Ateizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2016, 12:03

Chloe wrote:Meni nije jasno zašto se o ateizmu i vjeri ne može raspravljati bez uvreda. :123

Ljudi su dobri ili loši. :djed
Vjera, nacija, rasa, nikakave veze nemaju s tim
i kad vam ja kažem vi se bezveze zamjerate ako o tome raspravljate. :zubi
:aplauzz
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 03 Feb 2016, 18:14

Chloe wrote:Meni nije jasno zašto se o ateizmu i vjeri ne može raspravljati bez uvreda. :123

Ljudi su dobri ili loši. :djed
Vjera, nacija, rasa, nikakave veze nemaju s tim
i kad vam ja kažem vi se bezveze zamjerate ako o tome raspravljate. :zubi
Ima veze, itekako.
U mom mjestu kad se neko opasno razboli, nebitno jel vjernik ili nevjernik...samo se vjernici odazivaju i nose pomoć bolesnom, većinom novčano...ateista nema zglave u tome.
Pa sad treba sabrat dva i dva.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 03 Feb 2016, 19:16

Chloe wrote:Meni nije jasno zašto se o ateizmu i vjeri ne može raspravljati bez uvreda. :123

Ljudi su dobri ili loši. :djed
Vjera, nacija, rasa, nikakave veze nemaju s tim
i kad vam ja kažem vi se bezveze zamjerate ako o tome raspravljate. :zubi
Tko je koga uvrijedio.
De draga Chloe, pa nismo baš tak povrijeđeni. Eto lebowski i ja se nismo naljutili.
Ja zaista poštujem njegovo mišljenje, ali ne mislim kao on. Mislim da svatko mora imati i znati smisao svoga postojanja, inače mu se crno piše...
A što se tiče nacija, boje kože itd. - ama ljudi jesu i dobri, ali upravo su skloni najveće pogreške činiti zbog toga što teško prihvaćaju to što su drugi ljudi drukčiji..umjesto da to bude bogatstvo - to osiromašuje naš duh...
Ljudi smo, ljutimo se, vrijeđamo..ali i opraštamo :djed
I bogovi su se svađali...

Eno imamo teme o pohotnim učiteljicama...
U svim monoteističkim religijama je pitanje seksualnosti jako dobro opisano kako će čovjek biti sretan.
Ne samo ateizam nego i novo moderno doba je poprilično u zabludi - moderno je razmišljanje da se seksualna sloboda shvaća baš kako reče Pasaga - samo se jednom živi pa iskoristi taj život za što više užitaka...
Nemoj slučajno nešto da propustiš, iskoristi svaki dan za užitak...

Ovo nipošto ne znači da svi ateisti misle tako, ali to je moto ili trend u svijetu čak i kod mnogih vjernika...materijalizam ebga...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 03 Feb 2016, 19:33

REMB wrote:
Chloe wrote:Meni nije jasno zašto se o ateizmu i vjeri ne može raspravljati bez uvreda. :123

Ljudi su dobri ili loši. :djed
Vjera, nacija, rasa, nikakave veze nemaju s tim
i kad vam ja kažem vi se bezveze zamjerate ako o tome raspravljate. :zubi
Ima veze, itekako.
U mom mjestu kad se neko opasno razboli, nebitno jel vjernik ili nevjernik...samo se vjernici odazivaju i nose pomoć bolesnom, većinom novčano...ateista nema zglave u tome.
Pa sad treba sabrat dva i dva.
Tako je u tvome mjestu... :123

Ne znači da je pravilo svugdje... :123

Ako još dalje razmišljam, ateisti pomažemo ljudima bez da bi za to očekivali nekakvu nagradu...

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 03 Feb 2016, 19:40

mehaning wrote:
REMB wrote:
Chloe wrote:Meni nije jasno zašto se o ateizmu i vjeri ne može raspravljati bez uvreda. :123

Ljudi su dobri ili loši. :djed
Vjera, nacija, rasa, nikakave veze nemaju s tim
i kad vam ja kažem vi se bezveze zamjerate ako o tome raspravljate. :zubi
Ima veze, itekako.
U mom mjestu kad se neko opasno razboli, nebitno jel vjernik ili nevjernik...samo se vjernici odazivaju i nose pomoć bolesnom, većinom novčano...ateista nema zglave u tome.
Pa sad treba sabrat dva i dva.
Tako je u tvome mjestu... :123

Ne znači da je pravilo svugdje... :123

Ako još dalje razmišljam, ateisti pomažemo ljudima bez da bi za to očekivali nekakvu nagradu...
Slomiše se pomažući. Jezik je u mokru.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 03 Feb 2016, 19:45

REMB wrote: Slomiše se pomažući. Jezik je u mokru.
Istinu reči, što o tome misli neki "REMB", kojeg najvjerovatnije neču nikad sresti ne pogađa me toliko, da bi ti nabrajao, ali najbitnije je to, da sam ja sa time zadovoljan... :sjedi

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by REMB » 03 Feb 2016, 20:24

Nisam ja "neki" REMB.
Presaberi se malo.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 03 Feb 2016, 20:31

Salahuddin wrote:
Da, pratis krive medije. Vise od 200 islamskih ucenjaka koji su jako priznati (cesto i glavni, kao muftije) je napisalo i potpisalo otvoreno pismo ISIS-u. Kako si to uspio promasiti? Pa zato sto pustas da tvojom glavom razmislja zuta stampa. Nije to "tu i tamo", nego 200+ ucenjaka islama je ISIS otvoreno oznacio kao neislamkim. Sta sada hoces jos? Da svih 1.6 milijardi muslimana dodje pojedinacno "tu i tu" i da se sa podignutom desnom rukom zaklete kako ih ne voli? Izvoli, provjeri moje navode. A to tvoje "tu i tamo" se ne moze nigdje provjeriti. Bice da je ti ipak samo tvoje razmisljanje, za koje sam ti pokazao da je bez osnova.

Shavti, muslimani cak nisu ni duzni da kazu bilo sta o bilo kome, pa ni o sebi. Zasto da se ja pravdam i ogradjujem od bilo koga? Nas milijarda i pol, njih xxx hiljada i nije na njima da dokazu ista, nego se od nas trazi objasnjenje za zlocine ludaka koji ubijaju sve i svakoga? Daj, molim te, malo rezonovanja ti nece biti na odmet.
Svojom glavom uglavnom razmišljam sam, štempe, pogotovo žute, skoro ne pratim...

Ako bi neko radio u moje ime nešto puno manje grozno, nego što ISIL sada radi, nebi propustio ni jednu priliku, da se ogradim od njega...

Plus toga da pitam. Imam li ja po tvome pravo na svoje mišljenje, iako se ne uklapa u tvoje... :hm

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 03 Feb 2016, 20:37

Bravo salahuddin.

Cini mi se da REMB rece kako ateisti cine dobra djela a ne ocekuju nagradu.
Svaka cast takvima.
U mojoj religiji, a tu je jedna forumasica lijepo spomenula da i u islamu postoji uzrecica - Nek ne pamti ljevica sto daje desnica...

Ateizam je sasvim ok ako ne namece svoje stavove drugima.

Ovo sto se tice ISIS ISIL ...eno je i Nostradamus piso da su oni antirist i da nemaju veze s vjerom vec s vragom i zlom...
Mislim da i muslimani spoinju slicno antikrista - odbacivanje vjere :ovaj
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 03 Feb 2016, 20:48

Biba wrote:Bravo salahuddin.

Cini mi se da REMB rece kako ateisti cine dobra djela a ne ocekuju nagradu.
Svaka cast takvima.
U mojoj religiji, a tu je jedna forumasica lijepo spomenula da i u islamu postoji uzrecica - Nek ne pamti ljevica sto daje desnica...

Ateizam je sasvim ok ako ne namece svoje stavove drugima.

Ovo sto se tice ISIS ISIL ...eno je i Nostradamus piso da su oni antirist i da nemaju veze s vjerom vec s vragom i zlom...
Mislim da i muslimani spoinju slicno antikrista - odbacivanje vjere :ovaj
Moje iskustvo je upravo suprotno... :djed

Vjernici mi stalno nameču svoje stavove, koji mene ni malo ne zanimaju... :123

U ateizmu ne vidim što bi i nametnuo, kad pravila ni nema... :hm

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 03 Feb 2016, 20:51

Salahuddin wrote:
mehaning wrote:
Salahuddin wrote:
Da, pratis krive medije. Vise od 200 islamskih ucenjaka koji su jako priznati (cesto i glavni, kao muftije) je napisalo i potpisalo otvoreno pismo ISIS-u. Kako si to uspio promasiti? Pa zato sto pustas da tvojom glavom razmislja zuta stampa. Nije to "tu i tamo", nego 200+ ucenjaka islama je ISIS otvoreno oznacio kao neislamkim. Sta sada hoces jos? Da svih 1.6 milijardi muslimana dodje pojedinacno "tu i tu" i da se sa podignutom desnom rukom zaklete kako ih ne voli? Izvoli, provjeri moje navode. A to tvoje "tu i tamo" se ne moze nigdje provjeriti. Bice da je ti ipak samo tvoje razmisljanje, za koje sam ti pokazao da je bez osnova.

Shavti, muslimani cak nisu ni duzni da kazu bilo sta o bilo kome, pa ni o sebi. Zasto da se ja pravdam i ogradjujem od bilo koga? Nas milijarda i pol, njih xxx hiljada i nije na njima da dokazu ista, nego se od nas trazi objasnjenje za zlocine ludaka koji ubijaju sve i svakoga? Daj, molim te, malo rezonovanja ti nece biti na odmet.
Svojom glavom uglavnom razmišljam sam, štempe, pogotovo žute, skoro ne pratim...

Ako bi neko radio u moje ime nešto puno manje grozno, nego što ISIL sada radi, nebi propustio ni jednu priliku, da se ogradim od njega...

Plus toga da pitam. Imam li ja po tvome pravo na svoje mišljenje, iako se ne uklapa u tvoje... :hm

Naravno da imas pravo na svoje misljenje. Niko ti nije ni rekao da nemas. Ali lijepo sam ti pokazao, da su nasi predstavnici, imami, profesori, doktori, muftije itd., (izmedju ostalih i jedan Bosnjak, Enes Karic) otvoreno prozvali taj poret, teroristicku organizaciju. I sada, opet jos nesto fali. Nisi bio tu, ovdje niko nije podrzao ISIS. Niko.

Eh sada, to tvoje "u moje ime", zaista ne vrijedi ni da se obrati paznja na to, jer je to jednostavno suludo.
Ja tebi i mnogim drugim vjernicima u potpunosti vjerujem, da imate iskreno dobre namjere... :klanja

Crkva kao institucija sasvim je druga stvar. U biti ih stavljam na isti nivo sa političarima, koji imaju po meni najniži moral... :123

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Biba » 03 Feb 2016, 21:01

Bravo mehaning...Crkvu čine ljudi manje ili više grešni...ali nauk je isti
Mehaning, ne znam jesi li ateista, ali mislim da si ti jako jako pismen..malo glumiš :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Lebowski » 04 Feb 2016, 12:05

mehaning wrote:
Ja tebi i mnogim drugim vjernicima u potpunosti vjerujem, da imate iskreno dobre namjere... :klanja

Crkva kao institucija sasvim je druga stvar. U biti ih stavljam na isti nivo sa političarima, koji imaju po meni najniži moral... :123
Misliš li da pripadnici ISIL-a svi imaju loše namjere, iz njihove perspektive?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by mehaning » 04 Feb 2016, 12:29

Lebowski wrote:
mehaning wrote:
Ja tebi i mnogim drugim vjernicima u potpunosti vjerujem, da imate iskreno dobre namjere... :klanja

Crkva kao institucija sasvim je druga stvar. U biti ih stavljam na isti nivo sa političarima, koji imaju po meni najniži moral... :123
Misliš li da pripadnici ISIL-a svi imaju loše namjere, iz njihove perspektive?
Oni ne spadaju u tu kategoriju kojima išta vjerujem... :123

Ne vjerujem da njih vjera baš tako puno zanima... :123

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 13 Feb 2016, 22:10

OD braaće Arapa za ateiste.
[ytube][/ytube]
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Mutevelija » 14 Feb 2016, 20:28

Kažu predaje da će lud čovjek biti upitan na Sudnjem danu da uđe u vatru i tako biti testiran, naime vatra će se učiniti hladnom kao u slučaju Ibrahima a.s i on će otići u džennet.
Kao što znamo takvi ljudi nisu dužni postiti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by SisterIbrahim » 14 Feb 2016, 21:14

Mutevelija wrote:Kažu predaje da će lud čovjek biti upitan na Sudnjem danu da uđe u vatru i tako biti testiran, naime vatra će se učiniti hladnom kao u slučaju Ibrahima a.s i on će otići u džennet.
Kao što znamo takvi ljudi nisu dužni postiti.
Sutra cu inshallah prikazat video gdje čovjek kome je Allah oduzeo razum. Donekle govor. I vid citira Kur an. Pa ga pitaju sto i kako. On samo predstavlja dokaz nase nemarnosti. Akp je on mogao naučiti Kur an. Sta nama fali? Koje mi opravdanje imamo sto ćemo pred Allaha stat ko najveca fukara. Jos cemo bit sretnici ako ikako polagali racun. Ako nam se prikaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Julia-Klara » 14 Feb 2016, 21:16

... nije li tema ateizam?

Kolega Salahuddine, molim savjet :D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ateizam

Post by Podrinjac » 14 Feb 2016, 22:48

Mutevelija wrote:OD braaće Arapa za ateiste.
[ytube][/ytube]
Braca su ti jaka, nema sta.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120474
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Ateizam je jednako prirodan kao i vjera

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2016, 16:53

Image
Ateizam je prirodan kao i vjera, usprkos mišljenju da su ljudska bića programirana da vjeruju u božanstva, pokazuje najnovije istraživanje koje su objavili britanski mediji.
Novo istraživanje na sveučilištu u Cambridgeu otkriva da, suprotno uvriježenom mišljenju, stanovnici velikih područja drevnoga svijeta nisu vjerovali u bogove.

U tvrdnjama iznesenim u knjizi "Borba s bogovima" profesor kulture drevne Grčke Tim Whitmarsh dovodi u sumnju tezu da nam je urođena ideja da vjerujemo u više sile - koje se odnose na "vjerski univerzalizam".

Profesor Whitmarsh, profesor St John’s College sa sveučilišta Cambridge, suprotstavlja se također i ideji da je ateizam moderan fenomen.

On je rekao: "Čini se da su ti rani ateisti davali univerzalne primjedbe o paradoksalnoj prirodi religije - da prihvatite stvari koje intuitivno nisu u vašem svijetu.

"Činjenica da se to dogodilo tisućama godinama prije sugerira da oblik nevjerovanja može egzistitrati u svim kulturama, i da vjerojatno oduvijek i jest egzistirao.

"Skloni smo vidjeti ateizam kao ideju koja je je tek nedavno stasala u sekularnim zapadnim društvima". Whitmarsh sugerira da ateizam ne samo da je bio uobičajen u drevnoj Grčkoj i Rimu, već da je onda cvjetao mnogo više nego danas.

Doba ateizma završava se, sugerira on, kad su općenito tolerantna društva zamijenile imperijalne sile koje su zahtijevale prihvaćanje jednoga istinitoga Boga.

Dodao je: "Ideja da vam svećenik govori što trebate činiti strana je svijetu drevnih Grka".

Koristeći se s oko tisuću godina vrijednih zapisivanja kako bi dokazao svoju teoriju, neke tekstovi koje je citirao vraćaju nas u 570 godina prije Krista - doba prije Platona.

No profesor Whitmarsh zaključuje da oni ne dokazuju niti ne opovrgavaju istinu o samom ateizmu.



(FENA)
online

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests