Vjeronauka

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Vjeronauka

Post by Maja » 25 Jul 2010, 01:36

ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Del Boy » 25 Jul 2010, 12:05

1. Da
2. Ja mislim kao izborni ..
3. Ja bi to uradio kao u nasoj skoli.. to bi bio izborni predmet koji se odrzava pored normalne nastave.
4. Na to nemam konkretan odgovor.
5. 16/17.god.
6. Ne dolazi u obzir :D
7. Ne idem na vjeronaku ..
8. Ne treba djecu uciti vjeri, treba ih prepustiti svom izboru .. Npr.: Vidim male djevojcice pokrivene.. One nisu sigurno same izabrale da budu pokrivene, tako da mislim da to nije uredu..
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by merylin » 25 Jul 2010, 17:00

1. Svakako
2.Obavezni predmet(neka djeca nemaju drugačije priliku nešto naučiti o religiji)
3.NE treba vjeronauku izbaciti iz škole...naprotiv
4.Svako znanje oplemenjuje...tako i religija
5.Ja bih to pomalo uvodila od prvog razreda osnovne škole
6.Vjeronauka u vrtićima... NE... ipak je malo prerano
7.Ja sam imala vjeronauku...slagat cu sad od kojeg je razreda bilo,ali voljela sam taj predmet,bilo mi je zanimljivo a usput i nije teško!
8.Bitno je da roditelj prenese svoje znanje iz religije djetetu ,lijepo je i od starijih ljudi čuti koješta...to može biti dovoljno djetetu,ali dopunjavati znanje nije lose!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Sanjarko » 27 Jul 2010, 18:21

1.Da
2.Bilo bi dobro da je obavezni
3.Ne treba izbaciti iz skole
4.Nemoze skoditi to sam sigurna moze samo oplemeniti dijete
5.Od 6 godine cim podje u skolu
6.Mozda neki blagi oblik al ne treba tako malu djecu zamarati
7.Po polasku u skolu i jos na nasem jeziku subotom ili nedjeljom u crkvi,mogu reci da je meni bilo zanimljivo,cak bi rekla da sam to jako volila
8.Dijete treba od malih nogu upoznati sa svojom vjerom al mislim da nije dovoljno samo da to cine roditelji,bake i djedovi ili bilo tko od rodbine
8
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Sanjar.Lutalica
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 953
Joined: 21 Jun 2010, 21:53
Location: Sarajevo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 58 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Sanjar.Lutalica » 27 Jul 2010, 23:50

1.NE
2.izbornu
3.DA , ko zeli da je uci neka ide u Dzamiju , Crkvu itd .
4.Ni jedno ni drugo , samo mu govore kako treba da bude musliman/kršćanin ii kako je ta vjera najbolja , treba razmišljati svojojm glavom.
5.Nema svoje religije, njegovi roditelji imaju religiju i Boga u kojeg vjeruju , ali djete bi trebalo samo da bira u sta ce da vjeruje , tako da mislim oko 14/15 , da se upoznaje tek poslije moze da shvati neke stvari da bi se oredjelio za neku religiju.
6.NEEEEEEEEEE !!!!
7.U osnovnoj nisam iso sad je obavezna i evo 2 godine idem iii mislim da profesor puno sere i jedva cekam da zavrsi .
8.Mogu roditelji pricati djeci o religiji i vjerovanju , ali bez nekog napora ii tjeranja .
Whatever doesn't kill us makes us even more annoying.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Maja » 28 Jul 2010, 00:08

Maja wrote:ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

1. da ALI da oni koji predaju prođu milion testova. jedna bula u našoj školi je rekla da moramo mrziti jevreje i štošta. to je preekstremno. nažalost nije ona jedina takva. trebalo bi postavljati skrivene kamere po školi al ne samo na vjeronauci već i na ostalim predmetima

2. svakako izborni. svako ima pravo da odluči hoće li na vjeronauku ili ne

3. ne, ali bih promijenila program. ok je da se uče sure i šta ja znam ali to mi je više za mejtefe. vjeronauka u školama bi po meni više trebala ličiti na istoriju, nastanak i razvoj vjere, život poslanika i sl.

4. zatupiti ne može ako je predaje neko ko je istinski vjernik a ne sektaš. recimo mom bratu je predavao vehabija koji ih je kritikovao npr što piju colu i sl. to je za mene glupost. s druge strane imala sam u osnovnoj hodžu koji je bio tako dobar, vedar, nasmješen, blag, bistar, normalan, da smo u njega gledali ko u sunce i upijali svaku njegovu riječ. inače tog čovjeka su SVI I SVUGDJE voljeli.

5. možda u trećem razredu. a ukoliko prije pokaže zanimanje za vjeru onda ga roditelji mogu početi pomalo upoznavati s njom


6. NE i samo ne


7. to je sve zavisilo od toga ko nam je predavao


8. nije jer nisu dovoljno stručni

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by carobnjak N » 26 Jan 2011, 19:30

Maja wrote:
Maja wrote:ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

1. da ALI da oni koji predaju prođu milion testova. jedna bula u našoj školi je rekla da moramo mrziti jevreje i štošta. to je preekstremno. nažalost nije ona jedina takva. trebalo bi postavljati skrivene kamere po školi al ne samo na vjeronauci već i na ostalim predmetima

2. svakako izborni. svako ima pravo da odluči hoće li na vjeronauku ili ne

3. ne, ali bih promijenila program. ok je da se uče sure i šta ja znam ali to mi je više za mejtefe. vjeronauka u školama bi po meni više trebala ličiti na istoriju, nastanak i razvoj vjere, život poslanika i sl.

4. zatupiti ne može ako je predaje neko ko je istinski vjernik a ne sektaš. recimo mom bratu je predavao vehabija koji ih je kritikovao npr što piju colu i sl. to je za mene glupost. s druge strane imala sam u osnovnoj hodžu koji je bio tako dobar, vedar, nasmješen, blag, bistar, normalan, da smo u njega gledali ko u sunce i upijali svaku njegovu riječ. inače tog čovjeka su SVI I SVUGDJE voljeli.

5. možda u trećem razredu. a ukoliko prije pokaže zanimanje za vjeru onda ga roditelji mogu početi pomalo upoznavati s njom


6. NE i samo ne


7. to je sve zavisilo od toga ko nam je predavao


8. nije jer nisu dovoljno stručni
1.Ta bula je generalizirala neke svoje stavove ako je tako govorila.Ja tebi mogu navesti masu razloga zbog kojih je mrznja prema Izraelu opravdana i prema stavovima koje zidovi imaju spram ostalog svijeta,ali to su stvari koje djeca ionako ne mogu shvatiti,pa stoga im ne treba na taj nacin govoriti o tome.
2.Roditelji imaju pravo da odluce hoce li im djeca ici na vjeronauku ili ne.Da se djecu pita mnogi nebi isli u skolu nikako :lol ,a kasnije shvate da je to bilo za njihovo dobro.Ista stvar je sa vjeronaukom.
3.Djeca trebaju uciti molitve i to uz prijevod te neku kombinaciju historije religije koju uce .U toj dobi ce im te molitve ostati memorisane i ne bih se slozio da je to za mekteba jer kad vec imaju to u skolskom programu neka uce jer ce im ulaziti to u ukupni prosjek ocjena i nece biti dodatno optereceni vikendom kad su sva druga djeca slobodna.U mektebu bi onda mogli uciti samo arapsko pismo,koje se rasporedi na visegodisnje ucenje tako da ih se ne preoptereti
4.Nova saznanja ne mogu zatupljivati nikako, a naravno da vjeroucitelj treba biti neko sa taktom koji ce to sve znati na zanimljiv nacin prenijeti djeci.Isto kao i kod svih drugih predmeta,ako je predavac dosadan i sablonski to radi,ti ces se osjecati kao da te smara i zatupljuje...nema razlike u tome
5.Kad nauci citati i pisati
6.Ne znam sta podrazumjeva ta vjeronauka u vrticima?Pa valjda je normalno da nece tu uciti nesto neshvatljivo za djecu tog uzrasta vec neke pjesmice o Poslanicima,dobroti,neke prigodne price itd..Pa kad mogu o djeda mrazu,zasto nebi mogli i o tome? :oo
7.Kazem,kao i kod svih drugih predmeta sve zavisi od predavaca
8.Pa naravno da nije dovoljno,to je kao kad bi rekao da je dovoljno da ih dede i nene uce o...sta ja znam,geografiji
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
metallica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 214
Joined: 06 Jan 2011, 18:47
Location: sarajevo
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by metallica » 26 Jan 2011, 20:38

ovo moram boldirati Majo :tjesi



to je ustvari to bi trebala biti osnovna ljudska sloboda znaci sloboda izbora dali neko zeli ili ne isto kao i sve ostale temeljne slobode ako se takve stvari namecu zakonima i sl. silama odma' stvaraju odvratnost i kontra efekat


eto

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Maja » 03 Feb 2011, 10:38

ja se sjećam, dok je vjeronauka bila obavezna da je to bio čas na kojem smo bili najnemirniji. toliko daleko su išli da kad bi hodža ulazio da bih mu samo ja ustala. i to mi nikako nije išlo u glavu. ustaju se frustriranim kretenskim profesorima, a neće hodži. a tako se galamilo na častu da, kad bi nam on nešto diktirao, ne bih ništa čula. naravno, nije imao iskustva u prosvjeti, nije znao kako da se ponaša i kako da ih ušutka. zato je po meni bolje da je to izborni predmet i da ga slušaju oni koje to stvarno zanima, posebno od petog razreda, pa nadalje, jer mlađi koliko toliko hodžu poštuju.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by gejsha » 13 Feb 2011, 21:44

1. Treba!
2. Obavezan predmet!
3. Ne treba je izbaciti iz škole..
4. Naravno,oplemenjuje.
5. Pa negdje oko pete godine života.Mislim da bi svaki roditelj trebao svoje dijete tada početi upoznavati sa religijom i da djeca počnu učiti sure,jer ih je tada najlakše naučiti.Dječiji mozak je kao spužva ,brzo upija.Mnogo teže je kasnije naučiti neku suru nego kao dijete.
6. Mislim da je to prerano.
7. Imala sam vjeronauku i u osnovnoj i srednjoj školi.Bilo mi je zanimljivo,ali u srednjoj ništa nismo učili.Igrali bi karata na času :lol
8. Nije.


Samo da dodam još ovo,pošto sam vidjela da je Maja napisala da se ne bi niko ustajao hodži.Kod nas (u srednjoj) prof vjeronauke nije ni tražio da mu ustajemo,rekao je da to ne voli.Ali isto tako mislim da ih ne treba manje poštovati i ne ustajati im se,ako oni to već žele.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2011, 15:02

Maja wrote:ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

Ne treba to u skolama..
Eventualno izborni predmet.. ako ima i takvih koji bas nemaju preca posla
Neke forme u skoli su moguce.. ali nikako obavezne
Mislim da prvenstveno to dosadjuje djeci
Tek od 14 godina..
Ko to zeli,moze napraviti samo obrnuto.. odnosno.. vrtic u vjerskom prostoru pa ko hoce nek vodi djecu tamo..
Naravno da nisam imao to u skoli.. Imao sam mar(k)sizam..
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by carobnjak N » 17 Feb 2011, 00:33

sistaba wrote:
Maja wrote:ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

Ne treba to u skolama..
Eventualno izborni predmet.. ako ima i takvih koji bas nemaju preca posla
Neke forme u skoli su moguce.. ali nikako obavezne
Mislim da prvenstveno to dosadjuje djeci
Tek od 14 godina..
Ko to zeli,moze napraviti samo obrnuto.. odnosno.. vrtic u vjerskom prostoru pa ko hoce nek vodi djecu tamo..
Naravno da nisam imao to u skoli.. Imao sam mar(k)sizam..
Po tvojoj zadnjoj recenici se vidi da nemas pojma o cemu pricas
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2011, 00:52

carobnjak_iz_voza wrote:
sistaba wrote:
Maja wrote:ako može ogdovor na svako pitanje, ali i ne mora

1. šta mislite treba li vjeronauka u školama?
2. treba li je uvesti kao obavezan ili izborni predmet?
3. treba li je potpuno izbaciti iz škole i odrediti da se održava isključivo u vjerskim objektima?
4. mislite li da ona oplemenjuje ili zatupljuje dijete?
5. u kojoj dobi bi dijete trebalo (po vašem mišljenju) da se upoznaje sa svojom religijom?
6. šta kažete za vjeronauku u vrtićima?
7. jeste li je vi imali i sjećate li se šta ste učili, je li vam bilo zanimljivo na časovima?
8. je li dovoljno da djecu uče roditelji, dede i nene/bake?

Ne treba to u skolama..
Eventualno izborni predmet.. ako ima i takvih koji bas nemaju preca posla
Neke forme u skoli su moguce.. ali nikako obavezne
Mislim da prvenstveno to dosadjuje djeci
Tek od 14 godina..
Ko to zeli,moze napraviti samo obrnuto.. odnosno.. vrtic u vjerskom prostoru pa ko hoce nek vodi djecu tamo..
Naravno da nisam imao to u skoli.. Imao sam mar(k)sizam..
Po tvojoj zadnjoj recenici se vidi da nemas pojma o cemu pricas
:hm

A ti pojasni kako si dosao do tog genijalnog zakljucka?? Naravno da ja imam pojma o cemu pricam a ti pojasni jesi li ikada gledao gdje je Pakistan na geografskoj karti i koliko si daleko od njega.. Valja ti na dug put do tvoje zemlje snova.. takve stvari nikad nisu bile u Bosni i nikad nece ni biti..
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by carobnjak N » 17 Feb 2011, 00:56

Kakav bolan Pakistan ,tema je vjeronauka u skoli za koju ti rece ,citiram "naravno da nisam imao to u skoli,imao sam marksizam" i onda se zadade ti u objasnjavanje kao niko to ne treba imati jer ti nisi imao/la
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by carobnjak N » 17 Feb 2011, 01:00

I da ne zaboravim,vjeronauka je hvala Bogu vec odavno u Beha skolama ,a ovo je moja zemlja (1/1) kao i tvoja ...znaci bice vjeronauka tu ,a bicu i ja tu :mah
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2011, 01:03

carobnjak_iz_voza wrote:Kakav bolan Pakistan ,tema je vjeronauka u skoli za koju ti rece ,citiram "naravno da nisam imao to u skoli,imao sam marksizam" i onda se zadade ti u objasnjavanje kao niko to ne treba imati jer ti nisi imao/la
Ovdje ljudi stvarno slabo vide...
Procitaj malo bolje odgovore br 2 i br 3.
Ko hoce nek uci a ko nece ne mora.
A vjera u vrticu... rekao sam i to.. jedino vrtic u dzamiju pa ko hoce nek vodi djecu tamo. A sto se tice drugog posta... pa daaa... Jer je SDA odavno na vlasti..Ali ne vjerujem da ce uvijek nakrasti dovoljno glasova za pobjedu.. Ni cobani ih vise nece..I njima je jasno ..Ali nekima jos uvijek ne.. I naravno za kraj... Ovo ne moze biti zemlja vjerskih fanatika..jer su svi oni glupi i zahlupani...
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by komsija » 17 Feb 2011, 01:05

po mom misljenju vjeronauku treba vratiti u vjerske ustanove
Ja sam isao u mejtef (hahaha mi smo tako govorili) u dzamiju ali samo subotom i Nedjeljom i naravno ko je htio
Sta da rade oni koji su iz mjesovitih brakova ili djeca ateista
Znaci na silu im nametnuti vjeronauku ccc
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2011, 01:08

carobnjak_iz_voza wrote:I da ne zaboravim,vjeronauka je hvala Bogu vec odavno u Beha skolama ,a ovo je moja zemlja (1/1) kao i tvoja ...znaci bice vjeronauka tu ,a bicu i ja tu :mah
Naravno...ali u Kalesiji pa da i dalje od tebe saznajemo uzbudljive vijesti iz tako vaznog medija kakav je #kalesijske novine" Kako bi mi drugacije u Evropu bez takvih demokrata ?
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by carobnjak N » 17 Feb 2011, 01:12

marinac wrote:po mom misljenju vjeronauku treba vratiti u vjerske ustanove
Ja sam isao u mejtef (hahaha mi smo tako govorili) u dzamiju ali samo subotom i Nedjeljom i naravno ko je htio
Sta da rade oni koji su iz mjesovitih brakova ili djeca ateista
Znaci na silu im nametnuti vjeronauku ccc
Niko ne kaze da to ne treba biti izborni predmet(ali da o tome odluce roditelji ,a ne dijeca)
P.S. ja mislim da si ti "mejtef" preskakao i subotom i nedjeljom
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vjeronauka

Post by komsija » 17 Feb 2011, 01:14

carobnjak_iz_voza wrote:
marinac wrote:po mom misljenju vjeronauku treba vratiti u vjerske ustanove
Ja sam isao u mejtef (hahaha mi smo tako govorili) u dzamiju ali samo subotom i Nedjeljom i naravno ko je htio
Sta da rade oni koji su iz mjesovitih brakova ili djeca ateista
Znaci na silu im nametnuti vjeronauku ccc
Niko ne kaze da to ne treba biti izborni predmet(ali da o tome odluce roditelji ,a ne dijeca)
P.S. ja mislim da si ti "mejtef" preskakao i subotom i nedjeljom
jebe mi se sta ti mislis, jer ti nisi mjerodavan da ocjenjujes i 'mislis" da li sam ja preskako , ti vjerovatno spadas u krug fanatika koje zovemo vehabije :haha :haha :haha :haha
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests