Vjeronauka

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 19:42

Na kraju krajeva, zasto problem ne postavite principijelno? Ovo branjenje mog, tvog, necijeg, whatever ne predstavlja nista ako se problem ne postavi principijelno.

Kljucno pitanje koje treba postaviti je da li su katolicko ucenje, islamsko ucenje itd. doktrine? Pitajte svakog svecenika i svakog imama, itd. i nemam nikakve sumnje da ce vam potvrditi da to jesu doktrine.

Dakle, principijelan argument bi postavio stvar na sljedeci nacin. Ako zagovaramo da jedna doktrina bude dio drzavnog obrazovnog programa, zasto i sve druge moguce doktrine ne bi bile dio drzavnog obrazovnog programa?

Dakle, onda treba uvesti i fasizam, marksizam, komunizam, nacizam, itd. kao dio obrazovnog programa. Ali, ne da se izucavaju kao historijske pojave ili filozofske misli, nego bas da djecu indoktriniramo da postanu marksisti, fasisti, komunisti, nacisti, itd.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by dr laganini » 06 Apr 2017, 19:46

..pricas gluposti izjednacavas neke extremne stvari s demokrataki priznatim stecevinama.. :lupa

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 19:51

Laganini, ti nemas pravo da diskutujes jer za tebe je i zakon gravitacije produkt laznog liberalizma.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by dr laganini » 06 Apr 2017, 19:52

..kad nemas argumente onda idu uvrede...klasika... :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by storm » 06 Apr 2017, 19:54

Socrates wrote:
Vilo, Irska, po priznanju ogromnog broja njihovih politicara i cak i katolicke crkve, je zemlja zakocena u skolskom sistemu iz 19-tog vijeka, gdje vise od 90% javnih skola pripada katolickoj crkvi. Ne samo da je to ocigledna zaostalost skolskog sistema u kontekstu 21-vog vijeka, nego se postavlja i pitanje diskriminacije drugih religija i ateista. Borba se nastavlja jedino zato sto nekoliko vodecih figura u katolickoj crkvi koci progres u preuzimanju skola od strane drzave.

Belgija je kompleksna drzava sama po sebi. U jednom dijelu drzave, religiozna nastava je rigoroznija, u drugom dijelu drzave obeshrabruje religioznu nastavu, mada jos postoji. Ucitelji ne smiju nositi religiozne simbole i ne smiju uzimati religiozne praznike kao slobodne. I Belgijanci gledaju da potpuno sekularizuju skolstvo, ali i tu borba traje.

U Italiji, opet, se takodje postavlja pitanje diskriminacije ostalih religija. U kontekstu sve veceg broja imigranata i izbjeglica islamske religije koji se nastanjuju u Italiji, pogotovo je ta diskriminacija u prvom planu sto se tice islama. Evropski Sud za ljudska prava je presudio da je isticanje religioznih simbola u ucionicama Italije diskriminacija svih drugih religija i ateista. Italijanski sud se nije slozio sa tim. I to je gdje stoji Italija, koja se i sama sve vise sekularizira. Uostalom, pricamo o uticaju Vatikana, koji italijanski politicari vec duze vremena nastoje da suzbiju, prvo zato sto je ekonomski i drustveno poguban. Prvo su to radili preko poreza, sada vec radi i zestoka retorika, jer Italija postaje sve vise multikulturalno drustvo, svidjalo se to nekome ili ne.

I na kraju, postoje i u Ontariju katolicke skole i cak su finansirane od strane drzave. Medjutim, njihov uticaj je vremenom slabljen, a vremenom ce biti i ukinut. Prvo zato sto su katolicke skole bile glavni sprovodioc takozvanog Residential Schools Programa, koji je direktno vrsio kulturocid i genocid nad kanadskim Indijancima, sto je javno priznato od strane drzave i veceg dijela katolicke crkve. Hvala, Papa, koji god da si, gdje cuo i ne cuo, sto si i u Kanadi rasirio svoje kriminalno-zlocinacke sape.

Danas djeca svih religija idu u kanadske katolicke skole. Nisu obavezni da slusaju nista sto nece da slusaju. To jeste od jedno od vaznijih politickih pitanja kanadske drzave, i dio je sireg frankofonsko-angolofonskog problema.

Na kraju krajeva, ni Hrvatska ni Bosna nemaju drzavnu religiju i niko ne pomislja da je uvede. Po kojem, onda, osnovu iko ima pravo da insistira na vjeronauku u drzavnim skolama? Pa nije vam drzava privatna prcija pa da mozete svojim religioznim svjetonazorima da diktirate ko sta i koliko vjeruje. Uostalom, vise nego jednom sam se uvjerio da vecina onih koji zastupaju religiju u drzavnim skolama blage veze nemaju ni o Bogu i vjeri a i nisu neki posebno predani vjernici. Dzaba vam deklarativna religioznost, kada vecina vas raja niti ce vidjeti niti ce Boga spoznati. Bog nije ni katolik, ni musliman, niti je bilo sta drugo sto smo mi na ovoj planeti izmislili iz intelektualne nemoci, i smije se, metaforicki receno, ovim nasim, zapravo vasim, budalestinama. Jel' nije dosta crkva? Jel' nije dosta dzamija? Sta hocete vise, jebote? Umjesto sto bi da diktirate standarde modernog drustva apsolutno svakom zivom stvoru, ako ste vec religiozni mogli bi da se pozabavite samo vasim dusama i privatnom odnosu sa Bogom, jer, kako ja vidim, slabo vam to nesto ide. A vrijeme ide.

Idite, na kraju krajeva, brate, u mrak onih zaostalih vijekova gdje je crkva carevala, ako vam je vec toliko drago. Samo idite dosljedno, a ne samo kad vam odgovara. Dakle, predajte svoju imovinu u ruke katolicke crkve i postanite kmetovi. Samo to ce vam zaista donijeti pravu crkvenu vlast i neupitni uticaj crkve. Idite i u krizarske ratove i dzihade, lovite vjestice, putujte do ivice planete zemlje i pogledajte sta ima dole.

Sve ostalo je suplja prica da supljija ne moze biti.
Ovo je dobro :apl
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 19:56

Pa sta drugo da ti kazem, Lagani?

Ti principijelnost argumenta ne bi prepoznao ni da ti nacrtam, kao malom djetetu. Na stranu to sto te trpim ovdje dok nasumice lupas o liberalizmu, konzervatizmu, lijevom i desnom, UDBI i sta ti ja znam, a da osnovne stvari oko politickih pojmova ne znas.
. . . . . . . . .

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Podrinjac » 06 Apr 2017, 19:57

vila wrote:
Socrates wrote:Lagani, sad si k'o onaj srpski politicar sa druge teme koji koristi rijeci samo da ih koristi. :D.

Liberalizam ne moze biti lazni kada zagovara striktnu separaciju crkve i drzave ako se uzme u obzir da je John Locke, u politickim naukama jednoglasno prihvacen kao otac liberalizma, upravo to zagovarao. :rol

On jeste insistirao da drzava pokaze visoku toleranciju prema religiji, ali je decidirano bio protiv mijesanja religije i drzave.

Njegov rad je i bio najveca inspiracija za Americki Ustav, u cijem prvom amandmanu se, izmedju ostalog, garantuju religijske slobode, ali zabranjuje postojanje drzavne religije.
Laganini zna pretjerati sa udbama,liberalima i komunjarama
:ooo

Meni je postojanje vjeronauka u skolama sasvim prirodno za drzavu u kojoj se vecina gradana izjasnjava vjernicima
I zbilja mi nije jasno zasto od toga pravite toliki bauk?
Meni osobno cak i nije vazno postojanje vjeronauka ali bi u meni njegovo apsolutno ukidanje izazvalo bunt
Vjerujem i kod vecine vjernika (pa cak i samo deklarativnih) sa ovih prostora upravo zbog razdoblja komunizma.
Najpravednije bi bilo (a mislim da i jest cesto) ostaviti vjeronauk kao izborni predmet
Za državu u kojoj se većina građana izjašnjava vjernicima? Eee jakih mi vjernika, mati mila.
Ako je naš narod primjer odraza vjernika, onda me ne čudi zašto su mi religije odbojne.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by dr laganini » 06 Apr 2017, 20:01

..niko sve ne zna al sigurno imam elementarna znanja i za razliku od tebe zivotno iskustvo..a pametan covik to bi zna iskoristit...al dobro nisam ni ja bio drugaciji tvoji godina..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 20:26

Jel' ti smatras da ti to svoje navodno zivotno iskustvo pravilno kanalises na ovom forumu?
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by dr laganini » 06 Apr 2017, 20:27

..iskustvo se ne profilira ono se zivi...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by storm » 06 Apr 2017, 20:28

....na forumu :grana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by vila » 06 Apr 2017, 22:25

Socrates wrote:
vila wrote:
storm wrote:
Socrates wrote:Lagani, sad si k'o onaj srpski politicar sa druge teme koji koristi rijeci samo da ih koristi. :D.

Liberalizam ne moze biti lazni kada zagovara striktnu separaciju crkve i drzave ako se uzme u obzir da je John Locke, u politickim naukama jednoglasno prihvacen kao otac liberalizma, upravo to zagovarao. :rol

On jeste insistirao da drzava pokaze visoku toleranciju prema religiji, ali je decidirano bio protiv mijesanja religije i drzave.

Njegov rad je i bio najveca inspiracija za Americki Ustav, u cijem prvom amandmanu se, izmedju ostalog, garantuju religijske slobode, ali zabranjuje postojanje drzavne religije.
E jesi potrošio ovih 5 minuta.....nizašto :D.
Mislim....laganiniju objašnjavaš ....kome je jasno- jasno je :oo
Teško je skužiti, da nitko nema ništa protiv religije ali nema što tražiti u državnim institucijama...
E ako smo u šerijatu, feudalnom katoličkom društvu ili slično tome....obavijestite me...jer mislim da nismo.
Hoces reci da je irska,belgija,italija...feudano katolicko drustvo?
Bas zanimljivo da se nitko od vas nije osvrnuo na tekst koji je postavila chloe
Ili je samo ok pametovati balkanskim vjernicima i smatrati ih primitivcima?
Vilo, Irska, po priznanju ogromnog broja njihovih politicara i cak i katolicke crkve, je zemlja zakocena u skolskom sistemu iz 19-tog vijeka, gdje vise od 90% javnih skola pripada katolickoj crkvi. Ne samo da je to ocigledna zaostalost skolskog sistema u kontekstu 21-vog vijeka, nego se postavlja i pitanje diskriminacije drugih religija i ateista. Borba se nastavlja jedino zato sto nekoliko vodecih figura u katolickoj crkvi koci progres u preuzimanju skola od strane drzave.

Belgija je kompleksna drzava sama po sebi. U jednom dijelu drzave, religiozna nastava je rigoroznija, u drugom dijelu drzave obeshrabruje religioznu nastavu, mada jos postoji. Ucitelji ne smiju nositi religiozne simbole i ne smiju uzimati religiozne praznike kao slobodne. I Belgijanci gledaju da potpuno sekularizuju skolstvo, ali i tu borba traje.

U Italiji, opet, se takodje postavlja pitanje diskriminacije ostalih religija. U kontekstu sve veceg broja imigranata i izbjeglica islamske religije koji se nastanjuju u Italiji, pogotovo je ta diskriminacija u prvom planu sto se tice islama. Evropski Sud za ljudska prava je presudio da je isticanje religioznih simbola u ucionicama Italije diskriminacija svih drugih religija i ateista. Italijanski sud se nije slozio sa tim. I to je gdje stoji Italija, koja se i sama sve vise sekularizira. Uostalom, pricamo o uticaju Vatikana, koji italijanski politicari vec duze vremena nastoje da suzbiju, prvo zato sto je ekonomski i drustveno poguban. Prvo su to radili preko poreza, sada vec radi i zestoka retorika, jer Italija postaje sve vise multikulturalno drustvo, svidjalo se to nekome ili ne.

I na kraju, postoje i u Ontariju katolicke skole i cak su finansirane od strane drzave. Medjutim, njihov uticaj je vremenom slabljen, a vremenom ce biti i ukinut. Prvo zato sto su katolicke skole bile glavni sprovodioc takozvanog Residential Schools Programa, koji je direktno vrsio kulturocid i genocid nad kanadskim Indijancima, sto je javno priznato od strane drzave i veceg dijela katolicke crkve. Hvala, Papa, koji god da si, gdje cuo i ne cuo, sto si i u Kanadi rasirio svoje kriminalno-zlocinacke sape.

Danas djeca svih religija idu u kanadske katolicke skole. Nisu obavezni da slusaju nista sto nece da slusaju. To jeste od jedno od vaznijih politickih pitanja kanadske drzave, i dio je sireg frankofonsko-angolofonskog problema.

Na kraju krajeva, ni Hrvatska ni Bosna nemaju drzavnu religiju i niko ne pomislja da je uvede. Po kojem, onda, osnovu iko ima pravo da insistira na vjeronauku u drzavnim skolama? Pa nije vam drzava privatna prcija pa da mozete svojim religioznim svjetonazorima da diktirate ko sta i koliko vjeruje. Uostalom, vise nego jednom sam se uvjerio da vecina onih koji zastupaju religiju u drzavnim skolama blage veze nemaju ni o Bogu i vjeri a i nisu neki posebno predani vjernici. Dzaba vam deklarativna religioznost, kada vecina vas raja niti ce vidjeti niti ce Boga spoznati. Bog nije ni katolik, ni musliman, niti je bilo sta drugo sto smo mi na ovoj planeti izmislili iz intelektualne nemoci, i smije se, metaforicki receno, ovim nasim, zapravo vasim, budalestinama. Jel' nije dosta crkva? Jel' nije dosta dzamija? Sta hocete vise, jebote? Umjesto sto bi da diktirate standarde modernog drustva apsolutno svakom zivom stvoru, ako ste vec religiozni mogli bi da se pozabavite samo vasim dusama i privatnom odnosu sa Bogom, jer, kako ja vidim, slabo vam to nesto ide. A vrijeme ide.

Idite, na kraju krajeva, brate, u mrak onih zaostalih vijekova gdje je crkva carevala, ako vam je vec toliko drago. Samo idite dosljedno, a ne samo kad vam odgovara. Dakle, predajte svoju imovinu u ruke katolicke crkve i postanite kmetovi. Samo to ce vam zaista donijeti pravu crkvenu vlast i neupitni uticaj crkve. Idite i u krizarske ratove i dzihade, lovite vjestice, putujte do ivice planete zemlje i pogledajte sta ima dole.

Sve ostalo je suplja prica da supljija ne moze biti.
Prvi dio tvog posta mi je izazvao zelju da nastavim ovu prepisku...a drugi dio mi je tu zelju dotukao...
Ipak cu radije (u dobroj vjeri) nastaviti prepisku
Zar ne mislis da je diskriminacija i netolerancija nedozvoliti ucitelju neke vjeroispovjesti slobodne dane u vrijeme vjerskih blagdana?
I ako se ocekuje tolerancija prema muslimanima u italiji (i treba) zasto se onda pokazuje netolerancija prema vjeronauku u skoli?
Kao izbornom predmetu?
Ja ne mislim da je vjeronauk uplitanje crkve u uredenje drzave ,nego je samo postivanje necijeg uvjerenja ili cak necije potrebe
A totalna mi je nebuloza samo na osnovu postojanja vjeronauka u skolama donositi zakljucke o nepostojecoj sekularizaciji
Evo npr.
Da crkva u hrvatskoj ima utjecaj na drzavu onda u hr ne bi postojao zakon o umjetnoj oplodnji,niti zakon o pobacaju niti bi bio dozvoljen rad nedjeljom
Ja prva imam problem sa nekim crkvenim dogmama ili ucenjima...ne slazem se sa dosta njih ali svoju vjeru ne gledam iskljucivo kroz crkvenu instituciju
Vec sam napisala da djeca na vjeronauku uce samo pozitivne stvari...
Dalje...stalno implicirate indirektno da se djeca drugih religija osjecaju ugrozeno ili diskriminirano
Zasto ako ne moraju ici na katolicki vjeronauk?
Dalje...spominjes privatnu prciju i dirigiranje sta i tko koliko vjeruje?????
Tko to dirigira ili mjeri sta i tko vjeruje?

I opet...zasto se vjernike treba diskriminirati?

Ako se dosljedno borimo protiv diskriminacije na svim poljuima onda ni vjernike ne treba diskriminirati

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by vila » 06 Apr 2017, 22:26

storm wrote:
Socrates wrote:
Vilo, Irska, po priznanju ogromnog broja njihovih politicara i cak i katolicke crkve, je zemlja zakocena u skolskom sistemu iz 19-tog vijeka, gdje vise od 90% javnih skola pripada katolickoj crkvi. Ne samo da je to ocigledna zaostalost skolskog sistema u kontekstu 21-vog vijeka, nego se postavlja i pitanje diskriminacije drugih religija i ateista. Borba se nastavlja jedino zato sto nekoliko vodecih figura u katolickoj crkvi koci progres u preuzimanju skola od strane drzave.

Belgija je kompleksna drzava sama po sebi. U jednom dijelu drzave, religiozna nastava je rigoroznija, u drugom dijelu drzave obeshrabruje religioznu nastavu, mada jos postoji. Ucitelji ne smiju nositi religiozne simbole i ne smiju uzimati religiozne praznike kao slobodne. I Belgijanci gledaju da potpuno sekularizuju skolstvo, ali i tu borba traje.

U Italiji, opet, se takodje postavlja pitanje diskriminacije ostalih religija. U kontekstu sve veceg broja imigranata i izbjeglica islamske religije koji se nastanjuju u Italiji, pogotovo je ta diskriminacija u prvom planu sto se tice islama. Evropski Sud za ljudska prava je presudio da je isticanje religioznih simbola u ucionicama Italije diskriminacija svih drugih religija i ateista. Italijanski sud se nije slozio sa tim. I to je gdje stoji Italija, koja se i sama sve vise sekularizira. Uostalom, pricamo o uticaju Vatikana, koji italijanski politicari vec duze vremena nastoje da suzbiju, prvo zato sto je ekonomski i drustveno poguban. Prvo su to radili preko poreza, sada vec radi i zestoka retorika, jer Italija postaje sve vise multikulturalno drustvo, svidjalo se to nekome ili ne.

I na kraju, postoje i u Ontariju katolicke skole i cak su finansirane od strane drzave. Medjutim, njihov uticaj je vremenom slabljen, a vremenom ce biti i ukinut. Prvo zato sto su katolicke skole bile glavni sprovodioc takozvanog Residential Schools Programa, koji je direktno vrsio kulturocid i genocid nad kanadskim Indijancima, sto je javno priznato od strane drzave i veceg dijela katolicke crkve. Hvala, Papa, koji god da si, gdje cuo i ne cuo, sto si i u Kanadi rasirio svoje kriminalno-zlocinacke sape.

Danas djeca svih religija idu u kanadske katolicke skole. Nisu obavezni da slusaju nista sto nece da slusaju. To jeste od jedno od vaznijih politickih pitanja kanadske drzave, i dio je sireg frankofonsko-angolofonskog problema.

Na kraju krajeva, ni Hrvatska ni Bosna nemaju drzavnu religiju i niko ne pomislja da je uvede. Po kojem, onda, osnovu iko ima pravo da insistira na vjeronauku u drzavnim skolama? Pa nije vam drzava privatna prcija pa da mozete svojim religioznim svjetonazorima da diktirate ko sta i koliko vjeruje. Uostalom, vise nego jednom sam se uvjerio da vecina onih koji zastupaju religiju u drzavnim skolama blage veze nemaju ni o Bogu i vjeri a i nisu neki posebno predani vjernici. Dzaba vam deklarativna religioznost, kada vecina vas raja niti ce vidjeti niti ce Boga spoznati. Bog nije ni katolik, ni musliman, niti je bilo sta drugo sto smo mi na ovoj planeti izmislili iz intelektualne nemoci, i smije se, metaforicki receno, ovim nasim, zapravo vasim, budalestinama. Jel' nije dosta crkva? Jel' nije dosta dzamija? Sta hocete vise, jebote? Umjesto sto bi da diktirate standarde modernog drustva apsolutno svakom zivom stvoru, ako ste vec religiozni mogli bi da se pozabavite samo vasim dusama i privatnom odnosu sa Bogom, jer, kako ja vidim, slabo vam to nesto ide. A vrijeme ide.

Idite, na kraju krajeva, brate, u mrak onih zaostalih vijekova gdje je crkva carevala, ako vam je vec toliko drago. Samo idite dosljedno, a ne samo kad vam odgovara. Dakle, predajte svoju imovinu u ruke katolicke crkve i postanite kmetovi. Samo to ce vam zaista donijeti pravu crkvenu vlast i neupitni uticaj crkve. Idite i u krizarske ratove i dzihade, lovite vjestice, putujte do ivice planete zemlje i pogledajte sta ima dole.

Sve ostalo je suplja prica da supljija ne moze biti.
Ovo je dobro :apl
Jao,jao
:grana
Ocel'to storme?
Ajd fotkaj ekstazu

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Mutevelija » 06 Apr 2017, 22:28

Vjeronaulu niko ne smije dirati to je pravo konstitutivnog naroda.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 22:31

Vilo, ako ucitelj radi za drzavu trebao bi da slavi samo drzavne praznike, jasno i glasno.

Placaju ga svi poreski obveznici i svim poreskim obveznicima je duzan polagati racune za svoj rad i nerad, pa i koje dane uzima kao slobodne.

Imao je opciju da ne radi za drzavu, nije je izabrao.
Last edited by Socrates on 06 Apr 2017, 22:36, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 22:34

opet...zasto se vjernike treba diskriminirati?
Niko vjernike ne diskriminira. Imate crkve i dzamije.

Ako mislis da je drzava duzna da se brine za vase doktrine i dogme, varas se.
. . . . . . . . .

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by vila » 06 Apr 2017, 22:35

Socrates wrote:Vilo, ako ucitelj radi za drzavu trebao bi da slavi samo drzavne praznike, jasno i glasno.

Placaju ga svi poreski obveznici i svim poreskim obveznicima je duzan polagati racune za svoj rad i nerad.

Imao je opciju da ne radi za drzavu, nije je izabrao.
Aha...
Znaci ako musliman radi u italiji ne smije dobiti slobodan dan za bajram?
Jer ga placaju svi porezni obveznici?
Netolerancija na djelu

Ajmo dalje
Kultura,kazaliste,balet
Sve se financira novcem poreznih obveznika a ne idu svi na balet a bome ni u kazaliste
Sta cemo sad?

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by vila » 06 Apr 2017, 22:38

Socrates wrote:
opet...zasto se vjernike treba diskriminirati?
Niko vjernike ne diskriminira. Imate crkve i dzamije.

Ako mislis da je drzava duzna da se brine za vase doktrine i dogme, varas se.
Drzava je duzna da se brine o svojim gradanima pa cak i kad su vjernici
I pricas sa mnom...jedna vila...ja ovdje ne vidim nikakve "vas" a ni "vase"
Ne znam zasto se svi toliko nabrijete kad se netko usudi nesto napisati?
Mislim da "vam" tolerancija nije najaca strana?!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by Socrates » 06 Apr 2017, 22:42

vila wrote:
Socrates wrote:Vilo, ako ucitelj radi za drzavu trebao bi da slavi samo drzavne praznike, jasno i glasno.

Placaju ga svi poreski obveznici i svim poreskim obveznicima je duzan polagati racune za svoj rad i nerad.

Imao je opciju da ne radi za drzavu, nije je izabrao.
Aha...
Znaci ako musliman radi u italiji ne smije dobiti slobodan dan za bajram?
Jer ga placaju svi porezni obveznici?
Netolerancija na djelu

Ajmo dalje
Kultura,kazaliste,balet
Sve se financira novcem poreznih obveznika a ne idu svi na balet a bome ni u kazaliste
Sta cemo sad?
Vilo, da li ti razumijes pojam drzavne sluzbe? Da, musliman koji radi za italijansku drzavu ne bi trebao da dobije nijedan drugi dan slobodno osim drzavnih praznika. Ako je Bajram drzavni praznik, onda ima slobodan dan, bas kao i svi ostali. Ako nije, jebiga, onda, tako mu grah pao. Ti zaboravljas da ljudi imaju slobodu da biraju da li rade za drzavu il ine.

Kazaliste i balet nisu doktrine koje navode ljude da vjeruju u nesto i cak obecavaju raj, pakao ili cistiliste, a u mnogim drzavama se i ne finansiraju iz drzavnog budzeta, nego posluju po trzisnim pravilima.
. . . . . . . . .

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Dodik: "Vjeronauku treba što više približiti mladima"

Post by vila » 06 Apr 2017, 22:42

Socrates wrote:
opet...zasto se vjernike treba diskriminirati?
Niko vjernike ne diskriminira. Imate crkve i dzamije.

Ako mislis da je drzava duzna da se brine za vase doktrine i dogme, varas se.
Zasto mislis da je znanje o religiji lose?
Meni je to dio opce kulture
A vec sam napisala da djeca na vjeronauku (doduse u srednjoj skoli) uce i o drugim religijama pa cak i o mracnom srednjem vjeku?
Bi li bili sretniji kad bi se predmet zavao "razvoj religije"?

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests