Religijska pitanja

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81401
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10297 times
Been thanked: 7156 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Julia-Klara » 26 Apr 2020, 13:18

Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 13:13 Mislim da nisam dobro prenijela misli u pitanje, ili mozda grijesim.
Pitanje je vize vezano da licemejrno ponasanje tokom ovakvih praznika, dogadjaja, nazovite ih kako hocete, dakle da mene optuzuje sto sam nevjernica, uzdizuci sebe na neki pijedestal vjernika, a u isto vrijeme ja znam da me laze, ja znam da kocka, cak iako mi vazi ili postavlja neke citate iz Kur'ana ili Biblije, nebitno. Ovdje sam upotrijebila sebe kao primjer, mozda budem jasnija.

Ili, ovako - Maja posti, dodje ovdje prica mi o svom savrsenstvu, cistoti, a ja znam da laze sve vrijeme ne samo mene , nego i cijeli forum.
(Sefice, uzeh nas kao primjer , lakse mi objasniti (valjda) :valja
Da dodam, ovdje me zanima kako se Maja osjeca znajuci da nije iskrena, i da zna da vara ljude.
Ne postavljam ja pitanje o savrsenosti i cistoti vjerovanja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by arzuhal » 26 Apr 2020, 13:20

Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 13:13 Mislim da nisam dobro prenijela misli u pitanje, ili mozda grijesim.
Pitanje je vize vezano da licemejrno ponasanje tokom ovakvih praznika, dogadjaja, nazovite ih kako hocete, dakle da mene optuzuje sto sam nevjernica, uzdizuci sebe na neki pijedestal vjernika, a u isto vrijeme ja znam da me laze, ja znam da kocka, cak iako mi vazi ili postavlja neke citate iz Kur'ana ili Biblije, nebitno. Ovdje sam upotrijebila sebe kao primjer, mozda budem jasnija.

Ili, ovako - Maja posti, dodje ovdje prica mi o svom savrsenstvu, cistoti, a ja znam da laze sve vrijeme ne samo mene , nego i cijeli forum.
(Sefice, uzeh nas kao primjer , lakse mi objasniti (valjda) :valja
Mislim da sam dobro razumio tvoje pitanja, ali nisam mogao drukčiji odgovor dati od onog kojeg sam dao, videći i sebe u tome. U mom odgovoru rekoh da ne mogu o Drugima, mogu samo o sebi. A ja ne optužujem druge da su vaki ili naki po pitanju vjere, grijeha, itd. dok sam glumim vjernika koji posti, klanja, itd.

Ljude koji napadno i agresivno ispoljavanju vjeru, svejedno da li glume ili su iskreni, pogotovo s ciljem da napadnu i ponize Druge, izbjegavam u širokom luku, nemam želudac za to... Osim ako moram da se suočim s takvima, ako me ne povuku za rukav...
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by arzuhal » 26 Apr 2020, 13:22

Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 13:18
Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 13:13 Mislim da nisam dobro prenijela misli u pitanje, ili mozda grijesim.
Pitanje je vize vezano da licemejrno ponasanje tokom ovakvih praznika, dogadjaja, nazovite ih kako hocete, dakle da mene optuzuje sto sam nevjernica, uzdizuci sebe na neki pijedestal vjernika, a u isto vrijeme ja znam da me laze, ja znam da kocka, cak iako mi vazi ili postavlja neke citate iz Kur'ana ili Biblije, nebitno. Ovdje sam upotrijebila sebe kao primjer, mozda budem jasnija.

Ili, ovako - Maja posti, dodje ovdje prica mi o svom savrsenstvu, cistoti, a ja znam da laze sve vrijeme ne samo mene , nego i cijeli forum.
(Sefice, uzeh nas kao primjer , lakse mi objasniti (valjda) :valja
Da dodam, ovdje me zanima kako se Maja osjeca znajuci da nije iskrena, i da zna da vara ljude.
Ne postavljam ja pitanje o savrsenosti i cistoti vjerovanja
Onda moraš onoga za koga smatraš da laže i folira direktno pitati to pitanje: kako se osjećaš kada znaš da lažeš i glumiš vjernika tokom ramazana, a inače nisi takav?
uzmi Lysobact

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Yenna » 26 Apr 2020, 13:24

Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 13:13 Mislim da nisam dobro prenijela misli u pitanje, ili mozda grijesim.
Pitanje je vize vezano da licemejrno ponasanje tokom ovakvih praznika, dogadjaja, nazovite ih kako hocete, dakle da mene optuzuje sto sam nevjernica, uzdizuci sebe na neki pijedestal vjernika, a u isto vrijeme ja znam da me laze, ja znam da kocka, cak iako mi vazi ili postavlja neke citate iz Kur'ana ili Biblije, nebitno. Ovdje sam upotrijebila sebe kao primjer, mozda budem jasnija.

Ili, ovako - Maja posti, dodje ovdje prica mi o svom savrsenstvu, cistoti, a ja znam da laze sve vrijeme ne samo mene , nego i cijeli forum.
(Sefice, uzeh nas kao primjer , lakse mi objasniti (valjda) :valja
Davno sam razmišljala na taj način više ne.
Ne prepisujem sebi više Božiju osobinu da sudim drugima.
Svako sebi. Licemjer je sebi, i snosit će posljedice na ovaj ili onaj način.
Ne zamaram se tim, svi mi imamo takve ljude u svom okruzenju i ne mora se odnositi samo na vjerovanje, već i iskrenost, poštivanje itd.
Ja ti to prihvatim, halalim ako sta ima, i idemo dalje...
Ne dopusti da ti vazi i smara te ali zamaraj se time :cvijece

A to da čovjek ima kajanje da ne izvršava naredjeno je samo dokaz da u njemu ima imana, jer se pravi grijesnik ne kaje, čak i kada zna da griješi :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119849
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5706 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Online

Re: Religijska pitanja

Post by Maja » 26 Apr 2020, 13:26

A druga stvar, sta sam primijetila a tek je poceo ramazan, mada se to desava za svaki... Krenem da nesto komentarisem u losem smislu pa se zaustavim jer se sjetim da postim. Krenem da prenesem neki trac, zaustavim se da mi se post ne bi prekinuo.
Zasto tako ne moze biti tokom cijele godine a ne samo za ramazan. Ili zasto ne mozemo biti skromni u jelu i svemu tokom citavog zivota a ne rasipati i skupljati materijalno.
Mislim da bi nas puno manje postilo da je propisano da se citav ramazan iftari iskljucivo hljebom i vodom (mada Allah ne bi nikad trazio od vjernika nesto sto im moze narusiti zdravlje al navodim primjer). Ovako znamo da nas navece cekaju somuni, topa, sutlijas, i sve sto pozelimo. I onda kad se ispruzimo punih zeludaca, osjecamo se uzviseno jer smo ispostili taj dan. Ko sto Goran Bare kaze "divno je kada spavas u mekoci samozadovoljstva".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Taare » 26 Apr 2020, 13:41

Julia-Klara wrote: 26 Apr 2020, 12:22 Cisto informativno me zanima
Odlično pitanje koje zahtijeva opširan odgovor. Gledaću da skratim što je moguće više. Ako mi nešto naumpadne, mogu dopuniti.

Helem, grijesi su sastavni dio našeg bivstva. Čovjek je po samoj prirodi sklon griješenju.
Uostalom, ima i predaja koja kaže, kad ljudi ne bi griješili, Allah bi ih zamijenio drugim ljudima koji bi griješili.

Allah to griješenje uzima kao nešto normalno za čovjeka.
Recimo, u suri ma'ide kaže: "a onome ko se poslije nedjela svoga pokaje i popravi se Allah će, sigurno, oprostiti. Allah doista prašta i samilostan je."

Ili u suri ta-ha: "Ja ću sigurno oprostiti onome koji se pokaje i uzvjeruje i dobra djela čini, i koji zatim na Pravome putu istraje."

Za mene lično, najjači ajet o tome jeste onaj iz sure furqan: "onima koji se pokaju i uzvjeruju i dobra djela čine, Allah će njihova hrđava djela u dobra promijeniti, a Allah prašta i samilostan je."

Dakle, počiniti grijeh nije nešto strano ili nezamislivo, naprotiv!
Isto tako, u hadisu nalazimo da Allahu neće dosaditi da prašta(u značenju da neće prestati da prašta) sve dok insanu ne dosadi da traži oprost.

Dakle, učiniš grijeh pa se pokaješ. Nakon određenog vremena ponovo doživiš momenat slabosti pa ponovo počiniš isti grijeh, pa se iskreno pokaješ, i sve tako... Allah neće prestati da ti oprašta taj grijeh.

E sad, postavlja se pitanje zašto se insan ne može kontrolisati.
To je vrlo teška situacija. Teško za pojasniti onome ko ne dijeli istu sudbinu.

Navela si te primjere i ja ću se zadržati na njima.
Za mene je to grijeh kojeg se ne bojim jer me nikada nisu privlačili oni aparati, čak su mi odbojni.
Ali itekako razumijem kockare.

Isto tako recimo alkohol. Iako sam nekada bio ljubitelj dobrog viskija, prestao sam prije više od 10 godina i ne privlači me.
Ali razumijem alkoholičare. Identična situacija kada je u pitanju laž, prevara i sl.

Sve grješnike razumijem jer i sam sam slab na jedan grijeh, a to su žene.
Ima ljudi koji sasvim normalno mogu boraviti u prostorijama sa ženom, razgovarati i otići.
Za mene nemoguća misija.
Isto kao da nisam ja. Recimo da znam da je to teški grijeh, ali u tom momentu zaboraviš i vjeru, i moral, i mišljenje ljudi...jednostavno sve.
Kasnije se kaješ, muči te savjest i tako.
Za mene je jedino rješenje da se ne osamljujem sa ženama. Toga se pridržavam i super.
Vjerujem da je isto tako i kod drugih ljudi sa njihovim slabostima.

I, ponavljam, glavno je prepoznati taj grijeh i boriti se protiv njega.
Sjećam se kako je govorio tz hafiz skejić, inače moj prijatelj. Kratko rečeno, spoznati grijeh i boriti se protiv njega.
Ako si ga radio sedam dana u sedmici pa smanjio na šest, bolji si čovjek.

Nadam se da sam odgovorio na pitanje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Taare » 26 Apr 2020, 13:43

Maja wrote: 26 Apr 2020, 13:26 Zasto tako ne moze biti tokom cijele godine a ne samo za ramazan.
E, da si takva čitave godine, meleci bi dolazili da te pozdrave.
Najteža borba je ona protiv samog sebe i zato je nazvana velikim džihadom, a borba oružjem malim džihadom.
Svi mi se morete obratit

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Venera » 26 Apr 2020, 13:48

arzuhal wrote: 26 Apr 2020, 13:02
Da ljudi ne griješe, Allah bi nas zamijenio nekim drugim stvorenjima koja griješe kako bi tragala za Istinom.
to je poanta :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Umihana » 26 Apr 2020, 13:49

Maja wrote: 26 Apr 2020, 13:17 Sve je to tacno, bolje uciniti mrvu dobra nego ni tu mrvu, bolje ispostiti 1 dan, nego nijedan.
Ali ja sam vise mislila na to da svjesno grijesim. Npr, bog je naredio da se klanja 5 dnevnih namaza, ja to znam i opet ne klanjam.
Pa sama činjenica da ti to smeta, da te grize savjest, je dokaz da vjeruješ... Inače bi ti bilo svejedno, zar ne?!

Ja ne mislim da nas takve stvari čine licemjerima, niti mislim da varam druge ljude, svejedno mi je u tom smislu šta misle drugi...
To što ne radimo sve što trebamo znači samo da griješimo, i u tome smo svi isti, jer niko ne radi apsolutno sve, još savršeno iskreno :rol
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by arzuhal » 26 Apr 2020, 13:51

Maja wrote: 26 Apr 2020, 13:26 A druga stvar, sta sam primijetila a tek je poceo ramazan, mada se to desava za svaki... Krenem da nesto komentarisem u losem smislu pa se zaustavim jer se sjetim da postim. Krenem da prenesem neki trac, zaustavim se da mi se post ne bi prekinuo.
Zasto tako ne moze biti tokom cijele godine a ne samo za ramazan. Ili zasto ne mozemo biti skromni u jelu i svemu tokom citavog zivota a ne rasipati i skupljati materijalno.
Mislim da bi nas puno manje postilo da je propisano da se citav ramazan iftari iskljucivo hljebom i vodom (mada Allah ne bi nikad trazio od vjernika nesto sto im moze narusiti zdravlje al navodim primjer). Ovako znamo da nas navece cekaju somuni, topa, sutlijas, i sve sto pozelimo. I onda kad se ispruzimo punih zeludaca, osjecamo se uzviseno jer smo ispostili taj dan. Ko sto Goran Bare kaze "divno je kada spavas u mekoci samozadovoljstva".
Ramazan nam dođe upravo da nam pokaže da bismo mogli biti bolji, makar nešto bolji, i tokom ostalih 11 mjeseci. Smatram uspješnim proživljenim ramazanom svaki put kada izadjem bolji i djelujem duže vrijeme tako,kako se ramazan odmiče. Ali smo i ljudi. Glagol nesije, ar. znači zaboraviti, odatle insan.

Trebamo bježati od kategorija apsolutnosti, kada mislim na čovjeka. Mi možemo koliko moremo... Neku noć, na prvom iftaru, jedem s radnim kolegama, i jedan veli:

- Kako mi je lakše ispostiti 30 dana ramazana, nego onih 6 dana dobrovoljnog posta u mjesecu šeavalu, za koje je Poslanik rekao da je lijepo ispostiti, nakon ramazana!Jer sam svjestan da nije ramazan, a u ramazanu mi sve lakše raditi

Ja sam, sa svoje strane, rekao:

- Zato ja i ne postim nikad tih 6 dana, jer ili bih se folirao i oholio kako ja postim dok drugi ne poste, ili bi mi bilo teško postiti jer sam upravo ispostio ramazan, pa bih neiskreno postio tih 6 dana, sve nazor... I zato mi je bolje da ne postim te dane, čini mi se da manje grijeha pravim...
Last edited by arzuhal on 26 Apr 2020, 13:51, edited 1 time in total.
uzmi Lysobact

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by insomnia » 26 Apr 2020, 13:51

Jao Maja citira Majke awwww 😍
Divno je kada spavas
u mekoci samozadovoljstva
pametan koliko treba
visok i prekrasan

Ali kada se probudis
i kad nestane san
uci ces u prostor prazan
prostor ruzan
prostor tuzan
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81401
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10297 times
Been thanked: 7156 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Julia-Klara » 26 Apr 2020, 13:54

Stoji to sve kad su u pitanju ljudi koji se stvarno trude, koji poste radi sebe, imaju dileme sa svim onim sto naprave, bore se sa sobom.
Moj problem su ljudi koji se svjesno prikajuzu onakvima kakvi nisu, svjesno su licemjerni i lazni, gledaju nas u oci dok otvoreno lazu, i opet vaze o sebi kao "bogom danima", stvaraju neku sliku u koju zele da MI povjerujemo, a mi znamo da to nije istina.

Ja prva takve ljude pustam da "igraju tu svoju igru" dok sve samo od sebe ne izadje na vidjelo, dok se njihova kula od karata ne srusi sama.
Ono sto bih voljela znati je kako se ti ljudi osjecaju u tom svojim lazima...

Ali to ovdje svakako necu mocu saznati.

Hvala svima na odgovorima, zelim vam svima lagan post :cvijece
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Taare » 26 Apr 2020, 14:12

Maja wrote: 26 Apr 2020, 13:04 Nekad mislim da je bolje da sam ateistkinja, nego ovako. Vjerovati u boga i unatoc bogu raditi sto je zabranjeno, je gore nego nevjerovati u njega. Znam ogovarati, znam bacati otrovne komentare, klanjam samo za vrijeme ramazana, nisam pokrivena, ne citam vjerske knjige, ne kacim ilahije i neke citate okolo itd.
Znaš li zašto je to tako? Zato što si posebna u punom smislu te riječi.
Toliko posebna da se i sam Allah kune takvim dušama, pa kaže u kur'anu: "kunem se dušom koja sebe kori"
To je drugi nivo duševnog uzdizanja i nalazi se iznd duše sklone lošem (nefsi-emare)

Duša koja sebe kori, propituje, vaga djela, itd jeste nefsi-levame.
Jedino nemoj dopustiti da te to odvede u očaj.
U suri zumer ima divan ajet koji kaže: "ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti. On, doista, mnogo prašta i On je milostiv."
Svi mi se morete obratit

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by rethna » 26 Apr 2020, 14:17

Pa tesko da mozes ocekivati da ljudi napisu post o vlastitom licemjerju i priznaju ga bez upakovavanja u celofan. :cudi
Question everything.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by insomnia » 26 Apr 2020, 14:30

A de mi moj dobri efendija reci ako mislim turiti polugolu sliku na atribute jel bolje prije ili poslije namaza? Sta kaze ulema?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Umihana » 26 Apr 2020, 15:11

rethna wrote: 26 Apr 2020, 14:17 Pa tesko da mozes ocekivati da ljudi napisu post o vlastitom licemjerju i priznaju ga bez upakovavanja u celofan. :cudi
Misliš da smo licemjerni?!
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Taare » 26 Apr 2020, 15:26

Bismillahi vel hamdulillahi ve salatu ve selamu ala resulina muhammed.
Ema ba'd fe ja ibadallah, itekullahe fe etiuh. :)
Kalallahu teala fi kitabihil kerim:

"Kad im se kaže: Prihvatite ono što Allah objavljuje, i Poslanika, vidiš licemjere kako se od tebe sasvim okreću."

Pa zatim:
"Vidiš mnoge od njih kako u grijehe i nasilje srljaju i kako ono što je zabranjeno jedu; ružno li je to kako postupaju!"

I još:
"I tako mi Gospodara tvoga, Mi ćemo i njih i šejtane sakupiti, zatim ćemo ih dovesti da oko Džehennema na koljenima kleče"

A rekao je poslanik, između ostalog, kako je Allahu među najmržima starac bludnik.
S njim na sudnjem danu neće razgovarati niti će ga od grijeha očistiti.
insomnia wrote: 26 Apr 2020, 14:30 ako mislim turiti polugolu sliku na atribute jel bolje prije ili poslije namaza?
To je lagano pitanje. Muški avret je od pupka do ispod koljena i to je zabranjeno pokazivati.
Sve što je iznad ili ispod toga, možeš pokazivat i prije i nakon namaza. :)
Umihana wrote: 26 Apr 2020, 15:11licemjerni
Prije negoli se odgovori na to pitanje, potrebno je naći definiciju licemjerja. Ima li takva, ili je prepušteno pojedincu da po vlastitim kriterijima zaključuje šta je licemjerje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by Umihana » 26 Apr 2020, 15:30

Interesuje me konkretno šta @rethna misli, pošto mi djeluje kao da je cijela ova priča bila tu samo da potvrdi takav stav pojedinaca...
Ne znam, možda griješim?!
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Religijska pitanja

Post by rethna » 26 Apr 2020, 16:00

Umihana wrote: 26 Apr 2020, 15:11
rethna wrote: 26 Apr 2020, 14:17 Pa tesko da mozes ocekivati da ljudi napisu post o vlastitom licemjerju i priznaju ga bez upakovavanja u celofan. :cudi
Misliš da smo licemjerni?!
Jeste li?

Ne radi se tu o mom misljenju glede nekoga, a nismo solanici ni primirisali.
Vec samo o tome da je dobro poznato da niko nece sam sebe okititi epitetom negativne konotacije cak i ako uocava vlastitu koliziju na relaciji retorike i djelovanja.
Question everything.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119849
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5706 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Online

Re: Religijska pitanja

Post by Maja » 26 Apr 2020, 17:06

:DD

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests