Upute za savremenu muslimanku u BiH

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 13:53

Nisi citao tefsir.tog ajeta

Ima.I.zasto je.o bjavljen i.kako.I.sta je bilo, a ima I propis za to udaranje.

Kao sto rekoh pojma nemas.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 13:53

Nisi citao tefsir.tog ajeta

Ima.I.zasto je.o bjavljen i.kako.I.sta je bilo, a ima I propis za to udaranje.

Kao sto rekoh pojma nemas.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 13:54

Nisi citao tefsir.tog ajeta

Ima.I.zasto je.o bjavljen i.kako.I.sta je bilo, a ima I propis za to udaranje.

Kao sto rekoh pojma nemas.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by exampLe » 11 Oct 2019, 13:56

Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 13:54 Nisi citao tefsir.tog ajeta

Ima.I.zasto je.o bjavljen i.kako.I.sta je bilo, a ima I propis za to udaranje.

Kao sto rekoh pojma nemas.
https://www.altafsir.com/Tafasir.asp?tM ... nguageId=2

Tafsir ništa ne mijenja. Islamski učenjaci se vade iz govana pa ovo prevode kao "udarite ih blago" kako bi umanjili štetu...samo što im to baš i ne ide od ruke.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2239 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Skin » 11 Oct 2019, 13:57

Dorian wrote: 10 Oct 2019, 10:22 Ali imaš i banane stvari. Ne možeš reći da prihvataš pravilo o odlasku na misu svake nedjelje ili odlazak na džumu ali ne prihvataš pravilo po kojem moraš poštovati roditelje ili ne smiješ piti alkohol.

Jedno je tražiti se u duhovnom smislu, to je proces. Ali kleti se u Allaha a olešiti se uz Stoju na Bajram je nešto sasvim drugo. Ili na forumu sa forumašicama ćaskati dvosmisleno o seksu a vjernik si i nemaš je namjeru ženiti. Ili, koliko god meni bilo lijepo to vidjeti, staviti maramu a utegnuti se u helanke i majicu bez grudnjaka.

Postoje i sasvim jasno napisana pravila i za njih ne bi smjelo biti biti dileme.

Znači ili jesi ili nisi. Ovo more bit bidne je licemjerno, zar ne?
kakve sad banane?
(salim se)
prokomentirala sam kratko katastrofalnu tezu da je biti vjernik binarno stanje.

govoris o prakticiranju vjere, kad vec jesi vjernik, i o pripadnosti religiji - a to nije moje da sudim.
i zagorka je primjetila, na kreativan nacin, to sto i ti kazes pa se nisi slozio.

a mislim da ima i dobrih i losih primjera (ako se vec zelim ENGAGE i slijediti neku religiju onda trebam gledati u dobre primjere, a ne zamarati se losim, jer je vjera licna stvar) + svako odgovara za svoje postupke (pred paklom dzehenema ili pred ovozemaljskim zakonima i normama).

ovo shvatanje mi je evoluiralo od primjecivanja licemjernog prakticiranja religije do budi covjek kakav ti zelis da budes, a pusti druge da zive svoju pricu. i dalje to primjetim i kazem, isto kao i ti, samo sto me ne tangira vise tako da to potenciram i sudim. nije ni defetizam, ni intelektualna ljenost, ni nebriga za svijet i drustvo...jednostavno, ljudska kompleksnost i razlicitost. :ruke
nema veze, ucini mi se da je nastupio, donekle, povratak temi.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 13:57

Kao što vidimo, ovi mufessiri ne prevode riječ «wadribuhunne» kao «udarite ih!» nego kao «rastavite se od njih na neko vrijeme!», zato što osnova riječi da-ra-be ima i drugo značenje osim „udariti“ poput: pokucati, zasvirati, ostaviti, rastaviti, razdvojiti, pokazati, navesti, činiti, itd. Također ima mjesta u Kur'anu, gdje se osnova da-ra-be upotrebljava u značenju otići, privremeno ostaviti, otvoriti. Od ove osnove izvedena je naprimjer i arapska

riječ za štrajk glađu -idrab-anit-taam. Ova riječ idrabi riječ wadribuhunne u ajetu potječu od iste osnove (d-r-b). Zašto bi onda to trebalo u jednom slučaju da znači «uzdržavati se od jela», a u drugom bi obavezno trebalo značiti «udariti»? U istoj suri, En-Nisa,u 101. ajetu, nalazimo još jednom riječ sa osnovom da-ra-be, ovog puta u značenju «udaljiti se iz jednog mjesta radi putovanja». U 77. ajetu sure Ta-ha ista riječ je upotrijebljena u značenju "otvoriti": "Onda smo Mi objavili Musau sljedeće: `Kreni noću sa mojim narodom i otvori im jedan suhi put u moru; nemoj se bojati da bi mogli biti uhvaćeni." Riječ sa ovom osnovom da-ra-be, se pojavljuje na još tačno 53 druga mjesta u Kur'anu. I pored toga pregled prijevoda Kur'ana pokazuje da da-ra-be ni na jednom drugom mjestu osim na ovom nije prevedena sa «udariti». Prevodioci Kurana, koji «wadribuhunne»prevode kao «udarite ih», čine jednu veliku grešku, kako u jezičkom, tako i u etičkom smislu, posebno zato što je to u suprotnosti sa Allahovim principima ljubavi i samilosti. Sa ovim ajetom Allah dž.š. je htio da se zaustavi nasilje nad ženama, koje je u tadašnjem društvu bilo rašireno i da se muškarci umjesto toga na neko vrijeme udalje od svojih žena.

U tom pravcu upućuje, prije svega, ponašanje Allahovog Poslanika a.s. koji je najbolje implementirao Kur'an. On nikada nije digao ruku na svoje žene (Muslim) i oštro je kritikovao one koji su prema svojim ženama bili nasilni. Jednog dana neke žene su se požalile da njihovi muževi sa njima grubo postupaju. Poslanik je zatim stupio pred zajednicu i rekao: "Muškarci, koji tuku svoje žene ne trebaju vjerovati da su dobri ljudi." (Ebu Davud). Kada je on jednom imao probleme sa svojim ženama, odvojio je svoj bivak, otprilike na mjesec dana, od njihovog, zatim je slijedilo pomirenje (Buhari). Ova Poslanikova praksa potvrđuje pretpostavku, da riječ «wadribuhunne»znači «odvojite se na neko vrijeme» a nipošto «udarite ih».
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Dorian » 11 Oct 2019, 13:58

Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 13:53 Nisi citao tefsir.tog ajeta

Ima.I.zasto je.o bjavljen i.kako.I.sta je bilo, a ima I propis za to udaranje.

Kao sto rekoh pojma nemas.
Majka, Mujo, kockanje, vađenje.

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by exampLe » 11 Oct 2019, 14:04

Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 13:57 Kao što vidimo, ovi mufessiri ne prevode riječ «wadribuhunne» kao «udarite ih!» nego kao «rastavite se od njih na neko vrijeme!», zato što osnova riječi da-ra-be ima i drugo značenje osim „udariti“ poput: pokucati, zasvirati, ostaviti, rastaviti, razdvojiti, pokazati, navesti, činiti, itd. Također ima mjesta u Kur'anu, gdje se osnova da-ra-be upotrebljava u značenju otići, privremeno ostaviti, otvoriti. Od ove osnove izvedena je naprimjer i arapska

riječ za štrajk glađu -idrab-anit-taam. Ova riječ idrabi riječ wadribuhunne u ajetu potječu od iste osnove (d-r-b). Zašto bi onda to trebalo u jednom slučaju da znači «uzdržavati se od jela», a u drugom bi obavezno trebalo značiti «udariti»? U istoj suri, En-Nisa,u 101. ajetu, nalazimo još jednom riječ sa osnovom da-ra-be, ovog puta u značenju «udaljiti se iz jednog mjesta radi putovanja». U 77. ajetu sure Ta-ha ista riječ je upotrijebljena u značenju "otvoriti": "Onda smo Mi objavili Musau sljedeće: `Kreni noću sa mojim narodom i otvori im jedan suhi put u moru; nemoj se bojati da bi mogli biti uhvaćeni." Riječ sa ovom osnovom da-ra-be, se pojavljuje na još tačno 53 druga mjesta u Kur'anu. I pored toga pregled prijevoda Kur'ana pokazuje da da-ra-be ni na jednom drugom mjestu osim na ovom nije prevedena sa «udariti». Prevodioci Kurana, koji «wadribuhunne»prevode kao «udarite ih», čine jednu veliku grešku, kako u jezičkom, tako i u etičkom smislu, posebno zato što je to u suprotnosti sa Allahovim principima ljubavi i samilosti. Sa ovim ajetom Allah dž.š. je htio da se zaustavi nasilje nad ženama, koje je u tadašnjem društvu bilo rašireno i da se muškarci umjesto toga na neko vrijeme udalje od svojih žena.

U tom pravcu upućuje, prije svega, ponašanje Allahovog Poslanika a.s. koji je najbolje implementirao Kur'an. On nikada nije digao ruku na svoje žene (Muslim) i oštro je kritikovao one koji su prema svojim ženama bili nasilni. Jednog dana neke žene su se požalile da njihovi muževi sa njima grubo postupaju. Poslanik je zatim stupio pred zajednicu i rekao: "Muškarci, koji tuku svoje žene ne trebaju vjerovati da su dobri ljudi." (Ebu Davud). Kada je on jednom imao probleme sa svojim ženama, odvojio je svoj bivak, otprilike na mjesec dana, od njihovog, zatim je slijedilo pomirenje (Buhari). Ova Poslanikova praksa potvrđuje pretpostavku, da riječ «wadribuhunne»znači «odvojite se na neko vrijeme» a nipošto «udarite ih».
Fail.

Tako je to uvijek nažalost. Na primjer, u čitavom Kur'anu ta riječ znači uvijek jedno odnosno prevodi se kao "udariti", a kad to učenjacima ne odgovara onda se ta riječ odjednom samo u tom ajetu ne prevodi kao u ostalim ajetima u Kur'anu (udariti) nego totalno drugačije. :valja
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by exampLe on 11 Oct 2019, 14:14, edited 2 times in total.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Chloe » 11 Oct 2019, 14:13

exampLe wrote: 11 Oct 2019, 13:51
Chloe wrote: 11 Oct 2019, 13:35

Pusti linkove.
Tvoje viđenje sa primjerima me zanimaju. :D
Žene su "po šerijatu" javno bičevane zato što ih je neko "uhvatio" kako konzumiraju seks prije braka (imaš vijesti na internetu pa potraži ako ne vjeruješ), zabranjeno im je kretanje bez hidžaba...po Islamu se žena ne smije ni rukovati sa muškarcem. Imaš internet pa uprati, tek neki dan im je dozvoljeno da dođu na stadion i gledaju utakmicu fudbalske reprezentacije Irana. Ljepota.

Poslanik Muhammed je rekao kako su žene glupe, da bi svaka država propala kad bi žena bila predsjednik/vođa itd.
Također znamo da, kada se biraju svjedoci (po Islamu naravno) osoba može za svjedoka dovesti jednog muškarca ili dvije žene pošto su žene prevrtljive i nepovjerljive (ovo su priče iz Sahih hadisa).

Ajmo dalje, da ne bude da citiram samo hadise evo i jednog ajeta.

"Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! - Allah je, zaista, uzvišen i velik!" (4:34)

Znači ako vas muževi budu udarali ne brinite, dozvoljeno im je. :grana

To što mi živimo u Europi i u koliko/toliko normalnoj državi je nešto sasvim drugo. Koja god žena misli da po Islamu ima svoja prava neka ode u državu gdje se praktikuje šerijat i neka nam javi utiske. :)
Koliko dugo pručavaš Islam?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 14:14

exampLe wrote: 11 Oct 2019, 14:04
Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 13:57 Kao što vidimo, ovi mufessiri ne prevode riječ «wadribuhunne» kao «udarite ih!» nego kao «rastavite se od njih na neko vrijeme!», zato što osnova riječi da-ra-be ima i drugo značenje osim „udariti“ poput: pokucati, zasvirati, ostaviti, rastaviti, razdvojiti, pokazati, navesti, činiti, itd. Također ima mjesta u Kur'anu, gdje se osnova da-ra-be upotrebljava u značenju otići, privremeno ostaviti, otvoriti. Od ove osnove izvedena je naprimjer i arapska

riječ za štrajk glađu -idrab-anit-taam. Ova riječ idrabi riječ wadribuhunne u ajetu potječu od iste osnove (d-r-b). Zašto bi onda to trebalo u jednom slučaju da znači «uzdržavati se od jela», a u drugom bi obavezno trebalo značiti «udariti»? U istoj suri, En-Nisa,u 101. ajetu, nalazimo još jednom riječ sa osnovom da-ra-be, ovog puta u značenju «udaljiti se iz jednog mjesta radi putovanja». U 77. ajetu sure Ta-ha ista riječ je upotrijebljena u značenju "otvoriti": "Onda smo Mi objavili Musau sljedeće: `Kreni noću sa mojim narodom i otvori im jedan suhi put u moru; nemoj se bojati da bi mogli biti uhvaćeni." Riječ sa ovom osnovom da-ra-be, se pojavljuje na još tačno 53 druga mjesta u Kur'anu. I pored toga pregled prijevoda Kur'ana pokazuje da da-ra-be ni na jednom drugom mjestu osim na ovom nije prevedena sa «udariti». Prevodioci Kurana, koji «wadribuhunne»prevode kao «udarite ih», čine jednu veliku grešku, kako u jezičkom, tako i u etičkom smislu, posebno zato što je to u suprotnosti sa Allahovim principima ljubavi i samilosti. Sa ovim ajetom Allah dž.š. je htio da se zaustavi nasilje nad ženama, koje je u tadašnjem društvu bilo rašireno i da se muškarci umjesto toga na neko vrijeme udalje od svojih žena.

U tom pravcu upućuje, prije svega, ponašanje Allahovog Poslanika a.s. koji je najbolje implementirao Kur'an. On nikada nije digao ruku na svoje žene (Muslim) i oštro je kritikovao one koji su prema svojim ženama bili nasilni. Jednog dana neke žene su se požalile da njihovi muževi sa njima grubo postupaju. Poslanik je zatim stupio pred zajednicu i rekao: "Muškarci, koji tuku svoje žene ne trebaju vjerovati da su dobri ljudi." (Ebu Davud). Kada je on jednom imao probleme sa svojim ženama, odvojio je svoj bivak, otprilike na mjesec dana, od njihovog, zatim je slijedilo pomirenje (Buhari). Ova Poslanikova praksa potvrđuje pretpostavku, da riječ «wadribuhunne»znači «odvojite se na neko vrijeme» a nipošto «udarite ih».
Fail.

Tako je to uvijek nažalost. Na primjer, u čitavom Kur'anu ta riječ znači uvijek jedno odnosno prevodi se kao "udariti", a kad to učenjacima ne odgovara onda se ta riječ odjednom samo u tom ajetu ne prevodi kao do sada u Kur'anu (udariti) nego totalno drugačije. :valja
Čak i da jest udariti opet ne znas pricu o Ejubu i ženi njegovoj kad ju je udario misvakom :cudi
Necu ulaziti toliko sta pise, ali imas hadis kasnije kji se nadovezuje da je zabranjeno udariti ženu, nakon što je jedna žena došla poslaniku pa se žalila na jednog čovjeka što ju j udario
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 14:15

Muškarci ako se sexaju prije braka u Šerijatu po examplu dobiju čokoladu a žene bičevane budu :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by exampLe » 11 Oct 2019, 14:17

Prvo me uvjeravaš da nisam čitao tafsir - ja ti postavim tafsir koji ne mijenja ništa u značenju tog ajeta.
Onda me uvjeravaš da se tu ne misli bukvalno na "udariti", nego da se to prevodi kao "privremeno se odvojiti, rastati" - ja ti postavim dokaz da to znači udariti i ti opet bježiš na treću soluciju.
Smiješno. :D

Pa po tvom šerijatu ja bi već bio mrtav jer se po Islamu osobe koje napuste vjeru ubijaju. :plavi

Religion of peace bitcheZ.
Last edited by exampLe on 11 Oct 2019, 14:19, edited 2 times in total.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Dorian » 11 Oct 2019, 14:18

Ma, koliko ja vidim veliki broj muslimanki iz islamskih zemalja emigrira na taj razvratni zapad.

Nema puno nemuslimanki koji emigriraju u islamske zemlje.

Vjerovatno postoje razlozi zašto je to tako.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Dorian » 11 Oct 2019, 14:19

Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 14:15 Muškarci ako se sexaju prije braka u Šerijatu po examplu dobiju čokoladu a žene bičevane budu :hm
Kako po šerijatu u teoriji, a kako u praksi u islamskim državama čije zakonodavstvo se temelji na šerijatu prolaze silovane žene?

A kako silovatelji?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 14:23

Sto sad skrecete sa teme, on je rekao da muskarci se ne kaznjaaju u serijatskim drzavama bicevanjem samo zene zbog seksa prije braka.

I još je par daif hadisa naveo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 14:23

exampLe wrote: 11 Oct 2019, 14:17 Prvo me uvjeravaš da nisam čitao tafsir - ja ti postavim tafsir koji ne mijenja ništa u značenju tog ajeta.
Onda me uvjeravaš da se tu ne misli bukvalno na "udariti", nego da se to prevodi kao "privremeno se odvojiti, rastati" - ja ti postavim dokaz da to znači udariti i ti opet bježiš na treću soluciju.
Smiješno. :D

Pa po tvom šerijatu ja bi već bio mrtav jer se po Islamu osobe koje napuste vjeru ubijaju. :plavi

Religion of peace bitcheZ.

Ne bi bio bi zatvoren po hanefijskom mezhebu dok se ne pokajes jer remetis red na zemlji i siješ fitnu.
Ili bi bio prognan iz zemlje.
Po Hanbelijskom mezhebu bi bio mrtav.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Mutevelija » 11 Oct 2019, 14:25

exampLe wrote: 11 Oct 2019, 14:17 Prvo me uvjeravaš da nisam čitao tafsir - ja ti postavim tafsir koji ne mijenja ništa u značenju tog ajeta.
Onda me uvjeravaš da se tu ne misli bukvalno na "udariti", nego da se to prevodi kao "privremeno se odvojiti, rastati" - ja ti postavim dokaz da to znači udariti i ti opet bježiš na treću soluciju.
Smiješno. :D

Pa po tvom šerijatu ja bi već bio mrtav jer se po Islamu osobe koje napuste vjeru ubijaju. :plavi

Religion of peace bitcheZ.
Hocu da mi doneses hadis i tefsir pa npr da pise bili smo sa Allahovim poslankiom pa je objava dosla, a ja cu ti to naci, ali ti neces sigurno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by exampLe » 11 Oct 2019, 14:26

Dorian wrote: 11 Oct 2019, 14:19
Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 14:15 Muškarci ako se sexaju prije braka u Šerijatu po examplu dobiju čokoladu a žene bičevane budu :hm
Kako po šerijatu u teoriji, a kako u praksi u islamskim državama čije zakonodavstvo se temelji na šerijatu prolaze silovane žene?

A kako silovatelji?
http://www.icfuae.org.uk/uae-in-the-med ... rting-rape
https://www.bbc.com/news/world-africa-25037324

Evo kako. :hihi

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by exampLe » 11 Oct 2019, 14:28

Mutevelija wrote: 11 Oct 2019, 14:23 Sto sad skrecete sa teme, on je rekao da muskarci se ne kaznjaaju u serijatskim drzavama bicevanjem samo zene zbog seksa prije braka.

I još je par daif hadisa naveo.
Ajde citiraj moj post gdje sam to rekao i ja ću tražiti od Maje da me banuje permanentno.
Hvala. :kafa

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Upute za savremenu muslimanku u BiH

Post by Dorian » 11 Oct 2019, 14:29

Davati uputstvo o tome kako biti savremena muslimaka u BiH je smiješno.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests