Reis Husein ef. Kavazović

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by MorningStar » 03 May 2022, 00:09

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:06
MorningStar wrote: 03 May 2022, 00:01

Cool , tik-tak u medjuvremenu cekaj ding-dong i posmatraj sat :oo
CEkacu ja, a cekaj i ti. Ko se zadnji smije... :p
Ja cu cekati a u medjuvremenu neka bezvrijednih valuta i ko god hoce da se rijesi istih slobodno neka javi moze meni poslati , da oslobodi prostor da mu ne smetaju :ooo
Sto se tice kolapsa civilizacije,mescini da si ti medju onim zadnjim koji bi trebali da se smiju jer bi doslo do "snalazenja" i ono survival ko moze da zatoha komsiju :oo

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by biha » 03 May 2022, 00:10

Kavazovic je sejtanov sin na celu IZ?

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84377
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16567 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Fuddo » 03 May 2022, 00:11

Bogomili…
Lud narod, pa haj
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 00:13

MorningStar wrote: 03 May 2022, 00:09Ja cu cekati a u medjuvremenu neka bezvrijednih valuta i ko god hoce da se rijesi istih slobodno neka javi moze meni poslati , da oslobodi prostor da mu ne smetaju :ooo
Sto se tice kolapsa civilizacije,mescini da si ti medju onim zadnjim koji bi trebali da se smiju jer bi doslo do "snalazenja" i ono survival ko moze da zatoha komsiju :oo
Ma radi sta hoces (ili ne radi), boli me briga. Za mene ne brini please. Ko drugom jamu kopa sam u nju pada, bilo i ostalo. :ok

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by MorningStar » 03 May 2022, 00:14

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:13
MorningStar wrote: 03 May 2022, 00:09Ja cu cekati a u medjuvremenu neka bezvrijednih valuta i ko god hoce da se rijesi istih slobodno neka javi moze meni poslati , da oslobodi prostor da mu ne smetaju :ooo
Sto se tice kolapsa civilizacije,mescini da si ti medju onim zadnjim koji bi trebali da se smiju jer bi doslo do "snalazenja" i ono survival ko moze da zatoha komsiju :oo
Ma radi sta hoces (ili ne radi), boli me briga. Za mene ne brini please. Ko drugom jamu kopa, :ok sam u nju pada, bilo i ostalo.
Hvala ti da to ne rece ja bi sjeo i gledao u sat. A brinem za tebe mnogo :oo tako je ko drugom jamu kopa fizicki je radnik :D.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Duh » 03 May 2022, 00:15

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:05
Duh wrote: 03 May 2022, 00:01 Ma logicno da se i to moze desiti.
Samo me interesuje kod koga je zlato..
Ne bi me cudilo da su novcem bez pokrića pokupovali pokriće :respekt
Pa naravno da jesu. Primijetio pocetak hiperinflacije?
Nisam. Proljece je. Cvijece je lijepo...



Ja sto trebam uraditi sutra....uradim juce...kazem opet.

Ja cekam ljubav. :hop
da cekam samo nesto lose...bezveze mi..,

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 00:17

Ne vuci me vise za tastaturu MorningStar.

Uostalom, whatever. :mah

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by MorningStar » 03 May 2022, 00:20

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:17 Ne vuci me vise za tastaturu MorningStar.

Uostalom, whatever. :mah
:mah :oo

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by carobnjak N » 03 May 2022, 00:23

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:08
carobnjak N wrote: 03 May 2022, 00:02 u zadnjoj smo fazi ... :ha
jel ovo lavlje ili ona Mia Alečkovic sa debilnog balkan info?
Ne, ja najcrnje hejtam Islam, i smatram one koji u vjeru upucuju djecu "zlocincima protiv covjecnosti" Nemanja. :ok
u zadnjoj smo fazi :plavi
zdrav čovjek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu
da uništi vladare svijeta i to
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 00:25

carobnjak N wrote: 03 May 2022, 00:23
Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:08Ne, ja najcrnje hejtam Islam, i smatram one koji u vjeru upucuju djecu "zlocincima protiv covjecnosti" Nemanja. :ok
u zadnjoj smo fazi :plavi
zdrav čovjek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu
da uništi vladare svijeta i to
Globalna ekonomija je u zadnjoj fazi Nemanja. Nemoj samo ti o bolesti. :ha

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by MorningStar » 03 May 2022, 00:28

:D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 00:31

Image


“All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.”

- Arthur Schopenhauer

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 00:32

MorningStar wrote: 03 May 2022, 00:28:D.
:valja

Ma ja bih voljela da si ti u pravu, ali nazalost tesko.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Naseef Mushroom » 03 May 2022, 00:56

Lavlje_srce wrote: 02 May 2022, 20:56 Kome nije dovoljno 30 godina korupcije i nepotizma, njemu nema pomoci.

Sto se tice nedostatka reakcije naroda u smislu razrjesenja tog Gordijevog cvora, radi se o naucenoj bespomocnosti. "Iako su psiholozi to kod ljudi primjećivali i ranije, naziv “naučene bespomoćnosti” dodijelio je američki psiholog Martin Seligman radeći istraživanja prvo na psima, a onda i na ljudima. Pojam označava pasivno prihvaćanje neugode, bez pokušaja bijega i kontroliranja situacije. Takvo stanje naučene bespomoćnosti proizlazi iz prethodnih iskustava živog bića koje je izlaganjem bolnoj ili neugodnoj situaciji naučilo da nad njom nema kontrole. Ta naučena reakcija generalizira se onda i na one situacije u kojima zapravo postoji mogućnost bijega odnosno kontrole. Osobe s naučenom bespomoćnošću lagano odustaju od svojih ciljeva ako su nekoliko puta doživjeli neuspjeh u njihovom ostvarenju, apatične su, nemotivirane, depresivne, pesimistične. Intenzitet doživljaja naučene bespomoćnosti ovisi o tome što osoba smatra da uvjetuje njezinu bespomoćnost – ona sama ili neki vanjski činitelji."

"Generacije koje su živjele na Balkanu u posljednjih devedeset godina naucile su da je trud cesto uzalud. Mnogi naši roditelji su po tri puta pravili dom za svoga kratkog života, dok je u sretnijim društvima normalno da tek svaka treca generacija pravi kucu iz temelja. Bespomocnost našeg covjeka je naucena! On ju je stekao u nekim teškim vremenima koja su uglavnom iza nas, ali su njegov um i svijest zarobljeni u tim tegobnim vremenima. Drugi razlog pasivnog odnosa Bosanaca jeste socijalisticka prošlost u kojoj se država 'brinula' za sve. Sada kada više država nije - niti želi biti - jedini agent razvoja, ranije stecene navike pasivnog oslanjanja na državu predstavljaju kocnicu razvoja."

S druge strane nema realne alternative ovim nepotistima, jer su tu bitni i "vanjski faktori" kojim odgovara status quo (citaj lagano obrusavanje drustva uz tendenciju neminovnog propadanja). Glad koja prijeti uskoro bi mogla biti katalizator za rjesenje nagomilanih problema.
Jesu li ljudi svjesni da je SDA tako slaba (kao i druge stranke sa sličnim mentalitetom), da ako bi bila izlaznost onih koji nisu stranački botovi 70% a opozicija (mislim na jednu opoziciju koja je suprotno od svega čega vlast danas zastupa, a ne nešto kao Dino ili Fahro) ponudi jednog zajedničkog kandidata da bi odnijeli sa lahkoćom izbore? Ali ne, najlakše je da 50% ne izađe na izbore pa onda traže izgovor kako su generacije svašta prošle (tu ne mislim tebe nego te ljude o kojima pišeš).

Ne govorimo o akcijama kao vezanja za drvo, sukob sa policijom ili živi štit, već izaći jednom svake 2-4 godina na pola sata i staviti X.

Ovo će mi uvijek ostati u sjećanju i uvijek ću rado opet pomenuti. Sjećate li se ovog spota? Ako slučajno još neko nije gledao neka pogleda



A evo najzanimljivije, članak o snimanju tog spota :grana
Novi videospot benda Dubioza kolektiv za pjesmu "Himna generacije" objavljen je danas putem društvenih mreža. Riječ je o dugo očekivanom prvom singlu s novog albuma koji će svjetlo dana ugledati krajem ove godine.

"Nakon što nas godinama neosnovano optužuju da predstavljamo 'legitimni glas izgubljene generacije', mi smo odlučili da konačno zloupotrijebimo tu kvalifikaciju i napravimo prigodnu muzičku numeru o toj temi. Na ovim prostorima je omiljena sportska disciplina sekiracija na duge staze dovedena do savršenstva i ova regija je dala niz svjetskih šampiona u super teškoj kategoriji. Sekiramo se neselektivno, neprekidno i prilikom sekiracije ne diskriminiramo teme po važnosti i mogućem utjecaju na vlastite živote. Sekira nas sve, od ugroženosti južnoameričkih prerijskih oposuma do mogućeg termonuklearnog rata na korejskom poluotoku, od izbora Trumpa za predsjednika SAD-a do izbora na natjecanju za najveći pjevački talent mjesne zajednice Zabrđe. Ako su neke manje važne ljudske opsesije poput ljubavi prema ženama ili alkoholu opjevane u bezbroj pjesama, onda i ljubav prema sekiraciji zaslužuje makar jednu", poručuju iz Dubioze.

Spot za pjesmu​ ​"Himna generacije" sniman je u Sarajevu, a u snimanju spota učestvovalo je 400 statista volontera koji su se javili na poziv benda objavljen putem društvenih mreža.

"Bilo je to jedno od najmasovnijih snimanja na području sarajevskog kantona još od epskih prizora iz filma 'Valter brani Sarajevo'", poručuju iz Dubioze.

Dodaju da je u nekoliko je navrata za potrebe snimanja blokirana glavna gradska prometnica, što je, naravno, izazvalo dodatnu 'sekiraciju' vozača koji su bili pogođeni obustavama prometa.


"Trenutno se bend, statisti i ekipa koja je snimala spot sekiraju kako će se spot svidjeti gledateljima i koliko će pregleda imati na YouTubeu", kažu iz najpopularnijeg bh. benda.
Znači ne izlazi se na proteste ali kada se radi o snimanju da se protestuje tu je se toliko prijavilo da budu statisti da su poremetili saobraćaj. Kakvo objašnjenje imaš za to ludilo da se više ljudi prijavi da glumi proteste u BH nego da se prijavi na proteste? :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by carobnjak N » 03 May 2022, 06:52

Lavlje_srce wrote: 03 May 2022, 00:25
carobnjak N wrote: 03 May 2022, 00:23
u zadnjoj smo fazi :plavi
zdrav čovjek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu
da uništi vladare svijeta i to
Globalna ekonomija je u zadnjoj fazi Nemanja. Nemoj samo ti o bolesti. :ha
kako vi kažete @kravlje srce
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Duh » 03 May 2022, 09:02

Ne znas više sta za novce...
Kupit zlato ili ovce...

Zlato je vrijedno...i žene se vole kititi sa njim.
A kako žene znaju otici, odnesu i zlato...


Logicno je onda...bolje ovce.
Ja još nisam čuo da je žena otišla i odnjela ovce.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24140
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6237 times
Been thanked: 5467 times
Status: Online

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Zizi » 03 May 2022, 09:05

:D.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 21:42

carobnjak N wrote: 03 May 2022, 06:52kako vi kažete @kravlje srce
Kakav duh i obrazovanje, takav i izricaj.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by Lavlje_srce » 03 May 2022, 21:49

Naseef Mushroom wrote: 03 May 2022, 00:56Znači ne izlazi se na proteste ali kada se radi o snimanju da se protestuje tu je se toliko prijavilo da budu statisti da su poremetili saobraćaj. Kakvo objašnjenje imaš za to ludilo da se više ljudi prijavi da glumi proteste u BH nego da se prijavi na proteste? :oo
Pa ljudi su izgubili vjeru da glasanjem i/ili protestima mogu bilo sta izmjeniti u smislu skidanja oligarha u politici, objasnila sam u postu koji si citirao. Sto je najgore, u pravu su. Uz to, ne postoji zdrava politicka alternativa troglavoj azdaji.

S druge strane, taj spot je itekako imao pozitivnog odjeka, plus u Dubiozu Kolektiv ljudi vjeruju, kao formu drustvenog protesta izrazenog kroz umjetnicku ekspresiju.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27044
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14157 times
Been thanked: 14465 times
Status: Online

Re: Bajramska hutba reisa Kavazovića: Neka svako poradi na svom oporavku, a potom neka djeluje na druge

Post by ironman » 03 May 2022, 23:15

Ono sto Lavlje rece sinoc,podsjeti me clanak ova
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kriz ... /220503096
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 14 guests