Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by paparaci » 19 Dec 2012, 23:46

jak snimak skroz. :D.

poruku koju prisutni u svijet salju je :ok

"make love, not war."

mrznja je mozda najgora bolest na svijetu. ne daj Boze nikom.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by carobnjak N » 23 Dec 2012, 08:08

Majkl Mur: Zašto bi neko spaljivao knjigu koja na prekrasan način predstavlja Isusa više od 20 puta?

Poznati ameički reditelj Majkl Mur nedavno je dao za američki CNN izjavu o spaljivanju Kur’ana u Americi.

“Kada govorimo o spaljivanjima Ku’rana, dozvolite mi da ponovo ukažem mojim dragim Amerikancima, od kojih 80 posto nema pasoš i nikada nije napustilo svoju zemlju, nikada nisu vidjeli ostatak svijeta i pojma nemaju šta se dešava. Ja sam imao sreću da ponekad odem odavde i vidim djelić planete na kojoj živimo. Ku’ran 25 puta spominje Isusa.

U toj svetoj knjizi Isus je predstavljen kao Božiji poslanik. Zašto bi neko spaljivao knjigu koja na prekrasan način predstavlja Isusa više od 20 puta? Koliko Amerikanaca uopće zna tu činjenicu? To je potpuno ludo, ja sam srećom odavno raskrstio s tim i jednostavno sam morao da reagiram i kažem nešto o tome. Arapi, muslimani čine 1,6 posto naše američke populacije.

I kada god se ova nemilosrdna mafija ustremi na neku manjinu moramo biti svjesni da će oni, kada završe s tom grupom, da se okrenu ka drugoj manjini. Svi trebamo razmisliti o tome, jer svi pripadamo našim malim etničkim grupama koje su ili svojom voljom došli u ovu zemlju ili su ih osnivači ove zemlje doveli kao robove”.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Islamofob pastor Terry Jones ismijan od njujorčana(video

Post by Maja » 23 Dec 2012, 10:46

Ali na početku clipa prikaže dosta njih koji bi mogli biti muslimani. Ona dvojica tamnoputih (ne crnci), pa pokrivena žena...imaš ih za koje na facama vidiš da nisu
Ameri. Al ovaj što je zapjevao :cool
Baš je ispalo spontano. Kao scena iz nekog filma.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2013, 12:55

Image

Kako su javili neki afrički mediji, Angola je postala prva zemlja u svijetu koja želi da zabrani islam i muslimane. Prvi korak vlasti u zabrani je uništavanje svih džamija u zemlji.

"Proces legalizacije islama nije odobren od strane Ministarstva pravde i ljudskih prava, sve džamije će biti zatvorene do daljnjeg," kazala je Rosa Cruz e Silva, ministar kulture te zemlje, a prenosi Agence Ecofin.

Silva je to kazala tokom svoje posjete komisiji Narodne skupštine. Ona kaže da je odluka bila zadnja u nizu pojačanih napora u borbi protiv vjerskih sekti, uključujući i ilegalne sekte.

Vlada Angole će također biti u obavezi da "ažurira nacionalni kontekst" kao način borbe protiv uspona nove vjerske kongregacije koja je u suprotnosti sa "navikama i običajima u Angoli", dodala je.

Isto kao i Islam, Silva najavljuje da postoji najmanje 194 sekti kojima također slijedi zabrana.

"Listu svih sekti je objavilo Ministarstvo pravde i ljudskih prava u medijima". Zabranjeno im je da vrše svoje obrede i moraju zatvoriti svoja vrata.

Antiislamske komentare dali su i drugi zvaničnici te zemlje.

"Ovo je konačni kraj islamskog utjecaja u našoj zemlji," kazao je predsjednik José Eduardo dos Santos.

U oktobru prošle godine, muslimani iz opština Viana, Luanda, prisustvovali su uništavanju minareta njihove džamije Zengo.

Pokrajinski guverner Luanda, Bento Bento, je također rekao za lokalni radio da "radikalni muslimani nisu dobrodošli u Angoli i vlada Angole nije spremna za legalizaciju džamija."

On je više puta potcrtao da muslimani nisu dobrodošli u Angoli, a da vlada neće legalizirati džamije u zemlji.

Ove informacije, međutim, još nisu potvrdili važniji svjetski mediji, a zvaničnici Angole u ambasadi u SAD-u su samo izjavili "da ne mogu potvrditi takve navode".

Izvor: D.avaz
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Trepavica » 26 Nov 2013, 13:17

:rol Bolje nista da ne kazem...pametnije ce biti...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Trepavica on 26 Nov 2013, 13:35, edited 1 time in total.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Spanac_113 » 26 Nov 2013, 13:18

bilo bi pravo dobro procitat negdje naslov tipa:
islam zabranio angolu, poceo rusiti zgrade

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Tempy » 26 Nov 2013, 13:25

zabrane nikad ne donesu dobro.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by harlekin » 26 Nov 2013, 15:12

ovi bgm ko da istoriju nisu imali nikako u skoli :cudi
najveci poticaj za sirenje islama bit ce to sto ce ga zabranit :kafa

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by laganini » 26 Nov 2013, 15:14

..jes to komunisti na vlasti..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2013, 15:47

Neke su budale sigurno na vlasti. Ako je neka vjerska zajednica prisutna negdje u nekoj državi, vlada bi se trebala potruditi da se pripadnici te religije, što bolje adaptiraju i na taj način, stope sa ostalim stanovništvom, kako bi imali i korist od te religije. Ovako, samo su sebi proizveli jako velike neprijatelje u vidu arapskih i inih muslimanskih zemalja. Naravno, ukoliko arapima ne bude lijeno da komentiraju nekakvu Angolu na kraju svijeta.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by laganini » 26 Nov 2013, 15:49

Krokodil Behko wrote:Neke su budale sigurno na vlasti. Ako je neka vjerska zajednica prisutna negdje u nekoj državi, vlada bi se trebala potruditi da se pripadnici te religije, što bolje adaptiraju i na taj način, stope sa ostalim stanovništvom, kako bi imali i korist od te religije. Ovako, samo su sebi proizveli jako velike neprijatelje u vidu arapskih i inih muslimanskih zemalja. Naravno, ukoliko arapima ne bude lijeno da komentiraju nekakvu Angolu na kraju svijeta.
.. ašto te čudi sve već viđeno.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Bambi » 26 Nov 2013, 16:10

Šta reći... :hm :cudi

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Spanac_113 » 26 Nov 2013, 16:42

imaju kineze zato.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Angola zabranila islam, počela rušiti džamije?

Post by Spanac_113 » 26 Nov 2013, 17:39

"ja sranja u Ruandi" :valja

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21117 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Rum » 07 Dec 2013, 01:03

Znate li koje je jedino mjesto u kojem nema muslimana ?!


Ovaj razgovor su u avionu vodila dvojica nemuslimana. Primijetili su da se u avionu nalazi i jedan musliman, pa su htjeli da ga isprovociraju, pa jedan od njih reče namigujući drugom:
„Htio sam da svoj odmor provedem u Africi, ali sam saznao da su više od pola njenog stanovništva muslimani.
Pa mi je ponuđen posao u Saudijskoj Arabiji, pa sam odbio jer su cijelo njeno stanovištvo muslimani… Razmišljao sam da odem u Pakistan, ali sam saznao da vrvi od muslimana.“
Na to mu reče prijatelj: „A zašto ne razmišljaš o putovanju u Evropu?“ On mu odgovori:
„Čak i u tim zemljama vidiš da su se muslimani rasprostranili. Kad god bih išao ulicom sudario bih se s jednim od njih.“ I nastavili su na taj način ne bi li isporovocirali tog muslimana.
Onda je on okrenuo svoje lice prema njima i krajnje ravnodušno im rekao: „Zašto ne razmisliš o putovanju u Džehennem. Čuo sam da je to jedino mjesto u kojem nema muslimana!“
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2014, 23:40

Image

Jedan Amerikanac koji je nedavno pokušao ubijediti nekoliko radnih kolega da pređu na islam odrubio je jednom od njih glavu nožem nakon što je saznao da je otpušten, saopćila je u petak policija.

Tragedija se dogodila u četvrtak u jednoj prehrambenoj firmi u Oklahomi gdje je radio 30-godišnji osumnjičeni, identificiran kao Alton Nolen.

Kada je saznao da je otpušten, "Nolen je otišao na parking, dovezao svoj automobil do ulaza u firmu, a zatim do recepcije, objasnio je policijski glasnogovornik Jeremy Lewis iz grada Moorea.

"Nolen je pao na kolegicu Colleen Hufford i ubio je nožem. U toku napada odrubio joj je glavu -navodi se u saopćenju.

Osumnjičeni je zatim napao nožem još jednog kolegu ali je jedan od direktora u firmi pucao na njega. Druga žrtva i osumnjičeni odvedeni su u bolnicu i u stabilnom su stanju.

- Nakon što smo saslušali Nolenove radne kolege, saznali smo da je nedavno pokušao nekoliko zaposlenika prevesti na islam - precizirao je glasnogovornik.

- Zbog prirode ubistva, lokalna policija je pozvala FBI - kazao je on.

(Fena)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26704
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14756 times
Been thanked: 3941 times
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by Veca » 26 Sep 2014, 23:47

...tobe jarabi! :roll
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by storm » 27 Sep 2014, 06:05

Salahuddin wrote:Pa ima li ikakvo smece da primi krscanstvo ili judaizam, budizam, hinduizam...opcija je mnogo. Kud ce svi u Islam, k'o da nemamo dovoljno budala i ovako kako jest.
Imamo mi smeća na izvoz :D.
No ovo su vremena, kad je to vijest... bitnije je da je prešao na islam, nego da je počinio masakr :bua
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by mrki62 » 27 Sep 2014, 10:55

storm wrote: Imamo mi smeća na izvoz :D.
No ovo su vremena, kad je to vijest... bitnije je da je prešao na islam, nego da je počinio masakr :bua
Pa u samom početku piše ovo; Jedan Amerikanac koji je nedavno pokušao ubijediti nekoliko radnih kolega da pređu na islam

Kod tog pokušaja je svašta bilo i rezultat je masakr.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Odrubio glavu kolegici s posla nakon što je otpušten

Post by STrendzer » 27 Sep 2014, 12:17

svugdje ima otpada i extremno bolesnih

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests