4 žene (Islam)

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3073 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Chloe » 16 Feb 2016, 09:19

Samo folirate dečki. :zubi

Da vam se dovedu još po dvije na te jedne koje imate kući, pobjegli bi glavom bez obzira. :rol
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by storm » 16 Feb 2016, 09:23

Chloe wrote:Samo folirate dečki. :zubi

Da vam se dovedu još po dvije na te jedne koje imate kući, pobjegli bi glavom bez obzira. :rol
Ma i od te jedne bježe, kad stignu, nakon 2,3,5 godina braka :oo....izmišljaju hobije lov, ribolov, rekreaciju ....:D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by mehaning » 16 Feb 2016, 09:27

storm wrote:
Chloe wrote:Samo folirate dečki. :zubi

Da vam se dovedu još po dvije na te jedne koje imate kući, pobjegli bi glavom bez obzira. :rol
Ma i od te jedne bježe, kad stignu, nakon 2,3,5 godina braka :oo....izmišljaju hobije lov, ribolov, rekreaciju ....:D.
Zamisli, da imaš četiri Slovenke doma... :stop

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by storm » 16 Feb 2016, 09:31

mehaning wrote:
storm wrote:
Chloe wrote:Samo folirate dečki. :zubi

Da vam se dovedu još po dvije na te jedne koje imate kući, pobjegli bi glavom bez obzira. :rol
Ma i od te jedne bježe, kad stignu, nakon 2,3,5 godina braka :oo....izmišljaju hobije lov, ribolov, rekreaciju ....:D.
Zamisli, da imaš četiri Slovenke doma... :stop

Ne.....ne mogu :kafa

kolika bi tek onda bila stopa suicida u deželi :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mirelam » 16 Feb 2016, 09:58

Chloe wrote:Samo folirate dečki. :zubi

Da vam se dovedu još po dvije na te jedne koje imate kući, pobjegli bi glavom bez obzira. :rol
Procita me ko Slovaricu :ooo

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by SisterIbrahim » 16 Feb 2016, 10:31

Jednom pitao jedan brat drugog zasto nema cetiri zene. Ovaj prvi odgovori dovoljno mi se ova jedna krvi napije. :D

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 08 May 2016, 20:00

Evo neki hadisi.
"Zena koja umre, a njezin muz bude zadovoljan s njom, uci ce u Dzennet." (Tirmizi)

"Nije nas onaj koji odvrati zenu od njezina muza." (Ebu Davud, Nesai)

"Najblagoslovljenija je ona zena koju je najlakse opskrbiti." (Ahmed)

"Zeni koja zatrazi od svog muza razvod braka, bez opravdanog razloga, bice uskraceni dzennetski mirisi." (Ahmed, Ebu Davud)

"Cuvajte se lijepe zene koja je loseg porijekla i odgoja." (Darekutni)

"Cuvajte se sedan stvari koje upropascavaju onoga ko ih cini: sirka, sihra, ubijanja na pravdi Boga, kamate, imetka siroceta, bjezanja sa bojnog polja i potvore za blud pobozne i cestite vjernice." (Buhari, Muslim, Ebu davud i Nesai)
"Ako vam dodje onaj ko vam odgovara po izgledu i vladanju, sa zeljom da se ozeni od vas, ozenite ga. Ako to ne budete cinili, dolazice do smutnje na Zemlji i poroka sirokih razmjera." (Ibn Kutejbe, Tirmizi)
"Sklapajte brakove i radjajte djecu; ja cu se ponositi vasim brojem naspram drugih zajednica." (Bejheki)
Kada neko od vas hoce da zaprosi neku zenu, ako moze da kod nje vidi ono sto ga privlaci da se njome ozeni, neka vidi." (Hakim, Ebu Davud) "hm nikab burka interesantno"
"Objelodanite stupanje u brak, a vjeridbu drzite u tajnosti." (Dejlemi)

"Najblagosloveniji je onaj brak koji je najlaksi opremom." (Ibn Kutejbe)

"Neka ni jedan od vas ne zarucuje ono sto je zarucio njegov brat, osim ako prvi prosac odustane ili mu sam dozvoli." (Buhari, Muslim)

"Jedan dan gozbe na svadbi je sunnet (obaveza), dva dana su dobro djelo, a tri dana su vec znak hvalisanja i zelje za prestizom." (Taberani)

"Kada se zenio Poslanikov drug Abdurahman ibn Avf, Allahov Poslanik mu je rekao: "- Priredi gozbu, zakolji makar ovcu!"" (Buhari, Muslim)

"Pristanak za udaju zene koja je ranije udavana je preci od pristanka njezina staratelja, a i od djevojke se trazi pristanak, koji moze biti iskazan i njezinom sutnjom." (Autori Sunena)
"Najbolji medju vama su oni koji su najbolji prema zenama." (Ahmed)

"Prema zenama su velikodusni i pazljivi samo plemeniti ljudi, a zene ponizuju i zlostavljaju samo oni koji su losi i niske naravi." (Ibn Asakir)

"Oporucujem vam lijep postupak sa svojim suprugama." (Buhari)

"Bojte se Allaha u pogledu zena! Vi kod njih imate svoja prava, a i one kod vas imaju svoja prava." (Muslim)
"Kada neko od vas ima spolni odnos sa svojom suprugom, neka se ne udaljuje od nje sve dok i ona ne zadovolji svoje potrebe." (Ibn Adijj)

"Kod Allaha na Sudnjem danu najgore mjesto ce imati onaj covjek koji objelodani ono sto mu njegova zena povjeri pri spolnom snosaju kao i on njoj." (Muslim, Ahmed)

Radite sto zelite, ali bice onako kako Allah odredi. Od svake vode (sperme) ne nastaje djete." (Ahmed)

"Covjek ce biti nagradjen i za intimni zivot sa svojom zenom. Jedan od slusatelja, koga je ova rijec Allahova Poslanika ne malo iznenadila, zacudjeno upita: Zar ce covjek biti nagradjen i za to sto zadovoljava svoju strast? – na sto mu Allahov Poslanik odgovori:Zar ne znas da bi ucinio haram ako bi svoju strast zadovoljavao na nedozvoljen nacin, zato, ako je zadovoljava na dozvoljen nacin, bice nagradjen." (Muslim)
Kada neka od vas podje na jaciju, neka se ne mirise te veceri; a koja god se namirise neka ne dolazi te veceri na jaciju." (Ahmed)

"Uzviseni Allah ne gleda u zenu koja ne zahvaljuje svome muzu, a ne moze bez njega." (Nesai)

"Allah ne gleda u covjeka koji ima odnos sa zenom u straznji, analni otvor."

Ebu Davud biljezi hadis: "Proklet je onaj koji opci sa zenom u analni otvor."

"Kupala sam se sa Poslanikom a.s. iz iste posude u kojoj su nam se ruke preplitale, a on je stizao uzeti vodu prije mene, pa sam mu govorila: Ostavi i za mene, ostavi i meni! Bili smo obadvoje dzunupi." (Buhari i Muslim)

"Zena dodje u liku sejtana, i ode u njegovom liku. Zato ako nekom zapne za oko neko zensko, neka ide svojoj zeni i ima sa njom odnos, to ce mu odagnati stvorenu viziju." (Muslim)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Podrinjac » 08 May 2016, 20:04

Muškarac bez 4 žene nije muškarac. Samo po šerijatu. Bog voli muškarce.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 08 May 2016, 20:07

E vidi ovo Podrinjac neke stvari ko d MUhameda su mi interesantne.
Treba ga slijediti to se zove sunnet ali ne možeš ga u svemu slijediti jer prelazi u haram.
On je imao 11 žena a muslimanima običnim je dozvoljeno 4.
Zabranio je sječenje palmi i voća a sam je sjekao palme i voća.
On je u fazonu : Ja griješim ali Allah mi prašta, tako je kroz cijelu siru- biografiju i hadise.
Znači bilo je i pokolja nad mušricima i jevrejima, ali on je Pejgamber i može mu se.
Ovo što sad pišem ne bih govorio javno nekom hodži jer bi me proglasio sigurno murtedom. :oo
Ali takve su činjenice.
Pa učilo smo samo na vjeronauci 4 bitke a bilo ih je više od 40 bitaka.
Blago mom pradjedu kad je samo znao arapski a nije znao prijevoda, bolje je možda i bio vjernik od mene, je je vjerovao, a ja svako malo čačkam gdje ne bih trebao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by rethna » 12 May 2016, 02:47

Visezenstvo koje u slucaju poslanika a.s prelazi brojku od cetiri zene i nije sunnet pa se zbog toga i ne treba i ne smije slijediti.
To je privilegija koju je imao samo Muhammed a.s kao Boziji poslanik.

Nije tu bilo nikakvog fazona.I nije bez razloga receno da je Muhammed a.s najbolji uzor ummetu.
Kao covjek i ljudsko bice desavalo se da pogrijesi (recimo slucaj sa slijepcem ili kada ga je covjek pitao za savjet o palmi) cak i on ali njegove greske se nisu ogledale u prkosu Allah s.w.t.
Tako da je Muhammedu a.s kroz objavu stizalo upozorenje i prijekor od Allaha s.w.t za neke situacije u kojima nije postupio dobro(i koje ujedno nisu bile nista drasticno) a kojih je bilo jako malo.
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 12 May 2016, 17:30

Pa tome ti ja i govorim kako da znamo šta je njegovo tačno a šta nije iako je hadis i sahihi.
"Pripovjeda Abu Huraira:Ja sam cuo Allahovog poslanika da je rekao, "Allah mi mog ! Ja trazim oprostenje od Allaha za moje grijehe i obracam s njemu 70 puta na dan."
""And Muhammad is but a Messenger. Many Messengers have gone before him; if then he dies or is killed, will you turn back upon your heels?" [Qur'an 3:144]

"O people, verily whoever worshipped Muhammad, behold! Muhammad is indeed dead. But whoever worships God, behold!God is alive and will never die." Abu Bakar, the first Caliph after Muhammad.

"“Say (O Muhammad): I am only a man like you. It has been revealed to me that your Ilaah (God) is One Ilaah (God ___ i.e. Allaah)”
"pičan primjer se dogodio i u vrijeme Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kada su se troje ljudi sakupili i rekli: ‘”Ja ću klanjati cijelu noć”, drugi je rekao: “Ja ću postiti svakog dana”, a treći je rekao: “Ja se nikada neću ženiti”.

Kad je ova vijest doprla do Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: “Šta je s ovim ljudima koji govore to i to? Ja postim i mrsim, klanjam noću i spavam, a i ženim se, svako ko se udalji od mog sunneta nije od nas”. (Buhari 6101, Muslim 1401).

Poenta svega je kako sad Hadisima vjerovati iako bi bili sahih tj Buharija i Muslim.
Ima i onaj hadis :"Šta god vam ja kažem mimo Kur'ana dobro proispitajte jer i ja sma čovjek.
Vidi sad zamke ako zadirneš u Buharija i Muslima izbacio si važnu ciglu iz Islama.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 12 May 2016, 17:31

Njemu su trebale žene za širenja Islama to je jasno ko dan, žene bi ženama objašnjavale ženske stvari vezane za Islam hajz nifas menstruacija poslije poroda previla seks itd.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Zagorka » 13 May 2016, 14:05

Podrinjac wrote:Muškarac bez 4 žene nije muškarac. Samo po šerijatu. Bog voli muškarce.

Meni mirise da ces ti na onu stranu....... :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by rethna » 18 May 2016, 02:45

Mutevelija wrote:Pa tome ti ja i govorim kako da znamo šta je njegovo tačno a šta nije iako je hadis i sahihi.
"Pripovjeda Abu Huraira:Ja sam cuo Allahovog poslanika da je rekao, "Allah mi mog ! Ja trazim oprostenje od Allaha za moje grijehe i obracam s njemu 70 puta na dan."
""And Muhammad is but a Messenger. Many Messengers have gone before him; if then he dies or is killed, will you turn back upon your heels?" [Qur'an 3:144]

"O people, verily whoever worshipped Muhammad, behold! Muhammad is indeed dead. But whoever worships God, behold!God is alive and will never die." Abu Bakar, the first Caliph after Muhammad.

"“Say (O Muhammad): I am only a man like you. It has been revealed to me that your Ilaah (God) is One Ilaah (God ___ i.e. Allaah)”
"pičan primjer se dogodio i u vrijeme Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kada su se troje ljudi sakupili i rekli: ‘”Ja ću klanjati cijelu noć”, drugi je rekao: “Ja ću postiti svakog dana”, a treći je rekao: “Ja se nikada neću ženiti”.

Kad je ova vijest doprla do Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: “Šta je s ovim ljudima koji govore to i to? Ja postim i mrsim, klanjam noću i spavam, a i ženim se, svako ko se udalji od mog sunneta nije od nas”. (Buhari 6101, Muslim 1401).

Poenta svega je kako sad Hadisima vjerovati iako bi bili sahih tj Buharija i Muslim.
Ima i onaj hadis :"Šta god vam ja kažem mimo Kur'ana dobro proispitajte jer i ja sma čovjek.
Vidi sad zamke ako zadirneš u Buharija i Muslima izbacio si važnu ciglu iz Islama.
Hadis ne znaci i sunnet.

A ovi hadisi sto si naveo ne govore uopste o visezenstvu Muhammeda a.s za koje ti vec rekoh da je to bila privilegija a ne sunnet koji bi mi slijedili.

Sto se tice toga zadnjeg sto kazes da je poenta mislim da bismo u nasem vremenu to mogli bas shvatiti da pazimo u sta cemo vjerovati jer ima i pogresnih i iskrivljenih hadisa.
Zato onda ne bismo ni trebali zakidati Buharija kad se radi o "sahih" hadisima.
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 18 May 2016, 19:06

Rethna odakle nalaziš sunnet.
Evo ti definicija sunneta.
Sunnet je ono što je Muhammed a.s radio preporučio da se radi, odobrio šutnjom i opisivanje njega.
Sunnet ćeš naći u hadisima i u siri- biografiji.

http://sunnah.com/

Ova stranica me je šokirala sa hadisima.

A gledao sam i na youtoubeu kako neki nemuslimani tumače hadise tj kafiri pa uzimju ovaj onaj Buharija Muslima ima zanimljivih događaja ubojstava odmazde itd.

"Narrated `Abdullah:
We were with the Prophet (ﷺ) while we were young and had no wealth whatever. So Allah's Messenger (ﷺ) said, "O young people! Whoever among you can marry, should marry, because it helps him lower his gaze and guard his modesty (i.e. his private parts from committing illegal sexual intercourse etc.), and whoever is not able to marry, should fast, as fasting diminishes his sexual power."

Neću navoditi primjere sad o ubosjtivma kažnjavanje jevreja itd jer to nije tema.
Evo uzeti ćemo stranicu iz Buharija o nisabu i braku

Prenosi se od Abdullaha.
Bili smo sa Poslanikom salalahu alejhiveselem dok smo još bili mladi i on nije imao nikakvog imetka kakogod. Pa je kasnije Allahov poslanik rekao omladini: " Mladi ljudi ko god može da se oženi treba, to pomaže u spuštanju pogleda i čuva se čast dostojanstvo ( taj čuva svoja stidna mjesta, zaustavlaj se blud) ko god nije u mogućnosti da se oženi neka posti, jer postom odgnana svoj libido i seksualno snagu.

Narrated Anas:
The Prophet (ﷺ) used to go round (have sexual relations with) all his wives in one night, and he had nine wives.

Prenosi se od Anasa.
Poslanik salalahualjhiwesele je običavao da ima seksualne odnose sa svm svojim ženama za jednu noć, a on ih je imao devet.

"Narrated Ibn Masud:
We used to fight in the holy battles in the company of the Prophet (ﷺ) and we had no wives with us. So we said, "O Allah's Messenger (ﷺ)! Shall we get castrated?" The Prophet (ﷺ) forbade us to do so.

Borili smo se u svetim bitkama sa Poslanikom sa.ws i nismo imali žena. upitali smo ga:" Allahov Poslaniče trebamo li se kastrirati, on nam je to zabranio.

"We used to participate in the holy battles led by Allah's Messenger (ﷺ) and we had nothing (no wives) with us. So we said, "Shall we get ourselves castrated?" He forbade us that and then allowed us to marry women with a temporary contract (2) and recited to us: -- 'O you who believe ! Make not unlawful the good things which Allah has made lawful for you, but commit no transgression.' (5.87)


Pitali smo Božijeg poslanika trebamo li se kastrirati pošto nismo imali žena, on nam je to zabranio ali nam je dozvolio privremeni brak sa ženama dok smo bili u bitkama.

Onda nam je proučio iz Kur'ana: O vi koji vjerujete, Ne zabranjujte dobre stvari koje vam je Allah dozvolio, ali ne pretjerujete.
5:87

Hoću da kažem nama ovo vjeroučitelji ništa nisu govorili, dok sam nisam uzeo i prelistao nekoliko Hadisa od Buharija Muslima Davuda i sam imam jednu djedovu od 400 stranica zbirku hadisa crnu "Tako je Govorio Muhamed resulelah,
Odavde se sva tumačenja vjere Islama prerađuju.
Kur'an je naredba opisivanje prijašnjih naroda, predskazanja za budućnost, Sunnet je praksa a hadisu su oni što je naipisano o toj praksi.
Last edited by Mutevelija on 18 May 2016, 19:18, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Nole » 18 May 2016, 19:11

Mutevelija wrote:Rethna odakle nalaziš sunnet.
Evo ti definicija sunneta.
Sunnet je ono što je Muhammed a.s radio preporučio da se radi, odobrio šutnjom i opisivanje njega.
Sunnet ćeš naći u hadisima i u siri- biografiji.
To su Arapi radili zbog peska i pustinja i tako je postalo verski običaj....bar sam ja tako informisan. Ne tvrdim da sam u pravu :cudi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 18 May 2016, 19:20

Onaj ko ne slijedi Muhameda nije musliman. Stvar je u tome što ga je teško danas slijediti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Nole » 18 May 2016, 19:24

Mutevelija wrote:Onaj ko ne slijedi Muhameda nije musliman. Stvar je u tome što ga je teško danas slijediti.
Kakve sad to veze ima sa sunećenjem. Muhamed se sunetio jer su tad živeli malte ne na pesku a donji veš nisu imali ni nosili...najbolje da su i Ajša i Sefora nosile tange...nisam vernik al mislim da je i Isus sunećen :cudi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Mutevelija » 18 May 2016, 19:25

Ko govori o obrezivanju.
:grana

Sunnet nije samo obrezivanje, ne možeš ovako površno na to gledati
Objasnio sam šta znači sunnet.
Sunnet je kopiranje Muhameda a.s u svemu to je sunnet.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: 4 žene (Islam)

Post by Nole » 18 May 2016, 19:29

Mutevelija wrote:Ko govori o obrezivanju.
:grana

Sunnet nije samo obrezivanje, ne možeš ovako površno na to gledati
Objasnio sam šta znači sunnet.
Sunnet je kopiranje Muhameda a.s u svemu to je sunnet.
Pa obrezivanje kažu sunećenje...pojma nemam o tome samo iznosim nešto šta sam do sada mislio da je to to i ne ljutim se ni malo kada mi neko objasni istinu, čak naprotiv.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests