Dedždžal ili Antikrist

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Dedždžal ili Antikrist

Post by Mic-Sokoli » 01 Feb 2012, 20:34

Maulana Imran N. Hossein je pradavac na ovoj temi,ne znam odakle je kojem pravcu u Islamu pripada,znam da kritikuje i Selefije a i ove "moderne",koliko sam ja skontao bio je Imam u njujorskoj Dzamiji.
Njegove teze su zapanjujuce bilo da se radi o predavanjima o Dedzalu ili drugim temama koje ima na pretek.
Nekako mi je drugciji od drugih iako mozda ponegdje se zaleti u interpretiranju Kuranskih Ajeta i Hadisa,odusevljen sam njegovim prilaskom ovim komplikovanim temama.
Sta vi znato o Dedzalu i najavi njegovog dolaska i djelovanja na zemlji?
Dolazak Dedzala je jedan od velikih znakova priblizavanja kijameta ili sudnjeg dana.

Ako vas zanima slobodno pogledajte ovih 9 :DD djelova njegovog predavanja.

http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Krokodil Behko » 01 Feb 2012, 20:54

Vrlo malo. Ne znam ni da je zapisano, da on treba da
se pojavi na kijametskom danu. Kao ni kako bi se to desiilo
i zbog cega. Sorry Mic, ne vjerujem, da sam dobar sugovornik :D
Ali mozes nesto napisati o tome. Pogledao sam video i vidim,
da se Imran, u potpunosti, poziva na Kuran?
online

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Mic-Sokoli » 01 Feb 2012, 21:00

Krokodil Behko wrote:Vrlo malo. Ne znam ni da je zapisano, da on treba da
se pojavi na kijametskom danu. Kao ni kako bi se to desiilo
i zbog cega. Sorry Mic, ne vjerujem, da sam dobar sugovornik :D
Ali mozes nesto napisati o tome. Pogledao sam video i vidim,
da se Imran, u potpunosti, poziva na Kuran?
To je tek pocetak,mislim to pozivanje na Kuran.
Poslije analizira politicko stanje zadnjih 150 g do danasnjice ,objasnjava uspon Velike Britanije,pa Sjedinjenih A. Drzava i na kraju Izraela,a sve to kao pripremanje tla za dolazak Dedzala.
Uglavnom interesantna teorija..........
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Krokodil Behko » 01 Feb 2012, 21:07

Interesantno jeste. Sklon sam misticnim stvarima i odgonetanjima.
Mada bih se kladio, da i u BiH, na zalost, ima poprilicno glasnika Dedzala
i to na sve tri strane. Kako drugacije objasniti ovo stanje?
Pitam se samo, ulazi li dedzal, i u obicne ljude? Sve smo skrtiji i bolesniji
iznutra.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by carobnjak N » 02 Feb 2012, 14:54

Selam alejkum Sokoli :ruke ,đes ti čovječe ,nisam te vidio ima godina sigurno.
Što se tiče šejha Imrana ,ja također volim njegova predavanja kao i njegove stavove u vezi mnogih stvari po unutarmuslimanskim pitanjima,a naravno i njegov način tumačenja događaja na osnovu hadisa i Kur'ana. On je inače bivši ambasador Trinidada i Tobaga po evropskim zemljama,a otkad je u penziji bavi se ovim tumačenjima . Mislim da je dolazio i u Sarajevo prošle godine.
Ima jedna još zanimljivija teza njegova ,a ja sam bio sklon tome prije nego što sam je čuo uopće,a riječ je o njegovom tumačenju hadisa o ženidbi Muhameda a.s. sa Aišom r.a ,a on te vjerodostojne hadise proglašava lažnim .Iako to nije tema ipak ću postaviti. Ovo je teza :
Prave godine hz.Aiše r.a, u vrijeme kad se udala za Poslanika a.s.

U knjizi "El-Bidaja ve-l-Nihaja" ("Početak i kraj") autora Ibn Kesira, u četvrtom dijelu, na str. 315, spomenuto je, da je hz.Esma, kći Ebu-Bekra r.a, bila starija od svoje sestre hz. Aiše r.a. 10.god. U istoj knjizi se navodi da je hz. Esma, kći Ebu-Bekra r.a, preselila u 100-toj godini života, tj. preselila je 73.godine po Hidžri. U knjizi "El-Ealam" od Zriklija, kao i u mnogo drugih knjiga iz historije Islama, nalazimo sličnu predaju. Također, znamo da je Poslanik a.s stupio u brak sa hz. Aišom r.a druge godine po Hidžri. Na osnovu prethodno navedenih predaja zaključujemo sljedeće:

1. Ako je hz. Esma r.a umrla 73. hidžretske godine u 100-toj godini života, razumijemo da je imala 27 godina pred Hidžru ( 100 god- 73 hidžretske godine = 27 godina starosti hz. Esme pred Hidžru)

2. Ako znamo da je hz. Esma r.a bila starija 10 godina od hz. Aiše r.a, zaključujemo da je hz. Aiša r.a pred Hidžru i dvije godine prije braka sa Poslanikom a.s imala 17 godina.

Na osnovu ovih priloženih dokaza, da se zaključiti da je hz. Aiša r.a prilikom stupanja u brak sa Poslanikom a.s imala 19, a ne 9 godina. Sve ovo nas navodi na zaključak da je prenosilac rivajeta, iz nehata ili zaborava, izgubio iz vida 10 godina razlike u godinama hz. Aiše r.a. Kao jedan od dokaza o stvarnim godinama hz. Aiše r.a kada je stupila u brak sa Poslanikom a.s, nalazimo i u knjizi "El-Marif" od Ibn Kutejbe, gdje se navodi da je hz. Aiša r.a preselila kada je imala 77 godina, tj. u 58. godini po Hidžri. To znači matematički 77-58=19. Vidimo da je hz. Aiša pred Hidžru imala 19.god. I ako je Poslanik a.s stupio u brak sa hz. Aišom r.a tada, zajednički život su tek počeli druge godine po Hidžri, tj. kada je hz. Aiša r.a. imala 21 godinu.

Čitajući ove hadise iz gore navedenih izvora, možemo zaključiti: Da bi nam mogla prenijeti ovako važne događaje, hz. Aiša je morala imati minimalno 6 godina, prilikom objave Poslanstva. Jer, nemoguće je da ovako bitne stvari zapazi i prenese dijete tih godina i mlađe.

Također, vezano za tradiciju arapskog naroda, u praksi nije postojalo to da supružnici stupaju u brak u tako ranim godinama. Sve gore navedeno je minimum od velikog broja dokaza, koji pobijaju netačnu tvrdnju da je Poslanik a.s. stupio u brak sa hz. Aišom kada je imala 9 godina, ali zbog malog prostora, nemoguće je sve iznijeti. Svi koji žele da dobiju više informacija o ovoj temi, neka čitaju djela od Šejh Demal El-Bena Islam El-Bahir na engleskom jeziku Shanavas (Ilaam.net).


a ovdje video ,negdje na sredini objašnjava ovo opširnije,izmeđuostalog i o temi Dedžal :
[media]vzSXa4GBOUo[/media]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Mic-Sokoli » 02 Feb 2012, 20:13

carobnjak Nurudin wrote:Selam alejkum Sokoli :ruke ,đes ti čovječe ,nisam te vidio ima godina sigurno.
Što se tiče šejha Imrana ,ja također volim njegova predavanja kao i njegove stavove u vezi mnogih stvari po unutarmuslimanskim pitanjima,a naravno i njegov način tumačenja događaja na osnovu hadisa i Kur'ana. On je inače bivši ambasador Trinidada i Tobaga po evropskim zemljama,a otkad je u penziji bavi se ovim tumačenjima . Mislim da je dolazio i u Sarajevo prošle godine.
Alejkum Selam :ruke Carobnjak i meni je drago sto te vidim :D .
Strasan Ucenjak da ga Allah nagradi i ucvrsti ako je na Istini.
Priznajem da su mu predavanja teska,ili sam ja odjednom pogledao mnogo predavanja na razlicitim temama.
Svidja mi se njegov nacin izlaganja a jedno od interesantnijih stvari koje htjedoh svojim rijecimaa opisati no hvala Allahu nadjoh tekst a radi se o Ajetu :O muslimani ne uzimajte Jevreje i Kriscane za prijatelje,takav prevod je nama poznat a evo sta kaze uvazeni Shejh:

O vi koji vjerujete u Allaha (vjernici), ne uzimajte Jevreje, ne uzimajte Krscane, kao vase "Evlija (arapska rijec)". Sad se sjetite kako smo odbacili onu krnjavu metodologiju u kojoj uzmes samo jedan ajet bez analize ostalih kako bi izvukao neki zakljucak. Mi smo takvu metodologiju bacili kroz prozor. Ne uzimajte Jevreje i ne uzimajte Krscane za vase "Evlija": vase prijatelje i saveznike. Kad pogledamo prevode ovih Kur anskih ajeta, svi prevodioci prevode ih na isti nacin: Oni su prijatelji i saveznici jedni sa drugima. Dakle ako koristimo taj prevod dobijamo: Ne uzimajte jevreje, i ne uzimajte krscane kao vase prijatelje i saveznike, oni su jedni drugima saveznici i prijatelji. Onaj ko se okrene njima zbog prijateljstva i saveznistva on pripada njima. Ne pripadaju vise nama. I Allah potvrdjuje da je ovo cin Zuluma, nasilja. A Allah nece ukazati na pravi put ljudika koji ucine takav cin nasilja. Sta? Uzimanje jevreje i krscana kao tvojih saveznika? Da li to govori ovaj ajet?

Ali muskarac musliman smije ozeniti zenu krscanku. Da li je to tako? Osim, naravno u Malejziji. Ako, dakle koristimo ovakav prevod, onda ce on (musliman koji je ozenio krscanku) morati reci svojoj zeni: dozvolite mi da vas naucim jos jedan lokalni izraz. Mozes zvati svoju zenu DU-DU. Znaci reknes svojoj zeni: DU-DU mozes mi biti zena ali mi ne mozes biti prijatelj??? Custe li vi ovo? Du-du Kur an kaze da mi mozes biti zena ali mi ne mozes biti prijatelj. Nije li ovo malo cudno? Da li to Kur an ovako kazuje? Dajte molim vas! Biste li vi prihvatili ovakav prevod??? Takav, samostalan, pogresan, bez punog smisla. NE!!! To nije Kur an rekao. Pa sta je onda rekao? Ne uzimaj jevreje i krscane za svoje prijatelje i zastitnike oni su prijatelji i zastitnici jedni drugima. To je POGRESNO. JEVREJI I KRSCANI NIKADA nece biti prijatelji jedni drugima. To je POGRESNO.

Da li to postoji POGRESKA u Kur anu? Ne, zato sto to Kur an uopste nije ni rekao. Sve dok ne budes studirao Kur an u cilju razumjevanja buducnosti, sa mjesta gdje se dva okeana dodiruju, neces biti u stanju razumjeti o cemu Kur an govori, o sutrasnjici. Ono sto Kur an kazuje je: Ne uzimaj ONE jevreje i ONE krscane kao vase prijatelje i saveznike, koji su izmedju sebe prijatelji i saveznici. Kur an nam sugerise na doba koje ce doci, u buducnosti (iz pozicije kada se objavljivao), kada ce biti misteriozno pomirenje DIJELA krscanskog svijeta, ne citavog, i DIJELA jevreja, ali ne svih, koji ce se izmiriti izmedju sebe, a jevrejsko-krscanska alijansa pojavice se na svijetu. Onda kada se uspostavi da misteriozna alijansa (desila se 1917 Balfurska deklaracija - zvanicno), eh tad ih se cuvajte, cuvajte se tih jevreja i tih krscana, ne svih. Kada se pojavi ova alijansa, jevrejsko krscanska alijansa, zabranjuje ti se da postanes njihov prijatelj i saveznik. Mislis li da je egipatskoj vladi drago ovakvo tumacenje ajeta iz Kur ana? Ili Saudijskoj vladi? Ili onima koji vladaju Pakistanom iz Islamabada? Ta jevrejsko krscanska alijansa se pojavila. Pojavila se u Evropi. To je evropski fenomen. To je Evropi svojstven fenomen. Evropa je bila krscanska. Evropa je diskriminirala jevreje (kroz historiju). Ali dosla je nova Evropa, u kojoj su se jevreji i krscani pomirili sada. Za slucaj da niste znali dopustite da vam kazem: SAD su jevrejsko-krscanska zemlja. Muslimani se tolerisu ali nemaju status kakav oni imaju. To je jevrejsko-krscanska zemlja.
Kada se takva alijansa pojavi, kao sto se pojavila u Evropi, tebi je zabranjeno da postanes njihov prijatelj i saveznik.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by carobnjak N » 02 Feb 2012, 20:54

Da ,zanimljivo tumačenje . U biti antisemitizam se pripisuje Hitleru i nacizmu ali stvarne činjenice govore da je taj antisemitizam bio jednako zastupljen i u bilo kojoj drugoj evropskoj državi ,kao i u SAD. To se odjednom promijenilo nakon osnivanja Izraela i njegove političke i vojne moći .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by carobnjak N » 02 Feb 2012, 20:59

Šta ovo znači Mic " Oh sa mir mu kan Shqiptar ♥.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Rum » 16 May 2014, 20:00

Ova tema je uvijek zanimljiva od filma do knjige slike :bali

Evo dvanaest znakova koji će, prema Svetome Bonaventuri, najaviti dolazak Antikrista:

Kada starci izgube zdrav razum i mudrost;

Kada kršćani izgube vjeru;
Kada puk više ne bude imao ljubavi;
Kada bogataši izgube milosrđe [postanu neosjetljivi na tuđu nevolju] ;
Kada mladež više nikoga ne bude poštovala;
Kada siromasi izgube poniznost [skromnost];
Kada žene izgube čednost;
Kada brak izgubi trajnost [i stane se vrtiti isključivo oko zadovoljstva];
Kada klerici izgube čast i svetost;
Kada redovnici napuste istinitost i strogost;
Kada se prelati više neće brinuti za upravljanje [za svoju službu] i kada izgube dobrotu;
Kada gospodari zemlje izgube pobožnost i velikodušnost.

sVI uslovi su ispunjeni :trlja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Krokodil Behko » 16 May 2014, 20:34

A koja mu je šifra u UDBA-i da znamo? Jel Šćepo?
Nekako mi se podudara :D
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Biba » 25 May 2015, 20:54

:ovaj ...pa tu smo mi blizu.. predivno je opisao hodža...mnogi danas svašta krivo pišu o Antikristu...i njegovom pečatu 666...U Bibliji ima slično..zapravo tumečenje je istovjetno ovome tumačenju ako netko razumije Bibliju...a sve počinje Danielovim snom i proročanstvom...Daniel ili Danilo se nije rodio s prpročkim moćima nego ih je dobio na dar...kad je car Nabukodonozor sanjao uznemirujući san...ovo doba su stopala od željeza i gline....propala su sva carstva kako je Daniel prorekao...pa zašta onda da ne vjerujemo što govore o Antikristu.. hodža je to i slikovito opisao...:ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Podrinjac » 25 May 2015, 21:18

Ja sam Antikrist !! Šta ćete sad ?? :zao :333 ... :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Biba » 25 May 2015, 21:31

Podrinjac wrote:Ja sam Antikrist !! Šta ćete sad ?? :zao :333 ... :pusi
Eh, ja bih bila sretna i presretna da si ti antikrist...ma on je puno jači...Evo sigurna sam da ti znaš da je Hitlerova izjava bila kako on mora ratovati da bi stvorio mir u Evropi...zar tako ne govore i Ameri?...je li propalo Rimsko carstvo? Napoleonovo? Jesu...a zašto nisu uspjeli, znaš li?

Dobra ti je vražica :ok :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Biba » 15 Dec 2015, 22:27

http://www.novi-svjetski-poredak.com/20 ... Antikrista tumace kao odsustvo vjere..udaljavanje od Boga...neki..
Antikrista spominju u prprocanstvina..i Nostradamus...i neki pisci..
O autizmu sam negdje vec pisala da je dokazano da ce mnoga djeca oboljeti..
E ovdje ima svega ...ubijen lijecnik....



:hm....
I u Gospinoj poruci se spominje da ce jedna vjera zavladati..moram potraziti Gospine poruke..ne bih voljela pogrijesiti u tome....
Evo u linku se spominje i jew age...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Mutevelija » 15 Dec 2015, 22:34

Antikrist će žmiriti na jedno oko, a na glavi će mu pisati كافر‎ tj kafir.
Last edited by Mutevelija on 15 Dec 2015, 22:42, edited 2 times in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by KOMESAR » 15 Dec 2015, 22:38

Mutevelija wrote:Antikrist će žmiriti na jedno oko, a na glavi će mu pisati كافر‎ tj kafir.
Valjda će imati samo jedno oko?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Mutevelija » 15 Dec 2015, 22:42

"Naime u hadisu stoji da je Poslanik s.a.v.s. rekao da je Dedžal ćorav u jedno oko. Prenosi se da će Dedžal između očiju imati znakove koje će prepoznati iskreni vjernici. Ti znakovi formiraju harfove: kaf, fa, ra (kefere, kjafir – nevjernik). Sljepilo će mu biti na desnom oku ,,koje je poput plutajuće bobe na površini’’. Primjenjivat će sve metode u zavođenju ljudi i poput šejtana unositi zle misli u srca ljudi: ,,…koji zle misli unosi u srca ljudi – od džinna i od ljudi.’’ (En-Nas, 5,6.)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Lebowski » 15 Dec 2015, 23:22

Boze dragi, u svim religijama isto. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by rethna » 16 Dec 2015, 02:16

Lebowski wrote:Boze dragi, u svim religijama isto. :D
:hm
Question everything.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4979
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Dedždžal ili Antikrist

Post by Remzudin » 14 Mar 2024, 21:39

U Instagramu sam citao jedno pitanje koje nisam komentirao.

"Ako je Bog znao da ce Sotona biti los prema covjecanstva,zasto ga on uopsta stvorio" ?

Eh,radi se o tome da uz Sotona,Bog hoce da zna gde su Bozije poene slabosti.
Npr.samo ako jedan Bandit uspije provalti i uci u Banku da pokrade pare,onda Banka tek zna
gde treba zastiti mjesta da se to ponovo ne desi.

Tako i Bog treba jednog lopova,da zna gde je napravio gresku u kreaciji

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests