Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Zagorka » 27 Sep 2014, 13:03

Salahuddin wrote:Pa ima li ikakvo smece da primi krscanstvo ili judaizam, budizam, hinduizam...opcija je mnogo. Kud ce svi u Islam, k'o da nemamo dovoljno budala i ovako kako jest.
:D. joj salih........ima u svakoj vjeri svašta(voren dzefs isl luđaka),ali islam najpopularniji nesto za prozivat........valjda..... :cudi nesto kontam da je faza,ko trend,i da ce proći......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by greeneyes » 27 Sep 2014, 13:06

Poruka je-Šta drugo očekivati od islamskih terorista i krvoloka. :123
Samo sabura

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Lebowski » 27 Sep 2014, 14:06

Je li on dobio otkaz zbog toga što je pozivao kolege sa posla na islam ili je neki drugi razlog? Je li dozvoljeno u Americi to raditi na poslu?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by paparaci » 29 Sep 2014, 01:31

to nazalost ne proizilazi iz teksta uopste.
bitno je samo napomenuti kako se radi o islamu i napraviti taj negativni spoj. koja glupost.

a jos gori su ovi hajvani koji se pozivaju na islam ili sebe uopste nazivaju muslimanima cineci svakakve gadosti, brutalnosti i gluposti. :puca
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Pasaga » 05 Oct 2014, 21:36

Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Je li on dobio otkaz zbog toga što je pozivao kolege sa posla na islam ili je neki drugi razlog? Je li dozvoljeno u Americi to raditi na poslu?
Na poslu ovdje apsolutno nije dozvoljen takav nacin naturavanja. Vjera je privatna stavr svakog pojedinca koja se mora postovati. Ako te neko i slucajno pita za religiju, obavezno ubaci "if you don't mind me asking". Onda ako ti zelis nastavi, ako neces kazes mu da ne pricas o tome i gotovo.
U ovom slucaju vjerujem da je dobio otkaz bas zbog toga. To mozes raditi na ulici, kao dio slobode govora, ali firme su druga stvar i one imaju svoja pravila i tu sloboda govora ne vazi (sve je skoro privatno, tako da gazda moze da potpuno zabrani da se izgovori rijec "Bog" u kompaniji i to bi bilo legalno).
U mojoj firmi je zabranjena rjec.....POVISICA...
A Ameri su vlasnici... :p
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Krokodil Behko » 05 Oct 2014, 21:41

Pasaga wrote:
Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Je li on dobio otkaz zbog toga što je pozivao kolege sa posla na islam ili je neki drugi razlog? Je li dozvoljeno u Americi to raditi na poslu?
Na poslu ovdje apsolutno nije dozvoljen takav nacin naturavanja. Vjera je privatna stavr svakog pojedinca koja se mora postovati. Ako te neko i slucajno pita za religiju, obavezno ubaci "if you don't mind me asking". Onda ako ti zelis nastavi, ako neces kazes mu da ne pricas o tome i gotovo.
U ovom slucaju vjerujem da je dobio otkaz bas zbog toga. To mozes raditi na ulici, kao dio slobode govora, ali firme su druga stvar i one imaju svoja pravila i tu sloboda govora ne vazi (sve je skoro privatno, tako da gazda moze da potpuno zabrani da se izgovori rijec "Bog" u kompaniji i to bi bilo legalno).
U mojoj firmi je zabranjena rjec.....POVISICA...
A Ameri su vlasnici... :p

I u mojoj, a vlasnik je Šveđanin. Zabranjena je i neradna subota.
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 06 Oct 2014, 11:23

Zato što su islamisti najviše gluposti napravili u svijetu. Nije ni čudo što smo diskriminisani u stranim državama.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 06 Oct 2014, 11:25

Salahuddin wrote:Sto se tice teme, Islam se siri brze nego ijedna religija. Stoga nije cudno da se neki boje dominacije muslimana u jedno dogledno vrijeme. Primjer ovog staraha je i onaj njemacki katolicki svestenik koji se zapalio zbog "nemoci Crkve da zaustavi sirenje Islama u krscanskim zemljama". Medjutim, po meni, taj straj je neopravdan. Muslimani su u ogromnoj vecini normalni ljudi kojima rat i pokolji nisu ni na dnu liste vaznosti.

"Prosjecan" musliman, kao i ostatak svijeta, zeli mir, dignitet, dovoljno sredstava za egsistenciju njega i njegove porodice i osnovna ljudska prava. Ali zbog kletve/bogatstva naftom, islamski svijet na Bliskom Istoku je uvijek popriste rata i krvoprolica, da bi na vlasti bili ljudi koji ce pod najpovoljnijim uvjetima tu naftu prodavati onima koji vladaju svijetom. Nazalost, mnogi dole to nece da shvate i pustaju da ih i dalje zavadjaju i da im crpe i krv i naftu za pfeninge.

Ovakve grupe koje se uvijek pojavljuju kao nuspojava rata ili nestabilne drzave, sluze za strasenje naroda u zapadnim zemljama kako bi taj norod sutio kada njihove zemlje pocnu trositi novac na ucesce u "ratu protiv terorizma". Ne mogu da vjerujem koliko ljudi kupuju tu pricu i sute kao ovce na Kurban Bajram (pun intended).

Za mene je kristalno jasno ko su teroristi svijeta.
Nije tačno. Ne možeš govoriti naviše rastuća vjera kad muslimani hiljade muslimana ubiju godišnje. Veći neprijatelji muslimana su muslimani. Više ubijstava su napravili muslimani nad muslimanima nego hrišćani nad muslimanima. ;)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Lebowski » 06 Oct 2014, 13:22

Možda je nepopularno mišljenje ovdje ali ima taj jedan sitni problem što muslimani, naravno ne svi, pokušavaju gdjegod da odu da nameću svoje, svugdje se osjećaju ugroženo a često bez potrebe. Mora doći do konflikta. :cudi
Da zaboravimo taj sukob civilizacija zbog rasta islama i globalizacije, onih napada na blizance i drugih, posljedice istih.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by vila » 06 Oct 2014, 19:19

Lebowski wrote:Možda je nepopularno mišljenje ovdje ali ima taj jedan sitni problem što muslimani, naravno ne svi, pokušavaju gdjegod da odu da nameću svoje, svugdje se osjećaju ugroženo a često bez potrebe. Mora doći do konflikta. :cudi
Da zaboravimo taj sukob civilizacija zbog rasta islama i globalizacije, onih napada na blizance i drugih, posljedice istih.
ja baš mislim obrnuto...da su se radikalne frakcije u islamskim zemljama stvorile upravo zato jer je netko došao i nametao svoje...zbog svoje koristi.
Znamo i tko je taj netko...blizanci su ostavili puno negativnih posljedica za muslimane..to se sad događa i sa ovim stanjem u Siriji
ali sve te radikalne opcije je stvorila i financirala upravo Amerika...stalno njihov kontrolirani kaos
i sad je sve izmaklo kontroli....

al bitno da je Obama dobio Nobela za mir :kafa

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Spanac_113 » 06 Oct 2014, 19:27

what she said. exactly.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Krokodil Behko » 06 Oct 2014, 20:48

Spanac_113 wrote:what she said. exactly.
Evo, ovdje ti sve napisano

http://www.vox.com/2014/9/25/6843309/mu ... of-muslims
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Lebowski » 06 Oct 2014, 21:31

vila wrote:
Lebowski wrote:Možda je nepopularno mišljenje ovdje ali ima taj jedan sitni problem što muslimani, naravno ne svi, pokušavaju gdjegod da odu da nameću svoje, svugdje se osjećaju ugroženo a često bez potrebe. Mora doći do konflikta. :cudi
Da zaboravimo taj sukob civilizacija zbog rasta islama i globalizacije, onih napada na blizance i drugih, posljedice istih.
ja baš mislim obrnuto...da su se radikalne frakcije u islamskim zemljama stvorile upravo zato jer je netko došao i nametao svoje...zbog svoje koristi.
Znamo i tko je taj netko...blizanci su ostavili puno negativnih posljedica za muslimane..to se sad događa i sa ovim stanjem u Siriji
ali sve te radikalne opcije je stvorila i financirala upravo Amerika...stalno njihov kontrolirani kaos
i sad je sve izmaklo kontroli....

al bitno da je Obama dobio Nobela za mir :kafa
Svakako je povezano to, Zapad je trebao nove neprijatelje nakon komunizma ali opet muslimani su trebali možda i malo drugačije postupati, pogotovo nakon "blizanaca". Ne znam, ispada moje pametovanje nakon bitke, uvjeriti svijet da nije tako, ne davati podršku radikalizmu već ga ukopati.

Nisu ni na Zapadu svi loši, ne podržavaju svi ni to igranje svjetskog policajca, nisu imali svi predrasude prema muslimanima, neki su bili totalno neupućeni a oni su svojom reakcijom naveli takve da promjene mišljenje umjesto da ih pridobiju na svoju stranu. Dovoljno da vide jednu lošu stvar i u tom strahu koji im je nametnut stvoriće negativno mišljenje o islamu.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by paparaci » 06 Oct 2014, 22:43

zato sto je u medijima sirom svijeta prikazan i prisutan kao nesto strasno i lose. pocelo je moze se reci od blizanaca, pa nadalje. normalnom insanu je jasno da islam nema nista sa svim tim sto se prikazuje. ali vecina njih "pushi" tu sliku.

meni je smijesno da se recimo u njemackoj pravi toliki bauk oko toga. turci, kao najreprezentativniji narod islamske vjeroispovijesti, tu su vec nekih 50 godina. normalno se zivjelo do sad i iole gledalo na njih i muslimane uopsteno. a vec niz godina trend je sasvim drugaciji. mada se u biti nista promijenilo nije. muslimani normalno zive kao i oni. ali zbog sacice ekstremista u svakom od nas vide potencijalnog bombasa. :D.

kako me je sinoc nasmijala reakcija djevojaka u autu u kojem sam se vozio. naime, to je bilo nesto kao ugovoreni autostop. niko nikog nije do tad poznavao. bilo nas je cetvoro. sjedio sam naprijed do vozaca. dvije djevojke pozada.
nakon sto smo se upoznali i malo caskali - nas dvojica smo se malo umirili, dok su njih dvije nastavile "kokodakati" :oo

u jednom trenu meni zazvoni mob. - brat (prijatelj) turcin. nazvao me da mi cestita bajram.

on: Selamun Alejkum, brate.
ja: Alejkumu Selam, bratko.

on: Bajram Serif Mubarek Olsun.
ja: Allah razi olsun.

odjednom pozadi muk. :haha
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 06 Oct 2014, 23:08

To je problem muslimana. Oni su ti koji kolju i pucaju uz tekbire i normalno da svijet pomisli da su u pitanju islamski ekstremist. Ne možeš sad tražiti neki izgovor kao 'ovo nema veze sa islamom itd itd', kasno je za to. Oni su ti koji hoće nekakvu Islamsku državu i logično je da svijet pomisli da su to pripadnici islamske vjere. Upravo ti islamski ekstremisti su sve muslimane svijeta izdiskriminisali pa zamišljaju na njih kao bombaše.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by paparaci » 06 Oct 2014, 23:19

ti plaho generalizujes stvari.

bila je afera i oko svecenika/svestenika, pa meni ni na kraj pamet ne bi palo to dovesti u vezu sa krscanstvom ili krscaninom. nidje veze.

ne znam da li ti je poznato da je 11 septembra onim zloglasnim cinom poginulo/ubijeno oko 3000 neduznih lica, a da je zauzvrat u Afganistanu pobijeno oko milion! znaci jedan sa sest nula - 1.000.000! :-)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Podrinjac » 06 Oct 2014, 23:27

Ne generlizujem ja, generalizuje svijet. U tome je problem.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by paparaci » 06 Oct 2014, 23:30

problem i jeste u tome sto imamo problem. :D. :p
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by gospođa Brams » 07 Oct 2014, 00:14

paparaci wrote:
bila je afera i oko svecenika/svestenika, pa meni ni na kraj pamet ne bi palo to dovesti u vezu sa krscanstvom ili krscaninom. nidje veze.
mislim da ovo nije za usporedbu iz razloga što takvi svećenici za svoja nedjela neće tražiti opravdanje u Bibliji, dok islamski ekstremisti mašu Kuranom i pokušavaju tražiti opravdanje u svojoj religiji za ono što rade i zapravo sami sebe s njome dovode u vezu...i onda će drugi koji ne poznaju Kuran tome i povjerovati i početi islam smatrati generalno nasilnom religijom
nije teško izmanipulirati ljudima, oni će prije prihvatiti ono što vide u medijima, malo tko će ići vidjeti je li to zaista tako kako ekstremisti govore, je li to zaista islam ili ne
muslimanima ne pomaže što ih ekstremisti pripadnici njihove religije sami diskreditiraju i odmažu u tome da islam ima pozitivnu sliku u očima svijeta
slažem se s time da su određene politike pridonijele stvaranju okružja za rast takvog ekstremizma i da svakako postoji i anti-islamska propaganda i stvari nikako nisu crno-bijele
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Spanac_113 » 07 Oct 2014, 00:24

Krokodil Behko wrote:
Spanac_113 wrote:what she said. exactly.
Evo, ovdje ti sve napisano

http://www.vox.com/2014/9/25/6843309/mu ... of-muslims
Hvala.
Nije bilo pitanje al nema veze.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests