Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 25 Mar 2015, 21:44

Hm, ako samo jedan opsjedne...ali ako ih bude cijela legija...mislim da se jedan i zove tako ali nisam sigurna...pisala sam o slučaju kad je egzorcizam vršen u crkvi.Klupe je dizao do 3 metra uvis.To je knjižica koju je izdala kat. crkva...Ne nalazim razlog zašto bi lagali.Urla na svetu vodu ...opsjednuti nekad levitiraju...Bolest je nešto drugo, poznavala sam ženu koja je umišljala da je ona vrag i grdila rodbinu zašto ju vode liječniku jer će im on prigovoriti šta su mu vraga doveli.Ne znam dijagnozu ali znam sigurno da je bolovala od depresije, mjesecima nije ustajala iz kreveta kad joj je suprug poginuo...Pričala je i pred kad će joj malena kći umrijeti da je pokraj djeteta vidjela nekoga tko je uzdisao, djevojčica je nedugo nakon toga i umrla...ne znam....šta reći...je li zaista vidjela...Oporavila sse i doživjela lijepu starost..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Bonaqua » 25 Mar 2015, 22:13

Tri metra dizao klupe? :123 Odvadi malo Bibe :D.
Je li ono shizofrenija naziv medicinski kada osoba misli da ju je dzin napao ili "usao " u tijelo?
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 25 Mar 2015, 23:18

Hej ti iznad, to su popovi napisali i nemam je šta odvaditi, nikad ni u čemu ne pretjerujem...to mi je mrsko...Opisan je slučaj da su dječaci godinama levitirali u sobi...Godinama je povremeno rađen egzircizam...legija čitava...zlo postoji i ne daj Bože nikome...Shizofrenija je mislim najteža duševna bolest.Majka jednog mladića je izjavila da joj je najteže to što je njezin sin tako dobar a tako bolestan...Oni čuju i vide ono što ne postoji.Ponekad pokušaju i ubiti..Prije nekoliko godina je liječnik nožem izbo suprugu...Čuveni matematičer, izumio formulu važnu za ekonomiju i dobitnik Nobelove negrade - od mladosti je viđao ljude za koje je bio siguran da postoje i da su stvarni...Upoznala sam ženu koja je čula glas koji joj govori da se ide baciti u Savu jer su njezini svi tamo...Žena pije lijekove i nikad više nije čula glasove...U Osijeku je sin majku na komadiće isjekao jer je vidio neku ženu koja je rekla da to učini...mislim da je to najteža duševna bolest... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by greeneyes » 27 Mar 2015, 10:51

[ytube][/ytube]
Samo sabura

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by tovar » 27 Mar 2015, 16:47

Ja ne znam kako se istjeruje đavo ali ga zato svakome znam utjerati!
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Bonaqua » 27 Mar 2015, 16:54

Mora da ih onda napadnes kad su najranjivije I najslabije. Da cujemo hoce li se biba sa mnom sloziti :hm
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by tovar » 27 Mar 2015, 17:09

... Kad ih mamim, medom ih hranim ... obećavam im brda i doline, svadbenu tortu na petnaest katova, sve im obećam al` samo po noći jer :"Što momci curama po noći obećaju, za vidila ne vridi!" (Prosjaci i sinovi)

(još ni jednoj nikada nisam ništa "utjerao" a da me nije tražila, ... ili barem dragovoljno pristala)
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Bonaqua » 27 Mar 2015, 17:12

Topis li olovo isto?
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 27 Mar 2015, 17:25

Tovare, kod mene se kaze to ovako :"Kad prose, meda nose...a kad odvedu, mater hebu!!!" ...ma tovar je inteligencija..vrh...ma moze on biti dzavolak al pogan nikako ... :jok :jok :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by tovar » 27 Mar 2015, 17:40

Biba wrote:Tovare, kod mene se kaze to ovako :"Kad prose, meda nose...a kad odvedu, mater hebu!!!" ...ma tovar je inteligencija..vrh...ma moze on biti dzavolak al pogan nikako ... :jok :jok :pusi
Baš si me raznježila ovim komplimentom a nadasve cijenim što pokušavaš naći razumijevanja za moje djetinjaste gluparije koje ovdje nekad napišem (samo nekad, hm) ... to mogu samo dame sa velikim srcem i dubokom dušom.

Na temu:
Čuo sam za to nekakvo proricanje, gatanje ili sl., izlijevanjem termički istopljenog olova u posudu s hladnom vodom gdje olovo stvrdnjavanjem uslijed naglog hlađenja poprima razne oblike. Zna li netko nešto više o ovome?
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Bonaqua » 27 Mar 2015, 17:53

Moja je ujna to radila. Ja sam se kao Mala (a i sada jos uvijek) plasila jako. Mrak, pa cak i kad je kuca bila puna ja nisam na hodnik smjela U po dana. Ona mi je kao neko olovo topila, sjecam se da je neke dove ucila i da je nesto pucketalo a nisam se bila usudila ikad da u tu posudu pogledam. elem, na mene nije uticalo i tek sam se prije par godina rijesila toga.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 27 Mar 2015, 18:38

Cula sam ali ne vjeeujem.Moja susjeda je pricala da je njezim sin imao neku izraslinu na ruci i da lijekovi nisu pomogli.Neka baba je neto radila, to zovu bajanje...ne vjerujem..i moja baba je znala u casu staviri valjda vode i pepela..pa se pojavi rupa...ma ne vjerujem u to...vjerujem ono kad zelufac namjestaju ..ali nisam nikad isla iako me je jako bolio...ne bih to nikad....ama to s olovom je meni ko Rorshahove mrlje...joj kod nas gledaju i gataju u kost svinjkog buta, majke mi....ama moja rodzakinja bila mudra pa skontala da je snaha dosla vec trudna...pa baba da se napravi da zna gatati, uzela koscuru pa kobajagi vidila kolijevku, pa rekla da ce se dite uskoro roditi..eto, bapska posla.... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by storm » 27 Mar 2015, 18:40

Ovo i jesu sve bapska posla i zaglupljivanje ljudi :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 27 Mar 2015, 18:47

Eh, sad me Storm podsjetio...Prvu misteriju sam procitala kad sam imala 9 godina..dobro se sjecam...Nekog paleontologa je ugtizla zaba ciji otrov nitko ne moze prezivjeti...nasli su ga ljudi..vracevi...kaze da su molilo dugo oko njega i da je nekoliko dana bio u nesvjesnom stanju...prezivio je...citala sam da magijom mogu prenijeti bolest s jedne osobe na drugu....ma znam da su se neki bavili magijom ali....cesto nasradaju....daleko im lijepa kuca..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by storm » 27 Mar 2015, 18:54

Meni je to sve u sferi sugestije i autosugestije.... jednostavno mislim da se onima koji vjeruju u to- to isto i događa :cudi
Samo traže znakove u sebi i oko sebe, dok fakat ne natrče na belaj :lud
Zakonom zabraniti i proganjati :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by REMB » 27 Mar 2015, 19:26

Liječenje Kur'anom postoji i ima utemeljenje u praksi poslanika a.s., takođe se pokazalo korisnim u svakodnevnom životu muslimana...a ono: zapisi, salijevanje strava, ofo/ono - je ništa drugo do zlo i zloupotreba.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 27 Mar 2015, 19:40

Zapisi, bajanje ...ama nesto su ljudi morali ciniti...nekada ne doktora nisu u selu imali pa su babe bajale...ama tako su i mentalno zaostalu djecu nosali i u krusne peci stavljali...tvrdili su da je padavica nastala zbog uroka...neukost...ali...mislim da magija postoji...i da je vrlo mocna...nikad se ne bih ni bajanjem u to upustala...egzorcizam je vrlo ozbijna stvar...to n moze svaki svecenik...i treba bitibsiguran je li bolest u pitanju ili ne...vjerujem u opsjesnuce.. :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Biba » 28 Mar 2015, 10:06

Slušala sam poprilično o tome da ljudi vode djecu na salijevanje strave.Nikad nisam vjerovala u to, pogotovo kad se radilo o strahu ko djece.Noćne more i strahovi djece mogu biti ozbiljan problem ali salijevanje starve tu ne pomaže.Problem čine upravo roditelji svojim i nenamjernim ponašanjem...Mislim da salijevanje strave nikome nije naštetilo ali nije ni pomoglo.A što se tiče tvrdnje da na takve stvari natrče oni koji u njih vjeruju, mislim da nije ni to baš tako.Puno je ljudi nagraisalo a da uopće nisu vjerovali da im se to može dogoditi.Tamne i zle sile postoje i ne treba se nitko time baviti.Ne volim puno čak više ni čitati o tome.Mislim da to nije izmišljotina...mnogi koji su se se time bavili duševno su stradali....pratili su ih upravo oni koje su prizivali...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by Mala_Mu » 28 Mar 2015, 10:13

Salijevanje strave pomaze. znam iz iskustva :)
Ja sam to radila kod nanine sestre.. Zena vijernica ,pokrivena i naravno ne naplacuje za to sto radi a i nece svima..mojoj rodici.je bas pomogla.jer je ona mucala.dosta i imala.strah od svega nakon par puta kao da nista nije bilo.. I prababi dda.:D nedavno.je uhvatio strah nije smjela ostati sama u kuci,zaspati.i.pomogla joj..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Egzorcizam, salijevanje, zapisi

Post by storm » 28 Mar 2015, 10:15

Salahuddin wrote:
storm wrote:Meni je to sve u sferi sugestije i autosugestije.... jednostavno mislim da se onima koji vjeruju u to- to isto i događa :cudi
Samo traže znakove u sebi i oko sebe, dok fakat ne natrče na belaj :lud
Zakonom zabraniti i proganjati :kafa
U Saudijskoj Arabiji sijeku glavu za to. I jos mu spale kucu. Adekvatno, zar ne? :D.
Ja bi samo kuću zapalio :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests