Uništavanje vjerskih objekata,svetih knjiga,relikvija...

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by insomnia » 25 Apr 2022, 18:32

Pa dobro, nije da se ne sjecamo kako ih je narod iso na granicu docekivati sa autima. Brzo su se pokajali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Lavlje_srce » 25 Apr 2022, 23:07

Šabović Adis wrote: 25 Apr 2022, 18:07
Lavlje_srce wrote: 24 Apr 2022, 17:39Ti bi mogao malo skratiti jezicinu.;)
spacebound wrote: 24 Apr 2022, 17:43

Dugo si izdrz'o.
24 h :kafa
Jer je Ramazan, pa sam bolja nego inace.
Vi mene...i ne uzimate zaozbiljno, jele? Mislite da vas zezam? :oo
Sve sto napises time govoris o sebi, samo si u iluziji da pricas o nekom drugom.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Šabović Adis » 26 Apr 2022, 03:18

Lavlje_srce wrote: 25 Apr 2022, 23:07
Šabović Adis wrote: 25 Apr 2022, 18:07



Vi mene...i ne uzimate zaozbiljno, jele? Mislite da vas zezam? :oo
Sve sto napises time govoris o sebi, samo si u iluziji da pricas o nekom drugom.
:love
Veliš, drugi i ne postoji? Je li, Ogledalce?
Da ne pitam ko sam onda ako sam jedini, ogledala pucaju tad. Od muke. I zavisti.
Jazuk. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Lavlje_srce » 26 Apr 2022, 03:56

Šabović Adis wrote: 26 Apr 2022, 03:18
Lavlje_srce wrote: 25 Apr 2022, 23:07Sve sto napises time govoris o sebi, samo si u iluziji da pricas o nekom drugom
:love
Veliš, drugi i ne postoji? Je li, Ogledalce?
Da ne pitam ko sam onda ako sam jedini, ogledala pucaju tad. Od muke. I zavisti.
Jazuk. :valja
:roll

Jeste Adise, sve je kako ti kazes. I kako insomnia kaze i kako Fudo kaze. Ego je cudo.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Šabović Adis » 26 Apr 2022, 04:12

Lavlje_srce wrote: 26 Apr 2022, 03:56
Šabović Adis wrote: 26 Apr 2022, 03:18
:love
Veliš, drugi i ne postoji? Je li, Ogledalce?
Da ne pitam ko sam onda ako sam jedini, ogledala pucaju tad. Od muke. I zavisti.
Jazuk. :valja
:roll

Jeste Adise, sve je kako ti kazes. I kako insomnia kaze i kako Fudo kaze. Ego je cudo.
Ček, nije valjda da imaš problem s egom?! :hm
Ne mereeee 👉👌

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by insomnia » 26 Apr 2022, 08:54

Lavlje_srce wrote: 26 Apr 2022, 03:56
Šabović Adis wrote: 26 Apr 2022, 03:18
:love
Veliš, drugi i ne postoji? Je li, Ogledalce?
Da ne pitam ko sam onda ako sam jedini, ogledala pucaju tad. Od muke. I zavisti.
Jazuk. :valja
:roll

Jeste Adise, sve je kako ti kazes. I kako insomnia kaze i kako Fudo kaze. Ego je cudo.
Tako. Ko prava hanuma
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Superhik » 26 Apr 2022, 13:32

Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 17:46
Bingov buraz wrote: 25 Apr 2022, 17:43

Ukrajinci su brojna emigracija i vrlo poznata u svijetu. Iseljavali su se iz iz carske Rusije i SSSR. Kod nas ih ima mnogo u Prnjavoru i okolo, i Banja Luci gdje imaju svoje drustvo Taras Sevcenko. U Kanadi se njihov broj broji milionima. Na zapadu sam takodjer imao prilike upoznati Ukrainske useljenike i raditi sa njima. Sve u svemu vrlo produktivna grupacija uvijek bila, skoluju se i rade.

Sa druge strane arapska dijaspora u svijetu se nije bas proslavila. Zauzimaju prvo mjestu u statistikama kriminala i socijalne zloupotrebe. Odgovor na tvoje pitanje je da ljudi u svojim drzavama radije zele useljenike koji su se pokazali bolji u drustvu i korisniji. Naravno da nije humano ali nazalost tako je, gleda se prakticnost. Uostalom Njemacka je vec do sada primila vise miliona bliskoistocnjaka i ne moze joj niko prigovarati sto sad hoce da probere.

Nepravedno prema mnogim postenim i vrijednim, skolovanim,... Sirijcima koji bi bili korisni drustvu.
Zanimljivo je da ako imamo školovanog Ukrajinca i školovanog Arapa da oba nisu kriminalci a ipak ukrajinska izbjeglica može u Njemačkoj raditi isti posao kao što je radio kod kuće dok mnogi školovani Arapi su morali ponovo početi od nule
Iskreno receno, da je BiH sredjenija i popularnija destinacija za izbjeglice - da li bi i ti probirao ili pustio sve da udje i ostane? Da li bi radije da ti se kao prve komsije usele prosjecni Cigani ili prosjecni bilo koji drugi? Da li bi u St. Louisu gdje gdje ima dosta nasih radije zivio u bijelackom dijelu grada ili crnackom gdje su kuce mnogo jeftinije?

Sto se tice Arapa dovoljno je pitati Krajisnike koji imaju najvise iskustva sanjima sta misle o njima, ugostitelje sirom BiH,...

Kad smo kod Sirijaca, mora se priznati da su kultivisanija grupacija od dosadasnjih Arapa. To se vec pokazalo. Valjda zato sto rat potjera sve slojeve drustva i nepismene i skolovane i postene i krimose, i elitu i sljam. Vecina ekonomskih useljenika je mraka. Polazeci od nasih gastarbajtera koji su 80-tih isto zauzimali negativne statistike. Naravno da je nepravedno prema skolovanom Arapinu koji danas ne moze uci a silna mraka je do sada usla i pravi problem.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Lavlje_srce » 26 Apr 2022, 17:19

insomnia wrote: 26 Apr 2022, 08:54
Lavlje_srce wrote: 26 Apr 2022, 03:56:roll

Jeste Adise, sve je kako ti kazes. I kako insomnia kaze i kako Fudo kaze. Ego je cudo.
Tako. Ko prava hanuma
:D.

Zapamti danasnji datum. :valja

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Naseef Mushroom » 26 Apr 2022, 17:23

Bingov buraz wrote: 26 Apr 2022, 13:32
Naseef Mushroom wrote: 25 Apr 2022, 17:46
Zanimljivo je da ako imamo školovanog Ukrajinca i školovanog Arapa da oba nisu kriminalci a ipak ukrajinska izbjeglica može u Njemačkoj raditi isti posao kao što je radio kod kuće dok mnogi školovani Arapi su morali ponovo početi od nule
Iskreno receno, da je BiH sredjenija i popularnija destinacija za izbjeglice - da li bi i ti probirao ili pustio sve da udje i ostane? Da li bi radije da ti se kao prve komsije usele prosjecni Cigani ili prosjecni bilo koji drugi? Da li bi u St. Louisu gdje gdje ima dosta nasih radije zivio u bijelackom dijelu grada ili crnackom gdje su kuce mnogo jeftinije?

Sto se tice Arapa dovoljno je pitati Krajisnike koji imaju najvise iskustva sanjima sta misle o njima, ugostitelje sirom BiH,...

Kad smo kod Sirijaca, mora se priznati da su kultivisanija grupacija od dosadasnjih Arapa. To se vec pokazalo. Valjda zato sto rat potjera sve slojeve drustva i nepismene i skolovane i postene i krimose, i elitu i sljam. Vecina ekonomskih useljenika je mraka. Polazeci od nasih gastarbajtera koji su 80-tih isto zauzimali negativne statistike. Naravno da je nepravedno prema skolovanom Arapinu koji danas ne moze uci a silna mraka je do sada usla i pravi problem.
Pa imali smo mještane kao što smo i mi, ista boja kože, nivo obrazovanja i ista zanimanja koja odlikuju civilizovanog europskog čovjeka, rođene komšije, radne kolege, školski drugovi i kumovi pa počiniše najstravičnije barbarske zločine, znači to očigledno nije mjerilo.

Navrati danas u neki objekat u Prijedoru i Bijeljini i pitaj konobara da prebaci na kanal gdje igra BH reprezentacija, pitaj gdje ima dobar restoran za iftariti ili okači BH zastavu na retrovizor auta, tako da ko nam se god naseli ne može biti gore.
Od jednih komšija sam svašta doživio tako da me ne brine ko će se kod mene doseliti ili u čiji bi kvart otišao.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Krokodil Behko » 15 May 2022, 20:10

UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ DANSKE: Uz zaštitu policije islamofob Rasmus Paludan spalio Kur'an (VIDEO)

online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31690
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Mister No » 15 May 2022, 20:12

A stvarno su dosadni s tim.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22654
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13025 times
Been thanked: 12680 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Dori » 15 May 2022, 20:16

Ali sreća sad su ga skroz izignorisali….Bar ovdje….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by greeneyes » 15 May 2022, 20:18

Bolest pa haj
Samo sabura

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by HAVANA » 15 May 2022, 20:27

Joj proljeva frajera. Kako njega niko ne rokne nego vazda nekog ni kriva ni duzna.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Švecka: Spaljen Kur'an na javnom mjestu uz prisustvo policije...

Post by Masamune » 15 May 2022, 20:41

Sloboda izražavanja... jbg :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Uništavanje vjerskih objekata,svetih knjiga,relikvija...

Post by Krokodil Behko » 09 Aug 2022, 17:33

ŠVEDSKI NADBISKUP SE OGLASIO O PALJENJU KUR'ANA: Sedam dana predizborne kampanje i provokacija pod zaštitom policije


Image

Švedski nadbiskup iz južnog grada Vaxjo Fredrik Modeus osudio je provokacije spaljivanja Kur‘ana od strane Rasmusa Paludana, čelnika danske krajnje desničarske stranke Striktne čvrstog kursa (Stram Kurs), javlja Anadolu Agency.

Paludan već sedam dana u okviru predizborne kampanje provocira spaljivanjem Kur‘ana pod zaštitom policije u naseljima u kojima žive muslimani.

Oštro reagirajući na provokacije krajnje desnog političara, nadbiskup Vaxjoa Fredrik Modeus je na Twitteru poručio:




- Osuđujem ovo nepoštivanje svete knjige moje muslimanske braće. Izražavam svoje suosjećanje s muslimanima u Švedskoj.

Paludan, koji ima dansko i švedsko državljanstvo, od 2017. provocira spaljivanjem Kur‘ana u raznim gradovima Danske.

Tokom ramazana, muslimanskog mjeseca posta, prošle godine, Paludan je također izazivao provokacije u prisustvu policije u blizini muslimanskih naselja i džamija.

Stranka "Stram Kurs" je krajnje desničarska politička stranka u Danskoj koju je 2017. osnovao danski advokat Rasmus Paludan. Stranka je gotovo isključivo povezana sa njenim osnivačem i njegovim antiislamskim aktivizmom i demonstracijama. Također, stranka je učestvovala na općim izborima u Danskoj 2019. godine kada je dobila 1,8 posto glasova, i ostala ispod izbornog cenzusa koji iznosi dva posto.
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: Uništavanje vjerskih objekata,svetih knjiga,relikvija...

Post by Masamune » 09 Aug 2022, 18:09

Interesantno je kako se vremena mijenjaju.

Kad se desio napad na Charlie Hebdo bilo je je suis Charlie i da je sloboda govora i izražavanja crtanje karikatura Muhammeda, a koji je za muslimane svetinja. Fast forward do 2020-ih bilo šta što kažeš u vezi npr. LGBTIQ i da je osnovana kritika bude okarakterisano kao homofobija, transfobija i slično. Gdje je, pobogu, tu sloboda govora i izražavanja? Valjda bi zapadno društvo trebalo biti dosljedno u primjeni istog, a ne selektivno i kako koji lobi diktira. Valjda bi trebalo biti dosljedno i po pitanju paljenja Kur'ana.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Maja » 22 Jan 2023, 10:44

Image

Turska je osudila spaljivanje Kur'ana tokom protesta u Švedskoj te je ovaj čin nazvala podlim i neprihvatljivim. Oglasio se i ministar vanjskih poslova Švedske.

Ovo se desilo u trenutku rastućih napetosti između ove dvije države zbog pitanja članstva Švedske u NATO-u. Turska je ranije pozvala Švedsku da onemogući proteste, a kasnije je otkazala posjetu švedskog ministra odbrane Pala Jonsona, ocijenivši da je posjeta "izgubila značaj i značenje".

Postojala je nada da će ova posjeta doprinijeti rješavanju problema koji se odnose na švedsko nastojanje da postane članica NATO-a. Turska onemogućava članstvo Švedske i Finske sve dok joj ove dvije države ne isporuče one koje smatra teroristima. Uglavnom se to odnosi na pojedine Kurde.

Političar krajnje desničarske stranke u Švedskoj Tvrda linija (Stram Kurs) Rasmus Paludan je spalio Kur'an ispred Ambasade Turske u Štokholmu. Ministarstvo vanjskih poslova Turske je saopćilo da je riječ o antiislamskom činu kojim se vrijeđaju svete vrijednosti, kako su naveli, pod maskom slobode izražavanja. Poručili su da je to potpuno neprihvatljivo.

Konstatovali su da je to još jedan, kako su naveli, alarmantan primjer islamofobije, rasizma i diskriminacije koji su zahvatili Evropu. Pozvali su švedsku vladu da poduzme neophodne mjere. Švedski ministar vanjskih poslova Tobias Billstrom je spaljivanje Kur'ana nazvao užasnim činom, prenosi BBC.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Rum » 22 Jan 2023, 10:49

Opet debil palio,sto ne hapse govno
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turska o spaljivanju Kur'ana u Švedskoj: Antiislamski čin pod maskom slobode izražavanja

Post by Rum » 22 Jan 2023, 10:50

Sto bi ga volio kroz sake pickasta faca
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests