Papa Franjo

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by storm » 24 Apr 2014, 18:30

Papin upit prodro je u svako srce

Papa pita: Uz koga je naše srce, tko sam ja pred trpećim Isusom? Jesam li s njim ili se udaljujem od njega?



Image

Tko sam ja? Jesam li kao Juda ili kao žene koje su ostale uz Isusa do njegove smrti? Ta pitanja, koja je papa Franjo postavio u homiliji tijekom mise na Cvjetnicu, vjernici na Trgu sv. Petra osjetili su kao udarac šakom u trbuh. Nije se čula muha dok je Franjo pred sto tisuća hodočasnika postavljao pitanja velike duhovne dubine. Jer to nisu pitanja samo za vjernike. To se tiče sviju nas. Tko izdaje, tko za tu izdaju dobiva novce, tko je korumpiran, tko pere ruke pokazujući nezainteresiranost, tko olako shvaća tragediju i pritom se još izruguje?

Franjo je izgovarao homiliju bez napisanog teksta. Govorio je iz srca i pitao uz koga je naše srce. Bio je ozbiljan. Izgledao je umorno, ali to nije bio. Ta su pitanja i njega pogodila, a koliko su pogodila prisutne moglo se čuti po tišini koja se nadvila nad vatikanskim trgom. Oni vatikanisti koji su mrmljali kako je to homilija koja se na Cvjetnicu čuje u propovijedima u svim crkvama vjerojatno nisu shvatili koliko jednostavnost može biti duboka. Dubinu i težinu papine propovijedi shvatili su svi koji su s pažnjom slušali pitanje: Tko sam ja? To je, drugog dana, bio i naslov preko cijele prve stranice vatikanskog lista Osservatore Romano.

Evo homilije pape Franje koja je dirnula srca, koja, moglo bi se kazati, oslikava njegov pontifikat, koja naznačuje svu njegovu težnju, njegov poziv na promišljanje. Jer, kada vjernicima tijekom propovijedi postavlja pitanja i zadaje im domaće zadatke, to čini kako bi potaknuo na razmišljanje i traženje odgovora koji bi nas trebali navesti da postanemo bolji.

Poruge ili hod s Isusom

“Ovaj tjedan započinje slavljeničkom povorkom s maslinovim grančicama: cijeli narod dočekuje Isusa. Djeca i mladi pjevaju, iskazuju hvalu Isusu. No, ovaj se tjedan nastavlja u otajstvu Isusove smrti i uskrsnuća. Čuli smo Gospodinovu Muku. No, dobro je da se svatko upita: Tko sam ja? Tko sam ja pred svojim Gospodinom? Tko sam ja pred Isusom koji slavno ulazi u Jeruzalem? Jesam li u stanju izraziti mu svoju radost, hvaliti ga? Ili se udaljujem? Tko sam ja pred trpećim Isusom?

Čuli smo puno, puno imena: skupine vođa, nekih svećenika, farizeja, učitelja zakona, koji su ga odlučili ubiti. Čekali su priliku da ga uhvate. Jesam li ja poput jednoga od njih? Čuli smo i drugo ime: Juda. 30 novčića. Jesam li ja poput Jude? Čuli smo i druga imena: učenika koji ništa ne razumješe, koji su tonuli u san dok je Gospodin trpio. Je li moj život uspavan? Jesam li poput učenika koji nisu razumjeli što znači izdati Isusa ili sam poput onog drugoga učenika koji je sve htio riješiti mačem? Jesam li poput njih?

Jesam li poput Jude koji se pretvara da ljubi te poljupcem izdaje Učitelja kako bi ga predao, izdao? Jesam li ja izdajnik? Jesam li poput onih vođa što su na brzinu sazvali sud i potražili lažne svjedoke: jesam li ja poput njih? I, kad činim sve to, ako to činim, mislim li da spašavam narod? Jesam li poput Pilata pa kad vidim da je situacija teška, perem ruke i ne znam preuzeti vlastitu odgovornost te dopuštam da se ljude osudi – ili ja osuđujem?

Jesam li poput one mase koja nije pravo znala nalazi li se na vjerskome okupljanju, na sudu ili u cirkusu, te izabire Barabu? Njima je svejedno: bilo je zabavnije poniziti Isusa. Jesam li poput vojnika koji su udarali Gospodina, pljuvali po njemu, vrijeđali ga i zabavljali se ponižavajući Gospodina? Jesam li poput Cirenca koji se vraćao s posla umoran, no imao je dobru volju pomoći Gospodinu da nosi križ?

Jesam li poput onih koji su prolazili ispred Križa i rugali se Isusu: ‘Ah... jako je hrabar! Neka siđe s križa, pa ćemo povjerovati u Njega!’ Ruganje Isusu... Jesam li poput onih hrabrih žena i poput Isusove mame, koje su bile tamo i patile u tišini? Jesam li kao Josip, potajni učenik, koji s ljubavlju nosi Isusovo tijelo da ga pokopa?

Jesam li poput dviju Marija koje ostaju na vratima groba plačući i moleći? Jesam li poput vođa koji su dan poslije otišli Pilatu i rekli: ‘Onaj je rekao da će uskrsnuti: da se ne bi dogodila još jedna prijevara?’ te blokiraju život, blokiraju grob kako bi obranili doktrinu, da život ne bi izašao van? Gdje je moje srce? Kojoj od ovih osoba sličim? Neka nas to pitanje prati tijekom cijeloga tjedna.”

Bergogliove riječi udaraju kao malj. Jer ono što se događa tijekom Velikog tjedna događa se i danas svakodnevno. Muka Isusova nije scenarij iz Evanđelja za neki film. Ona je slika današnjeg čovjeka. Ne treba biti vjernikom da bi se to shvatilo. Pitanjima izrečenima kao u drami Franjo je pokazao svu dramatičnost ljudske i svjetske situacije. Ta homilija bila je snažnija od uvijek potrebnih, ali uobičajenih poruka i poziva na pomirenje, odustajanje od oružja, zbrinjavanje gladnih i siromašnih... Uspoređujući one koji su htjeli zapečatiti Isusov grob – jer su htjeli zadržati doktrinu, status quo, odnosno htjeli su zabraniti izlazak života i novoga – s današnjim svijetom, u kojem mnogi ne žele promjene, papa je poslao nevjerojatno snažnu poruku.

Franjo je tom homilijom otvorio svoje srce. Tko sam ja, pitanje je koje se prečesto shvaća retoričkim pa se na nj ne odgovara. Ali trebali bismo se zamisliti nad njime.

Čovjek izbačen iz središta


Franjo je svojom neposrednošću osvojio ljude. Telefonira i razgovara s vjernicima, s njima se grli i slika (selfie s papom gotovo je normalna stvar), ne pruža ruku na rukoljub, već kao prijatelj, osvaja svojim propovijedima... Kada govori o braku, kaže da on prolazi kroz krizu, muž i žena svađaju se, pritom lete i tanjuri (da, tako se izrazio), ali za pomirenje ne treba zvati Ujedinjene narode, dovoljno je malo pažnje, uljudnosti, dovoljno je pogladiti...

Molim, hvala i oprosti moraju biti riječi u stalnoj upotrebi. Zamoliti, zahvaliti i oprostiti ne bi trebalo biti teško, a ipak je to rijetko ponašanje. U nedavnom razgovoru s mladim Belgijancima flamanskog govornog područja na pitanje djevojke – koja nije vjernica – kakvu poruku ima za sve mlade, papa je odgovorio da smo svi braća, vjernici i nevjernici, sljedbenici ove ili one vjeroispovijesti, Židovi i muslimani... Svi smo braća! Čovjek je središte povijesti, a u ovom povijesnom trenutku izbačen je iz središta, gurnut je na periferiju. U središtu je, barem zasad, moć, novac. Trebamo raditi u korist osoba. To je tako jednostavno, na to papa Franjo poziva i zbog toga je voljen – jer treba raditi u korist čovjeka.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 25 Apr 2014, 13:41

ovaj tip je tako dobar/razuman/normalan/neiskompleksiran da me sve vise strah da bi ga neki hajvan mogo ubit zbog toga.
:aplauzz
(papi, ne hajvanu)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by storm » 26 May 2014, 06:35

NA BLISKOM ISTOKU
ŠOK ZA ŠOKOM U REŽIJI PAPE FRANJE 'I Palestinci imaju pravo na suverenu domovinu!'


Image

Autor: Hina


BETLEHEM - Papa Franjo u nedjelju je na kraju mise u Betlehemu pozvao izraelskog predsjednika Shimona Peresa i njegova palestinskog domaćina Mahmuda Abasa na zajedničku molitvu za mir u "njegovu domu" u Vatikanu, a neposredno prije mise iznenadio je prisutne zaustavivši se i pomolivši pred zidom koji dijeli Betlehem i Jeruzalem, a Palestinci ga doživljavaju kao simbol izraelskog ugnjetavanja.

"Ovdje u Betlehemu u kojemu je rođen Princ mira, želim pozvati gospodina predsjednika Mahmuda Abasa i gospodina predsjednika Shimona Peresa da mi se pridruže u molitvi iz srca upućenoj Gospodinu da nam podari mir", rekao je Papa prije početka molitve Kraljice neba kojom je završio misu. Novinari o Papinoj poruci nisu bili unaprijed obaviješteni.

"Kao mjesto zajedničke molitve nudim svoj dom u Vatikanu. Svi želimo mir, a mnogi na njemu svakodnevno rade malim koracima. Brojni među njima upravo su oni koji pate i strpljivo podupiru mnoge napore i pokušaje da se mir postigne. Izgraditi ga težak je posao, no muka je živjeti bez njega", kazao je u Papa u pozivu bez presedana. Na novinarsko pitanje da komentira Papin poziv Peresova glasnogovornica odgovorila je da izraelski predsjednik "uvijek prihvaća bilo koji ljubazan poziv na promicanje mira".

Bergoglio je u nedjelju sve prisutne iznenadio zaustavivši se i pomolivši pred zidom koji dijeli Betlehem i Jeruzalem, a Palestinci ga doživljavaju kao simbol izraelskog ugnjetavanja. Oslonivši čelo o betonski zid što su ga Izraelci podignuli prije 10 godina za vrijeme vala palestinskih samoubilačkih napada, da bi, kako su objasnili zajamčili sigurnost svojim građanima, tiho se pomolio na mjestu na kojemu je netko crvenim sprejem ispisao "Slobodna Palestina". Iznad njegove glave na lošem je engleskom bio ispisan grafit: "Betlehem izgleda kao varšavski Geto".

Propovijed u Betlehemu papa Franjo je iskoristio za gorljivo promicanje prava djece, kazavši kako su uvjeti u kojima ona žive svojevrsna "dijagnoza" suvremenog društva u kojemu ih se još uvijek izrabljuje i prezire.

U homiliji apolitičnog prizvuka Jorge Bergoglio gorljivo je pozvao društvo da se angažira na promicanju prava iznimno velikog broja djece koja još uvijek žive u nehumanim uvjetima i na društvenim marginama. "Nažalost u suvremenom svijetu koji raspolaže razvijenim najsofisticiranijim tehnologijama brojna se djeca izrabljuju, zlostavljaju, nad njima se provodi nasilje, služe kao roblje kojim se trguje. Mnoga djeca danas završavaju kao izbjeglice ili smrtno stradaju. Zbog svega toga danas se trebamo sramiti pred Bogom koji je i sam bio dijete", kazao je Papa aludirajući na Isusa rođenog u Betlehemu.

"Jesmo li u potpunosti indiferentni prema ovom problemu? Jesmo li ljudi koji koriste birane pobožne izraze, a potom slike siromašne djece koriste kako bi na njima zaradili? Znamo li ih saslušati, obraniti, moliti za njih i s njima? Ili ih zanemarujemo kako bismo se brinuli o vlastitim interesima? Djeca su znak. Znak nade, znak života... Kad su djeca voljena, prihvaćena, kada su njihova prava zaštićena obitelj je sigurna, društvo je bolje, a svijet je puno humaniji", rekao je Papa u propovijedi.

Po završetku mise u Betlehemu papa Franjo je kazao: "Kontemplirajući ovdje o Svetoj obitelji moja misao spontano se okreće prema Nazaretu koji ću, ako Bog da u nekoj drugoj prilici uspjeti posjetiti. Odavde šaljem poruku ljubavi svim kršćanskim vjernicima koji žive u Galileji i potičem ih na realizaciju Međunarodnoga centra za obitelj u Nazaretu." U centru bi trebale boraviti obitelji hodočasnika u Svetu Zemlju. Kršćani iz Galileje, osobito oni iz područja Nazareta izrazili su nezadovoljstvo što Papa tijekom trodnevna posjeta Svetoj Zemlji nije našao nimalo vremena da ih posjeti, a njegovi prethodnici Pavao VI., Ivan Pavao II., i Benedikt XVI. su to učinili.

U Izraelu, zemlji s oko 8,2 milijuna stanovnika živi oko 160.000 kršćana, među kojima ih gotovo 80 posto pripada arapskoj manjini koja je ondje ostala nakon proglašenja neovisnosti Izraela 1948.


'Papa u Tel Avivu: I Palestinci imaju pravo na suverenu domovinu'

TEL AVIV - Papa Franjo je u nedjelju poslijepodne po dolasku u Izrael ponovio kako ta zemlja ima pravo postojati, no da i Palestinci imaju pravo na suverenu domovinu, prenijele su agencije.

Poglavar Katoličke Crkve u međunarodnu je zračnu luku Tel Aviv doputovao jordanskim vojnim helikopterom iz palestinskoga grada Betlehema. Ondje su ga dočekali izraelski predsjednik Shimon Peres i premijer Benjamin Netanyahu, a među prisutnima su bili i visoki oporbeni dužnosnici i vojni poglavari.

"Pozivam sve odgovorne da daju sve od sebe", kazao je pozvavši čelnike obiju strana u izraelsko-palestinskom sukobu da još jedanput pokušaju postići mirovno rješenje. "Stalno treba težiti za dijalogom, izmirenjem i mirom - odvažno i neumorno. Drugoga puta jednostavno nema", kazao je Sveti otac po dolasku u Tel Aviv.

"Pravo Izraela na postojanje i prosperitet u miru i sigurnosti unutar međunarodno priznatih granica mora biti univerzalno priznato, no istodobno i Palestinci moraju imati jednako pravo na suverenu domovinu...., na dostojanstven život i na slobodu kretanja", kazao je papa Franjo.

Palestinski predsjednik Mahmud Abas prihvatio je Papin poziv da doputuje u posjet Vatikanu, upućen u nedjelju njemu i izraelskom predsjedniku Shimonu Peresu. 6. lipnja palestinski će čelnik otputovati u posjet Svetoj Stolici, potvrdio je za AFP palestinski pregovarač Saeb Erekat.




Papin poziv uspio: U Vatikan će otputovati i Shimon Peres i Mahmud Abas

Obje su strane, i palestinska i izraelska, pozdravile Franjin poziv na susret u Vatikanu, izvijestio je New York Times.

Jedan neimenovani izraelski izvor potvrdio je da će predsjednik Shimon Peres sudjelovati na sastanku. Iz ureda premijera Benjamina Netanyahua, koji je nakon nedavnog pomirenja palestinskih frakcija Hamasa i Fataha obustavio izraelsko sudjelovanje u mirovnim pregovorima, zasad nema komentara na Peresovu odluku. Uloga predsjednika u Izraelu uglavnom je ceremonijalne naravi, ali Peres je osoba od velikog ugleda i njegov odaziv Franjinom pozivu smatra se velikom mirovnom gestom. Peresov mandat, inače, završava za nekoliko tjedana.

Palestinski predsjednik Mahmud Abas je i prije Franjinog službenog poziva rekao da 'pozdravlja svaku inicijativu koja za cilj ima da mir u Svetoj zemlji postane realnost'.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Lebowski » 26 May 2014, 10:00

Iako nema ništa pogrešno u njegovim riječima ne vidim šta je šokantno. Dosad su se svi, pa i Izrael i njegovi zvaničnici složili da Palestinci imaju pravo na suverenu državu i obično završi na tome, valjda je još kroje.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7771 times
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 10:09

A koliko taj papa ima divizija?
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 29 May 2014, 13:53

Papa Franjo 'odbrusio' izraelskom premijeru

T. C. 28/05/2014 21:41:00
Image
image Benjamin Netanyahu i Papa Franjo

JERUSALEM - Isus nije govorio hebrejskim, već isključivo aramejskim jezikom, visokim je tonom odbrusio papa Franjo izraelskom premijeru Benjaminu Netanyahuu na sastanku u Jeruzalemu nakon što je Netanyahu rekao Papi kako je Isus Krist bio blizak Židovima i govorio je hebrejskim jezikom.

To je bila jedna od mnoštva prepirki između pape Franje i izraelskog premijera Benjamina Netanyahua koji nije Papi mogao oprostiti što se zaustavio pokraj sigurnosnog zida koji su izgradili Izraelci na Zapadnoj obali te molio.

Druga prepirka dogodila se, prema pisanju arapskih i izraelskih medija, kada je Sveti Otac neplanirano zastao po vlastitoj želji pokraj spomenika za žrtve terorizma koji se nalazi u blizini.

– Palestinci su teroristi i krvoločni! Za razliku od njih koji svoju djecu uče ubijanju, mi svoju učimo da budu miroljubivi. I to je bio jedan od razloga podizanja zaštitnog zida pokraj kojeg ste zastali i molili – naglasio je Netanyahu papi Franji koji mu je odmah odgovorio: – I vi otimate zemlju Palestincima i gradite židovska naselja… To nije miroljubiva politika.

(Vijesti.ba/Večernji.hr)

dacina_curica
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by dacina_curica » 29 May 2014, 14:53

Papa Fanjo mi je sve drazi i drazi (a bio mi je drag od pocetka). :)

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 29 May 2014, 14:57

ma tip ima nosac za mooda negdje na lijevom koljenu, car :aplauzz

dacina_curica
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by dacina_curica » 29 May 2014, 14:59

Bas to! Kakvo osvjezenje u moru prodanih dusa.

Samo me sa svakim njegovim "nastupom" sve vise strah za njegovu sigurnost.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by drugrankovic » 29 May 2014, 15:50

vodi ga kuci... naso vatikan nekome o zrtvama i moralu...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by storm » 29 May 2014, 15:56

drugrankovic wrote:vodi ga kuci... naso vatikan nekome o zrtvama i moralu...
kakav si ti seronja, to je neviđeno :D. :D. :D. hitno kod psihijatra :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 29 May 2014, 15:56

drugrankovic wrote:vodi ga kuci... naso vatikan nekome o zrtvama i moralu...
a da ti malo odes kuci druze? i ti ces moralisat i o zrtvama pricat??? :lud

dacina_curica
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by dacina_curica » 29 May 2014, 16:00

De, de, ne se uzrujavati. :)
Voli kurva o postenju laprdati, to znamo.... :123

Papa Franjo je lik za primjer, kamo puste srece da je vise ovakvih ljudi na svijetu. :)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by drugrankovic » 29 May 2014, 16:00

ziveo papa! jel sad ok?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by JCR » 29 May 2014, 16:01

Palestinci su teroristi i krvoločni! Za razliku od njih koji svoju djecu uče ubijanju, mi svoju učimo da budu miroljubivi. I to je bio jedan od razloga podizanja zaštitnog zida pokraj kojeg ste zastali i molili – naglasio je Netanyahu papi Franji koji mu je odmah odgovorio: – I vi otimate zemlju Palestincima i gradite židovska naselja… To nije miroljubiva politika.
:aplauzz Svaka čast da je neko ovim Židovima objasnio ko je tu agresor.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by drugrankovic » 29 May 2014, 16:06

JCR wrote:
Palestinci su teroristi i krvoločni! Za razliku od njih koji svoju djecu uče ubijanju, mi svoju učimo da budu miroljubivi. I to je bio jedan od razloga podizanja zaštitnog zida pokraj kojeg ste zastali i molili – naglasio je Netanyahu papi Franji koji mu je odmah odgovorio: – I vi otimate zemlju Palestincima i gradite židovska naselja… To nije miroljubiva politika.
:aplauzz Svaka čast da je neko ovim Židovima objasnio ko je tu agresor.


a jel to ti odgovara? :bua

samo se izjednacavao u nepravdi i zlocinima...



nek ide americi (svojim katolicima) to da kaze, kongres im je pun placenika zidovskih, i oni parama vrte gde burgija nece a amerika nad njihovo kurcenje cuti... e da je srbin imo para pa da tako sredi šiptare...


ja sam protiv židovskog terora a ti si samo protiv terora gde tebi prija...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 29 May 2014, 16:09

Ima li ijedna tema gdje ti srbe neces uvuci? :lud bolesnik onaj zesci :valja

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by JCR » 29 May 2014, 16:18

@bradonja

Da bar ovako hoće oni vaši raditi, a ne guziti omladince ;)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by drugrankovic » 29 May 2014, 16:47

Spanac_113 wrote:Ima li ijedna tema gdje ti srbe neces uvuci? :lud bolesnik onaj zesci :valja

ja ne spomenuh srbe osim ako ti moja malenskost smeta kad me vidis, jer ja jesam srbin...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Papa Franjo

Post by Spanac_113 » 29 May 2014, 16:49

drugrankovic wrote: e da je srbin imo para pa da tako sredi šiptare...
:kafa

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 20 guests