Vehabije

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bilal Bosnić u septembru izlazi na slobodu

Post by Pasaga » 27 Apr 2021, 17:13

bosnjakinja wrote: 27 Apr 2021, 14:38 Realno narod ga voli,ko ga zna hvali ga


Skoro mu sin se utopio i brat dok je pokusavao spasit dijete
koliko je on naroda o jadu zabavio ....

nedo bog nikom ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5884
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 172 times
Been thanked: 294 times
Status: Online

Re: Bilal Bosnić u septembru izlazi na slobodu

Post by bosnjakinja » 27 Apr 2021, 17:21

Pasaga wrote: 27 Apr 2021, 17:13
bosnjakinja wrote: 27 Apr 2021, 14:38 Realno narod ga voli,ko ga zna hvali ga


Skoro mu sin se utopio i brat dok je pokusavao spasit dijete
koliko je on naroda o jadu zabavio ....

nedo bog nikom ....
Sto?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bilal Bosnić u septembru izlazi na slobodu

Post by Pasaga » 27 Apr 2021, 17:25

tuzno je to sta mu se desilo djetetu,burazu
ono kazu,vratit ce mu se
sudbine su precesto nepravedne,nevini nastradaju
a za njega,svaku bi mu dlaku na onoj bradi
cupao posebno,jednu po jednu
i opet nije zasluzio da hoda ovim dunjalukom
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Krokodil Behko » 29 May 2021, 09:29

Samo nam je još i on falio.
Srećom, Kolinda više nije predsjednica. Još samo da Mevlida puste, pa da ugasimo svjetlo.
online

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by CikCikCikPogodi » 02 Sep 2021, 19:06

Image

Nekadašnji vođa vehabija iz Bužima Husein Bilal Bosnić sutra bi, prema najavama, trebalo da izađe iz zatvora u Vojkovićima gdje je služio kaznu od sedam godina na koju ga je osudio Sud BiH zbog podsticanja na terorizam.

Da Bosnić sutra izlazi iz zatvora jer je odslužio kaznu potvrdio je "Nezavsinim novinama" direktor zatvora Siniša Perković.

Bosniću je 2016. potvrđena presuda kojom je osuđen na sedam godina zatvora zbog vrbovanja i podsticanja na terorizam, te organizovanja terorističkih grupa. U Vojkoviće je prebačen iz Kazneno-popravnog zavoda Zenica, gdje je ranije služio kaznu.

Njemu je prvostepena presuda izrečena krajem 2015. godine kada je proglašen krivim da je 2013. i 2014. održavao govore s ciljem podsticanja pripadnika selefijske zajednice da se priključe organizovanoj terorističkoj grupi u Islamskoj državi.

Uhapšen je 3. septembra 2014. godine u akciji "Damask" zajedno sa još 15 selefija, a nakon tri mjeseca pušteni su na slobodu. Međutim, ubrzo potom ponovo je uhapšen, a zatim vraćen u pritvor.

Izvor: Klix.ba

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by Šabović Adis » 02 Sep 2021, 19:07

Čuj Vojkovići :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by Rum » 02 Sep 2021, 19:08

Jao robijo za nista haaha 7 godina bacio zbog bradurine :D.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by Matan » 02 Sep 2021, 19:21

Nikad necu svatiti ljude kao sto je bio Gavrilo..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by CikCikCikPogodi » 02 Sep 2021, 19:53

Rum wrote: 02 Sep 2021, 19:08 Jao robijo za nista haaha 7 godina bacio zbog bradurine :D.
I da je za nista bilo mu je dobro nov zatvor, svedski sto, skoro sve dzabalana.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vođa vehabija u BiH Bilal Bosnić sutra izlazi na slobodu

Post by Pasaga » 02 Sep 2021, 20:09

CikCikCikPogodi wrote: 02 Sep 2021, 19:53
Rum wrote: 02 Sep 2021, 19:08 Jao robijo za nista haaha 7 godina bacio zbog bradurine :D.
I da je za nista bilo mu je dobro nov zatvor, svedski sto, skoro sve dzabalana.
dje su mu zene ...
sad,kad dodje ...hocel biti dzidzi-midzi .... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Vehabije

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2022, 20:08

"Taktike pravednog terora - napad kamionom" :ha



U BEOGRADU UHAPŠEN SRBIN VEHABIJA: Igor Despotović u Srbiji propagirao stavove radikalnih grupa


U Beogradu je zbog podsticanja na terorizam uhapšen Srbin vehabija Igor Despotović, koji je policijskim agencijama poznat od ranije te je privođen zbog povezanosti sa takozvanom Islamskom državom.

On je uhapšen zbog krivičnog djela javno podsticanje na izvršenje terorističkih djela, a određeno mu je zadržavanje do 48 sati. Nakon što ga policijski istažitelji ispitaju, bit će priveden u Tužilaštvo Srbije.

Na ovom slučaju radili su Služba za borbu protiv terorizma, MUP Srbije i Tužilaštvo za organizovani kriminal.


Despotović je porijeklom Srbin koji je prije nekoliko godina prihvatio islam, međutim njegovi pogledi su bili ekstremistički i sigurnosno je praćen zbog toga što je bio u kontaktu sa vođama ISIL-a. U Srbiji je također propagirao stavove radikalnih grupa zbog čega je označen kao neko ko bi potencijalno mogao biti podložan indoktrinaciji kojoj je krajnji cilj izvođenje terorističkih akata.

U Beogradu je već hapšen, 2017. godine, kada se spremao da kamionom gazi ljude u Knez Mihajlovoj ulici. Kod njega su tada nađeni planovi za napad pod nazivom "Taktike pravednog terora - napad kamionom", kakav je viđen u Barseloni gdje je Marokanac usmrtio 13 osoba, a teško povrijedio više od sto ljudi.

U njegovom stanu te na laptopu i telefonima su tada pronađeni detaljni nacrti i planovi naziva "Evakuacija", "Mapa" i "Zamke".
online

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22632
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13006 times
Been thanked: 12660 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Dori » 18 Feb 2022, 20:09

FGR :D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by insomnia » 18 Feb 2022, 21:05

Poturica gora od Turcina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by Naseef Mushroom » 19 Feb 2022, 08:04

Ima u Beogradu i hiljade Srba ekstremistickih pogleda koji nisu prešli na Islam koji podstiču na izvršenje novih Srebrenica pa ih niko ne dira.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: Vehabije

Post by ironman » 19 Feb 2022, 08:14

Zapravo desetine hiljada da ne kazem stotine..
Ogromna vecina koja mudro/ hinjski suti ali.im se glas cujena izborima..
Od svih mogucih susjeda oni nas zapadose..jedino Huni bi bili gori izbor..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120483
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Rado vehabija ide u Srbiju: Mevlid Jašarević želi služiti kaznu u Srbiji

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2022, 18:04

Image


Mevlid Jašarević, koji je na 15 godina zatvora osuđen zbog terorističkog napada na američku ambasadu u Sarajevu, zatražio je da ostatak zatvorske kazne odsluži u Srbiji, što mu je tamošnje pravosuđe odbilo, a potom se istim povodom obratio i Aleksandru Vučiću, predsjedniku Srbije.

To je "Nezavisnim novinama" potvrđeno iz više izvora, koji ističu da je Jašarević svoj zahtjev, između ostalog, temeljio na tome da ima isključivo državljanstvo Srbije, dok bosanskohercegovačko nema.

Jašarević, koji kaznu trenutno izdržava iza zidina Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija i drugih mjera BiH u Vojkovićima, poznatijem kao "bh. Alkatraz", potvrdio je za "Nezavisne novine" da je zahtjev za premještaj u neki od KPZ-ova u Srbiji podnio prije godinu dana, a nedavno mu je stigla odluka kakvu nije priželjkivao.

"Ja sam rođen u Novom Pazaru, imam samo državljanstvo Srbije, nemam nijedno drugo. Prije godinu dana poslao sam Ministarstvu pravde BiH da želim premještaj u Srbiju. Onda su oni to proslijedili u Ministarstvo pravde Srbije, a oni Višem sudu u Beogradu, Posebnom odeljenju. Nakon godinu dana stiglo mi je rješenje da mi se to odbija. Poslao sam žalbu na to rješenje, a u utorak sam poslao pismo i Aleksandru Vučiću. Zamolio sam ga da mi pomogne", ističe Jašarević, koji tvrdi da je iz zatvora ispratio desetine ljudi koji su bez ikakvih problema prešli u Srbiju.

Jašarević tvrdi da ne želi više bilo šta ilegalno da radi u životu, jer bi inače kako kaže, prekinuo sve kontakte sa svojom porodicom.


"Moja sva porodica je u Srbiji. Kad mi dolaze u posjetu, putuju 10 sati u jednom pravcu. Sina (12) vidim dva do tri puta godišnje, na par sati. Kad bih bio u Srbiji, bio bih bliži Novom Pazaru, gdje mi žive sin, žena, sestra...", rekao je Jašarević, koji je, kako nam je potvrdio, sedam godina svoje kazne odrobijao u zeničkom zatvoru, a potom je prebačen u Vojkoviće.

Pred Sudom BiH ga je branio advokat Senad Dupovac, koji ističe da je podržao Jašarevića u namjeri da zatraži premještanje u neki od zatvora u Srbiji.

"S obzirom na krivično djelo za koje je osuđen, ovdje ne bi dobio ni dana skraćenja kazne, dok je pravosuđe u Srbiji fleksibilnije, u smislu da, ako se dobro ponaša u KPZ-u, može dobiti umanjenje. Druga stvar, u pandemijsko vrijeme onemogućena mu je bila posjeta supruge i sina, a tamo bi mu lakše dolazili. Ja sam mu zato dao podršku, ohrabrio ga. On je kao državljanin Srbije predao taj zahtjev i to mu je odbijeno, što je za mene nonsens. On se potpuno resocijalizirao, a i raskrstio je sa svojim pređašnjim uvjerenjima", tvrdi Dupovac za "Nezavisne novine".

Upoznat je s Jašarevićevim zahtjevom i Siniša Perković, upravnik Zavoda za izvršenje kaznenih sankcija, pritvora i drugih mjera BiH, koji ističe da ova ustanova ne donosi ovakve odluke, već zahtjeve prosljeđuje nadležnim institucijama.

"Jašareviću uvijek nešto smeta, ali ne pravi probleme, ne tuče se, ne izaziva nikoga i tako dalje. Znam da je zahtijevao premještaj. Mi smo to proslijedili, a šta će odlučiti naše ili pravosuđe Srbije, to nema veze s nama. Mi smo to proslijedili i šta oni odluče, mi ćemo to sprovesti", rekao je Perković za "Nezavisne novine".


Nemanja Milenković, advokat iz Srbije, koji je u toj državi Jašareviću dodijeljen po službenoj dužnosti, potvrđuje da je predao žalbu nakon što je Viši sud u Beogradu odbio da Jašarević bude premješten u zatvor u Srbiji. Ne zna kad bi se o žalbi moglo odlučivati, ali očekuje da će se to desiti do kraja ljeta.

"Smatram da on ima uslove da pređe da odsluži ostatak zatvorske kazne u Srbiji, s obzirom na to da je srpski državljanin. Također, u žalbi sam istakao da je odluka bh. suda, prema mom mišljenju, malo nepravedna, s obzirom na to da je osuđen na previsoku kaznu zatvora - na takve kazne bivaju osuđeni ljudi koji su izvršili svirepo ubistvo", rekao je Milenković za "Nezavisne novine".

Iz Višeg suda u Beogradu takođe potvrđuju da je izjavljena žalba na njihovo rješenje koje se odnosi na Jašarevićev zahtjev.

"Imajući u vidu izjavljenu žalbu na predmetno rešenje, o detaljima se ne možemo izjašnjavati, jer rešenje nije pravosnažno", rekla je za "Nezavisne novine" Tatjana Matić, koordintorica za medije u Višem sudu u Beogradu.

Podsjetimo, Apelaciono vijeće Suda BiH izreklo je krajem 2013. godine pravosnažnu presudu Jašareviću od 15 godina zatvora zbog napada na američku ambasadu u Sarajevu, počinjenog 28. oktobra 2011. godine.

Jašarević je tog dana ispalio 105 metaka i teško, u obje noge, ranio policajca Mirsada Velića. Onesposobljen je snajperskim hicem pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, a potom uhapšen. Prethodno je Jašaravić, prema operativnim saznanjima, kao pripadnik vehabijskog pokreta više puta boravio u poznatom vehabijskom uporištu u Gornjoj Maoči.

(SB)
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Rado vehabija ide u Srbiju: Mevlid Jašarević želi služiti kaznu u Srbiji

Post by Naseef Mushroom » 28 Apr 2022, 18:11

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Rado vehabija ide u Srbiju: Mevlid Jašarević želi služiti kaznu u Srbiji

Post by Matan » 28 Apr 2022, 18:21

To se poslije odluzenja kazne salje u psihijatrijsku ustanovu..
da ga proucavaju..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Rado vehabija ide u Srbiju: Mevlid Jašarević želi služiti kaznu u Srbiji

Post by HAVANA » 28 Apr 2022, 18:22

Pa iz srbije i jest. Nek ide, ko mu jebe mater.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Rado vehabija ide u Srbiju: Mevlid Jašarević želi služiti kaznu u Srbiji

Post by Duh » 28 Apr 2022, 18:24

Pa neka ga uzmu. Oni bi samo Teslu.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests