Srpska pravoslavna crkva

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Patrijarh Irinej: Gejevi su isto što i pedofili

Post by drugrankovic » 09 Oct 2014, 14:21

Zagorka wrote:Ne kuzim kako lgbt zajednica paradom utice na mene kao gradjanina?Sta cu ja odjednom skontat aha sad mi se ne prima vec lize :lud

Kako to moze bit isto ko pedofil,da li je pedofilija dobrovoljna?
Sad se razbacuju s izjavama kad je Mladić klao niko nije iziso da kaze ne valja to vec ga blagosiljali,silovanje i klanje nije grijeh a paradom u pakao ravno :bua

кад су клале усташе и балијес јел папа изашао и осудио ил је прије рата још дошао хушкати и љубити хрватску земљу?


јел хоџа неки из турске дошао спријечит муџахедине и рећи не ваља то?


аха.


а што се тиче овога цркве у србији и параде је дебилизам. ма мени бре нимало не сметају они, нек марширају ко им ебе матер... имам паметнија посла и веће муке... ко да ће им један дан шетње промјенут животе... после ће се опет скрити у мишије рупе јер никад слободно неће смјет улицом проћ држећ се за руке и љубакајућ се а да их неки задрти не налупа...


а српска црква нек се позабави својим педерима између њих који су и педофили...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: SPC

Post by Spanac_113 » 09 Oct 2014, 14:27

kako si ti ispaljen tip jbt.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: SPC

Post by drugrankovic » 10 Oct 2014, 09:19

Popovi lopovi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26309
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14185 times
Been thanked: 3746 times
Status: Online

Re: SPC

Post by Veca » 16 Dec 2014, 10:44

...jest da je video malo stariji al' ne' a to veze! ...sinoc pogledala,a da bogdom,nisam! :(


[media]b5TQmEIaQ3s[/media]
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem da su

Post by carobnjak N » 21 Nov 2015, 09:41

mi “muslimani platili da pljujem po Crkvi

Naime, Jovanović je odlučio progovoriti o “zlodjelima smijenjenog episkopa zvorničko-tuzlanskog vladike Vasilija Kačavende”. U emisiji “Život priča” otac Serafim je iznio monstruoznu priču o “homoseksualnim orgijama” u SPC-u, silovanju dječaka u dobi od 10-11 godina te kako se dječak Milić Blažanović, kojega je Kačavenda silovao, ubio u sobi manastira Papraća ručnom bombom.

– Znam i mjesto gdje je pokopan u manastiru – kaže otac Serafim, ali niko iz vrha SPC-a ni iz policije zasad nije pokazao interes da se slučaj razjasni. Upravo zato je Bojan Jovanović odlučio svoja saznanja podijeliti s javnošću. Pogotovo jer je, kaže, Kačavenda i njega pokušao zavesti te mu za “uslugu” nudio stan, automobil i putovanje u Rusiju.

Otac Serafim posjeduje i kompromitirajući film odnosa Kačavende s jednim dječakom, koji je ovaj tajno snimio. Naime, taj je dječak želio time ucjenjivati vladiku Kačavendu.

Također kaže da je bio meta “plaćenih ubica” i da su mu dva svećenika nudila 100.000 eura za otkup snimke. Serafim tvrdi da je jedan od dvojice ljudi koji su mu nudili novac za snimku sada svećenik SPC-a. Zbog te snimke obraćao mu se i sam vladika Kačavenda koji mu je, navodi otac Serafim, nudio nevjerovatna dva miliona eura kako bi u medijima rekao da su ga muslimani nagovorili da pljuje po Crkvi.

On također kaže da je vrh SPC-a znao za sklonosti pustopašnog vladike, ali niko ništa nije poduzeo. Otac Serafim uspio se probiti do tadašnjeg patrijarha Pavla koji ga je primio tek kad je zaprijetio da će sve otkriti medijima. Patrijarhu je pričao o “homoseksualnim balovima” koje je organizirao Kačavenda, ali ga je patrijarh izbacio van, ne želeći ga saslušati do kraja.

Zatim je, kaže Serafim, pisao i sadašnjem patrijarhu Irineju, ali je tek nakon dvije godine dobio odgovor. U njemu stoji kako je pitanje “bivšeg vladike Vasilija Kačavende trajno riješeno” te da je, u skladu s tim, svaki razgovor o toj aferi suvišan. Naime, Kačavenda je smijenjen u maju 2013. godine kada je buknuo skandal.

Otac Serafim je istaknuo kako je najstrašnije to što su svi znali što se događa, ali se sve zataškavalo, umjesto da se okonča.

– Bila je to javna tajna, ali se prikrivala, a za sve nas koji smo bili u njegovoj blizini mislilo se da smo homoseksualci te smo tako etiketirani – napominje otac Serafim.

Njemu je Kačavenda nudio 30.000 maraka da mu dovede djecu kako “bi probrao one koji su dobri za njega i njegovo društvo”. Otac Serafim tvrdi da to nije mogao učiniti.

Svoja saznanja želio je podijeliti s bivšim srpskim predsjednikom Borisom Tadićem te je o tome šta se događa u SPC-u pisao sadašnjem premijeru Aleksandru Vučiću, ministru unutarnjih poslova Nebojši Stefanoviću i ministru pravosuđa Nikoli Selakoviću, ali do danas od njih nije dobio nikakav odgovor.


[ytube][/ytube]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by carobnjak N » 21 Nov 2015, 09:43

inače ovaj mrtvi Pavle se u Srbiji doživljava maltene kao svetac
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Krokodil Behko » 21 Nov 2015, 10:11

Baš mi nemamo važnijeg posla, nego da damo tolike pare, da neko šuga SPC.
Boli nas tuki što je Kačavenda umobolnik i peder.

O patrijarhu pavlu, četnik sa dna kace, koji je dodatno raspirivao mržnju i inspirisao zločine nad nesrpskim stanovništvom. Nije ni čudo što ga doživljavaju kao sveca, kad im je i Draža svetac, Mladić, Karadžić, Milošević....
Denacifikacija je, kako mi se čini, jedino rješenje. Kako god i koliko god ne želim generalizirati, toliko i ne vidim drugi način.

Slučajno pročitah jedan komentar u vezi ovog terorističkog napada na vojnike.
Aman, neki nam Srbin poručuje da smo dosadni, kad pominjemo četnike i ustaše, jer kako reče, prvi miruju već 20 godina a drugi čak 70 godina, a islamski terorizam traje.
Pa ebo te, šta bi bilo da četnici dobiju novu priliku? Prisjetimo se one tekme Srbija - Albanija. Ne govorim o jebenom albanskom dronu u 44. minuti, nego o prethodne 43 minute?
- Kolji Hrvate
- Kolji šiptare
- Kolji balije
- Nož Žica Srebrenica
- posteri ratka Mladića
- Spiker državne TV na sve to kaže "večeras je sjajna atmosfera na stadionu"
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by IM_ex » 22 Nov 2015, 03:13

Gledala sam ovaj serijal iz tri dijela.
Otac Serafim djeluje izrazito blag, krajnje iskren, dobronamjeran i uporan, a obzirom na tezinu osjetljivosti tematike, taj covjek je zadivljujuce hrabar.
Ono sto je najalarmantnije i najprljavije je cinjenica da, nakon sto se objelodanilo bludnicenje djavoljeg vladike Kacavende, Srpska pravoslavna Crkva se nije dolicno ogradila od peksina, tj. nije ga razrijesila tog nekog crkvenog statusa, vec ga je hinjski zastitila "odobrenjem podnesenog zahtjeva za penzionisanje" (navodno, zbog narusenog zdravlja) bas kad se uveliko uzburkalo o njegovom poganluku.
Namece se pitanje "Kako predstavnike SPC nije stid i sram i kako ih nije strah Boga?" a onda i ostale nadlezne koji su morali "razapeti" matorog razvratnika, kao i ostalo smece koje je podrzavalo i organizovalo to orgijanje. pfuj
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Mohr » 22 Nov 2015, 07:22

Crnomantijaška posla :o


Filaret

Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2015, 10:14

Mohr wrote:Crnomantijaška posla :o


Filaret

Image

Čini mi se da je i on gay, bogami. Tako sam čitao negdje :D.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by drugrankovic » 22 Nov 2015, 10:28

isti isilovac
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26309
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14185 times
Been thanked: 3746 times
Status: Online

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Veca » 22 Nov 2015, 10:47

...carobnjakN,ima li negdje link od cijele emisije,ja ga ne mogu naci?
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by kuplung » 22 Nov 2015, 15:58

voli ga cica umocit? dobro cica nemoj po djeci

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Zagorka » 22 Nov 2015, 22:26

ne znam zasto se kroz tekst provlaci iskljucivo rijec homoseksualnost,a rijec je o djecacima od 10 i 11 godina,zasto se stvari ne nazivaju pravim imenom?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Biba » 22 Nov 2015, 23:26

Ma imala sam na fb slican clanak. Irenej izjavio kako nisu mogli vjerovati untu pricu a taj koji je svevrazotkrio mavodno se ozenio i mapustio crkvu..
Strava, ali ne treba nas iznenađivati jer katolicka crkva je prepuna bila pedofilstva a sve se zataskavalo...uzas...sta drugo reci...
Pa pisalamsam medavno kako ke svecenik unistio brak prijatelju...poznavala sam ga...ma bio je neki sav sunjav ..pusio vani kad i ka, al bas sam ga se klonila da ne razgovaram s njim jer nisam znala o cemu bih..djelovao mi je dvolicno...suti i muti..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Mohr » 22 Nov 2015, 23:35

Pa (n)i nismo iznenađeni... Šta bi drugo popovi i mogli radit :o

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Otac Serafim: Kačavenda mi je nudio 2 miliona da kažem d

Post by Biba » 22 Nov 2015, 23:43

Ima divnih svecenika..
Mislim da ovaj mas mladimsada bas karakter od covjeka...
Za svevenika u mom selu s pricalo mavelikomda je homic..matori konj..
Ne bih vjerovala da moja kolegica nije vidjela kako momxi jakomrano izlaze iz njegovog stana..jah bogu se molili..
Jedan je navodno momak donio puno para i kad se zenio btat ga pitao je li on rekao curi xime se bavio...sacuvaj boze..et u jesnoj selendri svega ima..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: SPC

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2016, 09:13

KARDINALOVO PISMO PATRIJARHU: Dodikovo "beatificiranje" Zdravka Tolimira

Piše: SENAD AVDIĆ

Govoreći u Banjoj Luci na komemoraciji povodom smrti ratnog zločinca Zdravka Tolimira, generala Vojske Republike Srpske koji je prošle nedjelje umro u ćeliji zatvora u Haagu, Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, rekao je da je "Zdravko Tolimir pripadao plejadi onih koji su stvorili Republiku Srpsku".

Penzionisanog generala Vojske RS Tolimira je, kao što je poznato, Međunarodni sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije pravomoćno osudio na doživotnu robiju. Osuđen je za najteže moguće kazneno djelo - GENOCID.

Znači li to da je tvrdnjom kako je ratni obavještajac Ratka Mladića "stvarao Republiku Srpsku", a to njegovo "stvaranje" kvalificirano kao genocid, Dodik poručio da je "Republika Srpska stvorena na genocidu", što danas ne izgovaraju ni najgorljiviji protivnici ovog entiteta?!

Obrazlažući osuđujuću presudu Zdravku Tolimiru, njemački sudija Cristopf Flugge, predsjedavajući Raspravnog vijeća je kazao: "Raspravno Vijeće je većinski utvrdilo da ste krivi za krivično djelo genocida i udruživanje za počinjenje genocida".

U "plejadi onih", kako je kazao Dodik, "koji su stvarali Republiku Srpsku", zajedno sa Tolimirom, odnosno zločinaca "koji su počinili krivično djelo genocida i genocidnog udruživanja radi počinjenja genocida", kako je rekao sudac Flugge", svakako počasna mjesta zaslužuju, ako ćemo se koristiti logikom pravomoćnih presuda u Haagu, i Ljubiša Beara i Vujadin Popović, također doživotno osuđeni za genocid.

BOGOMDANI GENOCID

Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej prošlog je mjeseca, govoreći u Banjoj Luci na Slavi Republike Srpske, "u plejadu" onih koji su zaslužni "za stvaranje Republike Srpske" (ili "članove udruženog zločinačkog projekta za počinjenje genocida", kako se uzme, odnosno kako se čita), uvrstio i Gospoda Boga, lično!

"Republika Srpska utemeljena je na istini Božijoj i na pravdi Božijoj", kazao je Patrijarh. "A sve što je temeljeno na istini, krvi za pravdom i za ime Božije, to je večno i neprolazno", podebljao je svoj govor Patrijarh.

Ako bi se htjelo biti bogohulno, ili pak konzistentno, sve do pravomoćnih presuda Ratku Mladiću i Radovanu Karadžiću (Slobodan Milošević je već odavno mrtav) na "čelu udruženog genocidnog pohvata" (nad Bošnjacima Srebrenice i Žepe), stajao je glavom i bradom Gospod Bog; Tolimir, Beara, Popović i ostali su mu mu tu i tamo, neko manje neko više, pomagali.

Kardinal Vinko Puljić,vrhbosanski nadbiskup, u opširnom pismu kojeg je mjesec dana nakon govora u Banjoj Luci uputio patrijarhu SPC Irineju, vrlo otvoreno, zapravo neubičajeno eksplicitno i (za njega) netipično kritizira njegovo viđenje Republike Srpske kao "države sa Božijim likom".

"Politički entitet Republika Srpska u Bosni i Hercegovini jeste ljudska a ne Božija tvorevina", ispravlja svog pravoslavnog kolegu kardinal Puljić.

KANONIZIRANJE ZLOČINCA

Pismo kardinala Vinka Puljića upućeno poglavaru Srpske pravoslavne crkve Irineju, daleko je od suhe teološke rasprave, ono je precizno, ponekad nužno emotivno i bolno, podsjećanje na strahote, užase, zločine, razaranja kroz koje je Katolička crkva i katolička zajednica u posljednjem ratu prošla u "Božijoj tvorevini"- Republici Srpskoj.

Iskače li pismo kardinala Puljića (pisano u ime svih biskupa u BiH) pravoslavom Patrijarhu Irineju iz okvira ekumenske doktrine, na kojoj se posljednjih mjeseci intenzivno radi, a što je vrhunac imalo prošle nedjelje u povijesnom susretu na Kubi pape Franje i moskovsko-ruskog patrijarha Kirila?

Jesu li se kardinalovim pismom adresiranim na Patrijrha SPC usporili, ili čak obeshrabrili, procesi dijaloga među katoličkom i pravoslavnom hijerarhijom, ne samo na Balkanu, nego i uopće, kako se može čuti u reakcijama koje stižu iz Srbije nakon objelodanjivanja pisma?

Moguće da je tako, ali tek u slučaju da je bilo šta od onoga što je kardinal Puljić napisao, pobrojao, na što je podsjetio...bilo neistinito, proizvoljno, ili tendenciozno. Davanje Božijih atribucija i prerogativa zajednici koju je, kako je kazao Dodik oplakujući generala Tolimira, "stvarala plejada" presuđenih za genocid i najteže ratne zločine protiv čovječnosti; to je bogohuljenje i to je odsustvo bilo kakve volje i spemnosti za ekumensko djelovanje...
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Irinej: Teslu sahraniti hrišćanski i dostojanstveno

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2016, 09:21

Image
U razgovoru s predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem, patrijarh srpski Irinej je predložio da posmrtni ostaci srpskog naučnika Nikole Tesle budu pokopani u hramu Svetog Save u Beogradu.

Kako javlja Radio-televizija Srbije, Irinej je naglasio da najveća pravoslavna crkva u Srbiji predstavlja "mjesto duhovnog okupljanja Srba" i pozvao na ujedinjenje u njegovoj obnovi. Predložio je da urna s Teslinim posmrtnim ostacima bude sačuvana u hramu u kojem će Tesli biti podignut i spomenik.

Urna se čuva u Teslinom muzeju u Beogradu, a do sada se u javnosti više puta polemisalo treba li tu i ostati kao kulturno dobro i po želji Teslinih potomaka ili, kako je predlagao vrh SPC-a, posmrtne ostatke treba pokopati "dostojno svakog hrišćanina" jer "ne mogu biti muzejski eksponat".

Nikola Tesla rođen je u ličkom mjestu Smiljanu 1856. godine, ali je gotovo cijeli život radio u SAD, gdje je i ostvario sve izume. Umro je u Njujorku 1943., u 87. godini.

(slobodna.bosna)
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Irinej: Teslu sahraniti hrišćanski i dostojanstveno

Post by Melek » 01 Jun 2016, 10:10

Pa zar nije Tesla Rumun, to smo vec rascistili jednom ?!?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests