Moze li religija biti opasna

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Mohr » 23 Dec 2015, 13:08

SPINERKA wrote:
Salahuddin wrote:
Lebowski wrote:Nisu dvostruki standardi samo ne kontam šta hoćeš reći..

Porediš pravo kupovine alkohola i neka druga prava? Kakve veze ima kupovina alkohola sa ratovanjem?
Govorim ti o licemjerju. Cijelo vrijeme. :D I kako to da nema veze jedno sa drugim? Znaci, imas pravo da radis sto je meni u interesu, pa makar bio i u dobi kada ne mozes ni pivo kupiti. Znaci, radi se o ukinutom pravu, o kakvom god da je rijec.

....koliko sam shvatila -- ti si zaradio penziju i vracas se u BIH...

... zar nije -licemjerno--uzeti penziju od licemjerne drzave.

;) :pusa

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by SPINERKA » 23 Dec 2015, 13:15

;)
.koliko sam shvatila -- ti si zaradio penziju i vracas se u BIH...

... zar nije -licemjerno--uzeti penziju od licemjerne drzave.

....upravo ;)

mada nista licno vezano za @Salahuddin--

..ali su nam arshini -kako kad -kako gdje :cudi
Image

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Mohr » 23 Dec 2015, 13:17

Dakle, ništa on ne uzima od (licemjerne) države ;)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by SPINERKA » 23 Dec 2015, 13:23

:123

....hm , uzima i te kako --( ma , ne bi da me on pogresno shvati-zbilja , zao mi je sto je to njegov komentar, pa ne mogu dalje )


...1 put sam tako nesto cula od - jednog-velikog 'SRBINA' --koja patnja zivjeti u drzavi ,koju mrzis a sve zbog $$$$ --jadno

... lijepo -ostavis sve i nazad u svoj rodni kraj
Image

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Biba » 23 Dec 2015, 15:44

Mohr wrote:Dakle, ništa on ne uzima od (licemjerne) države ;)
Kod mene se samo na vjencanju kaze - Uzimam za zenu ili za coeka nekoga..
Nista salahuddin ne uzima. On je zaradio..i zasluzio...

Citate Nostradamusa i tak to...
Svi koji govore o antikristu - lazni prorok...
Zar Amerika nema moc s onim hologramima :hm zahebavati mase i uvjeravati u sta oni hoce..

Koliko je novinara priznalo da su morali lagati ali ne samo za americku vec za sve vaznije vlade...
Neki su i knjige napisali i napustili novinarstvo
Zar nije nedavno pronadjen mrtav lijecnik koji je pisao o uzrocika autizma, i lijecnikov sin je bolestan...
Eto krasne Amerike...miseve lijeci od raka duvanom a lazu da duvan stvara rak..jah..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by SPINERKA » 23 Dec 2015, 16:42

:rol

- licemerje-



Kada ti roditelji kao klincu kazu u razmaku od 1 minuta da se "ugedas na druge malo" i "da je nebitno sta rade drugi".
Image

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Podrinjac » 23 Dec 2015, 17:05

Biba wrote:
amerikenjac wrote:jasta je nego zlo i to VELIKO..
Pa mogao si bar malo obrazloziti. Tvrdnja bez argumenta ne vrijedi nista.
Religija ima objasnjenje sto je zlo..
Zar trebaju argumenti da bi se dokazala ta tvrdnja? Argumenti se svaki dan dokazuju. Ljudi su sve ekstremniji. Religija je sprdnja.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Vjetar » 23 Dec 2015, 17:27

Opet tema o tome koliko je loša Amerika? :rol

Slažem se sa Spinerkom. I zarađivati u zemlji koju pljuješ je neumjesno. Zašto se ne vratiti u BiH prije sticanja penzije? Kada se već uvidi da je država u koju si došao licemjerna i mrska ti, onda se čovjek vrati u svoju BiH i zaboravi američke strahote. Zašto istrpiti tolike godine samo zbog blagodeti koje ti ta strana licemjerna država, toliko okrenuta protiv tebe, velikodušno pruža?
Nije mi to jasno Salahudine nikako. Zašto si ostao toliko dugo tamo ako ti od početka nije valjala?

Znam dosta Bosanaca tamo, brat mi je tamo, nekoliko rođaka, prijatelja i svi do jednog su prezadovoljni životom tamo i tretmanom koji imaju. Svi do jednog. Svi su (sem jednog prijatelja Hrvata) Bošnjaci i nikada nisu imali ni jednu nelagodnost zbog svoje etničke i vjerske pripadnosti. Ni jednu. Djeca bez ikakvih problema idu u škole, fakultete završavaju i sjajno su prihvaćeni i imaju prijatelje Amerikance jednako kao i naše iseljenike. Niko od njih ni ne pomišlja da se vrati ovamo.

Meni je zaista žao ako si ti iskusio neke nelagodnosti tamo, ali ti si onda izuzetak od pravila.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by rethna » 23 Dec 2015, 18:08

Zaraditi?Uzeti?

Da se odlucite pa onda da pitate jasno covjeka ono sto zelite...haa? :kafa
Question everything.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by rethna » 23 Dec 2015, 18:10

Podrinjac wrote:
Biba wrote:
amerikenjac wrote:jasta je nego zlo i to VELIKO..
Pa mogao si bar malo obrazloziti. Tvrdnja bez argumenta ne vrijedi nista.
Religija ima objasnjenje sto je zlo..
Zar trebaju argumenti da bi se dokazala ta tvrdnja? Argumenti se svaki dan dokazuju. Ljudi su sve ekstremniji. Religija je sprdnja.
Ne trebaju...dovoljno je da neko tamo kaze da je religija,odnoso islam opasan,los,zao a isto tako i muslimani i eto,odluceno je :rol
Question everything.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Dust » 23 Dec 2015, 19:26

Oblak wrote:Opet tema o tome koliko je loša Amerika? :rol

Slažem se sa Spinerkom. I zarađivati u zemlji koju pljuješ je neumjesno. Zašto se ne vratiti u BiH prije sticanja penzije? Kada se već uvidi da je država u koju si došao licemjerna i mrska ti, onda se čovjek vrati u svoju BiH i zaboravi američke strahote. Zašto istrpiti tolike godine samo zbog blagodeti koje ti ta strana licemjerna država, toliko okrenuta protiv tebe, velikodušno pruža?
Nije mi to jasno Salahudine nikako. Zašto si ostao toliko dugo tamo ako ti od početka nije valjala?

Znam dosta Bosanaca tamo, brat mi je tamo, nekoliko rođaka, prijatelja i svi do jednog su prezadovoljni životom tamo i tretmanom koji imaju. Svi do jednog. Svi su (sem jednog prijatelja Hrvata) Bošnjaci i nikada nisu imali ni jednu nelagodnost zbog svoje etničke i vjerske pripadnosti. Ni jednu. Djeca bez ikakvih problema idu u škole, fakultete završavaju i sjajno su prihvaćeni i imaju prijatelje Amerikance jednako kao i naše iseljenike. Niko od njih ni ne pomišlja da se vrati ovamo.

Meni je zaista žao ako si ti iskusio neke nelagodnosti tamo, ali ti si onda izuzetak od pravila.

To je to
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by REMB » 23 Dec 2015, 19:43

Danas sam bio na Mevludu u džamiji povodom rođenja poslanika Muhammeda a.s. Ljepota...kako religija može biti opasna?

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2015, 20:26

SPINERKA wrote:....koliko sam shvatila -- ti si zaradio penziju i vracas se u BIH...

... zar nije -licemjerno--uzeti penziju od licemjerne drzave.
Zar nije nepristojno zadirati u covjekovu privatnost? Samo da te potsjetim (i ostale aktiviste Mahale Daily) da je on ratna izbjeglica 99% (ne znam, nisam citala ali to je teska sudbina 99% Bosanaca). Kao takav se nasao u Americi slijedom dogadjaja a ne zato sto je napravio svjestan izbor da emigrira tamo. A da je i napravio svjestan izbor, postojala bi mogucnost da mu ta zemlja ne odgovara iz milion razlicitih razloga. Ali prosle su godine i covjek je zaradio penziju (ako je). Sad hoce da se vrati gdje ga srce vuce, a u nasu zemlju se nije uputno vratiti bez da rijesis egzistencijalna pitanja. Ni prvi niti posljednji, masa Bosanaca nisu sretni vani i ceznu za Bosnom (izuzev onih koji su se potpuno asimilirali u datim zemljama, ali to je manjina). U svakom slucaju - njegova stvar, njegov zivot, njegovo pravo da zivi gdje zeli.

A i offtopic je.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Biba » 23 Dec 2015, 20:45

Sta ste se nadovezali na salahuddina.
Ne znam sta je sve napisao o Ameeici, ali zar i otac i majka ne kritiziraju rođeno dijete..a ne mrze ga...
Et ne smijes reci ono sto nije dobro... :eol.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Biba » 23 Dec 2015, 20:48

Podrinjac wrote:
Biba wrote:
amerikenjac wrote:jasta je nego zlo i to VELIKO..
Pa mogao si bar malo obrazloziti. Tvrdnja bez argumenta ne vrijedi nista.
Religija ima objasnjenje sto je zlo..
Zar trebaju argumenti da bi se dokazala ta tvrdnja? Argumenti se svaki dan dokazuju. Ljudi su sve ekstremniji. Religija je sprdnja.
A bil ti mogo zakljuciti da su ljudi sve ekstremniji zbog neceg drugog..ne bih ja da namecem svoju vjeru i tumacenje..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Lavlje_srce » 26 Dec 2015, 09:10

Glupost je najopasnija i sto je najgore neizljeciva.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Podrinjac » 26 Dec 2015, 10:18

Biba wrote:
Podrinjac wrote:
Biba wrote:
amerikenjac wrote:jasta je nego zlo i to VELIKO..
Pa mogao si bar malo obrazloziti. Tvrdnja bez argumenta ne vrijedi nista.
Religija ima objasnjenje sto je zlo..
Zar trebaju argumenti da bi se dokazala ta tvrdnja? Argumenti se svaki dan dokazuju. Ljudi su sve ekstremniji. Religija je sprdnja.
A bil ti mogo zakljuciti da su ljudi sve ekstremniji zbog neceg drugog..ne bih ja da namecem svoju vjeru i tumacenje..
Odeš u muslimanske drzave i vidis da su ti Bozici i Nove godine zabranjene. I zbog čega su te drzave konzervativne ? Zbog ateista ?

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Lebowski » 26 Dec 2015, 10:52

Salahuddin wrote:Ne znam sta da vam kazem. Svaki covjek je svoja prica.

Nikako se ne moze reci nekome da li je na mjestu da kaze ovo ili ono, nebitno o cemu govori, bar ne dok ne postoje otvorene provokacije, uvrede i ono sto se moze okarakterisati kao govor mrznje. Svi se kao nacelno zalazemo za tu slobodu govora, i pricamo kako je sve podlozno ispitivanju i kritici, a onda ja napisem neke stvari (za mnoge mogu iznijeti i statisticke podatke), o zemlji u kojoj zivim i u kojoj sam doskora radio, i onda "Stop". Ne moze, Amerika je to. Smijemo i o Muhamedu s.a.w.s da se sprdamo i Isusu a.s, da slikamo njihove karikature, sve pod sloganom da se mora dozvoliti da se svako i sve nadje pod kritikom jer sve to je dio slobode govora. Ali ne i Amerika. Ja vas onda pitam, zasto?. Zasto se to ne smije dirati, kome je to sveto? Cinjenica da zivim i da sam radio ovdje ne mijenja nista ako zelite da budete dosljedni svom dosadasnjem pisanju. Eto, imamo forumase koji uopste nisu iz Bosne a najvise govore o noj (ili bar mnogo), pa je i kritikuju, neki su i ratovali protiv nje, i opet, sve je to OK, svako ima pravo da kaze sta zeli. Slazem se. Ali vas molim da onda dopustite i meni ono sto ste sebi dozvolili.

Drugo, zaista bih volio da vam mogu na neki nacin prikazati, koliko je ko kome dao i uzeo, USA meni i ja njoj. Nemojte zaboraviti, i provjerite, lako je to, da ovdje u penziju u mojim godinama i nije bas lako otici. Cak skoro, pa nemoguce ako nisi 100% invalid u fizickom zdravlju, i uveliko u mentalnom. Razmislite malo onda, da mozda i ne znate sve a ipak me osudjujete. Nikada nisam, niti namjeravam to da mijenjam, ugrizao ruku koja me hranila ili hrani... Zatim, ja nikada nisam rekao da USA ne valja niko, nikako i nizasta ali se ovdje prilicno zapelo da se ostavi bas takav dojam. Pricali smo o svemu i svacemu, pa je dosla na red i crnija strana Amerike, ona koju ne vidimo mnogo u filmovima u kojim nema nijednog radnika u masinskoj kompaniji, cistacu, elektricaru. Amerika, koju neki odbijaju i da zamisle kao drzavu gdje se moze desiti da se nesto sistematski radi, a sto nije dobro za njene gradjane. Ja sam naveo primjere licemjerja americke vanjske politike i jos par stvari. Nista vise od toga. I evo, razapnut sam, kao da sam svima majku opsovao.

Hvala svima vama, koji ste na neki nacin ipak shvatili. Nego, hajde da se vratimo na temu. Ja bih trebao biti prvi koji ce paziti na off-topic a sam ga stvaram. izvinjavam se. Idemo dalje.
Niko nije rekao da Amerika nema mane i da se ne smije kritizirati. Ne znam otkud to, nikad nije bila zabrana kritike Amerike, sistema, svi to rade i radili su, rade oni sami najviše, samokritični su. Nisu ni njihovi mediji od jučer, ne vlada tu nekakvo jednoumlje ili izostanak kritike ovog ili onog.. sve se kritikuje.

Ja sam napisao da je Amerika jedna od najpoželjnijih zemalja svijeta a ti izvoli pa me razuvjeri nečim. Otkud tolika potražnja za američkim državljanstvom, vizom, da se ode tamo? Sa svim manama ona je i dalje poželjna, i poželjnija ljudima od tvog halifata, pa i dobrom dijelu muslimana. Nemuslimanima u svakom slučaju bez obzira odakle je i kakvog "backgrounda".

Ova gore čini mi se zna previše o tebi... i to 99% :valja
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by KOMESAR » 26 Dec 2015, 11:36

Lebowski wrote:
Salahuddin wrote:Ne znam sta da vam kazem. Svaki covjek je svoja prica.

Nikako se ne moze reci nekome da li je na mjestu da kaze ovo ili ono, nebitno o cemu govori, bar ne dok ne postoje otvorene provokacije, uvrede i ono sto se moze okarakterisati kao govor mrznje. Svi se kao nacelno zalazemo za tu slobodu govora, i pricamo kako je sve podlozno ispitivanju i kritici, a onda ja napisem neke stvari (za mnoge mogu iznijeti i statisticke podatke), o zemlji u kojoj zivim i u kojoj sam doskora radio, i onda "Stop". Ne moze, Amerika je to. Smijemo i o Muhamedu s.a.w.s da se sprdamo i Isusu a.s, da slikamo njihove karikature, sve pod sloganom da se mora dozvoliti da se svako i sve nadje pod kritikom jer sve to je dio slobode govora. Ali ne i Amerika. Ja vas onda pitam, zasto?. Zasto se to ne smije dirati, kome je to sveto? Cinjenica da zivim i da sam radio ovdje ne mijenja nista ako zelite da budete dosljedni svom dosadasnjem pisanju. Eto, imamo forumase koji uopste nisu iz Bosne a najvise govore o noj (ili bar mnogo), pa je i kritikuju, neki su i ratovali protiv nje, i opet, sve je to OK, svako ima pravo da kaze sta zeli. Slazem se. Ali vas molim da onda dopustite i meni ono sto ste sebi dozvolili.

Drugo, zaista bih volio da vam mogu na neki nacin prikazati, koliko je ko kome dao i uzeo, USA meni i ja njoj. Nemojte zaboraviti, i provjerite, lako je to, da ovdje u penziju u mojim godinama i nije bas lako otici. Cak skoro, pa nemoguce ako nisi 100% invalid u fizickom zdravlju, i uveliko u mentalnom. Razmislite malo onda, da mozda i ne znate sve a ipak me osudjujete. Nikada nisam, niti namjeravam to da mijenjam, ugrizao ruku koja me hranila ili hrani... Zatim, ja nikada nisam rekao da USA ne valja niko, nikako i nizasta ali se ovdje prilicno zapelo da se ostavi bas takav dojam. Pricali smo o svemu i svacemu, pa je dosla na red i crnija strana Amerike, ona koju ne vidimo mnogo u filmovima u kojim nema nijednog radnika u masinskoj kompaniji, cistacu, elektricaru. Amerika, koju neki odbijaju i da zamisle kao drzavu gdje se moze desiti da se nesto sistematski radi, a sto nije dobro za njene gradjane. Ja sam naveo primjere licemjerja americke vanjske politike i jos par stvari. Nista vise od toga. I evo, razapnut sam, kao da sam svima majku opsovao.

Hvala svima vama, koji ste na neki nacin ipak shvatili. Nego, hajde da se vratimo na temu. Ja bih trebao biti prvi koji ce paziti na off-topic a sam ga stvaram. izvinjavam se. Idemo dalje.
Niko nije rekao da Amerika nema mane i da se ne smije kritizirati. Ne znam otkud to, nikad nije bila zabrana kritike Amerike, sistema, svi to rade i radili su, rade oni sami najviše, samokritični su. Nisu ni njihovi mediji od jučer, ne vlada tu nekakvo jednoumlje ili izostanak kritike ovog ili onog.. sve se kritikuje.

Ja sam napisao da je Amerika jedna od najpoželjnijih zemalja svijeta a ti izvoli pa me razuvjeri nečim. Otkud tolika potražnja za američkim državljanstvom, vizom, da se ode tamo? Sa svim manama ona je i dalje poželjna, i poželjnija ljudima od tvog halifata, pa i dobrom dijelu muslimana. Nemuslimanima u svakom slučaju bez obzira odakle je i kakvog "backgrounda".

Ova gore čini mi se zna previše o tebi... i to 99% :valja
Možda je Amerika tvoj prvi izbor,ali moj svakako ne!?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by Podrinjac » 26 Dec 2015, 11:40

Salahudine, hajmo se mijenjati ! Ja u Ameriku ti u Bosnu. MoRel ?

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests