Mustafa ef. Cerić

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 06 Oct 2021, 22:28

MorningStar wrote: 06 Oct 2021, 21:41 Neko srednje rjesenje je dobijeno u Ceceniji. Rusi su razorili istu u uspjeli da je vojno zadrze u svojim granicama, kako bi sprijecili daljnje pobune razvili infrastrukturu,ekonomiju dali znacajnu autonomiju - i svi sretni. Ljudi manje misle na rat vise na sport i ostale stvari u zivotu...

Daleko da je neko dobrica na svijetu , ali mislim da ovo skakanje na nekoga cim Rusiju spomene u pozitivnom kontekstu je prilicno nerealno.
Pa nije baš nerealno. Rusi su barbari samo takvi. Daleko im kuća od naše bila. Samo ameri jaro. Kadirov-Putin su na kraju samo interesi i ništa drugo.
U suštini kritika prema EU stoji, ali ne baš i poređenje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by MorningStar » 06 Oct 2021, 22:32

MarlboroGold wrote: 06 Oct 2021, 22:28
MorningStar wrote: 06 Oct 2021, 21:41 Neko srednje rjesenje je dobijeno u Ceceniji. Rusi su razorili istu u uspjeli da je vojno zadrze u svojim granicama, kako bi sprijecili daljnje pobune razvili infrastrukturu,ekonomiju dali znacajnu autonomiju - i svi sretni. Ljudi manje misle na rat vise na sport i ostale stvari u zivotu...

Daleko da je neko dobrica na svijetu , ali mislim da ovo skakanje na nekoga cim Rusiju spomene u pozitivnom kontekstu je prilicno nerealno.
Pa nije baš nerealno. Rusi su barbari samo takvi. Daleko im kuća od naše bila. Samo ameri jaro. Kadirov-Putin su na kraju samo interesi i ništa drugo.
U suštini kritika prema EU stoji, ali ne baš i poređenje.
Vidi , zadnji put kad se neko pokusao da odvaja od Amerike - nije bas to diplomatski rijeseno :oo. Sad da su Rusi postupili genocidno danas nebi bilo Cecena / sta bi tu dobila Rusija osim praznih livada (kao da im fali istih :oo ) - medjutim za razliku od pritupog Srpskog rukovodstva recimo koje je pokusalo da istrijebi kompletan narod i dobije teritoriju Rusija ima pametnije vodstvo tako da su starim receptom stapa i mrkve rijesili problem.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5889
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by bosnjakinja » 06 Oct 2021, 22:53

Ma bolje i to nego imati reisa koji niti smrdi niti mirise,ovaj Kavazovic se samo vidi i cuje od bajrama do bajrama,a i tad samo procita hutbu bez sekunde jedne emocije ..ma stvarno dosadan covjek do bola

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 06 Oct 2021, 23:01

MorningStar wrote: 06 Oct 2021, 22:32
MarlboroGold wrote: 06 Oct 2021, 22:28
Pa nije baš nerealno. Rusi su barbari samo takvi. Daleko im kuća od naše bila. Samo ameri jaro. Kadirov-Putin su na kraju samo interesi i ništa drugo.
U suštini kritika prema EU stoji, ali ne baš i poređenje.
Vidi , zadnji put kad se neko pokusao da odvaja od Amerike - nije bas to diplomatski rijeseno :oo. Sad da su Rusi postupili genocidno danas nebi bilo Cecena / sta bi tu dobila Rusija osim praznih livada (kao da im fali istih :oo ) - medjutim za razliku od pritupog Srpskog rukovodstva recimo koje je pokusalo da istrijebi kompletan narod i dobije teritoriju Rusija ima pametnije vodstvo tako da su starim receptom stapa i mrkve rijesili problem.
E jbg. Pa ti kao da ne gledaš kakva sve sranja rade Ukrajini, a to je bilo skoro. Ušli su hladno i aneksirali dio teritorije što je bilo protiv svih zakona i propisa međunarodnog prava. Sve to manje više i Srbija pokušava desetljićima provesti na Balkanu gdje god postoje Srbi u velikom broju, ali nisu veto sila kao Rusija pa ne mogu tek tako.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27278
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14281 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by ironman » 06 Oct 2021, 23:14

Cuj Morninga kako doktrinu i principe mrkve i stapa pokusava implementirat u ruske taktike sprzene zemlje..

Najbolja stvar u stvari jedina stvar u vezi rusije koju volim je sto je kuja i vise nego dovoljno daleko..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5889
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by bosnjakinja » 06 Oct 2021, 23:15

Niste normalni pa pogledajte kako u Rusiji masa muslimanskih naroda zivi,gdje su na zapadu muslimani i postojali nestali su(spanija)

prosjecni rus je takodjer puno vise otvoren prema islamu i ok s muslimanima nego bilo koji zapadnjak

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5889
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by bosnjakinja » 06 Oct 2021, 23:17

ali razumijem sto bosnjaci imaju tradicionalno antirusija stav(radi srba!!) ali to je glupost,boli ruse briga za srbijom,oni i ne znaju toliko o njima osim sto radi tradicije izjave ponekad "srbija i rusija braca" ..to ti je na nivou kad turci isto izjave za bosnjake

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Odraz » 06 Oct 2021, 23:34

bosnjakinja wrote: 06 Oct 2021, 23:17 ali razumijem sto bosnjaci imaju tradicionalno antirusija stav(radi srba!!) ali to je glupost,boli ruse briga za srbijom,oni i ne znaju toliko o njima osim sto radi tradicije izjave ponekad "srbija i rusija braca" ..to ti je na nivou kad turci isto izjave za bosnjake
:123


... nesto se sjetih ruskih dobrovoljaca u cetnicima ...

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5889
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by bosnjakinja » 06 Oct 2021, 23:36

Odraz wrote: 06 Oct 2021, 23:34
bosnjakinja wrote: 06 Oct 2021, 23:17 ali razumijem sto bosnjaci imaju tradicionalno antirusija stav(radi srba!!) ali to je glupost,boli ruse briga za srbijom,oni i ne znaju toliko o njima osim sto radi tradicije izjave ponekad "srbija i rusija braca" ..to ti je na nivou kad turci isto izjave za bosnjake
:123


... nesto se sjetih ruskih dobrovoljaca u cetnicima ...
pa uvijek imas frikova na svim stranama,dolazili li su i nama mudzahedini sto ne mjenja cinjenicu da prosjecni saudijac nije znao gdje je bosna,dolazili su i bosnjaci u siriju ko mudzahedini sto ne znaci da je prosjecni bosnjak nesto toliko vezan za siriju

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 06 Oct 2021, 23:47

Jesi li ti gledala zvanične statemente Rusije po pitanju BiH u posljednje vrijeme? Eto ti samo jedan primjer.

Kad Rusima izbiješ interese ostaju necivilizovana stoka. Cijenim doprinos u literaturi i u nekim drugim poljima, ali to je sve.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by MorningStar » 06 Oct 2021, 23:54

MarlboroGold wrote: 06 Oct 2021, 23:47 Jesi li ti gledala zvanične statemente Rusije po pitanju BiH u posljednje vrijeme? Eto ti samo jedan primjer.

Kad Rusima izbiješ interese ostaju necivilizovana stoka. Cijenim doprinos u literaturi i u nekim drugim poljima, ali to je sve.
Rekao bih prilicno naivan pogled na svijet crno/bijelo :hm

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Šabović Adis » 06 Oct 2021, 23:56

MorningStar wrote: 06 Oct 2021, 23:54
MarlboroGold wrote: 06 Oct 2021, 23:47 Jesi li ti gledala zvanične statemente Rusije po pitanju BiH u posljednje vrijeme? Eto ti samo jedan primjer.

Kad Rusima izbiješ interese ostaju necivilizovana stoka. Cijenim doprinos u literaturi i u nekim drugim poljima, ali to je sve.
Rekao bih prilicno naivan pogled na svijet crno/bijelo :hm
Zaboravio je reć da Rusi osim što pišu knjige piju i votku. I da se zovu Borisi. I Nataše. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 06 Oct 2021, 23:57

Pa eto imaš priliku da obrazložiš kako bi trebali gledati na Rusiju. Jesu pomogli i u skidanju Hitlera, ali su i oni nanijeli zla u tom periodu i kasnije.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by MorningStar » 07 Oct 2021, 00:01

MarlboroGold wrote: 06 Oct 2021, 23:57 Pa eto imaš priliku da obrazložiš kako bi trebali gledati na Rusiju. Jesu pomogli i u skidanju Hitlera, ali su i oni nanijeli zla u tom periodu i kasnije.
Kao i svaku drugu veliku silu - da profitiramo ako/gdje mozemo. To da je neko prijatelj dobar i to :D. , sve velike zemlje gledaju svoje interese i pokusavaju da prosire svoje sfere uticaja te u medjuvremenu podapnu drugim velikim silama.Mislim ne zaboravimo da i Amerika kad nesto nacilja istrese recimo vise bombi na vijetnam nego sto su istresli u drugom svjetskom ratu, da ne spominjemo sta su po juznoj americi radili i to tako :oo . Ameri su najjaci - dakle sa njima trebamo biti dobri , nemamo mnogo sta ponuditi osim da je bolje da nas paze nego da Rusima skrenemo ko Srbi :oo

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Šabović Adis » 07 Oct 2021, 00:03

Pa bolje da te Amer guzi za Dolar neg Rus za Kopejku, šta. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 07 Oct 2021, 00:03

Ne osporavam ja američko širenje demokratije na takav način, ali BiH nema ništa od Rusije. Naprotiv, samo štetu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Naseef Mushroom » 07 Oct 2021, 00:04

bosnjakinja wrote: 06 Oct 2021, 23:36
Odraz wrote: 06 Oct 2021, 23:34

:123


... nesto se sjetih ruskih dobrovoljaca u cetnicima ...
pa uvijek imas frikova na svim stranama,dolazili li su i nama mudzahedini sto ne mjenja cinjenicu da prosjecni saudijac nije znao gdje je bosna,dolazili su i bosnjaci u siriju ko mudzahedini sto ne znaci da je prosjecni bosnjak nesto toliko vezan za siriju
Nisu znali a gle čuda nama Bošnjacima dolazili dobrovoljci iz većinski muslimanskih država a Srbima dolazili Rusi i Grci, većinski pravoslavne države.
Isto kao što je Bošnjaka vukla Sirija, što nema toliko priča da su Bošnjaci išli u Ukrajinu?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by MorningStar » 07 Oct 2021, 00:05

MarlboroGold wrote: 07 Oct 2021, 00:03 Ne osporavam ja američko širenje demokratije na takav način, ali BiH nema ništa od Rusije. Naprotiv, samo štetu.
Da slazem se jer su Srbi tradicionalno dobri sa Rujama. Medjutim sve navedeno ne znaci da su Ameri djeca cvijeca a Rusi pijani adidas trenerka seljaci :valja

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5889
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by bosnjakinja » 07 Oct 2021, 00:08

Naseef Mushroom wrote: 07 Oct 2021, 00:04
bosnjakinja wrote: 06 Oct 2021, 23:36

pa uvijek imas frikova na svim stranama,dolazili li su i nama mudzahedini sto ne mjenja cinjenicu da prosjecni saudijac nije znao gdje je bosna,dolazili su i bosnjaci u siriju ko mudzahedini sto ne znaci da je prosjecni bosnjak nesto toliko vezan za siriju
Nisu znali a gle čuda nama Bošnjacima dolazili dobrovoljci iz većinski muslimanskih država a Srbima dolazili Rusi i Grci, većinski pravoslavne države.
Isto kao što je Bošnjaka vukla Sirija, što nema toliko priča da su Bošnjaci išli u Ukrajinu?
Ne negiram ja da muslimani vecinom vole druge muslimane a pravoslavci vecinom druge pravoslavce,ali mislim da to ne igra bas toliku ulogu jer Rusi imaju islam u svojim granicama(koji je duze tu nego islam u Bosni btw)

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43021
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Bivši reis Cerić u Čečeniji iznio skandalozne stavove o EU, Islamska zajednica se ogradila

Post by Masamune » 07 Oct 2021, 00:10

Odoh ja u krevet... mrsko mi dalje
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests