Sekularizam u muslimanskim zemljama

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Zagorka » 24 Apr 2022, 19:05

Krokodil Behko wrote: 24 Apr 2022, 16:35
insomnia wrote: 24 Apr 2022, 15:44 Image
U svijetu jedino one sitske milicije i komsije iz boljeg entiteta ovako oznacavaju vozila. Na okupiranom dijelu zemlje koji je otet genocidom sa istom politikom koja je i dovela do genocida ali daj da mi izjednacimo stotinak momcica i djevojcica koji su odlucili da podjele iftar. Svi su isti, nacionalisti. Djele Bosnu, zabijaju eksere a Bosne jedino jos i ima i jedino je i ostalo tamo dje su ovakva djeca drzala linije.
Onda po starom dobrom prevrtanerskom obicaju poleti na fejsbuku cestitati vaskrs “rodbini i prijateljima”

Veze ti nema poređenje.
Iftardžije meni smetaju u mom društvu, glupi su i zatucani i tačka.
Ovo nema veze s četnicima, o njima smo sve ionako apsolvirali.
Whatabautizam kao takav, za drugi dijalog i nisu kadar.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by insomnia » 24 Apr 2022, 19:07

Pa ja. Sve smo rijesili. Komsije i susjedi ne cekaju da nas rasture ko krme masnu vrecu pa mozemo voditi suplje rasprave o pravima crnaca u USA i akidskoj podjeli unutar islama
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Zagorka » 24 Apr 2022, 19:09

:grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Duh » 24 Apr 2022, 19:27

koliko sam ja primjetio, svi se sami rasturaju...

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 13:33

insomnia wrote: 24 Apr 2022, 15:44 Image
U svijetu jedino one sitske milicije i komsije iz boljeg entiteta ovako oznacavaju vozila. Na okupiranom dijelu zemlje koji je otet genocidom sa istom politikom koja je i dovela do genocida ali daj da mi izjednacimo stotinak momcica i djevojcica koji su odlucili da podjele iftar. Svi su isti, nacionalisti. Djele Bosnu, zabijaju eksere a Bosne jedino jos i ima i jedino je i ostalo tamo dje su ovakva djeca drzala linije.
Onda po starom dobrom prevrtanerskom obicaju poleti na fejsbuku cestitati vaskrs “rodbini i prijateljima”
Jedan od najjačih postova od kada sam se registrovao ovdje, bez pretjerivanja.
I opet, koliko god čovjek misli da je pogodio u srž i perfektno opisao jednu grupu, opet se pojavi neki novi primjer gdje se na kraju shvati da se nije ni 5% opisalo što se tiče ljigavosti
“MUSLIMANKA SAM, A FARBAM JAJA ZA USKRS!” Rialda Karahasanović nikad snažnijim riječima srušila sve granice

Image

Pevačica i nekadašnja takmičarka “Zadruge” Rialda Karahasanović osetila je potrebu da se oglasi povodom praznika i objasni svima onima koji je prate na društvenim mrežama da, uprkos tome što je muslimanka, farba jaja za Vaskrs.
Ko ne zna dotičnu, to je Romkinja koja je glumila veliku Bošnjakinju da postane It djevojka na Hayatu i u tom joj je pomogao otac koji joj je poklonio operaciju grudi, pa kada je smatrala da je dovoljno velika da može uspjeti u Srbiji (to jest Farmi ili Zadruzi :oo ) okrenula je priču na "Ko nas bre zavadi? Valjda Turci"
a ocu je u znak zahvalnosti poklonila ugovor sa Hayatom čija je karijera doživjela drugo proljeće pa sada tu iskače iz paštete, iako ima 50 kila više, je sav crven od pritiska i što se jedva razumije ako se ne edituje studijski.
Da su društvene mreže “natrpane” primitivizmom, nacionalizmom i lažnim ljudima (lažni moralisti, lažni vernici i slično) je opšte poznato stanje. Da se razumemo, mene to ništa ne iznenađuje. Nepisano je pravilo da svake godine, kada počne Ramazan, javi se nekolicina koja želi svojim “stavom” da se prikaže kao veliki vernik i sve što “smatra” da je van tog njihovog (obično ograničenog) razmišljanja, obično naiđe na osudu – počela je izlaganje Rialda.

– Uvek sam se ježila od nepismenih i primitivnih budala, koje verujem da od džet set hronike u dnevnim novinama i nisu pročitale, ali zato na društvenim mrežama su dr, mr, ali obično idiotizma – napisala je na Instagramu.
Naravno nije vrijedno pominjanja kada se za svaki pravoslavni božić opali metak pred džamijom i baci se koji kamen na nju ili kada su ona dva Hrvata gađali za katolički božić džamiju u Kiseljaku pivskim flašama, problem je kada neko napiše na internetu zašto radi nešto što ne pripada njenoj vjeri.

Dotična se pravda sa suživotaškom pričom kako to radi za sve praznike

Image

Ali to nisu mogli drugi znati jer dotičnoj izgleda nije cool se slikati na iftarima i objavljivati, valjda što nije talibanka, balinka i ne želi zadnji ekser u Bosnu i Hercegovinu.

Da li je vjerski kič raditi nešto šta ne pripada tvojoj religiji ali ti se slikaš što to radis i postavljaš na Instagram uz hashtag #suživot?
Naravno da hinja Vojin o tome šuti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Dori » 25 Apr 2022, 13:47

A zasto i kome je Rialda bitna? U bilo cemu....
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 14:14

Dori wrote: 25 Apr 2022, 13:47 A zasto i kome je Rialda bitna? U bilo cemu....
Meni je svako bitan ko je dovoljno bitan da njegovu/njenu izjave prenose svi srbijanski mediji.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by insomnia » 25 Apr 2022, 14:16

Farba karminom ili? 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Dori » 25 Apr 2022, 14:42

Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 14:14
Dori wrote: 25 Apr 2022, 13:47 A zasto i kome je Rialda bitna? U bilo cemu....
Meni je svako bitan ko je dovoljno bitan da njegovu/njenu izjave prenose svi srbijanski mediji.
Bolan Nazife :lud Pa ko cita uopste ovakve stvari u Srbiji?
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53892
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15223 times
Status: Online

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by HAVANA » 25 Apr 2022, 14:52

Ko je sad rialda u pm. I mi konja za trku imamo. Ovaj je level vise. Preso na islam. Oteli smo im jednog. Dobro jes malo poremecen al bice to dobro. :valja https://m.novi.ba/clanak/255057/srpski- ... -nevjerici
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 15:46

Nije to Rijalda izjavila za srbijanske medije već objavila na svom profilu, oni su samo jedva dočekali da to objave što je još gore jer to znači da to nije njihovo tipično mitomansko spinovanje i preuveličavanje već je to njen stav.

I prestanite više živjeti u vremenima Indexa i Mirze Delibašića, samo zato što su vam Rijalde, Senide, Bube i Jale smiješni i odbijate da ih prihvatite to ne znači da njihove riječi nemaju istu težinu kao što su je prije 40 godina Bregović i Tifa imali.

Ali zanimljivo kako se oduzima vrijednost izjave nekoga ko bez obzira koliko ta osoba bila antipatična ipak ima na hiljade pratioca "Šta će ona? Neka priča. Koga interesuje" jer je onako usput poljuvala nešto vezano za islam dok se anonimna omladina koja niti koga dira niti koga proziva krivi da zabijaju eksere u Bosnu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2022, 16:47

Znači, nema normalnih ljudi, samo oni koji jedu na sred ulice i oni koji farbaju jaja?
I sad svi treba da se odredimo?
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by insomnia » 25 Apr 2022, 16:54

Ima i Rijalda
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 17:30

Krokodil Behko wrote: 25 Apr 2022, 16:47 Znači, nema normalnih ljudi, samo oni koji jedu na sred ulice i oni koji farbaju jaja?
I sad svi treba da se odredimo?
Nisam takva tipa osobe pa ću uprkos uvredama poput "balija" fer i iskreno reći ima i normalnih koji to sve ne rade i ne moraju se odrediti, bar je to stav sa moje strane.

Međutim čudno je kada jedna strana upućuje teške riječi za one koji npr. iftare na otvorenom pa onda očekuje toleranciju sa druge strane i da ne budu okarakterisani kao nešto što bi se isto moglo nazvati uvredom.

Ja nisam zlopamtilo pa neću nikada iskoristiti tu prednost što današnje BH društvo više odgovara meni ali neću sigurno pustiti suzu nad "nepravdom" ili zaustaviti kada drugi dovedu drugu stranu u situaciju poput te koju si naveo u postu. Nisu jednostavno zbog teških riječi zaslužili da pustim suzu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Krokodil Behko » 25 Apr 2022, 17:37

Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 17:30
Međutim čudno je kada jedna strana upućuje teške riječi za one koji npr. iftare na otvorenom pa onda očekuje toleranciju sa druge strane i da ne budu okarakterisani kao nešto što bi se isto moglo nazvati uvredom.

Ja nisam zlopamtilo pa neću nikada iskoristiti tu prednost što današnje BH društvo više odgovara meni ali neću sigurno pustiti suzu nad "nepravdom" ili zaustaviti kada drugi dovedu drugu stranu u situaciju poput te koju si naveo u postu. Nisu jednostavno zbog teških riječi zaslužili da pustim suzu.

Ako nisi znao, zabranjeno je drogiranje tokom posta.
Samo ti to mogu reći, o navodnom pravu na nakarađivanje urbanih sredina.

Što se tiče navoda da treenutno BH društvo odgovara tebe, nisam baš siguran, pa i ako ti odgovara, učinit ćemo da ti ne odgovara i ukinuti sve ono na šta misliš da imaš pravo i kupiti ti kartu do KSA u jednom pravcu.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 17:43

Krokodil Behko wrote: 25 Apr 2022, 17:37
Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 17:30
Međutim čudno je kada jedna strana upućuje teške riječi za one koji npr. iftare na otvorenom pa onda očekuje toleranciju sa druge strane i da ne budu okarakterisani kao nešto što bi se isto moglo nazvati uvredom.

Ja nisam zlopamtilo pa neću nikada iskoristiti tu prednost što današnje BH društvo više odgovara meni ali neću sigurno pustiti suzu nad "nepravdom" ili zaustaviti kada drugi dovedu drugu stranu u situaciju poput te koju si naveo u postu. Nisu jednostavno zbog teških riječi zaslužili da pustim suzu.

Ako nisi znao, zabranjeno je drogiranje tokom posta.
Samo ti to mogu reći, o navodnom pravu na nakarađivanje urbanih sredina.

Što se tiče navoda da treenutno BH društvo odgovara tebe, nisam baš siguran, pa i ako ti odgovara, učinit ćemo da ti ne odgovara i ukinuti sve ono na šta misliš da imaš pravo i kupiti ti kartu do KSA u jednom pravcu.
Ti nastavi sa ad hominem a ja ću nastaviti pitati zašto očekuješ od strane za koju si napisao da su uradili nešto šta i talibani ne rade (jer iftari na otvorenom je nešto šta je uočljivo u većine Bošnjaka danas) i što si bio sretan da ne gledaš to tokom pandemije da ti uruče komplimente ako se ne svrstaš negdje?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5773 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Duminjo » 25 Apr 2022, 18:15

Naseef Mushroom wrote: 20 Apr 2022, 00:22
Duminjo wrote: 20 Apr 2022, 00:09

Eto nema boljeg, isto mislimo.

Treba ga pogurati koliko se moze. Podrzati covjeka da dobije 50.000 glasova a ne odmah motikom u glavu.
Ne mislimo, napisao sam u zagradi. Samo što on ne daje nacionalističke izjave ne znači da je za mene bolji iz jednog razloga. Sa jedne strane u rs-u imamo nacionaliste a sa druge strane imamo Vojina što sve relativizira.
Znaci alternativa četniku treba biti neko ko govori da su sve tri strane krive? Hajd da on kritikuje sve tri strane što se tiče aktuelne politike ali on to radi i kod dešavanja 90ih.
Ti vidis da relativizira i samo to ponavljas a ne objasnjavas kako on to relativizira.
Ja relativizaciju ne vidim :cudi

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 18:41

Duminjo wrote: 25 Apr 2022, 18:15
Naseef Mushroom wrote: 20 Apr 2022, 00:22
Ne mislimo, napisao sam u zagradi. Samo što on ne daje nacionalističke izjave ne znači da je za mene bolji iz jednog razloga. Sa jedne strane u rs-u imamo nacionaliste a sa druge strane imamo Vojina što sve relativizira.
Znaci alternativa četniku treba biti neko ko govori da su sve tri strane krive? Hajd da on kritikuje sve tri strane što se tiče aktuelne politike ali on to radi i kod dešavanja 90ih.
Ti vidis da relativizira i samo to ponavljas a ne objasnjavas kako on to relativizira.
Ja relativizaciju ne vidim :cudi
Pa kada je napisao ispod slike sa BH zastavom "Ovo je BH zastava pod kojom niko nije ginuo. Dragane, Bakire i Milorade, pod vašim ratnim zastavama su ginuli".
Na prvi pogled je to tačno jer nije niko mogao ni ginuti pod ovom zastavom međutim to tako jednostavo ukratko izjaviti ne odaje ko je pod kojom zastavom bio negativac a ko je napadao.i ispada da su svi isto krivi.

Isto šta ne valja, njegovo pravo kao čovjeka, BH državljana i članom opozicione stranke je da Bakira, Dodika i Čovića isto napada, da ih jednako krivi u mnogim stvarima i čak da smatra da su u talu ali kada kaže da su ono njihove ratne zastave onda njih trojicu dovodi u kontekst 90ih i kada to radi (a očigledno smatra da su sva trojica isto krivi) onda smatra i sve tri strane 90ih isto krivim i onda izjednačava mene kao i svakog drugog pripadnika ARBIH sa onima iz vrs-a.

Ja nikada nisam napisao da je Vojin nacionalista ili četnik ali samo što mi se gadi četnička priča to ne znači da ću prihvatiti ama baš sve kao alternativu, čak i onog koji sve tri strane u 90im isto tretira. Ako je alternativa Dodiku i Stevandiću neko ko kaže "da smo ginuli pod Bakirovim i Dodikovim ratnim zastavama" onda ću radije sa suživotom sačekati još 30 godina :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5773 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Duminjo » 25 Apr 2022, 18:59

Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 18:41
Duminjo wrote: 25 Apr 2022, 18:15

Ti vidis da relativizira i samo to ponavljas a ne objasnjavas kako on to relativizira.
Ja relativizaciju ne vidim :cudi
Pa kada je napisao ispod slike sa BH zastavom "Ovo je BH zastava pod kojom niko nije ginuo. Dragane, Bakire i Milorade, pod vašim ratnim zastavama su ginuli".
Na prvi pogled je to tačno jer nije niko mogao ni ginuti pod ovom zastavom međutim to tako jednostavo ukratko izjaviti ne odaje ko je pod kojom zastavom bio negativac a ko je napadao.i ispada da su svi isto krivi.

Isto šta ne valja, njegovo pravo kao čovjeka, BH državljana i članom opozicione stranke je da Bakira, Dodika i Čovića isto napada, da ih jednako krivi u mnogim stvarima i čak da smatra da su u talu ali kada kaže da su ono njihove ratne zastave onda njih trojicu dovodi u kontekst 90ih i kada to radi (a očigledno smatra da su sva trojica isto krivi) onda smatra i sve tri strane 90ih isto krivim i onda izjednačava mene kao i svakog drugog pripadnika ARBIH sa onima iz vrs-a.

Ja nikada nisam napisao da je Vojin nacionalista ili četnik ali samo što mi se gadi četnička priča to ne znači da ću prihvatiti ama baš sve kao alternativu, čak i onog koji sve tri strane u 90im isto tretira. Ako je alternativa Dodiku i Stevandiću neko ko kaže "da smo ginuli pod Bakirovim i Dodikovim ratnim zastavama" onda ću radije sa suživotom sačekati još 30 godina :oo
Nigdje nije napiso da su isto krivi. Nigdje nije vagao i išo u detalje.
Samo je podvuko crtu i hoce dalje.
Tebi se ne ide dalje makar jos 30 godina cekao pa ti mozda zato ne valja. Tebi valja ovako i ne mijenja ti se :cudi

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Vojin Mijatović: Vjerskim kičem uništavaju sekularnost BiH

Post by Naseef Mushroom » 25 Apr 2022, 19:06

Duminjo wrote: 25 Apr 2022, 18:59
Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 18:41
Pa kada je napisao ispod slike sa BH zastavom "Ovo je BH zastava pod kojom niko nije ginuo. Dragane, Bakire i Milorade, pod vašim ratnim zastavama su ginuli".
Na prvi pogled je to tačno jer nije niko mogao ni ginuti pod ovom zastavom međutim to tako jednostavo ukratko izjaviti ne odaje ko je pod kojom zastavom bio negativac a ko je napadao.i ispada da su svi isto krivi.

Isto šta ne valja, njegovo pravo kao čovjeka, BH državljana i članom opozicione stranke je da Bakira, Dodika i Čovića isto napada, da ih jednako krivi u mnogim stvarima i čak da smatra da su u talu ali kada kaže da su ono njihove ratne zastave onda njih trojicu dovodi u kontekst 90ih i kada to radi (a očigledno smatra da su sva trojica isto krivi) onda smatra i sve tri strane 90ih isto krivim i onda izjednačava mene kao i svakog drugog pripadnika ARBIH sa onima iz vrs-a.

Ja nikada nisam napisao da je Vojin nacionalista ili četnik ali samo što mi se gadi četnička priča to ne znači da ću prihvatiti ama baš sve kao alternativu, čak i onog koji sve tri strane u 90im isto tretira. Ako je alternativa Dodiku i Stevandiću neko ko kaže "da smo ginuli pod Bakirovim i Dodikovim ratnim zastavama" onda ću radije sa suživotom sačekati još 30 godina :oo
Nigdje nije napiso da su isto krivi. Nigdje nije vagao i išo u detalje.
Samo je podvuko crtu i hoce dalje.
Tebi se ne ide dalje makar jos 30 godina cekao pa ti mozda zato ne valja. Tebi valja ovako i ne mijenja ti se :cudi
Po čemu si zaključio da moje odbijanje Vojinove priče ima veze sa tim da neću dalje i da mi ovakvo stanje odgovara?
Samo sam rekao da ako je alternativa četničkoj priči ovo "Bakirove, Dodikove i Čovićeve ratne zastave" da ću rado preskočiti i tu priliku. Pa bolje jedan Srđan Puhalo kada piše poluozbiljam na Twitteru objasni stvari nego smrknuti Vojin.

Nema on šta podvlačiti crtu a mi kao trebamo sve prihvatiti jer će nam biti žao sto nećemo imati boljeg. Na njemu je da prihvati činjenice i onda se tek može podvlačiti crta i ići dalje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: Bosnia_Nord and 30 guests