Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Laser » 30 Oct 2019, 21:55

Samo ti ponovi zamnom kelime i šehadet i ništa ne brigaj.

Sve će bit ko rukom odneseno.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Venera » 30 Oct 2019, 22:00

Laser wrote: 30 Oct 2019, 21:55 Samo ti ponovi zamnom kelime i šehadet i ništa ne brigaj.

Sve će bit ko rukom odneseno.
to jednostavno nije tacno :D

ne znam zasto se toliko ljudi mole :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Islam

Post by exampLe » 31 Oct 2019, 21:53

Niko bolan ne moze tvoju nafaku uzet'.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Venera » 31 Oct 2019, 23:53

exampLe wrote: 31 Oct 2019, 21:53 Niko bolan ne moze tvoju nafaku uzet'.
:hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 21:26

Mevlud - rođenje Božijeg poslanika Muhammeda a.s.
Posljednji Božiji poslanik Muhamed, neka je spas i mir Božiji na njega, rođen je u ponedjeljak, 12. rebiu'l-evvela, trećeg mjeseca muslimanskog kalendara, 571. godine po Isau, mir i spas Božiji na njega. Ove godine 12. rebi`u-l-evvel pada u subotu 09. novembra.

Image
Muslimani dan rođenja Muhammeda, neka je mir i spas Božiji na njega, obilježavaju učenjem mevluda. Sam termin mevlud označava rođenje, ali je vremenom njegovo značenje znatno prošireno, te se svaka vjerska manifestacija na kojoj se okupi veliki broj muslimana naziva mevludom.

Osim mevluda na kojima se okupi veliki broj vjernika organiziraju se i porodični mevludi u različitim dobima godine, a ne samo 12. rebiu'l-evvela.

Samo rođenje Božijeg Poslanika bilo je inspiracija pjesnicima da napišu spjevove - mevlude u kojima kroz stih opisuju vrijeme u kojem se rodio Muhammed, a.s., njegovu majku Aminu i dr. Takve spjevove napisali su Šemsudin Sarajlić, Hafiz Salih Gašević, Hafiz Ibrahim Zenunović, dr. Safvet-beg Bašagić, Rešad Kadić, Ešref Kovačević i drugi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Offline

Re: Islam

Post by Rum » 14 Nov 2019, 20:53

Image :srce :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 15 Nov 2019, 02:39

"Zašto na samrti prvo odumiru noge?
Vađenje duše kreće od stopala prema glavi. Melek smrti počinje od nogu. I sam(a) ćeš se u to uvjeriti. Prije ili kasnije, i tebi doći. Dušu će ti čupati prvo iz nogu, da ne možeš bježati od tog strašnog prizora.

Kur'an kaže: „Pazi! Kada duša dopre do ključnih kosti, i vikne se; "Ima li liječnika?" i on se uvjeri da je to čas rastanka i noga se uz nogu savije, toga dana će Gospodaru tvome priveden biti!“ (el-Qijameh, 26-30)

A posljednje iz čega će ti duša izaći su tvoje oči, da sve to vidiš. Kako će ti biti, ako ti se kaže: „Ti nisi mario za ovo, pa smo ti skinuli koprenu tvoju, danas ti je oštar vid." (Kaf, 22)
Smiluj nam se - Allahu naš – kada nam taj čas dođe, a i našim dragim koji su kroz to već prošli!"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4987
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 15 Nov 2019, 06:46

pise li u Kuranu isto,gdje dusa izlazi ako nekoga jedna Granata izfrca u komade ?

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4987
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 15 Nov 2019, 06:52

exampLe wrote: 31 Oct 2019, 21:53 Niko bolan ne moze tvoju nafaku uzet'.
jesil ti siguran ?

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4987
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Remzudin » 15 Nov 2019, 06:55

Mutevelija wrote: 30 Oct 2019, 15:07
Venera wrote: 30 Oct 2019, 14:54

Kako je Istina? Ozbiljno te pitam :jutarnja

Ja ne znam sto je Alah, Bog, ili sto god , Da li ti znas ?
Znam ono sto procitam i vjerujem ono sto ne vidim :)
jel tu pripadaju isto NLO i Aliens ?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 15 Nov 2019, 08:10

Remzudin wrote: 15 Nov 2019, 06:55
Mutevelija wrote: 30 Oct 2019, 15:07

Znam ono sto procitam i vjerujem ono sto ne vidim :)
jel tu pripadaju isto NLO i Aliens ?
U kojem.smislu mislis :hm kao.nesto paranormalno, pa to.pripada svijetu gajba tj skrivenom.jer ne znamo koliko se svemir prostire.
A ono nesto zeleni.sa antenama sumnjam da ima ali.opet ne znam da li kakav zivot postoji van planete.Zemlje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 15 Nov 2019, 08:15

Remzudin wrote: 15 Nov 2019, 06:46 pise li u Kuranu isto,gdje dusa izlazi ako nekoga jedna Granata izfrca u komade ?
Sta mislis pod granata, jer u.Kuranu ima sura Zeljezo.
I pise ovako o zeljezu.


Sura 57. Gvožđe
Allaha hvali sve što je na nebesima i na Zemlji, i On je Silni i Mudri. #
Njegova je vlast na nebesima i na Zemlji; On život i smrt daje, i On sve može. #
On je Prvi i Posljednji, i Vidljivi i Nevidljivi; i On zna sve! #
U šest vremenskih razdoblja On je nebesa i Zemlju stvorio, i onda svemirom zavladao; On zna šta u zemlju ulazi i šta iz nje izlazi i šta s neba silazi i šta se prema njemu diže, On je s vama gdje god bili, i sve što radite Allah vidi. #
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 06:24

Komentar Kur'ana
MENU
Sura El Bekare - Krava
26
Doista se Allah ne ustručava za primjer navesti mušicu ili nešto sićušnije od nje; oni koji vjeruju - ta oni znaju da je to Istina od Gospodara njihova; a oni koji ne vjeruju govore: 'šta to Allah hoće ovim primjerom?' Ovim On mnoge u zabludu stavlja, a mnoge na Pravi put upućuje, odnosno On u zabludu stavlja samo razvratnike!

إِنَّ اللَّهَ لَا يَسْتَحْيِي أَنْ يَضْرِبَ مَثَلًا مَا بَعُوضَةً فَمَا فَوْقَهَا ۚ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا فَيَعْلَمُونَ أَنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّهِمْ ۖ وَأَمَّا الَّذِينَ كَفَرُوا فَيَقُولُونَ مَاذَا أَرَادَ اللَّهُ بِهَٰذَا مَثَلًا ۘ يُضِلُّ بِهِ كَثِيرًا وَيَهْدِي بِهِ كَثِيرًا ۚ وَمَا يُضِلُّ بِهِ إِلَّا الْفَاسِقِينَ

Komentar ajeta:


U Komentaru, s lancem prenosilaca od Ibn-Abbasa, Ibn-Mes'uda i više ashaba, Es-Suddi kaže: - Kada je Allah Uzvišeni naveo ova dva primjera, tj. ajet: "Oni su kao onaj što potpali vatru..." (2:17) te ajet: "Ili su slični onima koji za vrijeme silnog pljuska..." (2:19), licemjeri su tada rekli: "Allah je daleko uzvišeniji i veći da bi navodio takve primjere!", da bi uskoro bio objavljen slijedeći ajet: "Doista se Allah ne ustručava za primjer navesti...", zaključno s riječima: .. "...i to su gubitnici." (2:27) Allah Uzvišeni tako saopćava da On, dž.š., ne potcjenjuje ništa da to ne bi naveo kao primjer, pa makar to bilo sitno i malehno kao što je mušica. Jer, On, dž.š., kao što se nije sustezao stvoriti to, isto tako se ne susteže navesti to kao primjer, pa u tom smislu uzima za primjer muhu i pauka na više mjesta u Kur'anu! Riječi: znače "ne ustručava se", a ima mišljenja i da znače "ne boji se navesti za primjer bilo što, malo ili veliko". Riječica ovdje se koristi za umanjenje, kao npr., kada se kaže: "Udarit ću ga sigurno, pa koliko god bilo", čime se potvrđuje nešto najmanje. Riječi: "pa i nešto iznad nje" znače "ili nešto sićušnije i niže od nje", što je isto kao kada se neki čovjek opisuje kao loš i škrt, a onaj koji to sluša kaže: "Da, on je i više od toga u pogledu lakomosti tvrdičluka!" To je mišljenje El-Kisa'ija i Ebu-Ubejda, koje navode Er-Razi i više drugih autoriteta. "A oni koji vjeruju, oni znaju da je to Istina od Gospodara njihovog..." - znači da oni koji vjeruju, vjeruju u primjer koje Allah navodi bili oni mali ili veliki, znaju da je to Istina od Gospodara njihova, kojom Allah put pokazuje jer to je govor Svemilosnika, Milostivog. - Oni koji ne vjeruju, govore: "Šta to Allah hoće ovim primjerom?", potcjenjujući ove primjere i navodeći u zabludu, kao što Uzvišeni Allah navodi u suri "El-Mudessir" (Pokriveni): . - Mi smo čuvarima vatre meleke postavili i odredili njihov broj kao iskušenje onima koji ne vjeruju, kako bi se oni kojima je Knjiga dana uvjerili, kako bi se onima koji vjeruju vjera povećala, kako oni kojima je Knjiga dana i koji vjeruju ne bi pali u sumnju, te kako bi oni u čijim je srcima bolest, kao i nevjernici, govorili: "Šta je Allah htio ovim primjerom?" Tako Allah stavlja u zabludu onoga koga On hoće, a na Pravi put ukazuje onome kome to On hoće. A, vojske Gospodara tvoga samo On zna..." (74:31) Isto tako, na ovome mjestu On, dž.š., kaže: "Ovim On mnoge u zabludu stavlja, a mnoge na Pravi put upućuje, On u zabludu stavlja samo razvratnike!" Es- Suddi u svom Komentaru navodi predanje od Ebu-Malika, zatim Ibn-Abbasa, pa Murre, potom Ibn-Mes'uda i nekih ashaba, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao da se riječima: "mnoge u zabludu stavlja" misli na licemjere, a riječima: "a mnoge na Pravi put upućuje" misli na vjernike. Licemjerima Allah povećava zabludu zato što oni negiraju ono što iz primjera koje On navodi istinski i provjereno znaju, jer je i primjer koji se navodi odgovarajući onome čime ih Allah stavlja u zabludu. Na Pravi put On, dž.š., upućuje mnoge, odnosno pripadnike vjere, povećavajući im iman i uputu koju slijede jer oni potvrđuju i priznaju ono što istinski i posigurno znaju da odgovara primjerima koje Allah navodi. To je također stvar Allahove upute! "...a u zabludu stavlja samo razvratnike" "razvratnik, nemoralan čovjek" u arapskom jeziku znači "onaj koji izlazi iz okvira pokornosti". Arapi, npr., kažu: "Hurma je raspukla" kada plod iziđe iz ljuske. Razvratnik (fasik) može biti i nevjernik i grješnik, iako je razvratnost (fisk) u slučaju nevjernika daleko teža i gora. U navedenom ajetu pod razvratnikom se misli na nevjernika, a Allah najbolje zna!

Preporučeno djeljenje sadržaja © tefsir.ba 2017/2019
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 07:06

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 10:09

"
U poznatom Kur'anskom kazivanju o Sulejmanu spominje se da jednog dana ptica po imenu Hudhud (smatra se da je to ptica pupavac), nije došla na vojnu smotru koju je redovno vršio Sulejman lično. O tome se kaže:

20. "I on izvrši smotru ptica, pa reče: 'Zašto ne vidim pupavca, da nije odsutan?'
21. 'Ako mi ne donese valjano opravdanje, teškom ću ga kaznom kazniti ili ću ga zaklati!'"
22. "Izbivao je nedugo, a onda dođe, pa reče: 'Doznao sam ono što ti ne znaš, iz Sabe ti donosim pouzdanu vijest.
23. Vidio sam da jedna žena njima vlada i da joj je svega i svačega dato, a ima i prijesto veličanstveni"
24. vidio sam da se i ona i narod njezin Suncu klanjaju, a ne Allahu, šejtan im je prikazivao lijepim postupke njihove i od pravog puta ih odvratio, te oni ne umiju da nađu Pravi put
25. pa da sedždu čine Allahu, Koji izvodi ono što je skriveno na nebesima i na Zemlji i Koji zna ono što krijete i ono što na javu iznosite.
26. Allah je, nema boga osim Njega, Gospodar Arša Veličanstvenoga!"
27. "Vidjet ćemo", reče Sulejman, "da li govoriš Istinu ili ne.
28. Odnesi ovo moje pismo pa im ga baci, a onda se od njih malo izmakni i pogledaj šta će odgovoriti!"
29. "O velikaši", reče ona, "meni je dostavljeno jedno poštovanja vrijedno pismo!
30. Zbilja je od Sulejmana i zbilja se ono u ime Allaha Svemilosnog, Milostivog!
31. Ne pravite se većim od mene i dođite da mi se pokorite."
– Kur'an, sura En-Neml, 20–31. ajet[5]
Nakon što je Hudhud (pupavac) informirao Sulejmana o narodu iz Sabe a to je drevno kraljevstvo koje je obuhvatalo današnju Etiopiju, Eritreju i Jemen, Sulejman je odlučio da pošalje pismo u kome ih poziva da se ostave satanizma koje su ispoljavali kroz kult obožavanja sunca. U tom pismu je po Kur'anskoj predaji stajalo:

"U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Ne pravite se većim od mene i dođite da mi se pokorite."
Nakon vijećanja koje su održali velikani Sabe na čelu s kraljicom, odlučeno je da kraljica lično sa darovima otputuje u diplomatski posjet Sulejmanu. Nadalje, spominje se priča o tome kako je Sulejman odlučio da kraljici pokaže kakvu vlast ima, pa je, dok je kraljica putovala prema njemu, okupio Džine i rekao im:

"O dostojanstvenici, ko će mi od vas donijeti njen prijesto prije nego što oni dođu da mi se pokore?"
39. "Ja će ti ga donijeti" – reče Ifrit, jedan od džina – "prije nego iz ove sjednice svoje ustaneš, ja sam za to snažan i pouzdan."
40. "A ja ću ti ga donijeti" – reče "onaj koji je učio iz Knjige" – "prije nego što okom trepneš.".
Dalje se navodi da je prijesto kraljice od sabe već bio pred njim, a da je kraljica nakon što je to vidjela, nakon što je došla, ostavila svoju staru vjeru obožavanja sunca i pokajala se za to riječima :

..."ja sam se prema sebi ogriješila i u društvu sa Sulejmanom predajem se Allahu, Gospodaru svjetova!"
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 628
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Tasmanijski tigar » 17 Nov 2019, 10:21

Mutevelija wrote: 15 Nov 2019, 02:39 "Zašto na samrti prvo odumiru noge?
Vađenje duše kreće od stopala prema glavi. Melek smrti počinje od nogu. I sam(a) ćeš se u to uvjeriti. Prije ili kasnije, i tebi doći.
Kada Azrail dođe u kuću da uzme nekome dušu, a u toj kući se nalazi pas, kip ili fotografija. Hoće li Azrail ući u tu kuću?

Hadis kaže da meleci ne ulaze u te kuće.
:123

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 10:28

Hoce, jer.azraila ne interesuje.ima.li.u kuci dlika, on je podeban melek.

Njega ce Allah zadnjeg.usmrtiti
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: Islam

Post by respo » 17 Nov 2019, 10:30

klasicne gluposti
noge odumiru prve zato sto ni mozak ni srce nisu u nogama i najdalje su od ta 2 organa
malo logike ne bi bilo na odmet znati
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 10:30

Muhammed, s.a.v.s, nam pojašnjava situaciju u kojoj će se naći: “Dva čovjeka će pazarivati platno i neće uspjeti da obave trgovinu niti da umotaju platno, a Kijametski dan će nastupiti. Čovjek će ·ponijeti mlijeko koje je namuzao, ali ga neće ni popiti, a Kijametski dan će nastupiti. Čovjek će prinijeti vodu ili hranu svojim ustima, pa se neće uspijeti napojiti, niti najesti, a Kijametski dan će nastupiti.” (Bilježe Buhari, Muslim i Ibn Madže)

A Allah, dž.š, kaže: “0, ljudi, Gospodara se svoga bojte! Zaista će potres, kada Smak svijeta nastupi, veliki događaj biti. Na dan kada ga doživite svaka dojilja će ono što doji zaboraviti, a svaka trudnica će svoj plod pobaciti, a ti ćeš vidjeti ljude pijane, a oni neće biti pijani, već će tako izgledati zato što će Allahova kazna strašna biti.” (El-Hakka, 1-2)

Drugo puhanje koje će ljude ošamutiti i usmrtiti

Zatim će Allah, dž.š, narediti lsrafilu da puhne u sur drugi put i od tog zvuka će se ošamutiti i umrijeti svi koji budu na Zemlji i nebesima, osim onih koje Allah poštedi, a to će biti osam meleka: Džibril, Mikail, Israfil, Azrail i četiri nosača Arša. Allah, dž.š, kaže: “ .. .i u rog će se puhnuti, i umrijet će oni na Zemlji i oni na nebesima, ostat će samo oni koje bude Allah odabrao, poslije će se u rog po drugi put puhnuti i oni će, odjednom, ustati i čekati.” (Ez-Zumer, 68).

Zatim će Allah, dž.š, narediti meleku smrti da uzme duše Džebraila, Mikaila, Israfila i nosača Arša, tako da će ostati samo jedan melek, pored Allaha, dž.š, kojem će On reći: “0, meleku smrti! Ti si jedno od Mojih stvorenja. Stvorio sam te zato što sam htio, pa umri!” Melek smrti će umrijeti i neće niko ostati osim Allaha Uzvišenog, Silnog, Živog, koji neće mmijeti. On je Prvi, prije kojeg ništa nije bilo i Zadnji, poslije kojeg ništa neće ostati. Zatim će Svojom desnicom uzeti nebesa i Zemlju i protresti ih, pa će reći: “Ja sam Vladar, Ja sam Uzvišeni! Gdje su vladari Zemlje!? Gdje su oholi i uzdignuti?! Čija je vlast danas, čija je vlast danas, čija je vlast danas?!” Zatim će odgovoriti: “Allaha Jedinog i Moćnog!”

Ovakvo stanje će potrajati četrdeset, kao što se kaže u vjerodostojnom hadisu kojeg prenosi Ebu Hurejre, r.a, da je Poslanik, s.a.v.s, rekao: “Između dva puhanja u sur je četrdeset. Na to su upitali: ‘O Ebu Hurejre, je li četrdeset dana?’ ‘Odbijam’ – reče. ‘Je li četrdeset godina?’ ‘Odbijam’ – reče. ‘Je li četrdeset mjeseci?’ ‘Odbijam’-reče.” (Bilježe Buhari i Muslim).
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Mutevelija » 17 Nov 2019, 10:33

respo wrote: 17 Nov 2019, 10:30 klasicne gluposti
noge odumiru prve zato sto ni mozak ni srce nisu u nogama i najdalje su od ta 2 organa
malo logike ne bi bilo na odmet znati
Muslimani mozak spustaju na pod pa je tu nefs/ego, kad kihnes srce ti stane, .

Eto ti logike sta je ego .

Zasto se u nauci I dan danas bolesti mentalne zovi dusevne bolesti, a sto ne mozdane ili srcane?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 88 guests