Ateizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by dadojović » 23 Nov 2020, 17:13

MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 17:03
MarlboroGold wrote: 23 Nov 2020, 17:00 Protestanti su oduvijek bili napredni u katoličanstvu
Protestanti nisu bili u katolicanstvu jer samim nastankom su istupili iz katolicke crkve. Sa druge strane interesantna zajednica je postojala u ceskoj (odakle se sumnja da je i martin luther povukao neke ideje) - husiti.Crkva ih nije mogla da izbrise iako su ih smatrali jereticima itd.
U pravu si, ali mislim da je htio reći da su bili napredniji u onim djelovima katoličkog svijeta koji je kasnije prešao na protestantizam. Što se tiče Husita, oni su zapravo bili pod uticajem njemačkih svećenika koji su bili dominantni u Češkoj. Inače, kao što je lako zaključiti riječ je o sljedbenicima Jana Husa, poznatog reformatora.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by MorningStar » 23 Nov 2020, 17:13

MarlboroGold wrote: 23 Nov 2020, 17:11 Dugovali novac koliko znam
Upravo , bio Francuski kralj duzan kes - i onda lijevo ufati papu posadi na stolicu i kaze da proglasi ove nevjernicima,da se*u po kipu isusa,pisaju po krizu itd - pa ih onda za jedan dan pokupi skoro sve pobije (dakle nema vise duga) + otme sve sto su imali od bogatstva. Money money is so funny...

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by MunDzi » 23 Nov 2020, 17:14


User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by dadojović » 23 Nov 2020, 17:21

MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 17:13
MarlboroGold wrote: 23 Nov 2020, 17:11 Dugovali novac koliko znam
Upravo , bio Francuski kralj duzan kes - i onda lijevo ufati papu posadi na stolicu i kaze da proglasi ove nevjernicima,da se*u po kipu isusa,pisaju po krizu itd - pa ih onda za jedan dan pokupi skoro sve pobije (dakle nema vise duga) + otme sve sto su imali od bogatstva. Money money is so funny...
Općenito, posjedovali su ogromno bogatstvo jer su uglavnom bili iz redova plemstva. Uz to bili su pratnja hodočasnicima iz Europe u Jeruzalem pa su se dodatno bogatili trgovinom između ta dva svijeta.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by Mirelam » 23 Nov 2020, 17:22

MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 17:07
MunDzi wrote: 23 Nov 2020, 17:07 Laganini i dodjosmo do one -

money makes the world go round.
Evo kad smo kod toga : Ko zna bez google zasto je petak 13 nesretan dan :ooo
Ne svugdje, negdje je petak 17.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by MorningStar » 23 Nov 2020, 17:24

dadojović wrote: 23 Nov 2020, 17:21
MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 17:13

Upravo , bio Francuski kralj duzan kes - i onda lijevo ufati papu posadi na stolicu i kaze da proglasi ove nevjernicima,da se*u po kipu isusa,pisaju po krizu itd - pa ih onda za jedan dan pokupi skoro sve pobije (dakle nema vise duga) + otme sve sto su imali od bogatstva. Money money is so funny...
Općenito, posjedovali su ogromno bogatstvo jer su uglavnom bili iz redova plemstva. Uz to bili su pratnja hodočasnicima iz Europe u Jeruzalem pa su se dodatno bogatili trgovinom između ta dva svijeta.
Prvi western union i bank account (by templars) :ooo Uplatis u podruznici u Italiji dukate, oni ti izdaju racun (kodirani !) i sa tim papiricem u Akri,Jeruzalemu itd preuzmes pare iz podruznice tu - tako da te nitko ne moze opljackat u putu. I naplate naravno proviziju :ooo
Last edited by MorningStar on 23 Nov 2020, 17:25, edited 1 time in total.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by MunDzi » 23 Nov 2020, 17:25

Znamo u Italiji.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Ateisti ko fol

Post by dadojović » 23 Nov 2020, 17:28

MorningStar wrote: 23 Nov 2020, 17:24
dadojović wrote: 23 Nov 2020, 17:21
Općenito, posjedovali su ogromno bogatstvo jer su uglavnom bili iz redova plemstva. Uz to bili su pratnja hodočasnicima iz Europe u Jeruzalem pa su se dodatno bogatili trgovinom između ta dva svijeta.
Prvi western union i bank account (by templars) :ooo Uplatis u podruznici u Italiji dukate, oni ti izdaju racun (kodirani !) i sa tim papiricem u Akri,Jeruzalemu itd preuzmes pare iz podruznice tu - tako da te nitko ne moze opljackat u putu. I naplate naravno proviziju :ooo
Oni su već tada tada znali da prava moć (i bogatstvo) leži u bankarstvu.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 01 Apr 2021, 10:35

Dakle neko ne vjeruje u koronu jer nije vidio licno da mu neko boluje od korone, ili on licno nije iskusio tu bolest na svojoj kozi. Da li znaci da korona ne postoji?
A sta ako neko ne vjeruje u Boga a nije vidio Boga i smatra da se sve desava slucajno ? DA li to njegovo mišljenje utiče na postojanje Boga, Bog će postojati vjerovao ti ili ne.

Vjernici 1, ateisti 0.
Checkmate.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53823
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15198 times
Status: Online

Re: Ateizam

Post by HAVANA » 01 Apr 2021, 14:16

Bravo mute. Briljantno. :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by MorningStar » 01 Apr 2021, 14:23

Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 10:35 Dakle neko ne vjeruje u koronu jer nije vidio licno da mu neko boluje od korone, ili on licno nije iskusio tu bolest na svojoj kozi. Da li znaci da korona ne postoji?
A sta ako neko ne vjeruje u Boga a nije vidio Boga i smatra da se sve desava slucajno ? DA li to njegovo mišljenje utiče na postojanje Boga, Bog će postojati vjerovao ti ili ne.

Vjernici 1, ateisti 0.
Checkmate.
Uzmes elektronski mikroskop i vidis koronu , boga tesko :ooo checkmate vjernici. :ooo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 01 Apr 2021, 14:42

MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:23
Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 10:35 Dakle neko ne vjeruje u koronu jer nije vidio licno da mu neko boluje od korone, ili on licno nije iskusio tu bolest na svojoj kozi. Da li znaci da korona ne postoji?
A sta ako neko ne vjeruje u Boga a nije vidio Boga i smatra da se sve desava slucajno ? DA li to njegovo mišljenje utiče na postojanje Boga, Bog će postojati vjerovao ti ili ne.

Vjernici 1, ateisti 0.
Checkmate.
Uzmes elektronski mikroskop i vidis koronu , boga tesko :ooo checkmate vjernici. :ooo
Haj vidi na cojku kad je pozitivan haj vidi temperaturu.koje je boje bol koje je boje temperatura.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by MorningStar » 01 Apr 2021, 14:49

Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 14:42
MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:23

Uzmes elektronski mikroskop i vidis koronu , boga tesko :ooo checkmate vjernici. :ooo
Haj vidi na cojku kad je pozitivan haj vidi temperaturu.koje je boje bol koje je boje temperatura.
PCR test, bol je elektricni signal od nerva prema mozgu koji isti registruje kao ono sto mi znamo kao bol kako bi zastitilo se tijelo od stete (samoocuvanje) , ako uzmes termalnu kameru temperaturu mozes da vidis , zapravo mozes i elektronskim mikroskopom jer se radi o "treperenju" atoma :ooo

Kralj je mrtav , ili ti sah mat :ooo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 01 Apr 2021, 14:58

MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:49
Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 14:42
Haj vidi na cojku kad je pozitivan haj vidi temperaturu.koje je boje bol koje je boje temperatura.
PCR test, bol je elektricni signal od nerva prema mozgu koji isti registruje kao ono sto mi znamo kao bol kako bi zastitilo se tijelo od stete (samoocuvanje) , ako uzmes termalnu kameru temperaturu mozes da vidis , zapravo mozes i elektronskim mikroskopom jer se radi o "treperenju" atoma :ooo

Kralj je mrtav , ili ti sah mat :ooo
Nisi mi odgovorio koje je boje temperatura, to pretpostavljas da je crvene i da se atomi u toploti miču ali koje je boje bol, cuj signal nerva u mozgu to znam i ja, ali koje je boje kako izgleda.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by MorningStar » 01 Apr 2021, 15:09

Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 14:58
MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:49

PCR test, bol je elektricni signal od nerva prema mozgu koji isti registruje kao ono sto mi znamo kao bol kako bi zastitilo se tijelo od stete (samoocuvanje) , ako uzmes termalnu kameru temperaturu mozes da vidis , zapravo mozes i elektronskim mikroskopom jer se radi o "treperenju" atoma :ooo

Kralj je mrtav , ili ti sah mat :ooo
Nisi mi odgovorio koje je boje temperatura, to pretpostavljas da je crvene i da se atomi u toploti miču ali koje je boje bol, cuj signal nerva u mozgu to znam i ja, ali koje je boje kako izgleda.
Koristis pogresna sredstva za detekciju stvari , to ti je kao da kazes kojeg je zvuka slika :ooo

Temperatura od razlicitog medija se vizuelno moze viditi u razlicitim bojama , od plave do zute- nemam sta pretpostavljat uzmi brener pa lagano :kafa (istopljeno zeljezo) dakle sama boja necega je samo nasa percepcija tj. Nacin na koji primamo neku vrstu podrazaja.
Medjutim boja necega u smislu temperature ovisi od medija. Temperatura je energija tj. Njena vrsta , svemir = materija i energija / a stanja se mogu mijenjati , dokaz o pretvaranju mase ili materije u energiju imamo.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Taare » 01 Apr 2021, 15:12

Mute, nemoj nas branit, živ i zdrav bio :ooo
Svi mi se morete obratit

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 01 Apr 2021, 15:14

MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 15:09
Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 14:58

Nisi mi odgovorio koje je boje temperatura, to pretpostavljas da je crvene i da se atomi u toploti miču ali koje je boje bol, cuj signal nerva u mozgu to znam i ja, ali koje je boje kako izgleda.
Koristis pogresna sredstva za detekciju stvari , to ti je kao da kazes kojeg je zvuka slika :ooo

Temperatura od razlicitog medija se vizuelno moze viditi u razlicitim bojama , od plave do zute- nemam sta pretpostavljat uzmi brener pa lagano :kafa (istopljeno zeljezo) dakle sama boja necega je samo nasa percepcija tj. Nacin na koji primamo neku vrstu podrazaja.
Medjutim boja necega u smislu temperature ovisi od medija. Temperatura je energija tj. Njena vrsta , svemir = materija i energija / a stanja se mogu mijenjati , dokaz o pretvaranju mase ili materije u energiju imamo.
Hos da kazes da ce covjek postati boje kao metal boje žutog žara ako ga zagrijes brenerom?
A kao sto rekoh bol nema boje niti oblika a niti okus nema boje , ima na jeziku receptore imas razlicitu boju hrane ali ta boja ti ne odaje da li je nesto slano slatko ili kiselo, ti ti samo daju receptori na jeziku.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Taare » 01 Apr 2021, 15:21

MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:23
Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 10:35 Dakle neko ne vjeruje u koronu jer nije vidio licno da mu neko boluje od korone, ili on licno nije iskusio tu bolest na svojoj kozi. Da li znaci da korona ne postoji?
A sta ako neko ne vjeruje u Boga a nije vidio Boga i smatra da se sve desava slucajno ? DA li to njegovo mišljenje utiče na postojanje Boga, Bog će postojati vjerovao ti ili ne.

Vjernici 1, ateisti 0.
Checkmate.
Uzmes elektronski mikroskop i vidis koronu , boga tesko :ooo checkmate vjernici. :ooo
De mi kaži, šta su ospice, virus ili bakterije? Drugo pitanje, kako se prenose?
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by MorningStar » 01 Apr 2021, 15:23

Mutevelija wrote: 01 Apr 2021, 15:14
MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 15:09
Koristis pogresna sredstva za detekciju stvari , to ti je kao da kazes kojeg je zvuka slika :ooo

Temperatura od razlicitog medija se vizuelno moze viditi u razlicitim bojama , od plave do zute- nemam sta pretpostavljat uzmi brener pa lagano :kafa (istopljeno zeljezo) dakle sama boja necega je samo nasa percepcija tj. Nacin na koji primamo neku vrstu podrazaja.
Medjutim boja necega u smislu temperature ovisi od medija. Temperatura je energija tj. Njena vrsta , svemir = materija i energija / a stanja se mogu mijenjati , dokaz o pretvaranju mase ili materije u energiju imamo.
Hos da kazes da ce covjek postati boje kao metal boje žutog žara ako ga zagrijes brenerom?
A kao sto rekoh bol nema boje niti oblika a niti okus nema boje , ima na jeziku receptore imas razlicitu boju hrane ali ta boja ti ne odaje da li je nesto slano slatko ili kiselo, ti ti samo daju receptori na jeziku.
Preskocio si dio koji sam naveo - a to je da boja zavisi od medija :kafa

Boja je imaginarna percepcija naseg mozga kojom nama "razlucuje" svjetlost razlicith valnih duzina - a svjetlost je sta ? Fotoni :kafa
Kako sprava mjeri temperaturu necega ? I onda na potpuno drugaciji nacin "razlucuje" zato sam spomenuo da ic kamera moze ti prikazati temperaturu na koji hoces nacis , moze da pisti ako je temperatura preko 300 stepeni - medjutim to ne znaci da temperatura ima zvuk,boju,ili bilo sta drugo ali se moze i tako detektovati (zato sam naveo topljeno zeljezo)

Sve to sto si ispod naveo su sve cula tj nasa licna percepcija - sta znaci kiselo - jel smatras da druga osoba ima isti osjecaj kad kaze da je nesto kiselo (mislim apsolutno isti) ? Cula su detektori a ono sto osjetimo mirisemo vidimo je samo nacin na koji mozak "dekodira" signale iz celija koje detektuju takve podrazaje.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by MorningStar » 01 Apr 2021, 15:24

Taare wrote: 01 Apr 2021, 15:21
MorningStar wrote: 01 Apr 2021, 14:23

Uzmes elektronski mikroskop i vidis koronu , boga tesko :ooo checkmate vjernici. :ooo
De mi kaži, šta su ospice, virus ili bakterije? Drugo pitanje, kako se prenose?
To je bolest UZROKOVANA virusom :ooo

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests