Međugorje

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Međugorje

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 15:32

Image

Vidjelica Marija Pavlović-Lunetti tvrdi da se u Međugorju na Božić Gospa ukazala sa Isusom u naručju te nije ništa govorila niti davala poruku, umjesto nje govorio je Sin Božiji.

"Gospa je došla s malim Isusom u naručju i nije dala poruku, ali je mali Isus progovorio i rekao: "Ja sam vaš mir, živite moje zapovijedi", kazala je vidjelica za Večernji.hr, dodavši da su ih nakon toga Gospa i Isus blagoslovili znakom križa.

U Međugorju se Djevica Marija ukazala prije 31 godinu, no crkva o ovom fenomenu još nije donijela konačan stav. Prvi put od ukazanja umjesto Gospe, govorio je Isus.

"To nas je sve iznenadilo. Do sada se to nikada nije dogodilo. To je bilo izvanredno", rekla je vidjelica Marija u razgovoru za Večernji list te dodala kako je riječ o jednom novom trenutku za Međugorje i međugorske poruke.

"Zabrinjavajuće nije. Isus je rekao: "Ja sam vaš mir, živite moje zapovijedi". Bog nam daje mir, daje nam šansu, mogućnost da se otvorimo. To je novi poziv, Bog djeluje na novi način", objasnila je vidjelica.

klix.ba
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Zagorka » 27 Dec 2012, 18:26

Da se ne uvrijede katolici,ne vjerujem u ovo jedne jedine sekunde......ni u gospino ukazanje prvi put......iz razloga što se kao ona ukazala nekoj pačurliji tamo i na osnovu toga dolaze vjernici,to mi je suludo......

da meni tamo neka pačurlija iz komšiluka kaže ukazao im se Muhammed poslanik,i ja da vjerujem djeci što u akšam preplašena hodaju pa im se priviđa svašta.....

veze s mozgom nema :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Major » 27 Dec 2012, 20:04

Nema se tu sta vjerovati, ali ako neko hoce da vjeruje neka izvoli.
Ali jedno im se mora vjerovati, muski su tu praznu pricu komercijalizirali, od Medjugorja su mali Monaco napravili.
Kod mnogih zapadnjaka, mislim Juzno Amerikanaca je u tradiciji da im se ukazuje, kada se nama ukaze, kazu, taj je prolupo. :lup
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Zagorka » 27 Dec 2012, 20:12

Zato što mi ne padamo ni na kakve šupljake,malo nas je teže preveslati..........valjda......šta znam.....samo neka putuju,a ovi neka lovu mlate,jašta će........ :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by silence » 27 Dec 2012, 20:25

Davno mi je pričala jedna Ana da je doputovala u Međugorje da vidi Gospu, da joj se ukaže... I kaže ona da je gledala i gledala, ali da nije vidjela ništa... :hihi , a da je njena prijateljica koja je stajala kraj nje vidjela... :lupa
Ana je vjernica, katolkinja, ali kaže da ne vjeruje u ovo ukzivanje Gospe...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Konsultant » 27 Dec 2012, 21:26

eh kad bi se ukazala forumasica :travolta

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by gejsha » 27 Dec 2012, 21:42

Bila sam ljetos u Međugorju.
Koji su oni biznis napravili od toga, bila je tolika gužva, jedva prolaziš ulicom..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:45

za torabija smo sigurni da je hostapler, ali ovo ce ostati misterija... :oo
da samo znate sta ja u sumi sve vidim....kad hocu :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by IM_ex » 27 Dec 2012, 21:48

eh ...
Tek sad se c(C?!)rkva (papa) nadje u nezavidnom polozaju (nedavno/a prije ove vijesti/ mediji objavise da ce crkva o Medjugorskom pitanju uskoro dati konacni sud).
Toliko dugo, od prvog "ukazanja", a jos nisu ni odobrili ni osporili - nije li to licemjerstvo?
Ako i na ovu pricu odulje cutanjem - pokazace se kao licemjeri.
Ako pak ovu pricu uzmu za zavrsnicu verifikacije, pa izdaju proglas kojim potvrdjuju validnost Medjugorskih prividjanja, pa to opecate crkvenim pecatom - stranci ce ciniti invaziju u pohodu na Medjugorje, mnogi domaci, savjesni katolici bi mogli istupiti iz katolicanstva, ... cime bi se crkva opet pokazala licemjernom.
Ali, ako se oglase (crkva) i ograde se od njima stranih i nepotkrijepljenih prica, a bez najave kupovanja vremena u kom bi se moglo desiti i "trece, peto, stoto prividjenje", crkva bi jos i mogla spas'ti nesto od ostatka obraza.


p.s. ako grijesim, na moju ce dusu
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vidjelica Marija: Umjesto Gospe, za Božić je govorio Isu

Post by Konsultant » 27 Dec 2012, 23:22

gejsha wrote:Bila sam ljetos u Međugorju.
Koji su oni biznis napravili od toga, bila je tolika gužva, jedva prolaziš ulicom..
a sta sve vi tamo radili? ramazanski post?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Krokodil Behko » 22 Jul 2013, 15:34

Image

Turističke zajednice, međunarodne organizacije koje pružaju podršku razvoju turizma u BiH, Svjetska turistička organizacija (WTO) koja je BiH promovila kao turističku destinaciju u usponu, procjenjuju i i ističu da je broj prijavljenih i registriranih turista i noćenja u BiH maksimalno od 30 do 40 posto od stvarnog broja turista i noćenja koje ostvare, što znači da je oko 60 posto turizma u tzv. sivoj zoni. U Federaciji BiH u prošloj godini ostvareno je 998.199 registriranih noćenja gostiju. Ukupan prihod Turističke zajednice Federacije BiH u 2012. bio je 1.616.280 KM, međutim, od toga je prihod od boravišne takse bio samo 181.419 KM, što nije ni 35 posto od ukupnog broja noćenja ukoliko se uzme u obzir da je ostvareno gotovo milion registriranih noćenja.

Turistička boravišna taksa raspoređuje se tako da 20 posto ide Turističkoj zajednici FBiH, a 80 posto turističkoj zajednici kantona u kojem je ostvareno noćenje.

Na ostvareni skoro milion noćenja u prošloj godini i turističku taksu od dvije KM, odnosno očekivani prihod od dva miliona KM, Turistička zajednica FBiH je trebalo minimalno da naplati od boravišne takse 400.000 KM.

Navedeni podaci se, kako ističe glasnogovornica Turističke zajednice FBiH Asija Hadžiefendić-Mešić u razgovoru za Fenu, odnose samo na registrirani broj gostiju i noćenja i navedeni podaci jasno pokazuju da se radi o prijavljenim gostima i noćenjima za koje je naplaćena boravišna taksa, ali koja nije isplaćena onima kojima po zakonu i pripada -turističkim zajednicama.

U Kantonu Sarajevo je naplata boravišne takse po osnovu registriranih noćenja oko 55 posto, dok je na nivou FBiH oko 35 posto.

Nadalje, od ukupnog broja registriranih gostiju i noćenja, ostaje nenaplaćeno gotovo 50 posto sredstava po osnovu boravišne takse, a prije svega zbog nedovoljnog angažmana nadležnih organa koji treba da provode nadzor i kontrolu.

U prošloj godini ubjedljivo najviše noćenja je ostvareno na području Kantona Sarajevo, 512.434, a zatim slijedi Hercegovačko-neretvanski sa registrovanim 260.291 noćenjem, što odmah, ističe glasnogovornica TZ FBiH, izaziva sumnju jer su na prostoru tog kantona kao atraktivne destinacije i Mostar i Međugorje i Neum.

Također podsjeća, da je procjena Turističke zajednice Hercegovačko-neretvanskog kantona da je prošle godine u Međugorju boravilo 490.000 gostiju i da je ostvareno 1.455.000 noćenja, s tim da Turističkoj zajednici tog kantona nije prijavljeno nijedno noćenje.

Prema posljednjim podacima, i dalje se pokazuje tendencija pada prihoda i pored porasta broja turista u FBiH u prvih šest mjeseci za oko 13,9 posto, jer je Turistička zajednica FBiH u tom razdoblju po osnovu boravišne takse naplatila 85.822 KM, što je manje nego za isto razdoblje prošle godine.

Poseban problem u naplati prihoda, koji po zakonu pripadaju turističkim zajednicama, jeste članarina, koju su dužni plaćati privredni subjekti koji imaju direktne ili indirektne koristi od razvoja turizma – svi poslovni subjekti iz oblasti pružanja usluga.

Turističku članarinu privredni subjekti iz tih oblasti plaćaju u iznosu od 80 posto direktno turističkim zajednicama kantona, a 20 posto Turističkoj zajednici FBiH.

-Nerijetko se dešava da taj subjekt uplati 80 posto članarine turističkoj zajednici kantona, a TZ FBiH 20 posto ne uplati nikad – navodi Hadžiefendić- Mešić.

Ona također podsjeća da je do 2003. godine iznos članarine bio 0,2 posto od ukupnog prihod poslovnih subjekata, 2003. smanjen je na 0,1 posto, a 2009. na 0,05 posto.

-To praktično znači da od 2009. do 2012. TZFBiH ima prihod manji za 1,06 miliona KM upravo zbog izmjene uredbe, financijske nediscipline i nedosljednog i neselektivnog provođenja zakona – tvrdi glasnogovornica TZFBiH.

Kao jedno od mogućih rješenja iz Turističke zajednice FBiH, su resornom Federalnom ministarstvu okoliša i turizma uputili inicijativu da se razradi zakonska regulativa u vezi sa uvođenjem elektronske prijave i boravka turista i gostiju u FBiH.

(Fena)
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mešugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Nela » 22 Jul 2013, 16:14

Od 490 000 gostiju nijedno prijavljeno, pitam se sta rade inspektori
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Mešugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Ruana » 22 Jul 2013, 16:34

Jedva skontah sta je MeSugorje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120148
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7764 times
Status: Online

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Krokodil Behko » 22 Jul 2013, 17:15

Ruana wrote:Jedva skontah sta je MeSugorje.
Tako i sam preuzeh naslov.. svega mi :D
Ispravljeno. Prokleta rutina pri kojoj se ne gleda na detalje.

Što se teme tiče, ja bih tu stavio katanac. Nema prihoda-nema vjerskog čuda i gotovo. U slučaju pobune, rekao bih im nek se raspitaju kod sunarodnjaka na moru da li oni mogu sav ali SAV prihod od noćenja tek tako i hajdučki oteti/sakriti.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Nela » 22 Jul 2013, 17:29

Ne bih stavila katanac, ko vjeruje u cudo neka dolazi, jer zaista veliki broj turista svake godine bude u Medjugorju, samo bih pojacala inspekcijski nadzor, posto imaju informacije koliki broj turista dodje, toliko traziti prihoda.
svake godine granicni prilaz Vrgorac bude zakrcen od turista, i prica mi jedna kona iz Hercegovine koja radi u Medjugorju, neki budalas skidao tablice sa auta i autobusa i zamjenjivao ih :D. kad su ljudi dosli na granicu haos. Tri dana je bio krkljanac :valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Ruana » 22 Jul 2013, 17:32

Vjerujem ti Behko, ja sam ovo odma vidjela ali nisam reagovala da se ne provalim kontam mozda se SADA tako kaze.
Opet nisam bila sigurna pa napisah da jedva skontah.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: Mešugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by Pasaga » 22 Jul 2013, 17:56

Nela wrote:Od 490 000 gostiju nijedno prijavljeno, pitam se sta rade inspektori
To je neoslobodjeni dio teritorije BH.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by bagra » 22 Jul 2013, 20:01

Ma uvjexam ja govoria....Image daj neki
krimi-no-geni proces, dole... u međunožju ...tom. ae :mrgud

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by laganini » 22 Jul 2013, 21:30

paša to je oslobođeni odnosno nikad osvojeni dio bih,čijom zaslugom...a druga stvar imam frenda koji ima apartmane u međugorje i lova curi i sam se čudi da mu nik one traži ništa...ok ako želite poslaćemo vam linića...kad sami ne znate,paša...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Međugorje: Najveći turistički kriminal u Evropi

Post by IM_ex » 23 Jul 2013, 00:32

Nedavno sam citala kolumnu koja ukazuje da je akterki "Vidjelici", inace vlasnici hotela, zalutala inspekcija i zatekla sobe popunjene njenim prijateljima, koji, naravno, nisu registrovani. Zanimljivo i da kuhinja, kao i restoran, savrseno funkcionisu, a bez osoblja (dojava?)
Jedan od vecih turistickih kriminala, dakako. I slazem se, da je pravde i pameti, zabranio bi se taj cirkus. Takvi se pozivaju na vjeru? a stav Crkve je ...?
To, sto Medjugorje posjecuje veliki broj turista (sto donosi novac), to ne bi smio biti opravdavajuci razlog zatvaranja ociju pred kriminalom (i izmisljotinama). I trgovina zakonom nedozvoljenim opijatima donosi novac, a zna se kome - nesortama od ljudi.
Medjugorje ("Vidjelice" i nadmene, nedodirljive gazde rejona) ne zna ni za Boga ni za Zakon, a na takve pfujcem
E sad necu ni kako ja hocu

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests