Islam u zemljama EU

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Chloe » 15 Jun 2018, 13:05

Austrija je jedna od najtolerantnijih EU država kad su religije u pitanju, tj. Islam. Nije li poznato da je najveća koncentracija tzv. vehabija baš u Austriji.
Ako je došlo do takvih mjera, nije tek tako.

Djeca su dužna postiti od 9-12 godine (djevojčice - dječaci), ali svima je podcrtano da post nije validan ako ugrožava zdravlje.
Post nije pauk zdravom insanu ako se ispravno pridržava ishrane.
Inače svima koji nas osuđuju preporučila bih prvo da probaju postiti nekih 7-10 dana, vide kako to djeluje na organizam.
Da je to tako bolnice bi bile pune postača u Ramazanu i poslije Ramazana. Medicina bi davno reagovala, što nije ni u ovom slučaju ona nego prosvjeta jer djeca ne prate nastavu, čemu može biti uzrok prije nedovoljno sna nego hrana i voda, mada ne osporovam ni ja iscrpljenost i roditelje koji možda tjeraju djecu ... ali I to je upitno jer vjernik bi trebao znati da u Islamu nema prisile, a ne vjerujem da bi neka majka prisiljavala svoje dijete da posti ako ne može.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Socrates » 15 Jun 2018, 13:11

Neovisno o (ne)mogućnosti zabrane, u kojem trenutku to postaje zanemarivanje roditeljskih dužnosti?

Možemo mi do ujutro raspravljati da li je dijete sposobno da samo donese odluku da posti, ali po godinama nije sposobno da samo donese odluku, kao i u toliko drugih stvari koje uređuje zakon.

U svakom drugom dijelu godine, roditelj će ako mu dijete ne jede i iscrpljene su druge mogućnosti, odvesti dijete doktoru. To je roditeljska dužnost.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Hannibal » 15 Jun 2018, 13:14

chloe ne salji decu u austriju da studiraju
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Rum » 15 Jun 2018, 13:18

ni forumasima
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35627
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Venera » 15 Jun 2018, 13:19

roditelji ne prisivljavaju djecu , kao sto ni majke ne tjeraju djevojcice da nose maramu, jer djeca su uce godinama kako trebaju slijediti slijeiditi svoju religiju, uce i slusaju price, , a kad dodje vrjeme, lakse prihvate obavezu

ja se ne sjecam da je netko u postio u osnovnoj skoli prije rata , a u austriji je zabrana znatno vise povezana sa muslimanima iz drugih drzava

a JK j edobro rekla, treba prvo educirati roditelje , jer oni su tako odrastali, tako su nauceni
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Socrates » 15 Jun 2018, 13:20

Kako sad "roditelji ne prisiljavaju djecu a djeca se uče godinama"? :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Hannibal » 15 Jun 2018, 13:24

moji svi u kuci poste svaki dan a ja nzm jesam li ispostio 5 dana u zivotu. dzaba sve sto pricaju
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Rum » 15 Jun 2018, 13:25

Image niko ne prisiljava da i ovo rade a rade sigurno ih nisu mame natjerale, tako isto nije chloe natjerala srednju da posti , tako i drugi svoju djecu ..
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35627
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Venera » 15 Jun 2018, 13:25

Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:20 Kako sad "roditelji ne prisiljavaju djecu a djeca se uče godinama"? :hm
Chloe je napiala da ne vjeruje da roditelji tjeraju djecu ,a samo sma obrazlozila, da ih ne tjeraju na nacin kako je Chole napisala, vec ih uce godinama i pripremaju za takve obaveze . Naravano, ucenje godinama je jedna indirektan nacin prisiljavanja, ali to nije bilo ukljuceno u Chloe izjavi.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Rum » 15 Jun 2018, 13:25

Hannibal wrote: 15 Jun 2018, 13:24 moji svi u kuci poste svaki dan a ja nzm jesam li ispostio 5 dana u zivotu. dzaba sve sto pricaju
idi u temu samo da pitam
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Chloe » 15 Jun 2018, 13:27

Briga draga, ne bih ulazila u rasprave .... ali tvoju teoriju mogu oboriti na stotine i ama na hiljade građana u BiH koji su odrastali pored roditelja koji su se pridržavali vjere, djece hadžija, djece hodža koja danas niti poste, niti klanjaju niti drže nešto do vjere, nego vișe tradicije pa proslave Bajram, djecu osunete, daju muslimanska imena i sl.

Moj otac je komunističko dijete, niko ga nije učio, niti ga iko tjerao, niti je imao uzore. Islam je sebi približio čitajući, istražujući, u njegovim rukamaje bila i Biblija itd. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by storm » 15 Jun 2018, 13:29

Zasto im se onda brani, da puse, piju i drogiraju se...ako se uzdate u njihovu moc rasudjivanja?
Djeci glede posta, ne treba ništa, nametati...ona otkako su svjesna sebe, gledaju i upijaju kako roditelji poste (bar rođena nakon 1992) ...i zele biti kao roditelji.
Dobar roditelj zna najbolje, kad mu je dijete sposobno zapostiti...a ne radi reda i sa se moze pohvaliti pred okolinom....
Vec sam pisao, na nekoj temi...svaka cast postacima, ali zdravlje djece je iznad svega i točka.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Socrates » 15 Jun 2018, 13:30

statebriga wrote: 15 Jun 2018, 13:25
Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:20 Kako sad "roditelji ne prisiljavaju djecu a djeca se uče godinama"? :hm
Chloe je napiala da ne vjeruje da roditelji tjeraju djecu ,a samo sma obrazlozila, da ih ne tjeraju na nacin kako je Chole napisala, vec ih uce godinama i pripremaju za takve obaveze . Naravano, ucenje godinama je jedna indirektan nacin prisiljavanja, ali to nije bilo ukljuceno u Chloe izjavi.
Djeca od 9 do 12 godina legalno nemaju kapacitet da sami donose odluke po mnogim pitanjima. Ako im priznamo taj kapacitet u vezi posta, a hrana je osnovna ljudska potreba, onda im moramo priznati taj kapacitet i po mnogim drugim pitanjima, a to onda dovodi u pitanje mnoge zakone u bilo kojoj državi.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by storm » 15 Jun 2018, 13:31

Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:30
statebriga wrote: 15 Jun 2018, 13:25
Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:20 Kako sad "roditelji ne prisiljavaju djecu a djeca se uče godinama"? :hm
Chloe je napiala da ne vjeruje da roditelji tjeraju djecu ,a samo sma obrazlozila, da ih ne tjeraju na nacin kako je Chole napisala, vec ih uce godinama i pripremaju za takve obaveze . Naravano, ucenje godinama je jedna indirektan nacin prisiljavanja, ali to nije bilo ukljuceno u Chloe izjavi.
Djeca od 9 do 12 godina legalno nemaju kapacitet da sami donose odluke po mnogim pitanjima. Ako im priznamo taj kapacitet u vezi posta, a hrana je osnovna ljudska potreba, onda im moramo priznati taj kapacitet i po mnogim drugim pitanjima, a to onda dovodi u pitanje mnoge zakone u bilo kojoj državi.
To pricam...:ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35627
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Venera » 15 Jun 2018, 13:32

Chloe wrote: 15 Jun 2018, 13:27 Briga draga, ne bih ulazila u rasprave .... ali tvoju teoriju mogu oboriti na stotine i ama na hiljade građana u BiH koji su odrastali pored roditelja koji su se pridržavali vjere, djece hadžija, djece hodža koja danas niti poste, niti klanjaju niti drže nešto do vjere, nego vișe tradicije pa proslave Bajram, djecu osunete, daju muslimanska imena i sl.

Moj otac je komunističko dijete, niko ga nije učio, niti ga iko tjerao, niti je imao uzore. Islam je sebi približio čitajući, istražujući, u njegovim rukamaje bila i Biblija itd. :cudi
Roditelji na Balkanu nisu puni ni gnjavili djecu, vecina nisu ni znali kako da uce djecu , osim nena i didi ili mekteba

Mulimani iz drugih drzvaa to rade drugacije, u skolpu kucnih obaeza i porodica, majke uce kcerke za nosenje marame, uce djecu za post i klanjanje , potpuno drugacije od balkanksih muslimana :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by storm » 15 Jun 2018, 13:33

Ok jasna je i jedna stvar...Kurz je mali nacist...ontopic
I moze se tome sa više takta pristupiti, a ne sa zabranama...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35627
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 548 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Venera » 15 Jun 2018, 13:34

Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:30
statebriga wrote: 15 Jun 2018, 13:25
Socrates wrote: 15 Jun 2018, 13:20 Kako sad "roditelji ne prisiljavaju djecu a djeca se uče godinama"? :hm
Chloe je napiala da ne vjeruje da roditelji tjeraju djecu ,a samo sma obrazlozila, da ih ne tjeraju na nacin kako je Chole napisala, vec ih uce godinama i pripremaju za takve obaveze . Naravano, ucenje godinama je jedna indirektan nacin prisiljavanja, ali to nije bilo ukljuceno u Chloe izjavi.
Djeca od 9 do 12 godina legalno nemaju kapacitet da sami donose odluke po mnogim pitanjima. Ako im priznamo taj kapacitet u vezi posta, a hrana je osnovna ljudska potreba, onda im moramo priznati taj kapacitet i po mnogim drugim pitanjima, a to onda dovodi u pitanje mnoge zakone u bilo kojoj državi.
ma to mi je jasno, ali sam pokusala iskritalizirati nijanse razlicitosti u prethodnom postu :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Chloe » 15 Jun 2018, 13:34

Naravno da je zdravlje najvažnije, pa I ja sam zbog bubrega tri dana preskočila bez imalo grižnje savjesti, prvi dan se omrsila par sati pred akšam i to injekcijom.
:cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by Mutevelija » 15 Jun 2018, 13:39

Treba sad Davudov post namjerno postit
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Austrija: Djeci će biti zabranjen ramazanski post?

Post by gaga » 15 Jun 2018, 13:56

Austrija je najtolerantnija.Za vrijeme Ramazana ukida dzamije,hoce da uvodi zakone o Islamu,kao da TO nije moglo sacekati nekoliko dana.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests