Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 14 Nov 2019, 20:54

Bla wrote: 14 Nov 2019, 14:33 ne valja sa ženama tako razgovarati :mmm
Uglavnom ne valja ali nekada covjek nema drugog izbora. :oo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 14 Nov 2019, 22:08

Nekada su mačke smatrane božanstvom, a ja imam dvije mačke. Je li to znači da sam vjernik?

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2163 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Laser » 14 Nov 2019, 22:12

To je već višeboštvo.
Last edited by Laser on 15 Nov 2019, 14:45, edited 1 time in total.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 14 Nov 2019, 22:19

Islam je najmlađa abrahamska religija. I samim time je jasno na osnovu kojih religija je nastao. To je isto kao kada unutar nacionalističkih odn desničarskih stranaka imamo HDZ, SDS, SDA. Jedni se opredjeljuju za jednu, drugi za drugu, a treći za treću. Tako su se i religije granale. Dođe Juda stvori Judaizam. Dođe Isus stvori hrišćanstvo. Dođe Muhamed stvori Islam.
Baš kao što je Tuđman stvorio HDZ, Alija SDA, ili Karadžić SDS.
Religije je najlakše objasniti putem političkih stranaka. Jer svrha im je ista... MANIPULACIJA.
Last edited by Podrinjac on 14 Nov 2019, 22:23, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 14 Nov 2019, 22:23

Islam nije najmlađa abrahamska religija.
. . . . . . . . .

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2163 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Laser » 14 Nov 2019, 22:23

A ti ni pet ni šest pa u SBB.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 14 Nov 2019, 22:29

Socrates wrote: 14 Nov 2019, 22:23 Islam nije najmlađa abrahamska religija.
Jesi li to i ti od onih kojih smatraju da su prvi ljudi na planeti bili muslimani? :ooo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 14 Nov 2019, 22:35

Podrinjac wrote: 14 Nov 2019, 22:29
Socrates wrote: 14 Nov 2019, 22:23 Islam nije najmlađa abrahamska religija.
Jesi li to i ti od onih kojih smatraju da su prvi ljudi na planeti bili muslimani? :ooo
To je drugo pitanje. Naime, i druge religije smatraju da su prvi ljudi na svijetu, or whatever, bili pripadnici njihove religije, i čak su i danas, ali su neki zalutali, a neki nisu još došli do spoznaje.

Ali, čisto sa stanovista organizirane religijske prakse, mladje abrahamske religije su Druzi (10 vijek), Baha'i (19 vijek) i Rastafari (20 vijek).

A vjerovatno ima još.
. . . . . . . . .

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by ManGodMonster » 15 Nov 2019, 07:08

Socrates wrote: 14 Nov 2019, 22:35
Ali, čisto sa stanovista organizirane religijske prakse, mladje abrahamske religije su Druzi (10 vijek), Baha'i (19 vijek) i Rastafari (20 vijek).

A vjerovatno ima još.
A gdje su protestanti, luterani, anglikanci bla, bla, bla...

Koje razvodnjavanje teme. :grana

Govoriš o pokretima unutar određenih vjerskih zajednica od koji svaka svoje učenje temelji na fundamentalnim postavkama jedne od religija.

Druzi se smatraju muslimanima, ali ih, recimo, ostatak muslimanske zajednice uopšte ne smatra takvim.
Jazidi se smatraju muslimanima, pa su ih suniti proganjali i ubijali na najgore moguće načine.

Još ako se uzme sav taj sinkretizam među navedenim onda se gubi nit o onome što tvrdiš.

Da skratim - za kratko vrijeme provedeno na ovome forumu skont'o sam jednu stvar - ti si kao jedan od onih forumaša koji bi da se izdvaja iz mase svojom inteligencijom i razboritošću, a u suštini go prosjek. :cudi

Neka vas po kanadama, amerikama, skandinavijama...nismo ni mi ovce ovamo.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 08:05

ManGodMonster wrote: 15 Nov 2019, 07:08
Socrates wrote: 14 Nov 2019, 22:35
Ali, čisto sa stanovista organizirane religijske prakse, mladje abrahamske religije su Druzi (10 vijek), Baha'i (19 vijek) i Rastafari (20 vijek).

A vjerovatno ima još.
A gdje su protestanti, luterani, anglikanci bla, bla, bla...

Koje razvodnjavanje teme. :grana

Govoriš o pokretima unutar određenih vjerskih zajednica od koji svaka svoje učenje temelji na fundamentalnim postavkama jedne od religija.

Druzi se smatraju muslimanima, ali ih, recimo, ostatak muslimanske zajednice uopšte ne smatra takvim.
Jazidi se smatraju muslimanima, pa su ih suniti proganjali i ubijali na najgore moguće načine.

Još ako se uzme sav taj sinkretizam među navedenim onda se gubi nit o onome što tvrdiš.

Da skratim - za kratko vrijeme provedeno na ovome forumu skont'o sam jednu stvar - ti si kao jedan od onih forumaša koji bi da se izdvaja iz mase svojom inteligencijom i razboritošću, a u suštini go prosjek. :cudi

Neka vas po kanadama, amerikama, skandinavijama...nismo ni mi ovce ovamo.
Ti si prijatelju jedan običan trol. :ok

Ja sam za kratko vrijeme komunikacije sa tobom zaključio da imaš i opasne rupe u rasuđivanju i u obrazovanju, što, naravno, nije neki grijeh, ali jeste komično kad pričaš o temama o kojima ne znaš bas previše. Ti si jedan od onih koji precicama katastrofalnim po ljudsko znanje u cjelini skuplja informacije, i onda dođe sa visine lupati bez ikakvog reda i smisla onima koji ni to ne žele uraditi. Ali je problem kad naletis na nekog poput mene, kojeg onda proučavas. :D.

Ali, da ne svedemo ovo na "ja tebi, ti meni", jer ozbiljno mi je ispod dostojanstva i da se raspravljam sa nekom vječitom mediokritetnom internetskom trolercinom, koja će sutra ili prekosutra na nekom osamnaestom forumu prosipati iste šuplje. U školu, pa onda pričaj. Ili barem biblioteku. Or whatever.

Promjenio si 80 000 foruma, i na vecini vjerovatno mogao pametovati jer mediokritet to može na internetu. Sad si, eto, posvetio svoje vrijeme da mene proučavas, a što li, bogati?

Ja mislim da te i senilnost stigla, al' sta ću sad ja tu? :cudi

Dakle, čovjek je rekao "islam najmlađa abrahamska religija". Pošto to faktički nije tacno, red je da ga neko ispravi.

Na stranu to što se luterani, anglikanci, i bla bla bla svi zajedno svrstavaju pod protestante. Nema na čemu na lekciji. Ali, da bi to znao, morao si sresti barem jednog protestanta u životu, bez obzira kako se on dodatno izjašnjavao. Što se tebi nije desilo. Dole ćeš naći razlog zašto protestante nisam izdvojio kao posebnu abrahamsku religiju.

Što se tiče Druza, reci da oni sebe smatraju muslimanima je besmislica. Naprotiv, baš oni sebe smatraju nemuslimanima, ali ih neki muslimanski teolozi smatraju takvima. Reci jednom Druzu da je musliman, pa ćeš vidjeti kako će reagirati. Ali za to, naravno, moraš sresti barem jednog u životu, što se tebi nije desilo.

Dakle, zašto sam izdvojio ove tri religije? Baha'i i Rastafari imaju specifično svoje proroke, izaslanike na Zemlji, koji su i razlog zašto su te vjerske grupe nastale. Dakle, proširuju već poznatu priču u novom pravcu.

Druzi, sa druge strane, mada nije tajna da im je religija nastala iz islamskog ucenja, vjeruju, recimo, u beskrajnu reinkarnaciju, i kao takvi su distinktivni i nisu slični nijednoj drugoj abrahamskoj religiji. Hermeticki zatvorena religijska i etnicka grupa koja ne voli da ih iko prisvaja.

I uopšte se ne nadam da će ti ova lekcija i u čemu služiti, valja tebi i dalje trolati forume sa tim neznanjem i ničim opravdanim samozadovoljstvom.

A zašto si našao za shodno da nas tako infantilno djelis na "one tamo" i "one 'vamo" ne znam. Možda piješ previše lately. A možda si samo ograničenih kapaciteta da ista drugo i misliš. :cudi Either way, to ti je onako malo nisko, sa bilo koje strane da gledaš. A sad, brt, u školu, neku, bilo koju, vecernju, sramota je ovo budalesanje, ako baš želiš raspravljati o ovakvim temama. Možda ti neće pomoći sa znanjem, ali sasvim sigurno hoće u nekim drugim stvarima. Jer, ovo sto pokazujes je, blago rečeno, jedna obična katastrofa od ljudskog bića, kojem je mozak dat da razmišlja a ne da lupeta bez i kakvog reda i smisla o bilo čemu što mu povrijedi ničim opravdanu aroganciju.

Živio :lud
. . . . . . . . .

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by ManGodMonster » 15 Nov 2019, 13:43

Socrates wrote: 15 Nov 2019, 08:05
Ti si prijatelju jedan običan trol. :ok
Fakat je ovo prvi put da me neko "počasti" takvim epitetom. :klanja
Ja sam za kratko vrijeme komunikacije sa tobom zaključio da imaš i opasne rupe u rasuđivanju i u obrazovanju, što, naravno, nije neki grijeh, ali jeste komično kad pričaš o temama o kojima ne znaš bas previše. Ti si jedan od onih koji precicama katastrofalnim po ljudsko znanje u cjelini skuplja informacije, i onda dođe sa visine lupati bez ikakvog reda i smisla onima koji ni to ne žele uraditi. Ali je problem kad naletis na nekog poput mene, kojeg onda proučavas. :D.
A jesi li ti uspio ikako skontati da svima ostalima nije teško priznati da imaju rupe u znanju ili nedovoljno informacija osim tebi?

Da nemaš kakav problem, psihološke prirode, sa vlastitim okruženjem?
Ali, da ne svedemo ovo na "ja tebi, ti meni", jer ozbiljno mi je ispod dostojanstva i da se raspravljam sa nekom vječitom mediokritetnom internetskom trolercinom, koja će sutra ili prekosutra na nekom osamnaestom forumu prosipati iste šuplje. U školu, pa onda pričaj. Ili barem biblioteku. Or whatever.
Vidi, ako se već gađaš određeniom frazeologijom, a da ne bude ona suhoparana, bilo bi dobro da objasniš šta je to prosječnost u onome što sam napisao?
Promjenio si 80 000 foruma, i na vecini vjerovatno mogao pametovati jer mediokritet to može na internetu. Sad si, eto, posvetio svoje vrijeme da mene proučavas, a što li, bogati?

Ja mislim da te i senilnost stigla, al' sta ću sad ja tu? :cudi

Opet o mediokritetstvu. Moderni mediokriteti nikada nisu ni čuli za Druze i slične vjerske zajednice, recimo.

Uglavnom, već se iz uvoda vidi kako precjenjuješ vlastite mogućnosti. :cudi

Senilnost? :grana

Loš pokušaj humora. Haj'mo dalje...
Dakle, čovjek je rekao "islam najmlađa abrahamska religija". Pošto to faktički nije tacno, red je da ga neko ispravi.

Na stranu to što se luterani, anglikanci, i bla bla bla svi zajedno svrstavaju pod protestante. Nema na čemu na lekciji. Ali, da bi to znao, morao si sresti barem jednog protestanta u životu, bez obzira kako se on dodatno izjašnjavao. Što se tebi nije desilo. Dole ćeš naći razlog zašto protestante nisam izdvojio kao posebnu abrahamsku religiju.
Boldano jeste faktički tačno. Sasvim je drugo što ti ne poznaješ stavove Islamske zajednice po tom pitanju:
Budući da je Muhammed a.s. posljednji Božiji poslanik i da je šerijat koji je njemu objavljen posljednji šerijat objavljen ljudima, kaže se da je islam, tj. vjera sadržana u posljednjoj Božijoj objavi, najmlađa vjera.
https://www.islamskazajednica.ba/poslan ... a-religija

Niti razumiješ sam kontekst. :cudi

Haj'mo dalje...


Što se tiče Druza, reci da oni sebe smatraju muslimanima je besmislica. Naprotiv, baš oni sebe smatraju nemuslimanima, ali ih neki muslimanski teolozi smatraju takvima. Reci jednom Druzu da je musliman, pa ćeš vidjeti kako će reagirati. Ali za to, naravno, moraš sresti barem jednog u životu, što se tebi nije desilo.

Dakle, zašto sam izdvojio ove tri religije? Baha'i i Rastafari imaju specifično svoje proroke, izaslanike na Zemlji, koji su i razlog zašto su te vjerske grupe nastale. Dakle, proširuju već poznatu priču u novom pravcu.
Druzi su ogranak ismailitskog šiizma. Šiizam je jedan od dva dominantna učenja u Islamu.
Prema tome, jesu li Druzi dio islamskog, odnosno arapskog, cilizacijskog kruga ili ne?

Na primjer, ono što je karakteristično za Druze, a što je tvoja očigledna rupa u znanju, jeste da njihova religija dozvoljava ekivokaciju, odnosno da se izjasšnjavaju muslimanima, kršćanima ili čak Jevrejima, ako smatraju da je njihovo vjerovanje ugroženo. Druzi, baš kao i ostali muslimani, poštuju i Bibliju i Kuran.
Druga bitna stvar jeste u tome da je religozno učenje Druza čisti sinkretizam kršćanstva, Islama, platonizma i ezoteričkih vjerovanja.
Traća bitna stvar utemeljitelji religoznog učennja kod Druza su islamski učenjaci i sufije, pa prema tome iz čega to oni crpe osnove svoga vjerovanja?

Na kraju, sve religije koje si naveo možemo svesti pod sekte ili religijske pokrete, baš kao što si mogao mogao strpati u to i Mirzu Ghulam Ahmada, osnivača Ahmedija, koji se prozvao Božijim Poslanikom na zemlji, a koji ima oko dvadeset miliona sljedbenika u svijetu.
A zašto si našao za shodno da nas tako infantilno djelis na "one tamo" i "one 'vamo" ne znam. Možda piješ previše lately. A možda si samo ograničenih kapaciteta da ista drugo i misliš. :cudi Either way, to ti je onako malo nisko, sa bilo koje strane da gledaš. A sad, brt, u školu, neku, bilo koju, vecernju, sramota je ovo budalesanje, ako baš želiš raspravljati o ovakvim temama. Možda ti neće pomoći sa znanjem, ali sasvim sigurno hoće u nekim drugim stvarima. Jer, ovo sto pokazujes je, blago rečeno, jedna obična katastrofa od ljudskog bića, kojem je mozak dat da razmišlja a ne da lupeta bez i kakvog reda i smisla o bilo čemu što mu povrijedi ničim opravdanu aroganciju.
Nakon svog ovoga repliciranja tebi, moram priznati da sam očekivao više od ovoga tvog "demoliranja". :roll

Podjelio sam te striktno, i mislim da sam potpuno u pravu glede toga, upravo prateći neke tvoje upise po pitanju države u kojoj trenutno egzistiram.
Uvjerio se, lično i personalno, kako neke stvari pišeš napamet. I to iz čistog narcizma, samo da bi ostavio utisak na nekoga. Pa, bilo kakav.

Zato sam i reagovao kako sam reagovao.

Ti o nekim stvarima u ovoj zemlji znaš samo putem rodbine koji vidiš na Skypeu. Ako i toliko. :ooo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 14:00

Da ne citiram ovo tvoje mlatimudjenje bez ikakvog cilja, ja sam i napisao da možda ima i drugih abrahamskih religija mladjih od islama (osim nabrojane tri), ali u to svakako ne spada protestantizam i sta si ono još naveo u onom prvom postu. :D. I to si napisao onako ofrlje, bez ikakvog poznavanja protestantizma or whatever.

Ja o čemu nadugačko raspravljam, sigurno znam o čemu pričam a ne k'o ti sa svojim nasumičnim nagadjanjem o Druzima or whatever. :tjesi

Stavovi islamske zajednice nisu nikakav argument, jer je sasvim normalno da će oni tvrditi da su najmlađe, pa ujedno i zakljucno vjerovanje. Šta si ti očekivao? Da priznaju da je neka mladja religija validna? :ccc

Argument iste jačine bi bio da si rek'o da Papa ne priznaje da je Muhamed poslanik i da zato to moramo uzeti u obzir. :lupa

Dakle, nije ovdje pitanje, ko je u pravu a ko ne, nego k'o je formulirao dovoljno drugačiji način vjerovanja da se u nekom objektivnom razmatranju smatra kao "mladja" abrahamska religija.

A o tome ko je u pravu ne možemo znati dok i ako se ne pokaže od strane Boga or whatever.

I zato si ti mediokritet, jer ni ne razumiješ o čemu se priča. :ccc

Ti bi samo da se meni obratis, a o čemu se priča, sta ima veze. :D. I zato si mediokritet. :valja

Al' moram priznati da mi godi. Uvijek se takvi okupljaju oko mene. Komarci. :D.
Last edited by Socrates on 15 Nov 2019, 14:05, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by ManGodMonster » 15 Nov 2019, 14:04

Socrates wrote: 15 Nov 2019, 14:00 Da ne citiram ovo tvoje mlatimudjenje bez ikakvog cilja, ja sam i napisao da možda ima i drugih abrahamskih religija mladjih od islama, ali u to svakako ne spada protestantizam i sta si ono još naveo u onom prvom postu. :D. I to si napisao onako ofrlje, bez ikakvog poznavanja protestantizma or whatever.

Ja o čemu nadugačko raspravljam, sigurno znam o čemu pričam a ne k'o ti sa svojim nasumičnim nagadjanjem o Druzima or whatever. :tjesi

Stavovi islamske zajednice nisu nikakav argument, jer je sasvim normalno da će oni tvrditi da su najmlađe, pa ujedno i zakljucno vjerovanje. Šta si ti očekivao? Da priznaju da je neka mladja religija validna? :ccc

Argument iste jačine bi bio da si rek'o da Papa ne priznaje da je Muhamed poslanik i da zato to moramo uzeti u obzir. :lupa

Dakle, nije ovdje pitanje, ko je u pravu a ko ne, nego k'o je formulirao dovoljno drugačiji način vjerovanja da se u nekom objektivnom razmatranju smatra kao "mladja" religija.

A o tome ko je u pravu ne možemo znati dok i ako se ne pokaže od strane Boga or whatever.

I zato si ti mediokritet, jer ni ne razumiješ o čemu se priča. :ccc

Ti bi samo da se meni obratis, a o čemu se priča, sta ima veze. :D. I zato si mediokritet. :valja

Al' moram priznati da mi godi. Uvijek se takvi okupljaju oko mene. Komarci. :D.
Koja suhoparnost u razmišljanju. :grana

Ne samo u razmišljanju, već i u obliku života. :klanja

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 14:06

Eto, ti si vividan. :p

Hajd' sad, skini mi se sa erekcije, pričam sa ljudima. :snap
. . . . . . . . .

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by ManGodMonster » 15 Nov 2019, 14:21

Socrates wrote: 15 Nov 2019, 14:06 Eto, ti si vividan. :p

Hajd' sad, skini mi se sa erekcije, pričam sa ljudima. :snap
Koja erudicija. :ćitire

Baš ono za "Big Brothera". :cudi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 14:22

Sa mediokritetima i ne može drugačije. :oo
. . . . . . . . .

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by ManGodMonster » 15 Nov 2019, 14:31

Socrates wrote: 15 Nov 2019, 14:22 Sa mediokritetima i ne može drugačije. :oo
Ne razumijem zašto se spuštatš na njihov nivo?

Kompleks? :kafa

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 14:35

ManGodMonster wrote: 15 Nov 2019, 14:31
Socrates wrote: 15 Nov 2019, 14:22 Sa mediokritetima i ne može drugačije. :oo
Ne razumijem zašto se spuštatš na njihov nivo?

Kompleks? :kafa
Zato sto kad im pustis, postanu mainstream, a onda ode sve u helac.

Eto, i ti si mislio da nešto znaš dok te nisam educirao o čemu pričamo i zašto.

Zahvaliti mi se možeš, a i ne moraš. Either way, who gives a fuck.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Venera » 15 Nov 2019, 14:57

obojica ste jednako naporni :D.

cijeli problem se desio jer jedna kaze da su danasnje sekte religije, sto je u sustini tocno ( iako najborine abrahsmke relgije ne priznaju sekte na naivou religija) , a drugi kaze da su to jedna od ogranaka ucenja jedne od tri velike abrahamske religije :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Socrates » 15 Nov 2019, 14:59

Ne priznajem ja sekte. Svaka religija je bila sekta na zacetku.

Šta će biti za 14 vjekova ne znamo.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests