ratu i ratovanju

i

pozivati i poticati u rat, ratovanje, pljačkanje, osvajanje, ubijanje i porobljavanje za, uostalom, ličnu korist, te prijetiti ljudima smrću i džehennemom ako im se baš ne da sve to,


kako je radio Muhammed?

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 29 Dec 2017, 17:51

Socrates wrote: 29 Dec 2017, 17:12 Jevreji obeshrabruju prelaske na judaizam.
Džabe govoriš, ova zna judaizam bolje nego Mojsije. :aplauzz :hihi :hihi :hihi

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Venera » 29 Dec 2017, 18:06

Socrates wrote: 29 Dec 2017, 17:12 Jevreji obeshrabruju prelaske na judaizam.
danas, da, ali nije tako bilo ranije :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Socrates » 29 Dec 2017, 18:07

Navedi dokaze, pa cu raspravljati o tome.

Besmislice odsad potrebuju dokaze.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Krokodil Behko » 29 Dec 2017, 18:11

statebriga wrote: 29 Dec 2017, 15:42 Samuraji su bili budisti, znaci, budizam ih nije sprijecio da budu ratnici :kafa
Šaolin

Image
online

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 29 Dec 2017, 18:13

statebriga wrote: 29 Dec 2017, 18:06
Socrates wrote: 29 Dec 2017, 17:12 Jevreji obeshrabruju prelaske na judaizam.
danas, da, ali nije tako bilo ranije :kafa
Jučer je NASA pronašla razvijenu humanoidnu civilizaciju na jednom planetu u galaksiji Sombrero, praktikuju putovanje kroz vrijeme, znaju sve o nama i puše opijat proizveden iz vlakana jedne vrste kukuruza. Pogledaj.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Venera » 29 Dec 2017, 18:14

Socrates wrote: 29 Dec 2017, 18:07 Navedi dokaze, pa cu raspravljati o tome.

Besmislice odsad potrebuju dokaze.
ozbiljno! ma nemoguce da to ne znas Socrates :D

nisu besmislice, jerverji su stoljecima mjenjali pravila :kafa

ako zelis traziti dokaze, pronaci ces :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 29 Dec 2017, 18:18

statebriga wrote: 29 Dec 2017, 18:14
Socrates wrote: 29 Dec 2017, 18:07 Navedi dokaze, pa cu raspravljati o tome.

Besmislice odsad potrebuju dokaze.
ozbiljno! ma nemoguce da to ne znas Socrates :D

nisu besmislice, jerverji su stoljecima mjenjali pravila :kafa

ako zelis traziti dokaze, pronaci ces :kafa
Elementaran dio raspravljačke kulture jest da onaj ko iznosi neku tezu, pogotovo mimo općeprihvaćenih i ustaljenih shvatanja, mora sam pružiti dokaz za to što govori, umjesto da druge upućuje "nek potraže ako ih zanima". Takav način raspravljanja je potpuno neutemeljen, nekulturan i besmislen.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35713
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Venera » 29 Dec 2017, 18:25

Al-Razi wrote: 29 Dec 2017, 18:18
statebriga wrote: 29 Dec 2017, 18:14
Socrates wrote: 29 Dec 2017, 18:07 Navedi dokaze, pa cu raspravljati o tome.

Besmislice odsad potrebuju dokaze.
ozbiljno! ma nemoguce da to ne znas Socrates :D

nisu besmislice, jerverji su stoljecima mjenjali pravila :kafa

ako zelis traziti dokaze, pronaci ces :kafa
Elementaran dio raspravljačke kulture jest da onaj ko iznosi neku tezu, pogotovo mimo općeprihvaćenih i ustaljenih shvatanja, mora sam pružiti dokaz za to što govori, umjesto da druge upućuje "nek potraže ako ih zanima". Takav način raspravljanja je potpuno neutemeljen, nekulturan i besmislen.
prestani biti gnjavator, plus totalna si neznalica :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 29 Dec 2017, 18:30

statebriga wrote: 29 Dec 2017, 18:25
Al-Razi wrote: 29 Dec 2017, 18:18
statebriga wrote: 29 Dec 2017, 18:14
Socrates wrote: 29 Dec 2017, 18:07 Navedi dokaze, pa cu raspravljati o tome.

Besmislice odsad potrebuju dokaze.
ozbiljno! ma nemoguce da to ne znas Socrates :D

nisu besmislice, jerverji su stoljecima mjenjali pravila :kafa

ako zelis traziti dokaze, pronaci ces :kafa
Elementaran dio raspravljačke kulture jest da onaj ko iznosi neku tezu, pogotovo mimo općeprihvaćenih i ustaljenih shvatanja, mora sam pružiti dokaz za to što govori, umjesto da druge upućuje "nek potraže ako ih zanima". Takav način raspravljanja je potpuno neutemeljen, nekulturan i besmislen.
prestani biti gnjavator, plus totalna si neznalica :kafa
Jel ti jednostavnije blebetat gluposti i lijepit te kahve, ili jednostavno dat link o obimnim i općepoznatim misionarskim aktivnostima Jevreja koje smo Sokrat i ja nekako propustili detektirati? Samo se brukaš bezveze.

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Fazlija » 31 Dec 2017, 20:57

Joj, bas sam se nasmijao ovim vasijem prepiskama s Kuferasicom... Nasli ste bas pravu osobu za dubokoumne rasprave. Kao sto ste vidjeli, njezina glavna osobina je povrsnost u misljenju. Ona je zlatna ribica, kraljica plicaka i tesko cete je natjerati u duboku vodu. U osnovi ima samo 2 manevra.

Prvi je skakanje s teme na temu, nista domisliti do kraja. Buddhizam, vojska, ratovi, samuraji, Jevreji, papa Franjo... udri brate, od svega pomalo, ni od cega nista. A drugi je neutemeljenost. Blebne kakvu besmislicu, pa si ti to trazi, ima na internetu, ti si sam dokazi to sto je ona provalila :) Jednom rijecju, zena je totalna carica i te njezine kafice :kafa je najbolje oslikavaju. Nije bezveze uzela bas taj lik kao svoj zastitni znak. Malo se izlaprda uz kaficu, na nekoga se izgalami i super :jutarnja
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Socrates » 31 Dec 2017, 20:59

Po tome lici na Trumpa.
. . . . . . . . .

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Fazlija » 31 Dec 2017, 21:38

Zanimljiv je onaj Marokanac na Youtubeu, one cinjenice u vezi Muhameda su vrlo razumni dokazi o cudnovatosti tog covjeka. Meni je on uvijek odudarao od stereotipa drugih duhovnih ucitelja. Kao sto je Razi napisao, on se izgleda doista iz jednog sasvim prosjecnog covjeka pretvorio u svojevrsnog Hitlera iz naseg sokaka, manijakalnog vodju jednog opasnog vjerskog kulta...

Ipak, cini mi se da je u toj svojoj manijakalnoj agresivnosti Muhamed ipak napravio jedan nuzan i u osnovi genijalan obrat. Naime, ostavio je dovoljno sirok prostor za sve one koji jednom pristupe islamu, da si mogu normalno organizirati zivot unutar islama. Islam ima dovoljno ucenja o miru, nenasilju, toleranciji ... naravno, za sve one koji su prezivjeli na neki nacin svoj prvi dodir s tom vjerom.

Oni koji su se preobratili mogu zivjeti na ovakav nacin. Oni koji se ne zele preobratiti, ali su prezivjeli porobljavanje mogu zivjeti ovako itd. Na neki nacin je slican svim malo prosvjecenijim diktaturama. To me podsjeca na komunizam, koji u osnovi ima samo 2 prakse revolucije, i obe su zlocinacke u svojoj prirodi.

Prva je od Lenjina i Trockoga, koji su tvrdili da se klasna borba nakon pobjede revolucije dovrsava razvlascenjem i fizickim istrebljenjem vladajuce klase. Dakle, treba pobiti i opljackati vise klase. Ali kada jednom dovrsis revolucionarni teror (opljackas i pobijes... slicno kao i Muhamed), drustvo treba stabilizirati. Nema vise masovnih pogroma. Klasna borba je zavrsena. Za razliku od njih Staljin, i kasnije Mao, su imali teoriju (i praksu) da se tek nakon revolucije klasna borba jos vise zaostrava... protiv koga sada, ako je vladajuca klasa vec istrebljena?! Pa protiv svojih vlastitih clanova. Zato svakih par godina nova cistka, nova Kulturna revolucija ... itd.

Muhamed mi se cini dovoljno mudar da je imao jedan vise lenjinisticki smjer... To je dalo dovoljno prostora da se unutar islamskih carstava organizira neki smislen zivot, ali i da se razviju kultura, nauka, mistika.

Mada ovi novi islamski fundamentalisti u 20. i 21. vijeku, recimo Iranska revolucija, ISIL, vehabije i sl. mi se cine vise da imaju staljinisticki smjer razvoja. Stalna inkvizicija, stalno unutrasnje ciscenje od onih koji nisu dovoljno pravovjerni. A to znaci jos uzi prostor za razvoj drustva... sto ustvari i svjedocimo u tim diktaturama Irana, Saudijske Arabije, podrucja koja kontrolira ISIL i sl.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Mutevelija » 01 Jan 2018, 16:48

Al-Razi wrote: 19 Dec 2017, 11:39 Evo ljudi da se ispričam svima, pogotovo @Muteveliji što sam iz kratkovidnosti i neznanja bio skeptičan prema Islamu i svašta nesuvislo napisao o džihadu i Putu. Kad sam se malo bolje zadubio u Kur'an, hutbe učenjaka i hadise, shvatio sam da je Bog dao dokaze onima koji mogu gledati. Oni koji ne mogu - svejedno je, opominjao ih ti ili ne opominjao, oni neće vjerovati. Allah Al-Haqq čini da ljudi vjeruju ili ne vjeruju. Kome on koprenu ne skine, niko ne može bez dopuštenja Njegova. I zato neka je Slava Gospodaru Svjetova i selami na dušu Njegova Poslanika.

Ono što me najviše zaintrigiralo jest smrt Poslanika e.a.w.s. Čitao sam da ga je otrovala jedna Jevrejka, a oni su poznati po tome da su išli ubijati sve Božje poslanike. Zar nije malo preslučajno da su se namjerili i na Poslanika e.a.w.s., kao i na Isaa, a.s.? Sva poslanstva su zapečaćena i potvrđena jednom univerzalnom porukom, i kada sam malo bolje počeo proučavati, shvatio sam da ima jedan univerzalni kod po kojem se sve zbilo.
Allahov Poslanik, s.a.v.s., razbolio se poslije Oprosnog hadždža i bolovao je više od dva mjeseca. Dok je bolovao na samrtničkoj postelji, govorio je svojoj supruzi Aiši, radijallahu anha,.:

”Aiša, ja i sada osjećam ljutinu hrane koju sam pojeo na Hajberu. Otrov koji sam toga dana pojeo razdire mi žilu kucavicu.” [11]
Prenosi se, u vjerodostojnim predajama, preko velikog broja prenosilaca, da je jedna židovkinja na dan Hajbera poklonila Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., pečenu ovcu. Nakon što je Allahov Poslanik, s.a.v.s., stavio zalogaj u usta, rekao je: ‘Obavijestila me je da se u njoj nalazi otrov.’
Oni rekoše: ‘Da.’
Poslanik, s.a.v.s., ih upita: ‘A zašto ste to uradili?’
Oni rekoše: ‘Ako si lažac, mi ćemo se tebe riješiti, a ako si Vjerovjesnik, s.a.v.s., otrov ti neće naškoditi.”’
[12]
OVo je Buharija kako se sjećam ili je sira ibn Ishaka :hm
http://minber.ba/poslanikova-s-a-v-s-bolest-i-smrt/

Ovo su sve iz Sahih Buharijine zbirke hadisa citati - najutemeljenija i najpouzdanija zbirka hadisa. Ne kaže se džabe da je samo Kur'an pouzdaniji.
Sve ovo je potvrđeno u mnogim hadisima, sad da ne citiram. Nekoliko različitih prijenosa potvrđuje da je otrov koji je Poslaniku e.a.w.s. podvalila Jevrejka teško oštetio njegovu žilu kucavicu.

Evo slično, u Siri od Ibn Sa'da se navodi, na stranicama 251-252:
Tijekom posljednjih bolova Poslanik s.a.w.s je govorio: "Nije me odonda prestao mučiti otrovani zalogaj koji sam pojeo na Hajberu i mnogo puta su me mučili bolovi, ali sad osjećam da se bliži kraj, te mi se rasijeca žila kucavica.
www.on-islam.net/Messengers-Death


U ovome sam prepoznao nešto čega sam se sjetio dok sam ranije čitao Bibliju i shvatio da je ovo upravo previđeno u ranijim Objavama i da je prorečeno da će upravo posljednji poslanik ovako umrijeti!!!
Jednostavno ne mogu vjerovati da se sve ovako perfektno slaže!

Oni kojima smo dali Knjigu znaju Poslanika kao što sinove svoje znaju, ali neki od njih doista svjesno istinu prikrivaju. (Kur'an, 2:146)

PA da iz ovog se jasno vidi da se Muhamed a.s bojao Allaha dž. š i da je vjerovao u ono što mu BOg govori, nisi napomenuo da je otrovano nekoliko ashaba ?
Namjerno si preskočio.
Da Allah u Kur'anu kritikuje Muhameda a.s i nekad ga tješi.
"Tako mi jutra #
i noći kada se utiša, – #
Gospodar tvoj nije te ni napustio ni omrznuo! #
Onaj svijet je, zaista, bolji za tebe od ovoga svijeta, #
a Gospodar tvoj će tebi sigurno dati, pa ćeš zadovoljan biti! #
Zar nisi siroče bio, pa ti je On utočište pružio, #
i za pravu vjeru nisi znao, pa te je na pravi put uputio, #
i siromah si bio, pa te je imućnim učinio? #
Zato siroče ne ucvili, #
a na prosjaka ne podvikni, #
i o blagodati Gospodara svoga kazuj! #"
Ovde ga tješi, ovde ga kritikuje
"1 On se namrštio i okrenuo
2 zato što je slijepac njemu prišao.
3 A šta ti znaš – možda on želi da se očisti,
4 ili pouči pa da mu pouka bude od koristi.
5 Onoga koji je bogat,
6 ti njega savjetuješ,
7 a ti nisi kriv ako on neće da vjeruje;
8 a onoga koji ti žureći prilazi
9 i strah osjeća,
10 ti se na njega ne osvrćeš.
11 Ne čini tako! Oni su pouka –
12 pa ko hoće, poučiće se –
13 na listovima su cijenjenim
14 uzvišenim, čistim,
15 u rukama pisārā
16 časnih, čestitih.
17 Proklet neka je čovjek! Koliko je on samo nezahvalan!
18 Od čega ga On stvara?"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 01 Jan 2018, 18:57

Mutevelija wrote: 01 Jan 2018, 16:48
PA da iz ovog se jasno vidi da se Muhamed a.s bojao Allaha dž. š i da je vjerovao u ono što mu BOg govori
Iz čega se tačno vidi da se Muhammed bojao Allaha, nisam razumio? Možeš li mi navesti konkretne riječi?
nisi napomenuo da je otrovano nekoliko ashaba ?
Namjerno si preskočio.

Zato što je to sasvim irelevantno. Ne zanimaju me ashabi i nisu bitni za priču. Muhammed je umro onako kako je Kur'an rekao da će umrijeti ako bude krivotvorio objavu. Ako je nešto mudžiza Kur'ana, to je, jer je to jedino što je Kur'an uspio proreći.
Da Allah u Kur'anu kritikuje Muhameda a.s i nekad ga tješi.
I kakve to ima veze s ovim? Ako ga kritikuje zbog njegovih postupaka, zašto ga je onda ubio baš onako kako je rekao da će ga ubiti ako bude krivotvorio Njegovu Objavu, i to posljednju objavu cijelom čovječanstvu po kojoj će ljudi biti suđeni na Sudnjem danu?

Je li Svemogući i Sveznajući Bog stvarno toliko nesposoban i glup pa da napravi ovakav promašaj sa svojom posljednjom porukom i posljednjim poslanikom? Ili je Allah krajnje nesposoban ili nam pokušava nešto reći o svojem "poslaniku" :D. :D. :D. Treće nema.

I drugi put umjesto lijepljenja cijele sure Ad-Duha radije stavi link s mojkuran.com, molim te. Preglednije je i praktičnije čitati.

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 01 Jan 2018, 19:08

Fazlija wrote: 31 Dec 2017, 21:38 Zanimljiv je onaj Marokanac na Youtubeu, one cinjenice u vezi Muhameda su vrlo razumni dokazi o cudnovatosti tog covjeka. Meni je on uvijek odudarao od stereotipa drugih duhovnih ucitelja. Kao sto je Razi napisao, on se izgleda doista iz jednog sasvim prosjecnog covjeka pretvorio u svojevrsnog Hitlera iz naseg sokaka, manijakalnog vodju jednog opasnog vjerskog kulta...

Ipak, cini mi se da je u toj svojoj manijakalnoj agresivnosti Muhamed ipak napravio jedan nuzan i u osnovi genijalan obrat. Naime, ostavio je dovoljno sirok prostor za sve one koji jednom pristupe islamu, da si mogu normalno organizirati zivot unutar islama. Islam ima dovoljno ucenja o miru, nenasilju, toleranciji ... naravno, za sve one koji su prezivjeli na neki nacin svoj prvi dodir s tom vjerom.

Oni koji su se preobratili mogu zivjeti na ovakav nacin. Oni koji se ne zele preobratiti, ali su prezivjeli porobljavanje mogu zivjeti ovako itd. Na neki nacin je slican svim malo prosvjecenijim diktaturama. To me podsjeca na komunizam, koji u osnovi ima samo 2 prakse revolucije, i obe su zlocinacke u svojoj prirodi.

Prva je od Lenjina i Trockoga, koji su tvrdili da se klasna borba nakon pobjede revolucije dovrsava razvlascenjem i fizickim istrebljenjem vladajuce klase. Dakle, treba pobiti i opljackati vise klase. Ali kada jednom dovrsis revolucionarni teror (opljackas i pobijes... slicno kao i Muhamed), drustvo treba stabilizirati. Nema vise masovnih pogroma. Klasna borba je zavrsena. Za razliku od njih Staljin, i kasnije Mao, su imali teoriju (i praksu) da se tek nakon revolucije klasna borba jos vise zaostrava... protiv koga sada, ako je vladajuca klasa vec istrebljena?! Pa protiv svojih vlastitih clanova. Zato svakih par godina nova cistka, nova Kulturna revolucija ... itd.

Muhamed mi se cini dovoljno mudar da je imao jedan vise lenjinisticki smjer... To je dalo dovoljno prostora da se unutar islamskih carstava organizira neki smislen zivot, ali i da se razviju kultura, nauka, mistika.

Mada ovi novi islamski fundamentalisti u 20. i 21. vijeku, recimo Iranska revolucija, ISIL, vehabije i sl. mi se cine vise da imaju staljinisticki smjer razvoja. Stalna inkvizicija, stalno unutrasnje ciscenje od onih koji nisu dovoljno pravovjerni. A to znaci jos uzi prostor za razvoj drustva... sto ustvari i svjedocimo u tim diktaturama Irana, Saudijske Arabije, podrucja koja kontrolira ISIL i sl.
Heh, bojim se da ne možeš biti dalje od istine, "licemjeri" zauzimaju posebno mjesto u Kur'anu, a to su svi oni koji odbijaju bilo što što Muhamed kaže. Kako mu je rasla moć, tako se okretao i protiv vlastitih sljedbenika ukoliko nisu bili dovoljno ekstremni.

Ova krajnje opasna doktrina je ovdje lijepo obrazložena:



Vehabije jesu pioniri sektaških sukoba danas, ali ništa novo niti u islamskoj vjeri niti povijesti. Ebu Bekr i njegov rat protiv "otpadnika" koji su rekli da poslije smrti Muhammeda nema vrhovnog autoriteta u islamu i nisu htjeli njemu dati zekjat, borbe sunita i šiita, opasna sekta haridžija koji su bilo kakav grijeh proglašavali nevjerstvom i kretali u klanje svih neistomišljenika itd. itd.
Islam je u tom pogledu krajnje ubitačan jer s jedne strane zahtijeva vrhovnu autoritarnu ličnost, a s druge strane ne ostavlja nikakav jasan algoritam o tome kako ga izabrati. Kad se različite struje počnu klati ko je tu "pravi" u cijeloj priči, pogotovo ako ajeti i hadisi iz videa uđu u svoju punu primjenu... vidiš šta dobiješ.
Bilo kakva sloboda u vjerskim pitanjima je prije rezultat jednostavno društvene nužnosti - muslimani bi se međusobno istrijebili da je nije bilo - nego što je to poslanik ostavio u amanet.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Mutevelija » 01 Jan 2018, 19:29

Al-Razi wrote: 01 Jan 2018, 18:57
Mutevelija wrote: 01 Jan 2018, 16:48
PA da iz ovog se jasno vidi da se Muhamed a.s bojao Allaha dž. š i da je vjerovao u ono što mu BOg govori
Iz čega se tačno vidi da se Muhammed bojao Allaha, nisam razumio? Možeš li mi navesti konkretne riječi?
nisi napomenuo da je otrovano nekoliko ashaba ?
Namjerno si preskočio.

Zato što je to sasvim irelevantno. Ne zanimaju me ashabi i nisu bitni za priču. Muhammed je umro onako kako je Kur'an rekao da će umrijeti ako bude krivotvorio objavu. Ako je nešto mudžiza Kur'ana, to je, jer je to jedino što je Kur'an uspio proreći.
Da Allah u Kur'anu kritikuje Muhameda a.s i nekad ga tješi.
I kakve to ima veze s ovim? Ako ga kritikuje zbog njegovih postupaka, zašto ga je onda ubio baš onako kako je rekao da će ga ubiti ako bude krivotvorio Njegovu Objavu, i to posljednju objavu cijelom čovječanstvu po kojoj će ljudi biti suđeni na Sudnjem danu?

Je li Svemogući i Sveznajući Bog stvarno toliko nesposoban i glup pa da napravi ovakav promašaj sa svojom posljednjom porukom i posljednjim poslanikom? Ili je Allah krajnje nesposoban ili nam pokušava nešto reći o svojem "poslaniku" :D. :D. :D. Treće nema.

I drugi put umjesto lijepljenja cijele sure Ad-Duha radije stavi link s mojkuran.com, molim te. Preglednije je i praktičnije čitati.
Evo sad ću ti objasniti , Muhamed a.s čak nije smjeo ni za sebe reći "ja ću u Džennet " jer to Allah zna samo, on je rekao Allah me je obavijestio da ću u džennet i da ću se zauzimati za muslimanie.
Ashabi su bitni jer Muhamed a.s je morao odmah umrijeti od otrova a ne da ga BOg ostavi i da širi "vjeru" ako Bogu nije milo ali on je ostavio Muhameda a.s da živi 3 godine, i kad je taj ajet objavljen " Iščupao bi aorrtu" ne misliš valjda da bi Bog rekao išlupao bi aortu ako neke laži o Nama bude Muhamed a.s govorio i dozvolio nakon te objave da Muhamed a.s živi.
Moraš svaki ajet koji izneseš reći i hadis za njega jer nemaš onda nikakve validnosti i "bacaš " ajete sa tavana moraš i hadis i tefsir. A ne da mi tefsiriš od DAvida Wooda i answering Islam stranice.
I na kraju krajeva dobro je to što se tako desilo da Bog iskuša muslimana onako kako će oni postupati, ima još tih kao škakljivih pitanja što neprijatelji Islama pokušavaju upotrijebiti, ali uzalud im kad ne znaju da se Muhameda a.s bojao Boga, a bojati Boga je jedna pozitivna strana u Islamu.
Ništa Muhameda a.s sumnja da je otrovan ne poništava njegovu objavu, nego je to samo sugestija i strah od Boga, da nije šta pogriješio i normalno da je iz tog straha Prema Allahu bojao se da ga Allah nije kaznio.
Čak je i molio se a grijesi su mu bili oprošteni, to ne znači da je bio po svojoj prirodi bezgrešan kao anđeo, bio je grešan ali mu je Allah te grijehe brisao.
Nastaviš li se sprdati ovaj će dijalog biti završen.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Mutevelija » 01 Jan 2018, 19:36

43. Objava je on od Gospodara svjetova!

44. A da je on o Nama kojekakve riječi iznosio,

45. Mi bismo ga za desnu ruku uhvatili,

46. a onda mu žilu kucavicu presjekli,

47. i niko ga između vas ne bi mogao od toga odbraniti.

48. Pouka je Kur’an onima koju budu Allahova naređenja izvršavali, a zabrana se klonili -

49. A Mi, sigurno, znamo da neki od vas neće u nj vjerovati -

50. i on će biti uzrok jadu nevjernika,

51. a on je, doista, sama istina

52. zato ti hvali ime Gospodara tvoga, Veličanstvenoga!

"
EL - HAKKA ČAS NEIZBJE@NI
OBJAVLJENA U MEKI*
, IMA 52 AJETA


Dakle Mekanska sura a poznato je da su poslije Mekanskih sura dolazile Medinske, dakle Allah je dozvolio Muhamedu a.s da iznosi laži o Njemu sublhanallah čekao pa ga onda ubio?
Lijepo piše kad bi ga smrt zadesila. A to što Muhameda a.s govori Aiši je njegov strah da ga Allah nije kaznio , jer se bojao Boga.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Mutevelija » 01 Jan 2018, 19:43

Al-Razi wrote: 01 Jan 2018, 19:08
Fazlija wrote: 31 Dec 2017, 21:38 Zanimljiv je onaj Marokanac na Youtubeu, one cinjenice u vezi Muhameda su vrlo razumni dokazi o cudnovatosti tog covjeka. Meni je on uvijek odudarao od stereotipa drugih duhovnih ucitelja. Kao sto je Razi napisao, on se izgleda doista iz jednog sasvim prosjecnog covjeka pretvorio u svojevrsnog Hitlera iz naseg sokaka, manijakalnog vodju jednog opasnog vjerskog kulta...

Ipak, cini mi se da je u toj svojoj manijakalnoj agresivnosti Muhamed ipak napravio jedan nuzan i u osnovi genijalan obrat. Naime, ostavio je dovoljno sirok prostor za sve one koji jednom pristupe islamu, da si mogu normalno organizirati zivot unutar islama. Islam ima dovoljno ucenja o miru, nenasilju, toleranciji ... naravno, za sve one koji su prezivjeli na neki nacin svoj prvi dodir s tom vjerom.

Oni koji su se preobratili mogu zivjeti na ovakav nacin. Oni koji se ne zele preobratiti, ali su prezivjeli porobljavanje mogu zivjeti ovako itd. Na neki nacin je slican svim malo prosvjecenijim diktaturama. To me podsjeca na komunizam, koji u osnovi ima samo 2 prakse revolucije, i obe su zlocinacke u svojoj prirodi.

Prva je od Lenjina i Trockoga, koji su tvrdili da se klasna borba nakon pobjede revolucije dovrsava razvlascenjem i fizickim istrebljenjem vladajuce klase. Dakle, treba pobiti i opljackati vise klase. Ali kada jednom dovrsis revolucionarni teror (opljackas i pobijes... slicno kao i Muhamed), drustvo treba stabilizirati. Nema vise masovnih pogroma. Klasna borba je zavrsena. Za razliku od njih Staljin, i kasnije Mao, su imali teoriju (i praksu) da se tek nakon revolucije klasna borba jos vise zaostrava... protiv koga sada, ako je vladajuca klasa vec istrebljena?! Pa protiv svojih vlastitih clanova. Zato svakih par godina nova cistka, nova Kulturna revolucija ... itd.

Muhamed mi se cini dovoljno mudar da je imao jedan vise lenjinisticki smjer... To je dalo dovoljno prostora da se unutar islamskih carstava organizira neki smislen zivot, ali i da se razviju kultura, nauka, mistika.

Mada ovi novi islamski fundamentalisti u 20. i 21. vijeku, recimo Iranska revolucija, ISIL, vehabije i sl. mi se cine vise da imaju staljinisticki smjer razvoja. Stalna inkvizicija, stalno unutrasnje ciscenje od onih koji nisu dovoljno pravovjerni. A to znaci jos uzi prostor za razvoj drustva... sto ustvari i svjedocimo u tim diktaturama Irana, Saudijske Arabije, podrucja koja kontrolira ISIL i sl.
Heh, bojim se da ne možeš biti dalje od istine, "licemjeri" zauzimaju posebno mjesto u Kur'anu, a to su svi oni koji odbijaju bilo što što Muhamed kaže. Kako mu je rasla moć, tako se okretao i protiv vlastitih sljedbenika ukoliko nisu bili dovoljno ekstremni.

Ova krajnje opasna doktrina je ovdje lijepo obrazložena:



Vehabije jesu pioniri sektaških sukoba danas, ali ništa novo niti u islamskoj vjeri niti povijesti. Ebu Bekr i njegov rat protiv "otpadnika" koji su rekli da poslije smrti Muhammeda nema vrhovnog autoriteta u islamu i nisu htjeli njemu dati zekjat, borbe sunita i šiita, opasna sekta haridžija koji su bilo kakav grijeh proglašavali nevjerstvom i kretali u klanje svih neistomišljenika itd. itd.
Islam je u tom pogledu krajnje ubitačan jer s jedne strane zahtijeva vrhovnu autoritarnu ličnost, a s druge strane ne ostavlja nikakav jasan algoritam o tome kako ga izabrati. Kad se različite struje počnu klati ko je tu "pravi" u cijeloj priči, pogotovo ako ajeti i hadisi iz videa uđu u svoju punu primjenu... vidiš šta dobiješ.
Bilo kakva sloboda u vjerskim pitanjima je prije rezultat jednostavno društvene nužnosti - muslimani bi se međusobno istrijebili da je nije bilo - nego što je to poslanik ostavio u amanet.
Znaš li ko je Ibn Tejimije bio otac Vehabija?
Mišljenja 4 sunnitska mezheba o njemu?
Ne znaš ni šta je idžtihad, slabo si potkovan.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Al-Razi
Na probnom
Na probnom
Posts: 80
Joined: 15 Dec 2017, 01:32
Status: Offline

Re: Nepobitan dokaz Islama!

Post by Al-Razi » 01 Jan 2018, 20:01

Mutevelija wrote: 01 Jan 2018, 19:29
Al-Razi wrote: 01 Jan 2018, 18:57
Mutevelija wrote: 01 Jan 2018, 16:48
PA da iz ovog se jasno vidi da se Muhamed a.s bojao Allaha dž. š i da je vjerovao u ono što mu BOg govori
Iz čega se tačno vidi da se Muhammed bojao Allaha, nisam razumio? Možeš li mi navesti konkretne riječi?
nisi napomenuo da je otrovano nekoliko ashaba ?
Namjerno si preskočio.

Zato što je to sasvim irelevantno. Ne zanimaju me ashabi i nisu bitni za priču. Muhammed je umro onako kako je Kur'an rekao da će umrijeti ako bude krivotvorio objavu. Ako je nešto mudžiza Kur'ana, to je, jer je to jedino što je Kur'an uspio proreći.
Da Allah u Kur'anu kritikuje Muhameda a.s i nekad ga tješi.
I kakve to ima veze s ovim? Ako ga kritikuje zbog njegovih postupaka, zašto ga je onda ubio baš onako kako je rekao da će ga ubiti ako bude krivotvorio Njegovu Objavu, i to posljednju objavu cijelom čovječanstvu po kojoj će ljudi biti suđeni na Sudnjem danu?

Je li Svemogući i Sveznajući Bog stvarno toliko nesposoban i glup pa da napravi ovakav promašaj sa svojom posljednjom porukom i posljednjim poslanikom? Ili je Allah krajnje nesposoban ili nam pokušava nešto reći o svojem "poslaniku" :D. :D. :D. Treće nema.

I drugi put umjesto lijepljenja cijele sure Ad-Duha radije stavi link s mojkuran.com, molim te. Preglednije je i praktičnije čitati.
Evo sad ću ti objasniti , Muhamed a.s čak nije smjeo ni za sebe reći "ja ću u Džennet " jer to Allah zna samo, on je rekao Allah me je obavijestio da ću u džennet i da ću se zauzimati za muslimanie.
Ashabi su bitni jer Muhamed a.s je morao odmah umrijeti od otrova a ne da ga BOg ostavi i da širi "vjeru" ako Bogu nije milo ali on je ostavio Muhameda a.s da živi 3 godine, i kad je taj ajet objavljen " Iščupao bi aorrtu" ne misliš valjda da bi Bog rekao išlupao bi aortu ako neke laži o Nama bude Muhamed a.s govorio i dozvolio nakon te objave da Muhamed a.s živi.
Moraš svaki ajet koji izneseš reći i hadis za njega jer nemaš onda nikakve validnosti i "bacaš " ajete sa tavana moraš i hadis i tefsir. A ne da mi tefsiriš od DAvida Wooda i answering Islam stranice.
I na kraju krajeva dobro je to što se tako desilo da Bog iskuša muslimana onako kako će oni postupati, ima još tih kao škakljivih pitanja što neprijatelji Islama pokušavaju upotrijebiti, ali uzalud im kad ne znaju da se Muhameda a.s bojao Boga, a bojati Boga je jedna pozitivna strana u Islamu.
Ništa Muhameda a.s sumnja da je otrovan ne poništava njegovu objavu, nego je to samo sugestija i strah od Boga, da nije šta pogriješio i normalno da je iz tog straha Prema Allahu bojao se da ga Allah nije kaznio.
Čak je i molio se a grijesi su mu bili oprošteni, to ne znači da je bio po svojoj prirodi bezgrešan kao anđeo, bio je grešan ali mu je Allah te grijehe brisao.
Nastaviš li se sprdati ovaj će dijalog biti završen.
Ja se nadam da ti ovo svoje lupetanje i skakanje s kamena na kamen ne uzimaš pod ozbiljnu raspravu. S tobom je uopće nemoguće iskoristiti apelaciju na zdrav razum jer si do zla boga indoktriniran i samo znaš vrtiti ko mantru što su te naučili.

Hoćeš da malo bolje analiziramo slučaj Bišra, ashaba koji je umro od otrova, i objasnimo zašto je on umro, a Poslanik nije, iako su jeli zajedno? Ibn Sa'd nam nudi sasvim logično objašnjenje, a usput ćemo i vidjeti kako Poslanik pod normalno laže svojim sljedbenicima. :plavi :plavi :plavi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests