Ko je i kada sagradio Kabu?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by ironman » 24 May 2021, 20:02

saint_mirad wrote: 24 May 2021, 19:53
Taare wrote: 24 May 2021, 19:47

Kakva gomila gluposti i maštarija :roll
mi muslimani, vjernici, za razliku od vas ćafira, nismo ti koji Allaha izbacuju iz svake moguće jednačine.
Dakle, u tvojoj teoriji nisi naveo ono nama glavno a po tebi nepostojeće, a to je Allah.
Nema muslimana koji te neće zapitati, gdje je tu Allah.




Svaki vjernik je novi ibrahim kojeg Allah učvrsti u vjeri.



Da se otvore nebeske kapije pa da se meleci počnu kretati među ljudima, moje se vjerovanje ne bi povećalo ni sekundu.
Isto tako, da na svijetu ne ostane nijedan musliman i da kafiri iznesu sve i jednu tvrdnju koju smatraju dokazom, moje se vjerovanje ne bi umanjilo ni za trunčicu.

I ti mi sad dođeš sa nekim glupostima i pričaš da će neka maštarija uzdrmati neke temelje :grana
Haman je ovo test imana, Bog testira svoje dobre robot..robove da ih očvrsne karakterno. Sad je važno pokazati sabr. 🙏🙏🙏
Image
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by HAVANA » 24 May 2021, 20:03

Oooj kuku sta je ovo?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by ironman » 24 May 2021, 20:04

Gusle za 21 stoljece...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by insomnia » 24 May 2021, 20:41

😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Nora Ibsenova » 24 May 2021, 20:46

Jesu ovo dva konja na dršci?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by ironman » 24 May 2021, 20:49

Nora Ibsenova wrote: 24 May 2021, 20:46 Jesu ovo dva konja na dršci?
Sta dva,nema dva ,tri samo je treci nevidljiv..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Mutevelija » 24 May 2021, 21:52

Fuddo wrote: 24 May 2021, 18:10
Mutevelija wrote: 24 May 2021, 03:42 Image


Izarelski vojnik se moli sa tefelinom na glavi koji je u obliku kocke.
A sta ce mu ova izolir traka oko ruke?
Pa vidiz da drzi kocku.
Pitaj po Americi tam sta mene pitas
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Mutevelija » 26 May 2021, 03:59

„Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki, blagoslovljen je on i putokaz svjetovima. U njemu su znamenja očevidna - mjesto na kojem je stajao Ibrahim. I onaj ko uđe u nj treba da bude bezbjedan. Hodočastiti Hram dužan je, Allaha radi, svako ko je u mogućnosti; a onaj ko neće da vjeruje - pa, zaista, Allah nije ovisan ni o kome." (Alu Imran, 96)

Nakon što je promijenjena kibla od Jerusalima ka Kabi u Meki jevreji su provocirali i vrijeđali Božijeg Poslanika, a.s., govoreći mu: „Bejtul- makdis u Jerusalimu je bolji i značajniji hram od Kabe u Meki i preči je da se prema njemu okrećete za vrijeme obavljanja molitve. Bejtul-makdis je napravljen prije Kabe, njega su posjećivali svi Božiji poslanici i prema njemu se u namazu okretali. To je sveta zemlja koju je Allah blagoslovio svim svjetovima. U njenoj blizini je brdo na kojem je Allah razgovarao s Musa, a.s., te je s toga promjena kible od Jerusalima ka Kabi u Meki nevažeća." Pošto su jevreji naveli razloge radi kojih nije trebalo doći do promjene kible ka Kabi u Meki Uzvišeni Allah je objavio ajete u kojima pobija tvrdnje jevreja da je Bejtul-makdis stariji od Kabe. Allah, dž.š., kaže: „Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki..." Ebu Zerr, r.a., kaže: "Upitao sam Allahovog Poslanika, a.s.: ‘Koja je džamija prva sagrađena na Zemlji?' Odgovorio je: ‘Mesdžidul-haram.' Upitah: ‘Zatim koja?' On reče: ‘Mesdžidul-aksa.' Upitah: ‘Koliko vremena je proteklo između njih?' Reče: ‘Četrdeset godina.' Upitah: ‘Koja je džamija sagrađena poslije njih?' On reče: ‘Klanjaj gdje god te zatekne namaz. Cijela Zemlja je prostor za klanjanje.'"
Prema jednom predanju Uzvišeni Allah je sagradio hram ispod Arša, Bejtul-ma'mur, i naredio melekima da čine tavaf oko njega. Zatim je Allah, dž.š., naredio melekima koji borave na Zemlji da sagrade hram sličan nebeskom hramu i da tavafe oko njega kao što stanovnici neba tavafe oko Bejtul-ma'mura. Meleki su napravili Kabu dvije hiljade godina prije nego što je stvoren Adem, a.s. Kada je Adem, a.s., nakon vremena koje je proveo u Džennetu, protjeran na Zemlju meleki su mu rekli: "Obavljaj tavaf oko ovog hrama jer mi to činimo već dvije hiljade godina." Adem, a.s., je poslušao meleke i počeo izvršavati obred tavafa, a to su činili i njegovi potomci sve do vremena Nuha, a.s. Kada je za vrijeme Nuha, a.s., Zemlja poplavljena Kaba je uzdignuta na nebesa. Premda se gradnja Kabe pripisuje Ibrahimu, a.s., on nije prvi sagradio Kabu, već je obnovio njene temelje koji su od ranije postojali i ponovo je sagradio.

https://www.islamskazajednica.ba/index. ... Itemid=222


Postanak Stari Zavjet "8 Poslije toga Kajin je rekao svom bratu Abelu: “Hajdemo u polje!” Dok su bili u polju, Kajin je napao svog brata Abela i ubio ga.č 9 Jehova je potom rekao Kajinu: “Gdje ti je brat Abel?” A on je odgovorio: “Ne znam. Zar sam ja čuvar svog brata?” 10 Nato mu je Bog rekao: “Što si to učinio? Slušaj! Krv tvog brata viče sa zemlje k meni.ć 11 Sada neka si proklet! Prognat ću te s ove zemlje koja je otvorila svoja usta da primi krv tvog brata koju si prolio.d 12 Kad budeš obrađivao zemlju, ona ti neće davati urod. Bit ćeš lutalica i bjegunac na zemlji.” 13 Tada je Kajin rekao Jehovi: “Kazna za moj prijestup toliko je teška da se neću moći nositi s njom. 14 Danas me tjeraš iz ove zemlje i morat ću se kriti od tebe*. Bit ću lutalica i bjegunac na zemlji i tko god naiđe na mene, sigurno će me ubiti.” 15 Nato mu je Jehova rekao: “Da se to ne bi dogodilo, tko god ubije Kajina sedam će puta platiti za to.”
I Jehova je dao znak koji je svakoga tko bi naišao na Kajina upozoravao da ga ne smije ubiti. 16 Tada je Kajin otišao od Jehove i nastanio se u zemlji Nodu*, istočno od Edena.dž"

Mozda je drugi hram izgradio Kabil tj Kain.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Šabović Adis » 26 May 2021, 09:43

Taare wrote: 24 May 2021, 19:47
saint_mirad wrote: 24 May 2021, 19:14
Potencijalno fatalne. Ako nema Meke kad islam tvrdi da ima, možda se radi o drugom mestu, možda čak i o drugom vremenu i drugom čoveku umesto Muhameda. Sve ono što misliš da znaš o islamu kao fakt se može urušiti zbog slabosti samog temelja.
Kakva gomila gluposti i maštarija :roll
mi muslimani, vjernici, za razliku od vas ćafira, nismo ti koji Allaha izbacuju iz svake moguće jednačine.
Dakle, u tvojoj teoriji nisi naveo ono nama glavno a po tebi nepostojeće, a to je Allah.
Nema muslimana koji te neće zapitati, gdje je tu Allah.

I Mi pokazasmo Ibrahimu carstvo nebesa i Zemlje da bi čvrsto vjerovao.
Svaki vjernik je novi ibrahim kojeg Allah učvrsti u vjeri.
Allah će vjernike postojanom riječju učvrstiti i na ovome i na onome svijetu, a nevjernike će u zabludi ostaviti
Da se otvore nebeske kapije pa da se meleci počnu kretati među ljudima, moje se vjerovanje ne bi povećalo ni sekundu.
Isto tako, da na svijetu ne ostane nijedan musliman i da kafiri iznesu sve i jednu tvrdnju koju smatraju dokazom, moje se vjerovanje ne bi umanjilo ni za trunčicu.

I ti mi sad dođeš sa nekim glupostima i pričaš da će neka maštarija uzdrmati neke temelje :grana
Valjal ova jednačina: Allah=lopta
?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by saint_mirad » 26 May 2021, 10:37

Mutevelija wrote: 26 May 2021, 03:59 „Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki, blagoslovljen je on i putokaz svjetovima. U njemu su znamenja očevidna - mjesto na kojem je stajao Ibrahim. I onaj ko uđe u nj treba da bude bezbjedan. Hodočastiti Hram dužan je, Allaha radi, svako ko je u mogućnosti; a onaj ko neće da vjeruje - pa, zaista, Allah nije ovisan ni o kome." (Alu Imran, 96)

Nakon što je promijenjena kibla od Jerusalima ka Kabi u Meki jevreji su provocirali i vrijeđali Božijeg Poslanika, a.s., govoreći mu: „Bejtul- makdis u Jerusalimu je bolji i značajniji hram od Kabe u Meki i preči je da se prema njemu okrećete za vrijeme obavljanja molitve. Bejtul-makdis je napravljen prije Kabe, njega su posjećivali svi Božiji poslanici i prema njemu se u namazu okretali. To je sveta zemlja koju je Allah blagoslovio svim svjetovima. U njenoj blizini je brdo na kojem je Allah razgovarao s Musa, a.s., te je s toga promjena kible od Jerusalima ka Kabi u Meki nevažeća." Pošto su jevreji naveli razloge radi kojih nije trebalo doći do promjene kible ka Kabi u Meki Uzvišeni Allah je objavio ajete u kojima pobija tvrdnje jevreja da je Bejtul-makdis stariji od Kabe. Allah, dž.š., kaže: „Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki..." Ebu Zerr, r.a., kaže: "Upitao sam Allahovog Poslanika, a.s.: ‘Koja je džamija prva sagrađena na Zemlji?' Odgovorio je: ‘Mesdžidul-haram.' Upitah: ‘Zatim koja?' On reče: ‘Mesdžidul-aksa.' Upitah: ‘Koliko vremena je proteklo između njih?' Reče: ‘Četrdeset godina.' Upitah: ‘Koja je džamija sagrađena poslije njih?' On reče: ‘Klanjaj gdje god te zatekne namaz. Cijela Zemlja je prostor za klanjanje.'"
Prema jednom predanju Uzvišeni Allah je sagradio hram ispod Arša, Bejtul-ma'mur, i naredio melekima da čine tavaf oko njega. Zatim je Allah, dž.š., naredio melekima koji borave na Zemlji da sagrade hram sličan nebeskom hramu i da tavafe oko njega kao što stanovnici neba tavafe oko Bejtul-ma'mura. Meleki su napravili Kabu dvije hiljade godina prije nego što je stvoren Adem, a.s. Kada je Adem, a.s., nakon vremena koje je proveo u Džennetu, protjeran na Zemlju meleki su mu rekli: "Obavljaj tavaf oko ovog hrama jer mi to činimo već dvije hiljade godina." Adem, a.s., je poslušao meleke i počeo izvršavati obred tavafa, a to su činili i njegovi potomci sve do vremena Nuha, a.s. Kada je za vrijeme Nuha, a.s., Zemlja poplavljena Kaba je uzdignuta na nebesa. Premda se gradnja Kabe pripisuje Ibrahimu, a.s., on nije prvi sagradio Kabu, već je obnovio njene temelje koji su od ranije postojali i ponovo je sagradio.

https://www.islamskazajednica.ba/index. ... Itemid=222


Postanak Stari Zavjet "8 Poslije toga Kajin je rekao svom bratu Abelu: “Hajdemo u polje!” Dok su bili u polju, Kajin je napao svog brata Abela i ubio ga.č 9 Jehova je potom rekao Kajinu: “Gdje ti je brat Abel?” A on je odgovorio: “Ne znam. Zar sam ja čuvar svog brata?” 10 Nato mu je Bog rekao: “Što si to učinio? Slušaj! Krv tvog brata viče sa zemlje k meni.ć 11 Sada neka si proklet! Prognat ću te s ove zemlje koja je otvorila svoja usta da primi krv tvog brata koju si prolio.d 12 Kad budeš obrađivao zemlju, ona ti neće davati urod. Bit ćeš lutalica i bjegunac na zemlji.” 13 Tada je Kajin rekao Jehovi: “Kazna za moj prijestup toliko je teška da se neću moći nositi s njom. 14 Danas me tjeraš iz ove zemlje i morat ću se kriti od tebe*. Bit ću lutalica i bjegunac na zemlji i tko god naiđe na mene, sigurno će me ubiti.” 15 Nato mu je Jehova rekao: “Da se to ne bi dogodilo, tko god ubije Kajina sedam će puta platiti za to.”
I Jehova je dao znak koji je svakoga tko bi naišao na Kajina upozoravao da ga ne smije ubiti. 16 Tada je Kajin otišao od Jehove i nastanio se u zemlji Nodu*, istočno od Edena.dž"

Mozda je drugi hram izgradio Kabil tj Kain.
Ne možeš koristiti religijske izvore da opravdas religijske tvrdnje. Kao da kažeš Allah postoji jer tako piše u Kur'anu, a Kur'an je od Allaha. Cirkularna logika.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42157
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13782 times
Been thanked: 12338 times
Status: Online

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Masamune » 26 May 2021, 11:02

Sad bi Smrle uletio sa "dokazom za vjerovanje" :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by The 51st State » 26 May 2021, 11:12

saint_mirad wrote: 26 May 2021, 10:37
Mutevelija wrote: 26 May 2021, 03:59 „Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki, blagoslovljen je on i putokaz svjetovima. U njemu su znamenja očevidna - mjesto na kojem je stajao Ibrahim. I onaj ko uđe u nj treba da bude bezbjedan. Hodočastiti Hram dužan je, Allaha radi, svako ko je u mogućnosti; a onaj ko neće da vjeruje - pa, zaista, Allah nije ovisan ni o kome." (Alu Imran, 96)

Nakon što je promijenjena kibla od Jerusalima ka Kabi u Meki jevreji su provocirali i vrijeđali Božijeg Poslanika, a.s., govoreći mu: „Bejtul- makdis u Jerusalimu je bolji i značajniji hram od Kabe u Meki i preči je da se prema njemu okrećete za vrijeme obavljanja molitve. Bejtul-makdis je napravljen prije Kabe, njega su posjećivali svi Božiji poslanici i prema njemu se u namazu okretali. To je sveta zemlja koju je Allah blagoslovio svim svjetovima. U njenoj blizini je brdo na kojem je Allah razgovarao s Musa, a.s., te je s toga promjena kible od Jerusalima ka Kabi u Meki nevažeća." Pošto su jevreji naveli razloge radi kojih nije trebalo doći do promjene kible ka Kabi u Meki Uzvišeni Allah je objavio ajete u kojima pobija tvrdnje jevreja da je Bejtul-makdis stariji od Kabe. Allah, dž.š., kaže: „Prvi hram sagrađen za ljude je onaj u Meki..." Ebu Zerr, r.a., kaže: "Upitao sam Allahovog Poslanika, a.s.: ‘Koja je džamija prva sagrađena na Zemlji?' Odgovorio je: ‘Mesdžidul-haram.' Upitah: ‘Zatim koja?' On reče: ‘Mesdžidul-aksa.' Upitah: ‘Koliko vremena je proteklo između njih?' Reče: ‘Četrdeset godina.' Upitah: ‘Koja je džamija sagrađena poslije njih?' On reče: ‘Klanjaj gdje god te zatekne namaz. Cijela Zemlja je prostor za klanjanje.'"
Prema jednom predanju Uzvišeni Allah je sagradio hram ispod Arša, Bejtul-ma'mur, i naredio melekima da čine tavaf oko njega. Zatim je Allah, dž.š., naredio melekima koji borave na Zemlji da sagrade hram sličan nebeskom hramu i da tavafe oko njega kao što stanovnici neba tavafe oko Bejtul-ma'mura. Meleki su napravili Kabu dvije hiljade godina prije nego što je stvoren Adem, a.s. Kada je Adem, a.s., nakon vremena koje je proveo u Džennetu, protjeran na Zemlju meleki su mu rekli: "Obavljaj tavaf oko ovog hrama jer mi to činimo već dvije hiljade godina." Adem, a.s., je poslušao meleke i počeo izvršavati obred tavafa, a to su činili i njegovi potomci sve do vremena Nuha, a.s. Kada je za vrijeme Nuha, a.s., Zemlja poplavljena Kaba je uzdignuta na nebesa. Premda se gradnja Kabe pripisuje Ibrahimu, a.s., on nije prvi sagradio Kabu, već je obnovio njene temelje koji su od ranije postojali i ponovo je sagradio.

https://www.islamskazajednica.ba/index. ... Itemid=222


Postanak Stari Zavjet "8 Poslije toga Kajin je rekao svom bratu Abelu: “Hajdemo u polje!” Dok su bili u polju, Kajin je napao svog brata Abela i ubio ga.č 9 Jehova je potom rekao Kajinu: “Gdje ti je brat Abel?” A on je odgovorio: “Ne znam. Zar sam ja čuvar svog brata?” 10 Nato mu je Bog rekao: “Što si to učinio? Slušaj! Krv tvog brata viče sa zemlje k meni.ć 11 Sada neka si proklet! Prognat ću te s ove zemlje koja je otvorila svoja usta da primi krv tvog brata koju si prolio.d 12 Kad budeš obrađivao zemlju, ona ti neće davati urod. Bit ćeš lutalica i bjegunac na zemlji.” 13 Tada je Kajin rekao Jehovi: “Kazna za moj prijestup toliko je teška da se neću moći nositi s njom. 14 Danas me tjeraš iz ove zemlje i morat ću se kriti od tebe*. Bit ću lutalica i bjegunac na zemlji i tko god naiđe na mene, sigurno će me ubiti.” 15 Nato mu je Jehova rekao: “Da se to ne bi dogodilo, tko god ubije Kajina sedam će puta platiti za to.”
I Jehova je dao znak koji je svakoga tko bi naišao na Kajina upozoravao da ga ne smije ubiti. 16 Tada je Kajin otišao od Jehove i nastanio se u zemlji Nodu*, istočno od Edena.dž"

Mozda je drugi hram izgradio Kabil tj Kain.
Ne možeš koristiti religijske izvore da opravdas religijske tvrdnje. Kao da kažeš Allah postoji jer tako piše u Kur'anu, a Kur'an je od Allaha. Cirkularna logika.
ni ateisti cirkukularnu logiku, a i logiku opcenito.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42157
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13782 times
Been thanked: 12338 times
Status: Online

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Masamune » 26 May 2021, 11:24

"Hamo vidi mu glave"
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by The 51st State » 26 May 2021, 11:31

MarlboroGold wrote: 26 May 2021, 11:24 "Hamo vidi mu glave"
to ja vas nacin "dokazivanja", osim proste negacije nijedan dokaz ne pruzate za svoje tvrdnje, dok je nasuprot implicite hejbet preovladjujucih cinjenica i informacija.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Šabović Adis » 26 May 2021, 11:42

Jel iz neovisnih izvora? :o
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Mutevelija » 26 May 2021, 11:59

Šabović Adis wrote: 26 May 2021, 11:42 Jel iz neovisnih izvora? :o
Citao sam Deluziju o Bogu od richarda dawkinsa i vidio sve planove koje prirpema ateizam za 21 vijek i budućnost tj čovječanstvo.

Tako da budem korak ispred neznabožaca.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Šabović Adis » 26 May 2021, 12:01

Mutevelija wrote: 26 May 2021, 11:59
Šabović Adis wrote: 26 May 2021, 11:42 Jel iz neovisnih izvora? :o
Citao sam Deluziju o Bogu od richarda dawkinsa i vidio sve planove koje prirpema ateizam za 21 vijek i budućnost tj čovječanstvo.

Tako da budem korak ispred neznabožaca.
Priznaješ ateizam?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Mutevelija » 26 May 2021, 22:09

Šabović Adis wrote: 26 May 2021, 12:01
Mutevelija wrote: 26 May 2021, 11:59

Citao sam Deluziju o Bogu od richarda dawkinsa i vidio sve planove koje prirpema ateizam za 21 vijek i budućnost tj čovječanstvo.

Tako da budem korak ispred neznabožaca.
Priznaješ ateizam?
Kao šta*
Ateizam je postojao oduvijek, to je sumnjanje u postojanje Boga, negiranje Boga, istrazivanje o Bogu.
Ateisti su polumuslimani, izgovaraju pola polovicu šehadea nema boga osim, dakle šehadet ide nema boga osim Allaha.
Dakle oni moglo bi se reći istražuju načine negiranja .
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Šabović Adis » 26 May 2021, 22:14

Mutevelija wrote: 26 May 2021, 22:09
Šabović Adis wrote: 26 May 2021, 12:01

Priznaješ ateizam?
Kao šta*
Ateizam je postojao oduvijek, to je sumnjanje u postojanje Boga, negiranje Boga, istrazivanje o Bogu.
Ateisti su polumuslimani, izgovaraju pola polovicu šehadea nema boga osim, dakle šehadet ide nema boga osim Allaha.
Dakle oni moglo bi se reći istražuju načine negiranja .
Otkad ateizam nije bezboštvo?
Sumnja je sumnja, negranje je negiranje, istraživanje je istraživanje. Sumnja podrazumijeva i predmet sumnje, negiranje i istraživanje isto tako.
U najmanju ruku me čudi da kao vjernik uopšte priznaješ bezboštvo...ako si vjernik, jel. :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42157
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13782 times
Been thanked: 12338 times
Status: Online

Re: Ko je i kada sagradio Kabu?

Post by Masamune » 26 May 2021, 22:19

Čovjek je od samog rođenja ateista... bar implicitno. Koncept Boga i ostalo tek dolazi kasnije zavisno gdje se rode ili u zavisnosti od drugih faktora poput neobjašnjivih događaja.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests