Vehabije

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 14:21

Mirelam wrote: 16 Jan 2021, 14:15
Naseef Mushroom wrote: 16 Jan 2021, 13:46
Šališ se na temi, ne zato što si danas dobre volje već zato sto nemaš pojma šta je demokratija ili što imaš pojma ali želiš određwnoj osobi uskratiti slobodu govora.

Muhamed nije rekao "nemojte meni te ćafirske praznike pod prozor", Muhamed živi svoj život ali zna Klaus gdje živi Muhamed pa baš pod njegov prozor stavlja. Njegovo pravo da to radi u slobodnoj državi a u isto vrijeme je i hinjski i ksenofobično " da se zna ko je ovdje gazda"
Kao kada u Americi grupa bijelaca pred koreanskom radnjom ili crnačkom kućom pojača country muziku.
Country muzika nije po sebi nasilna, čak je i lijepa, ali je važan kontekst i poruka u tom slučaju.
To su ti isti fini Evropljani koji muškarca sa perikom zovu "gospođo" da ne uvrijede njegove osjećaje poručuju muslimanima "u našem ste, prilagodite se ili idite"
Taj vjerski narativ mozes dijeliti sa finom dzamijskom rajom. :pusi Ti ces nas uciti demokratiji a stav ko komunisticka partija samo zamotana u zeleno. :ooo
Tolerancija, razumijevanje, demokratija,... to je tvoj poziv u ovoj Jehovnoj misiji koju imas ovdje?
Da imalo znas bosanski, onda bi znao da rijec cafir ima drugacije znacenje u nasem jeziku a ne samo nevjernik.
Interesantna stvar da je paljenje jelke vandalizam a ne izazivanje vjerske netrpeljivosti. Cudni arsini. Pobuda tog cina je znaci objes, doklolica a ne politicki stav koji nije u skladu vjerskim razmisljanjem jedne skupine?
I kazes gradjanska drzava nam je cilj. :D.
Znači tebi je pokušaj cenzure muslimana koji savjetuje muslimane da ne slave praznike koji nisu muslimanski pojam demokratije i slobode govora?

A što se tiče ćafira, ja se držim čvrsto definicije za razliku od tebe i drugih što spinujete i oblikujete nešto da bi ispalo po vašem jer drugačije ne znate ispasti u pravu.
Pa idemo
Kafir (od arapskog كافر kāfir, mn. كفّار kuffār; na turskom, kâfir; u bosanskoj kolokvijalnoj upotrebi sreće se i oblik ćafir) u islamu označava "nevjernika," tj. osobu koja nije musliman i ne slijedi islam kao religiju.

Pogrdan oblik za nevjernika, tj. nemuslimana, na turskom govornom i kulturnom području je gavur (u bosanskoj kolokvijalnoj upotrebi, đavur).
Čovjek nije nikoga uvrijedio, sve je ispravno naveo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mirelam » 16 Jan 2021, 14:29

Izvini ja sam zaboravio da si ti vezan za tursko kulturno podrucje. :D.
A sa druge strane isto kao sto vlah i shokac nisu pogrdni nazivi u Bosni ali mozda u turskom kulturnom i jezickom okruzenju imaju drugojacije znacenje. Kara Nazife, ne znas ti gdje gonis. :pusa

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 14:35

Mirelam wrote: 16 Jan 2021, 14:29 Izvini ja sam zaboravio da si ti vezan za tursko kulturno podrucje. :D.
A sa druge strane isto kao sto vlah i shokac nisu pogrdni nazivi u Bosni ali mozda u turskom kulturnom i jezickom okruzenju imaju drugojacije znacenje. Kara Nazife, ne znas ti gdje gonis. :pusa
Zadnja rečenica je veoma ironična sa obzirom da su zadnjih nekoliko stranica kao protivargumenti na temu musliman koji koristi slobodu govora i ukazuje da pojedini praznici nisu muslimanski bili samo paljenje jelke, odsjecanje glave, vlah i šokac.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42730
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12633 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Masamune » 16 Jan 2021, 15:46

Jah tačno oni znaju gdje Muhamed živi pa će mu namjerno staviti jelku pod prozor :oo

Što ideš dalje od BiH prema zapadu muslimana je sve manje u Evropi (u odnosu na katolike i druge), a samo kod nas su većinski narod.

Otkud švabi pravo da pred mojom zgradom stavi i okiti jelku... pa to nema nigdje. To što ti Nazife pričaš nema veze sa demokratijom, već ima sa žestokim licemjerstvom i to je upravo ono što sam ranije spomenuo. Uzmi i čitaj šta je demokratija i slobode koje proizilaze iz iste. Demokratija recimo ne pravi problem muslimanima da organizuju iftare na otvorenom ako to žele. Većini (osim radikala kojih ima svugdje) to ne smeta.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53788
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15178 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by HAVANA » 16 Jan 2021, 16:16

Naseef Mushroom wrote: 16 Jan 2021, 13:51
HAVANA wrote: 16 Jan 2021, 11:43 Zaboli me qrac i za zijada i za taj profil ljudi al da je grijeh nekome nesto cestitati,stvar osnovne kulture,postovanja...Bolesno.Nebitno,zivi kako zelis, ja cu kako ja zelim.
Sve to stoji što si napisao ali što se ponašaš suprotno od onoga šta pišeš? Pa ako ti je glupost šta Zijad govori blokiraj ga, ignoriši ga, nemoj kliknuti na njegove blogove ili videa. Ti želiš slaviti, on želi biti nekulturan, ti ne utičeš na njegov, on ne utiče na tvoj život.
Gdje je problem pa da ti toliko smeta?
Ti želiš misliti i živjeti kako ti želiš a protiv si toga da on ima ista prava? Ne ide to tako.
Ja videa sto imam,to su oni gdje pjevam.O ljubavi nazife...Nek i on pjeva umjesto ovih sranja koja prica.Dva razlicita postupka koja iznose totalno drugaciju emociju, i izazivaju...Ti slusaj njihove vazove o jelkama ,novim godinama i smije li zena autom do zenice i u februaru na more a ja cu pjevat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Mirelam » 16 Jan 2021, 17:05

Ma istrolo nas Gljiva bnb ko bekane a mi ga još shvatili i ozbiljno. :D.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53788
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15178 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by HAVANA » 16 Jan 2021, 17:07

Bas se ko levati primimo :grana
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42730
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12633 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Masamune » 16 Jan 2021, 17:26

Mirelam wrote: 16 Jan 2021, 17:05 Ma istrolo nas Gljiva bnb ko bekane a mi ga još shvatili i ozbiljno. :D.
Iskreno bih volio da je u pitanju trolanje, a ne da nekog treba podučavati o osnovama demokratije i demokratskih vrijednosti :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Hurija » 16 Jan 2021, 17:34

Samo opušteno 🧐,inače Mushooron je elokvalentan i prilicno dobro iznosi argumente.

Jako stabilan forumaš ,iz njegovog pisanja i stavova jos nisam primjetila ni jednu verbalnu uvredu psovku ili slično blagodet ga je čitati .👍
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42730
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12633 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Masamune » 16 Jan 2021, 17:42

Elokventan jeste. Samo je šteta što je teško ideološki obojen, jer sve van njegove ideologije je ili problem ili nepoznavanje materije. I ono što poznaje provlači kroz vlastito ideološko sito.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 17:44

MarlboroGold wrote: 16 Jan 2021, 15:46 Jah tačno oni znaju gdje Muhamed živi pa će mu namjerno staviti jelku pod prozor :oo

Što ideš dalje od BiH prema zapadu muslimana je sve manje u Evropi (u odnosu na katolike i druge), a samo kod nas su većinski narod.

Otkud švabi pravo da pred mojom zgradom stavi i okiti jelku... pa to nema nigdje. To što ti Nazife pričaš nema veze sa demokratijom, već ima sa žestokim licemjerstvom i to je upravo ono što sam ranije spomenuo. Uzmi i čitaj šta je demokratija i slobode koje proizilaze iz iste. Demokratija recimo ne pravi problem muslimanima da organizuju iftare na otvorenom ako to žele. Većini (osim radikala kojih ima svugdje) to ne smeta.
Nekad je se i na našim prostorima gledalo ako na proslavama sjedi pokoji musliman da se iznese oval mesa koji nije svinjetina ili se bar pita hoćel smetati, danas je to nezamislivo.
Ali nema veze, u septembru će biti tačno 20 godina od kada se vodi propaganda protiv islama i ponižavanja vjernika gdje se ne pamti takvp ponižavanje još pd Kevreja pred 2. svjetski rat pa nisu mu ni trunku naudili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42730
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14048 times
Been thanked: 12633 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Masamune » 16 Jan 2021, 17:46

Gdje je bolan nezamislivo? Nemoj lupati bezveze.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53788
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15178 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by HAVANA » 16 Jan 2021, 17:53

E cuj nezamislivo.Gdje ti ovale pucas i s kim ti sjednes? Sve sam vise ubijedjen da ti fakat nas zajebavas,samo da se ima o cemu trunit.Ja pravim ovale,meni prave ovale,jos mi se nikad to nije desilo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 17:54

MarlboroGold wrote: 16 Jan 2021, 17:26
Mirelam wrote: 16 Jan 2021, 17:05 Ma istrolo nas Gljiva bnb ko bekane a mi ga još shvatili i ozbiljno. :D.
Iskreno bih volio da je u pitanju trolanje, a ne da nekog treba podučavati o osnovama demokratije i demokratskih vrijednosti :oo
A budi iskren, jeste li vi diskusiju da sloboda govora podrazumijeva i na miran način bez govora mržnje reći da Nova godina nije muslimanska i ne treba je slaviti pokvarili sa ubacivanjem primjera o paljenju jelki i klanja zbog karikatura koje nemaju veze niti sa Zijadom lično niti na način kako Zijad i ovi što u stavili bilborde kritikuju? Radite to nimalo naivno samo da bi uništili kredibilitet Zijadovog prava slobode govora jer Zijad niti je klao niti je palio.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Hurija » 16 Jan 2021, 17:55

MarlboroGold wrote: 16 Jan 2021, 17:42 Elokventan jeste. Samo je šteta što je teško ideološki obojen, jer sve van njegove ideologije je ili problem ili nepoznavanje materije. I ono što poznaje provlači kroz vlastito ideološko sito.
Gledaj Marlboro,imali smo rasprava i ti braniš svoje stavove ,kao i ja ali bi mogli sarađivati .🌝

Meni je bitno da stvari ne izmiču kontroli da ne slušam nečiji vulgarizam psovke i vrijeđanja i da se sugovornik ne vrati sa svojim ponašanjem li postucima u doba divljaka .

To od čovjeka koga komenrišemo ,sigurno nikada nećemo čuti.👍
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 18:00

HAVANA wrote: 16 Jan 2021, 17:53 E cuj nezamislivo.Gdje ti ovale pucas i s kim ti sjednes? Sve sam vise ubijedjen da ti fakat nas zajebavas,samo da se ima o cemu trunit.Ja pravim ovale,meni prave ovale,jos mi se nikad to nije desilo.
Govorim o dobu Jugoslavije, ne znam jesi li ti ikada bio u tom društvu ali ja se sjećam lično da sam dva puta bio u situaciji da bar napomenu da onaj oval ili tanjir nije svinjetina, bar nek se zna.
Čak je i u 2. svjetskom ratu za muslimanske jedinice bio poseban kazan.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Hurija » 16 Jan 2021, 18:11

Svako ima pravo na misljenje i individualno je hoce li se pridrzavati nekih stvari iz vjerskih razloga ili principa .Meni recimo licno upadne ovo u oči kad idem u Banja Luku .

Gore na spuštanju od Han Kola sada su samo Kola prema nuli postoji spomemen obilježje vojnicima RS-a.Odmsh ispod ima jedna Drumska kafana, nude na prodaju svinjetinu i jagnjetinu.Prumjetila sam da je svinja koja se peče uvjek iznad jagnjeta i da sve ono što kapa sa nje ide na jagnjetinu. Mozda i oval bude razdvojen ali pravi istinski vjernik koji uzme abdest ,nece probati jagnjetinu u blizini svinjetine i to treba poštovati.

🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by MunDzi » 16 Jan 2021, 18:17

Pa nista, nek uzme kakvu salatu uz rakiju. Sigurnije je. :mmm

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 16 Jan 2021, 18:26

Hurija wrote: 16 Jan 2021, 17:55
MarlboroGold wrote: 16 Jan 2021, 17:42 Elokventan jeste. Samo je šteta što je teško ideološki obojen, jer sve van njegove ideologije je ili problem ili nepoznavanje materije. I ono što poznaje provlači kroz vlastito ideološko sito.
Gledaj Marlboro,imali smo rasprava i ti braniš svoje stavove ,kao i ja ali bi mogli sarađivati .🌝

Meni je bitno da stvari ne izmiču kontroli da ne slušam nečiji vulgarizam psovke i vrijeđanja i da se sugovornik ne vrati sa svojim ponašanjem li postucima u doba divljaka .

To od čovjeka koga komenrišemo ,sigurno nikada nećemo čuti.👍
Ja se sjećam iza rata kada je iz nekih krugova sa naše strane se krenulo sa agresivnim nametanjem pojedinih stvari kao npr. pokušaja ukidanja Djeda Mraza i nije se uspjelo.
To je bila pobjeda demokratije protiv jednoumlja jer ne samo da su pojedini roditelji sačuvali Djed Mraza već su i roditelji koji su bili protiv Djed Mraza imali pravo da svoju djecu ne vode na dodjelu paketića. Ukidanje Djed Mraza a i nametanje Djed Mraza svakome bi bio poraz demokratije.

Živjeti u državi gdje Zijad može reći da se Nova godina ne smije slaviti a HAVANA može reći da je slavio i da će opet slaviti i čestitati je definicija slobodnog društva. Ukidanje Zijadu pravo da kaže da ne treba slaviti je jednako kobno za ovo društvo kao HAVANI ukinuti pravo da slavi.

Skretanje pojedinih forumaša sa Zijadovog prava na slobodno mišljenje na teme o paljenju jelki i ubijanju zbog karikatura je očigledan pokušaj omaložavanja nečijeg prava na slobodu govora i ti što ismijavaju se ne razlikuju od onih što su htjeli iza rata ukiniti Djed Mraza i jednako su protiv slobodnog demokratskog društva kao i oni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Hurija » 16 Jan 2021, 18:33

MunDzi wrote: 16 Jan 2021, 18:17 Pa nista, nek uzme kakvu salatu uz rakiju. Sigurnije je. :mmm
Dedi koji ima osamdeset godina recimo MunDzi i klanja svaki Vakat to je uvredljivo reći ne susrećeš se vjerovatno sa takvima u Inozemstvu ,nije se šaliti baš sa nekim stvarima ali eto .


:)
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests