Vehabije

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by rethna » 05 Jun 2017, 00:46

Nevini dok se ne dokaze suprotno
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by storm » 05 Jun 2017, 05:44

Fazlija wrote:Nista tu bez socijalizma, druze! Dok je narod gladan, uvijek ce se okretati ekstremistima u svojim redovima...

A fasisti ko fasisti, mirni su dok se ne osjete jakima. Onda bi itekako cuo za njih kada bi ti odrezali 30 udaraca jer si igro' lopte ili zapjevao kakvu sevdalinku...

Vidis kako nacisti u Njemackoj na prstima hodaju, a otvarali bi logore samo da mogu... I ovo za cetinike i ustase si dobro rekao, samo sto to nije opravdanje za islamski fasizam. Svi oni potajice bruse nozeve...
Dobro :ok
Svi su mirni dok se ne osjete jakima...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Melek » 05 Jun 2017, 06:42

Bas tako.
Vjerovatno i partizansko-orjunaska bratija sad kuri iz prikrajka i ceka :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 05 Jun 2017, 06:42

Kak i su to termini Islamski fasizam, i ovde se svasta tolerise, dok tieni ovde pametujes mirni budisti istrijebljuju muslimane u Burmi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 05 Jun 2017, 20:17

Melek wrote:Bas tako.
Vjerovatno i partizansko-orjunaska bratija sad kuri iz prikrajka i ceka :kafa
Nevjerovatno je kako nacionalisti svih boja partizane olako lijepe uz svoje nacionalisticke protivnike i rivale.

Srpski nacionalisti, da ih nazovem pravim imenom - cetnici, sire suludu ideju da su partizani i ustase u saveznistvu unistili srpski narod. Ne-srpski nacionalsti koriste sintagme poput "partizansko-orjunaska bratija" i price da su partizani i cetnici suradjivali protiv hrvatskog, bosnjackog ili vec kojeg naroda... Mislim, kakva bratija pobogu?! Partizani su ubijali orjunase (srpske rojaliste) jednako kao i ustase, i sve druge ne-komunisticke snage... :lupa
Mutevelija wrote:Kak i su to termini Islamski fasizam, i ovde se svasta tolerise, dok tieni ovde pametujes mirni budisti istrijebljuju muslimane u Burmi
Ti stvarno nisi sposoban dosljedno domisliti ijednu misao do kraja, a da ne skaces na druge teme, zar ne?! Zar tebe niko nikada nije ucio misliti?! To ne samo da se moze nauciti, nego se i mora nauciti ako zelis ikada suvislo misliti i govoriti.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 05 Jun 2017, 20:23

Potežeš za terminom Islamo fašizam neki izmišljeni termin, pa ću i ja Budistofašizam u Burmi, i dok pametuješ tu muslimane kolju tamo.

I onda neko dođe i priča Budizam miroljubiva religija, meditiranje hmmmmmmm.

Dakle ja ću te sve prekidati dokle god budeš spominjao Islamofišazam.

Daj definiciju sad islamofašizma.

"Arapi razumiju samo silu”
Onima koji koriste izraz ‚islamofašizam‘ zajedničko je to da se žele boriti i voditi preventivne vojne akcije u ime ‚svjetskog rata protiv terorizma‘. Bernard Lewis je godinama, više ili manje, otvoreno popularizirao tezu prema kojoj Arapi i ‚istočnjaci‘ razumiju samo silu, a to je teza koju su francuski generali Jacques Massu i Marcel Bigeard, također, zastupali i provodili u praksu u Alžiru, s uspjehom koji nam je poznat. Lewis je trebao pročitati Hannah Arendr koja je napisala: “Unatoč svim nadama u suprotno, čini se da ima jedan argument koji Arapi nisu u stanju shvatiti: to je sila.
Ujedinivši pod izrazom ‚islamofašizam‘ desetke krajnje raznolikih pokreta, koji su često u sukobu jedni s drugima, koji imaju vrlo različite ciljeve, može se zasnovati mit o svjetskoj islamskoj zavjeri i tako prikriti geopolitička i čisto profana pitanja, pa se onda više ne moraju spominjati ni uzroci koji su doveli do nastanka većine tih pokreta, naročito vojne okupacije i teritorijalni sukobi, a upravo bi njihovo rješavanje omogućilo da se osuši teren na kojem raste suvremeni islamski terorizam.

Tako se jeftino oponašaju churchillovski stavovi, a svi oni koji se suprotstavljaju tim apsurdnim i kontraproduktivnim ratovima sustavno se proglašavaju zagovornicima ‚Münchena‘. Umjesto da ih smatramo dalekovidnim, prikazuju se kao ‚korisni idioti‘, moderna utjelovljenja Edouarda Daladiera i Nevillea Chamberlaina koji su 1938. potpisali Münchenske sporazume s Hitlerom. “Nema ništa gore od navodnih lekcija iz povijesti, ako je ona krivo shvaćena i krivo protumačena”, govorio je Paul Valéry!


A zbog Islamofašizma je spaljen Irak, Libija evo sad Sirija. :bravo
Islamofašisti u Bosni i Hercegovini bili.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 05 Jun 2017, 23:17

Brkas nekoliko tvrdnji. A sve dok ih brkas i mijesas, ne mozes niti jednu suvislo domisliti do kraja.

1) Prvo, da postoji izmedju ostalih i islamski fasizam. Meni su momci koji pod crnim zastavama ulaze u grad koji su silom zauzeli, i nakon toga uvode svoju strahovladu, pocinju ubijati, pljackati, silovati i porobljavati pokorene... nista drugo do fasisti. Oni svoju fasisticku ideologiju mogu temeljiti na vjeri, rasi, narodnosti... ali u osnovi su svi oni jednako fasisti bez obzira u cije ime ubijaju.

Image

Image

Image

Image

2) Da, postoji i burmanski fasizam koji se temelji na burmanskom nacionalizmu i pripadnosti buddhistickoj vjeri. Ali cinjenica da postoji fasizam na Islandu, ne znaci da je fasizam u Argentini u redu ili da ne postoji. Dakle, ako postoje burmanski fasisti, to ne znaci da je islamski fasizam sasvim uredu i vrlo prihvatljiv.

3) Da, postoji kolonijalno i imperijalisticko izrabljivanje zemalja treceg svijeta, ali to ne znaci da je fasizam pozeljna i korisna ideologija oslobodjenja za potlacene. Dapace, redovno je fasizam upravo odlican alat kojim se potlaceni drze u jos vecoj bijedi. Umjesto da se zajednicki bore protiv okupatora, oni se ubijaju medjusobno, a za to vrijeme ih okupator izrabljuje i jedne i druge, govoreci im da je upravo okupatorska vlast jamac sigurnosti i mira jer bi se oni ionako medjusobno poubijali :cool

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 05 Jun 2017, 23:23

Kakve ima veze slika sa Hadžeta iz Sandžaka sa četncima, dok su jedni klali na ovim prostorima, drugi su se zaštitili za vrijeme drugog svjetskog rata.
Nije te mogla gora nesreća zadesiti da budeš Srbin i budista u isto vrijeme.
Četnici su i surađivali sa partizanima jedno vrijeme. Čak i klali Bošnjake.
Dobar je taj termin fašizam koristiš ga kad hoćeš i sam postaneš fašista kad drugog nazeveš.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 05 Jun 2017, 23:44

Svi se oni samo brane :D I Hitler je stalno govorio da je samo za mir... Veceg mirotvorca nije bilo... Svi su oni za mir grobalja.

Pocetak promjene u glavi pocinje kada pocnes osudjivati vlastiti fasizam, a ne kada svoje zlocince nastavljas opravdavati nekim drugim koljacima i ubojicama.

U svojoj suludoj mrznji, nacionalisti se na svoj izopacen i bolestan nacin ustvari vrlo dobro razumiju. Za jednog cetnika je u mrznji prema Hrvatima i Bosnjacima ustvari jedini normalan Hrvat i Bosnjak zapravo ustasa i vehabija. Oni niti ne mogu zamisliti drugacijeg Hrvata ili Bosnjaka. Fasistu je prihvatljiv samo drugi fasist.

I zato je razumljiva tvoja tvrdnja da je najveca nesreca to sto sam ja Srbin i budista :aplauzz Valjda bih trebao biti Srbin i cetnik da bih bio Srbin po tvojim mjerilima :lupa

Ali ako malo razmislis, takva ideologija vodi samo do nove mrznje i patnje. A mrznja se nikada ne iskorjenjuje novom mrznjom. Patnja se nikada ne iskorjenjuje nanosenjam nove patnje.

Put izlaska iz tog pakla nacionalistickog ludila je otklon. Istinita isprika za sve zlocine koji su pocinjeni u nase ime i iskreno odbijanje da se ikada vise primjenjuje nasilje i mrznja prema drugima.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 05 Jun 2017, 23:49

Kažem da je veliki oksimoron što si Srbin i budista, iako je Svetosavlje staro pa čak bio i najveći ateista ja mogu osjetiti kako ovde ga prosipaš.
Priče o partizanima i Jugoslaviji gdje su Srbi bili većina kod mene ne prolaze.
Gdje četnici i nisu nešto bil kažnjavani posebno, gdje se u Srbiji čak i četnici smatrali herojima kao partizanima.
"Seje moje odsustavstva nema Srbija se za hitlera sprema".

Pa čak imaš i brijanje četnika kod partizana prime ih u partizane i hajmo Jovo na novo, a negdje su i žmirli nad pokoljima Muslimana kao u Istočnoj Bosni a i Sandžaku.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 06 Jun 2017, 00:08

Da, potpuno te shvacam. Za nacionaliste su pripadnici drugih naroda ili vjera uvijek sumnjivi. Oni ih uvijek dozivljavaju kao neprijatelje, pa cak i kada nude ruku pomirenja. Tek tada su sumnjivi, jer ko zna sta se iza toga krije.

Kao sto je rekao jedan americki rasist, jedini dobar Indijanac je mrtav Indijanac.

Medjutim, iz tog zla ces polako izaci onda kada ne budes vise sve Madjare, Fince, Makedonce, Srbe ili Bosnjake dozivljavao kao kolektivno tijelo. Kao mrave, pcele ili kao Borg, jer oni to nisu.

Kada pocnes ljude dozivljavati pojedincano... npr. Marko je bijelac, smedje kose, baptist po vjeri, Slovak po narodnosti i automehanicar iz Osijeka... ali je i lopov jer me prevario kad mi je popravljao kola. Skupo mi je naplatio, skinuo mi neke dijelove, ugradio stare itd.

E sada, iz tog iskustva mozes izvuci samo zakljucak da je Marko lopov, ali ne i da su svi muskarci, bijelci, smedjokosi ljudi, baptisti, Slovaci, automehanicari i Osjecani lopovi.

Kada vrednujemo svoju naciju, onda ljude promatramo pojedinacno. Jovo me zajebo', dakle Jovo je lopov. Nikada necu pomisliti da su svi Srbi lopovi zbog Jove. E al' kad me zajebe Meho, onda su svi Bosnjaci krivi zbog tog Mehe...

Iz tog kruga pogresnog razmisljanja se svi moramo izvuci.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 06 Jun 2017, 00:11

Razbacuješ se sa terminom fašizam kao Amerikanci sa demokratijom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 06 Jun 2017, 00:14

Mutevelija wrote:Razbacuješ se sa terminom fašizam kao Amerikanci sa demokratijom.
Pokusaj se samo nauciti ispravno, razumno i dosljedno razmisljati i sve ce biti mnogo bolje...
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 06 Jun 2017, 00:22

Ako budem razmišljao kao ti onda mi takvo razmišljanje ni ne treba, puno si hinjav i podmukao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Fazlija » 06 Jun 2017, 00:36

Mozda bi ti ovakav sagovornik vise odgovarao...

Image

... ili ovakav...

Image

... ili ovakav!

Image
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 06 Jun 2017, 00:39

Termin islamofasizam je dosta o tebi rekao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by REMB » 06 Jun 2017, 01:50

U BiH ce doci i proci i vehabije i sijje i ovi i oni...ali ce ipak ostati i opstati islam kakav se zivi vec 500 godina na nasim prostorima.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Podrinjac » 15 Jul 2017, 11:21

Ja ako ovdje ne počnem bogarati neću nigdje.

Samo mi recite koji je to pravi Islam? Ako iko od vas ovdje muslimančina zna, sebi ruke sječem.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mutevelija » 15 Jul 2017, 11:27

U drugom poluvremenu ćemo znati :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Hannibal » 15 Jul 2017, 15:37

meni vehbosi nisu smetali dok mi jednom nisu uzeli poso yebo im reis mater bradatu
🐽

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests