Sve je više prelazaka u Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Sve je više prelazaka u Islam

Post by carobnjak N » 12 Jun 2012, 10:40

Image

Potječem iz obitelji hrvatskoga velikana, povjesničara Vjekoslava Klaića. Krštena sam u Katoličkoj crkvi, te kao mala djevojčica, pa kasnije i kao odrasla žena odlazila u Crkvu i obavljala sve onako kako propovijeda katolička vjera. No, tijekom cijelog svoga života nisam srce i dušu osjećala ispunjenu kao što sam osjećala ono 'nešto' na što me uvijek privlačiladžamija, a bojeći se ući u nju, jer su mi govorili: 'Tamo ne smiješ, ti ne pripadaš tamo...'

Veselim se i neizmjerno radujem da ću uskoro postati muslimanka i tako dobiti ono što je moja duša tražila cijeli život. Islam će u moje srce donijeti mir, sreću i ljubav, a ja ću postati vjernica kakva oduvijek želim biti."

„Unazad dvije godine", piše dalje Thea-Melek, „uočih da u snu izgovaram Božije ime, Allah; da me u snu zove 'netko', pa i ime Melek da mi se u snu pojavljuje. Moja razmišljanja, kao što vidite, vremenski su dugo trajala i sustigla me. Ja bih te svoje snove nazvala Božjim pozivom. I, evo me Allahu Dragi i Milostivi!"

Kura hafiz Aziz ef. Alili, glavni imam Zagrebačke džamije, rekao je prigodom primanja gosopođe Pelve u islam: „Naša sestra Thea izabrala je ime Melek. Želimo ti čestitati na prelasku u islam i prihvaćanja jedino istinske vjere. Nadamo se da si jedna od onih kojima Allah, dž. š., želi dobro i koje je upisao u sretnike. Allah, dž. š., kaže: 'Onome koga Allah želi uputiti – On srce njegovo prema islamu raspoloži...' (El.En'nam, 125)." Zatim je kura hafiz nastavio: „Oglašavanje prelaska u islam u Islamskom centru nije obvezna stvar koja se mora neizostavno obaviti. Ono može pomoći u nekim službenim postupcima ili ako se u budućnosti ukaže potreba za pismenom potvrdom o prelasku. Imajući ovo u vidu, dovoljno ti je, kao znak prihvaćanja islama, da izgovoriš šehadet i da kreneš s obavljanjem islamskih dužnosti, kao što su namaz i izvršavanje onoga što su odredili Uzvišeni Allah i Njegov Poslanik, s. a. v. s. Molimo Allaha, dž. š., da te obaspe Svojim bladogatima i uputi na pravi put."

Naša nova sestra Melek bila je doista ugodno iznenađena kad joj je Smajo Tataragić, kao jedan od naših najstarijih džematlija i dobrotvora, čestitao jednim lijepim buketom cvijeća.

Kad su čestitke završene, kura hafiz Aziz ef. Alili upisao je Melek Pelvu u knjigu naših džematlija.

A nakon toga, očito dirnut iskrenošću naše nove muslimanke, Smajo Tataragić počastio je Melek-hanumu i njenoga supruga, katolika koji svoju ženu u svemu podržava, na terasi džamijskoga restorana koji je sav u zelenilu i cvijeću. „Kao da sam u dženetu", rekla je Melek-hanuma.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Primila islam praunuka Vjekoslava Klaića

Post by Mic-Sokoli » 12 Jun 2012, 12:46

Mashallah.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Primila islam praunuka Vjekoslava Klaića

Post by carobnjak N » 12 Jun 2012, 14:26

Mic-Sokoli wrote:Mashallah.
Eto je kod zemljaka tvoga ,jel tako
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Primila islam praunuka Vjekoslava Klaića

Post by IM_ex » 25 Jun 2012, 14:33

sugerisala bih na mijenjanje naslova (:

NATAŠA GAČIĆ (24) Srbijanka koja je nakon posjeta Sarajevu primila islam: Kada sam čula ezan, znala sam da je to to!

Srbijanka Nataša Gačić, o svom prelasku na islam, govorila je za magazin Aura. U Srbiji za njenu priču interesa nije ni bilo, a i u BiH, zbog osjetljivosti tematike, ovakve teme su rijetke. Novinarka Emsa Karahmet priču je ipak napisala.

- Biti čovjek, čak i nadahnut od Boga, ne znači imati i ispravno otkrivenje o Bogu. Jer ljudskim umom, ma koliko god on učen bio, ne može se spoznati Bog, već jedino duhom. To isto važi i za vjeru – kaže Nataša – Nejra Gačić, frizerka iz Pančeva, divna supruga i ponosna majka četverogodišnjeg sina.

Image

Rođena u pravoslavnoj porodici

Rođena je u pravoslavnoj porodici. Poštivala je sve vjerske praznike, jela svinjetinu, čak u pojedinim trenucima bila dio kolektivne histerije uzrokovane propagandom srbijanskih medija koji su od BiH napravili “grobnicu pravoslavlja”, a od Mladića i Karadžića – narodne heroje.

Iz tih “okova” istrgnula je sudbina. Saradnja prvo preko interneta, zatim telefonski kontakti, pa onda razmjena poklona i muzičke arhive sa Nedžadom Subašićem iz Sarajeva, te posjeta Šeheru na Miljacki i zemlji velikana, poput Meše Selimovića, Maka Dizdara, Ive Andrića, Hasana Kaimije, Hasana Kafije Pruščaka, Skendera Kulenovića… promijenili su njeno srce. Rodila se jedna nova, iskrena i prelijepa ljubav!

- Ja sam u Sarajevu progledala i prvi put osjetila Božiju prisutnost u svome srcu – kazat će naša sagovornica.

U nastavak priče uključujemo njenog “mentora” Nedžada Subašića, čovjeka koji je najodgovorniji što Nataša danas više nije Nataša, nego Nejra. No, krenimo redom.

Vjerski ispunjena

U svijetu muzike, ime Sarajlije Nedžada Subašića nije nepoznato. Nedžad dizajnira muzičke materijale, bavi se amaterskom svirkom i pjevanjem, te s ponosom ističe kako je vlasnik bogatog arhiva od oko 300 hiljada pjesama. Zahvaljujući svom poslu, i upoznao je Natašu Gačić i njenog muža Kristijana.

- Oni su izrazili želju prošle godine, nekako baš u ova doba, da dođu u Sarajevo. Vele, nisu nikad bili, a kako smo nešto poslovali oko muzike, htjeli su me i lično upoznati. Tako je sve i krenulo – kazuje Nedžad.

Bračni par Gačić je po dolasku u naš grad obišao Baščaršiju, Morića Han, Vrelo Bosne…

- Malo je reći da sam ostala oduševljena ljepotama ovog grada. Na početku sam imala neke strahove slušajući sve te ratne priče. Međutim, ništa od toga nije bilo tačno. A kad sam čula ezan sa Begove džamije, ostala sam ukopana na mjestu, krv mi je jurnula u glavu, a mislima prostrujala misao: “To je to. Zvuk iskona, zvuk pripadanja.” Kao da sam dobila krila. Kao da mi je neko u srcu pokazao stazu kojom trebam da krenem. I tako je sve počelo – priča nam još uvijek oduševljena Nataša.

Srce joj zatreperilo

Naglašava da niko na nju nije utjecao. Niko, osim Milosnog, Svevišnjeg! Njeno srce je zatreperilo nakon zvuka ezana.
- Kao da se tog trenutka sva ljepota ovog svijeta slila u moje srce – kazuje.
S vremenom, njeno ushićenje nije nestalo, već se deseterostruko uvećalo.
- Nabavila sam zbirku dova, Kur’an, mnoštvo knjiga i DVD-ova o ratnim zbivanjima u Bosni, privjesak mjesec i zvijezdu, zastave BiH… Natrpala sam puno auto stvari koje se tiču i dotiču bosanske tradicije i islama – priča Nataša.

Po povratku u Srbiju, Nataša je odlučila iz temelja promijeniti svoj dotadašnji način života. Prvo je preuredila kuću, te je namjestila tako da liči na muzej posvećen Bosni i Hercegovini. Prestala je konzumirati svinjetinu i alkohol, te za sebe izabrala ime Nejra, a potom obznanila svima da je isključivo tako oslovljavaju.

Image

- Kad je Nataša izrazila želju da pobliže upozna islamske običaje, te zamolila da joj budem mentor, guru, bio sam iznenađen. Nisam htio komentirati, mislio sam da je to prolazni hir. Pokazalo se da nije bio. Kod nje se jednostavno desio neki kratki spoj u glavi i ono što je počelo kao oduševljenje pretvorilo se u istrajnu opsjednutost – priča Nedžad i nastavlja:

- Vjerujte, ona bolje od mnogih naših sugrađana zna šta se dešavalo ovdje za vrijeme rata. Detaljno je izučila nedavnu historiju, te sada svima okolo priča kako je njena država Srbija izvršila genocid i agresiju na BiH. Po Pančevu, gdje radi kao frizerka, šeta se sa maramom na glavi, privjeskom mjeseca i zvijezde, ili zelenom beretkom te majicom na kojoj je zastava BiH.

Pozitivno iznenađen preobrazbom

Čak je i svog četverogodišnjeg sina Balšu počela usmjeravati ka islamu. Mali me odmilja zove daidža i baš nedavno mi kaže: “Hajde da čuješ šta učim pred spavanje i poče: “Euzu i bismilu”. Malo je reći koliko sam pozitivno iznenađen ovakvom preobrazbom – priča Nedžad i dodaje:

- Valjda ima nešto u meni što pozitivno i smirujuće djeluje na ljude. Ja sam inače, barem tako kažu za mene, vrsni poznavalac naše vjere. Nataša nije jedina osoba koja je zahvaljujući meni, odlučila promijeniti svoj život iz temelja. Dosta mojih prijatelja iz Hrvatske, takođe je krenulo njenim stopama, no to je već za nekih drugih priča – kazuje skromni Nedžad.

Nataši su ostale još neke formalnosti oko promjene imena i vjerskog opredjeljenja. Započela je proces promjene dokumenata, na kojima će pisati Nejra Gačić.

- Ime Nejra mi se jako sviđa, kao da je izmišljeno zbog mene. Takođe, željela bih se preseliti u Bosnu, te tako biti bliže izvoru vjere, meni dragih ljudi i svega onoga što me oduševljava. Putovala sam svuda, ali tako lijepe zemlje i dobrih ljudi, nisam srela nigdje – kaže na kraju simpatična Nataša – Nejra.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Primila islam praunuka Vjekoslava Klaića

Post by Krokodil Behko » 25 Jun 2012, 15:51

@IM_ex, strašan članak :ok

Nejri halal vjera za istinu o ratu u BiH.. Bog joj dobra dao svakog.
sugerisala bih na mijenjanje naslova (:
Vjerovala ili ne, i sam sam mislio i prije, da joj je prikladniji naziv "Konvertiti"
ili "Odabrali su Islam"

Nurudine??
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Primila islam praunuka Vjekoslava Klaića

Post by carobnjak N » 25 Jun 2012, 16:06

Naravno ,zašto ne
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Obrisan profil » 25 Jun 2012, 18:02

A sta je sa gospodinom Gacic?

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Luna. » 25 Jun 2012, 20:24

ne znam, meni to cim se neko okrene odjednom nekoj vjeri, nebitno kojoj i posveti se odjednom molitvi a prije nije, meni tu nesto ne stima sa dusevnim stanjem...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mic-Sokoli » 25 Jun 2012, 21:07

U Hamburgu imamo nekoliko srba koji su primili Islam,ja samo jednog licno Poznajem.
Nek bira ko sta hoce,kad je ovaj nagli prelazak nemuslimana na Islam poceo paniku pravit medju medijima Njemacke,oni su organizovali Muslimane u organizaciji "bivsi Mulimani",ja mislim da je jedan Hodza uz msijeh reko budlastina mi Ljude koji prihvate Islma ne nazivamo bivsi kriscani ili bivsi oni ili bivsi ovi.
Protiv sam naziva konvertit jer je ne losem glasu,postao pezorativan bar u BRD.
MUSLIMANI NE KONVERTIRAJU NEG SE VRACAJU SVOJOJ JEDINOJ VJERI JER PO NASEM VJEROVANJU(po nasem velim da se nebi neki naso uvrijedjen) su svi ljudi rodjeni u Islamu,
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Obrisan profil » 25 Jun 2012, 21:18

Da, muslimani misle da su svi ljudi rodjeni u islamu, ostali ne. Prema tome je Konvertit adekvatna rec.

Nek veruje ko u sta hoce i koliko hoce, al to nije nit senzacija nit vredno pomena. Totalno privatna stvar.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by carobnjak N » 25 Jun 2012, 21:33

MORENA wrote:Da, muslimani misle da su svi ljudi rodjeni u islamu, ostali ne. Prema tome je Konvertit adekvatna rec.

Nek veruje ko u sta hoce i koliko hoce, al to nije nit senzacija nit vredno pomena. Totalno privatna stvar.
Slažem se da nije senzacija ako je osoba relativno nepoznata javnosti ,poput ove frizerke ali ako je javna ličnost poput svastike bivšeg engleskog premijera Bleera ili ako je riječ o ministru vanjskih poslova Italije ,onda je to već senzacija ,jer su oni javne osobe.
Ovdje su ovi srpsko-hrvatski prelasci više gledani kroz prizmu nacije i prošlog rata ,pa su zbog toga zanimljivi medijima ,barem našim.
Recimo u skoro svakoj evropskoj zemlji ima između 50 i 100.000 konvertita ,ne sviju skupa nego u svakoj zemlji ponaosob. Ljude to nebi trebalo vrijeđati ,jer svako ima pravo da izabere svoj put ,a ako Njemac ili Srbin pređu na islam to ne znači da su prestali biti Njemcom ili Srbinom.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by carobnjak N » 25 Jun 2012, 21:41

Luna. wrote:ne znam, meni to cim se neko okrene odjednom nekoj vjeri, nebitno kojoj i posveti se odjednom molitvi a prije nije, meni tu nesto ne stima sa dusevnim stanjem...
pa i jeste u neku ruku to kriza identiteta u kojoj čovjek "traži sebe" ,smisao sebe ...što naravno ne znači da je lud :D Neki ljudi to dožive u dubokoj starosti ,neki u mladosti ,neki nikad ...
U pravu si isto za ljude koji se prihvate vjere odjednom i ono revnosno ,strogo ..... i to jeste po meni i iz moga iskustva jedan pogrešan pristup tog čovjeka koji odjednom hoće sve da zna i svega da se drži do u malenkost . Meni je žao takvih ljudi na neki način jer se nepotrebno muče ali teško je njima to i objasniti baš jer nemaju dovoljno znanja ali vremenom to ipak dođe na svoje
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Luna. » 25 Jun 2012, 21:45

carobnjak Nurudin wrote:
Luna. wrote:ne znam, meni to cim se neko okrene odjednom nekoj vjeri, nebitno kojoj i posveti se odjednom molitvi a prije nije, meni tu nesto ne stima sa dusevnim stanjem...
pa i jeste u neku ruku to kriza identiteta u kojoj čovjek "traži sebe" ,smisao sebe ...što naravno ne znači da je lud :D Neki ljudi to dožive u dubokoj starosti ,neki u mladosti ,neki nikad ...
U pravu si isto za ljude koji se prihvate vjere odjednom i ono revnosno ,strogo ..... i to jeste po meni i iz moga iskustva jedan pogrešan pristup tog čovjeka koji odjednom hoće sve da zna i svega da se drži do u malenkost . Meni je žao takvih ljudi na neki način jer se nepotrebno muče ali teško je njima to i objasniti baš jer nemaju dovoljno znanja ali vremenom to ipak dođe na svoje
bas tako... meni nije normalno i pomalo mi je bolkesno kad se neko skoro pa fanaticno uhvati vjere, bez obzira o kojoj se radilo... a to je uglavnom slucaj kod ljudi koji predju na neku drugu vjeru i onda hoce sve odjednom, pridrzavaju se, nerijetko i pretjeruju, svih pravila... meni je ok ako neko proijeni vjeu u pocne vjerovati u nesto drugo, jer to bolje zastupa njegova stajalista i poglede na zivot, ali ako je ikako ogue nenametljivo... nije promijenio vjeru zbo mene, vec zbog sebe, pa nek se tako i ponasa
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Zagorka » 25 Jun 2012, 22:12

curaa...šut' tamo,de ilakni :djed :zubi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by carobnjak N » 25 Jun 2012, 22:13

Pa u pravu si i ja tako mislim ali vjerovatno to u tim početnim fazama ljude obuzme i ne znaju kako da se nose sa tim ,jer to je i jedan skroz drugi ,novi svijet pa možda zbog toga onda i pretjeraju sa naglašavnjem toga i vanjskom expresijom.
To bi možda mogli donekle izjednačiti sa nekim ko se ufura u neku vrstu muzike ,umjetnosti ili sporta i slično samo što smo mi na ta ufuravanja navikli pa nam ništa čudno . Ja imam prijatelja ,njegov je život teretana i samo o tome priča i savko mora znati da je on neki bilder :D da ga sad ne ogovaram ali samo kažem primjer
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by carobnjak N » 26 Jun 2012, 21:30

Senderos prešao u Islam
Image


26 Jun 2012 | 13:00
Ljubav Filipa Senderosa prema teologiji, koju je i diplomirao, je opšte poznata. Fudbaler Fulama i švajcarske reprezentacije, čija je majka Srpkinja (Zorica Novaković), a otac Španac, rođen je u Ženevi, a nedavno je otišao korak dalje na svom religijskom putu - prihvatio je muslimansku veru!

Čin prelaska iz Hrišćanstva u Islam Senderos je obavio u jednom mančesterskom islamskom centru i postao sledbenik Alaha.

Senderos je ranije mnogo puta isticao da mu je proučavanje religije najvažnija stvar pored fudbala. Jednom prilikom je rekao da bi sigurno bio sveštenik, da nije fudbaler.

Pored Fulama, Senderos je branio boje Arsenala, Milana i Evertona. Poliglota je. Govori šest jezika, uključujući i srpski.

prenosi sportal.rs
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Dust » 26 Jun 2012, 21:37

Da mi je procitati kako je neko presao u ljude... e to bi bila senzacija.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Julia-Klara » 26 Jun 2012, 21:41

Dust wrote:Da mi je procitati kako je neko presao u ljude... e to bi bila senzacija.
eh... to je vec druga vrsta filozofije,ali jako lijepo receno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Heidi » 26 Jun 2012, 22:27

Dust wrote:Da mi je procitati kako je neko presao u ljude... e to bi bila senzacija.

:klanja
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Sve je više prelazaka u Islam

Post by Mic-Sokoli » 27 Jun 2012, 11:44

Pa pustite ljude da rade sta hoce,cccc
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests