VJERSKI SLUZBENICI

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Post Reply
User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

VJERSKI SLUZBENICI

Post by komsija » 20 Mar 2011, 15:43

Za neke religija nije opasna, a kako i bi ...

_Sve u svemu, tri će popa svakog mjeseca dobijati ukupno gotovo 7.000 maraka, dakle, devet prosječnih plaća, 22 prosječne penzije, ili čak 173 socijalne naknade. U toj matematici, po kojoj jedan penzionirani vladika vrijedi kao tri radno sposobna građanina, sedam običnih neosveštanih penzionera, ili čak 57 bijednika bez igdje ikoga i ikad ičega, krije se naime & valjda odgovor na ključno pitanje. A ključno pitanje nije niti pitanje nečije dobre volje i političke zrelosti, niti pitanje vaše loše volje i političke nezrelosti, već je ključno pitanje: Što će penzioniranom vladiki 2.300 konvertibilnih maraka?

Zaista - sad bez zajebancije - što će nekom vladiki ili mitropolitu 2.300 konvertibilnih maraka?

vise na linku ispod......

http://www.e-novine.com/index.php?news=39327
Last edited by adacta on 20 Mar 2011, 17:26, edited 2 times in total.
Reason: post premjesten - sa teme Moze li religija biti opasna
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

VJERSKI SLUZBENICI

Post by adacta » 20 Mar 2011, 17:19

U kojoj mjeri je doista i stvarno iskrena uloga vjerskih sluzbenika i da li isti ponekad iskoriste neke svoje " privilegije " za licne interese i ciljeve . Opcenito vase misljenje i razmisljanja , losi primjeri o sluzbenicima koji bi trebali na prvom mjestu da svoju sluzbu posvete bogu i vjernicima .
Slobodno me ispravite ako temu i nisam formulisao na najbolji nacin.

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Moze li religija biti opasna

Post by adacta » 20 Mar 2011, 17:23

komsija wrote:Za neke religija nije opasna, a kako i bi ...

_Sve u svemu, tri će popa svakog mjeseca dobijati ukupno gotovo 7.000 maraka, dakle, devet prosječnih plaća, 22 prosječne penzije, ili čak 173 socijalne naknade. U toj matematici, po kojoj jedan penzionirani vladika vrijedi kao tri radno sposobna građanina, sedam običnih neosveštanih penzionera, ili čak 57 bijednika bez igdje ikoga i ikad ičega, krije se naime & valjda odgovor na ključno pitanje. A ključno pitanje nije niti pitanje nečije dobre volje i političke zrelosti, niti pitanje vaše loše volje i političke nezrelosti, već je ključno pitanje: Što će penzioniranom vladiki 2.300 konvertibilnih maraka?

Zaista - sad bez zajebancije - što će nekom vladiki ili mitropolitu 2.300 konvertibilnih maraka?

vise na linku ispod......

http://www.e-novine.com/index.php?news=39327

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 20 Mar 2011, 22:36

adacta wrote:U kojoj mjeri je doista i stvarno iskrena uloga vjerskih sluzbenika i da li isti ponekad iskoriste neke svoje " privilegije " za licne interese i ciljeve . Opcenito vase misljenje i razmisljanja , losi primjeri o sluzbenicima koji bi trebali na prvom mjestu da svoju sluzbu posvete bogu i vjernicima .
Slobodno me ispravite ako temu i nisam formulisao na najbolji nacin.
Pogrijesio si jer si prebacio ovo sa teme na kojoj mu je i bilo mjesto "moze li religija biti opasna".Govori o opasnosti ubacivanja duhovnosti u materijalizam,a najveca opsanost koju religija moze proizvesti je upravo to.Izvini ali ti si totalno nekompetentan za vjerske teme
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by adacta » 20 Mar 2011, 22:55

carobnjak_iz_voza wrote:Pogrijesio si jer si prebacio ovo sa teme na kojoj mu je i bilo mjesto "moze li religija biti opasna".Govori o opasnosti ubacivanja duhovnosti u materijalizam,a najveca opsanost koju religija moze proizvesti je upravo to.Izvini ali ti si totalno nekompetentan za vjerske teme
Ne bih se slozio jer upravo pojedinacni slucajevi takvih stvari kod vjerskih sluzbenika nisu pitanja duhovnosti vec njihovih licnih interesa.


A kada se radi o mojoj nekompetentnosti za vjerske teme moj bi odgovor bio da ja samo nisam opterecen vjerom kao sto si ti . I upravo ta tvoja opterecenost sa istom moze biti odraz opasnosti koje religija nosi . Ustvari kod tebe to vise i nije vjera vec prva faza vjerskog fanatizma .. Eto ti sada primi izvinjenje .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 21 Mar 2011, 05:12

adacta wrote:
carobnjak_iz_voza wrote:Pogrijesio si jer si prebacio ovo sa teme na kojoj mu je i bilo mjesto "moze li religija biti opasna".Govori o opasnosti ubacivanja duhovnosti u materijalizam,a najveca opsanost koju religija moze proizvesti je upravo to.Izvini ali ti si totalno nekompetentan za vjerske teme
Ne bih se slozio jer upravo pojedinacni slucajevi takvih stvari kod vjerskih sluzbenika nisu pitanja duhovnosti vec njihovih licnih interesa.


A kada se radi o mojoj nekompetentnosti za vjerske teme moj bi odgovor bio da ja samo nisam opterecen vjerom kao sto si ti . I upravo ta tvoja opterecenost sa istom moze biti odraz opasnosti koje religija nosi . Ustvari kod tebe to vise i nije vjera vec prva faza vjerskog fanatizma .. Eto ti sada primi izvinjenje .
Ne interesuje me tvoja procjena mog psiholoskog profila...pitanje je koliko si ti kompetentan da adminujes na vjerskim temama?Ako si ateista onda nisi uopce ,ako si krscanin onda nisi kompetentan za teme koje se ticu islama..kontas ?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by mrki62 » 21 Mar 2011, 10:06

I upravo ta tvoja opterecenost sa istom moze biti odraz opasnosti koje religija nosi . Ustvari kod tebe to vise i nije vjera vec prva faza vjerskog fanatizma .. Eto ti sada primi izvinjenje .
Ko da si mene pitao :citaj

A ovo od čarobnog :
pitanje je koliko si ti kompetentan da adminujes na vjerskim temama?Ako si ateista onda nisi uopce ,ako si krscanin onda nisi kompetentan za teme koje se ticu islama..kontas ?
Da ja tebi čarobni nješto šapnem šta je sam reis rekao :


Govoreći o pojedincima koji sebi uzimaju za pravo tumačiti islam, a da pritom nisu od Islamske zajednice za to ovlašteni, reisu-l-ulema je ustvrdio kako je riječ o "volonterskim muslimanima".


Ili si ti čarobni i hafiz i tefsirlija i reis i vjeroučitelj i svevišnji bog a mi smo neki odrpani dječarci,koji ništa ne znamo :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by paparaci » 21 Mar 2011, 12:43

za razliku od tebe, mrki, carobni se jasno izjasnio ko je i sta je i iza cega stoji! dalje, sva njegova argumentovanja vezana za religiju tj. islam, potkrijepljena su izvorima iz Kur'ana, Hadisa i zakonima Svevisnjeg!! to sto ti i osnovne obaveze i duznosti smatras ekstremizmom i vehabizmom, to je vec druga stvar. koliko si ti licemjeran. hahahahaa. pozivas se na Cerica kad ti treba, a inace i po njemu pljujes i "jako" ga postujes i uvazavas :laugh

naravno da ima zloupotrebe na tim funkcijama, sto meni licno ne ide u glavu. valjda, bas taj "posao" obavljas iz licnog uvjerenja i prosvjetljenosti, te zelje da pomognes drugima. ali eto, svega na svijetu ima.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 21 Mar 2011, 13:15

Neka mi navede neko jedan primjer gdje sam ja to zloupotrijebio islam,znaci citiraj me slobodno i kazi evo tu :citaj ..inace nek ne baljezga.Ako pisem na temama vezanim za islam ne radim to ni iz kakve materijalne koristi niti nekih sektasenja,vec samo iz razloga da se neko okoristi time.
Pitanje u vezi nekompetentnosti admina na islamskim temama i dalje stoji.Ne zelim omalovazavati nicije sposobnosti ali da neko odlucuje sta je u domeni islama ispravno a licno se izjasnjava kao ateista ili krscanin...nema nikakvog rezona.
Osim toga ova tema je premjestena sa teme "moze li religija biti opasna" a razlozi su nepoznati,iako zanimljivo da se na toj temi blati islam skoro na sve i jednoj stranici ali cim se pomene neka druga religija to biva premjesteno i izmislja se nakav cudan naziv "vjerski sluzbenici" pa shodno tome izgleda da je religijska opasnost dodijeljena samo islamu?
Jos sta bi tu nasa" objektivna " gospoda radila da se nisam pojavio mr.Ja :mig da kazem koju
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by mrki62 » 21 Mar 2011, 13:19

paparaci wrote:za razliku od tebe, mrki, carobni se jasno izjasnio ko je i sta je i iza cega stoji!
Jeste, jeste al još uvijek koristi provehabijski sistem - tome ja kažem licemjerstvo
paparaci wrote:
dalje, sva njegova argumentovanja vezana za religiju tj. islam, potkrijepljena su izvorima iz Kur'ana, Hadisa i zakonima Svevisnjeg!! to sto ti i osnovne obaveze i duznosti smatras ekstremizmom i vehabizmom, to je vec druga stvar. koliko si ti licemjeran. hahahahaa. pozivas se na Cerica kad ti treba, a inace i po njemu pljujes i "jako" ga postujes i uvazavas :laugh

naravno da ima zloupotrebe na tim funkcijama, sto meni licno ne ide u glavu. valjda, bas taj "posao" obavljas iz licnog uvjerenja i prosvjetljenosti, te zelje da pomognes drugima. ali eto, svega na svijetu ima.
Dalje , Reis je rekao : Govoreći o pojedincima koji sebi uzimaju za pravo tumačiti islam, a da pritom nisu od Islamske zajednice za to ovlašteni, reisu-l-ulema je ustvrdio kako je riječ o "volonterskim muslimanima".

Jel treba tumačenje njegovih riječi ??????

A ti paparaci sad ovdje ućeravaš nama kako je eto čarobni došao ovdje sa potkrijepljenima dokazima a ja sa lijepo napisao : Ili si ti čarobni i hafiz i tefsirlija i reis i vjeroučitelj i svevišnji bog a mi smo neki odrpani dječarci,koji ništa ne znamo.
Dakle, ako imalo znaš šta znači tefsirlija,onda ćeš znati i da je to osoba koja je sposobna TUMAČITI Kur`an kojeg ti onako olako i oholo pominješ !!!!
Doduše i čarobni je isti po tom pitanju.
Ko si ti,on ili ja da tumačimo šta u njemu piše ?????
Copi - paste i nije neko znanje.
A da mi ti objašnjavaš da čarobni piše potkrijepljeno,.... ma bjaaaaaaažiiiiii :pusi
Jeste da je čarobni tvoj zemljak i da se ti ovdje osjećaš kao njegov advokat i kao takav se trudi da mu pomogneš al jbt, ja sam malo tvrđi orah i vas dvojica ste meni razonoda :pusi

Čarobni, ovo tvoje :
Neka mi navede neko jedan primjer gdje sam ja to zloupotrijebio islam,znaci citiraj me slobodno i kazi evo tu :citaj ..inace nek ne baljezga.
Pročitaj šta sam odogovorio tvom zemljaku i skontat ćeš KOLIKO si u pravu sa svojim tvrdnjama , dakle, moderator ili ti ste isti , nikakvog znanja nemaš većeg od njega - volonteristu jedan :citaj
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 21 Mar 2011, 13:31

mrki62 wrote:
paparaci wrote:za razliku od tebe, mrki, carobni se jasno izjasnio ko je i sta je i iza cega stoji!
Jeste, jeste al još uvijek koristi provehabijski sistem - tome ja kažem licemjerstvo
paparaci wrote:
dalje, sva njegova argumentovanja vezana za religiju tj. islam, potkrijepljena su izvorima iz Kur'ana, Hadisa i zakonima Svevisnjeg!! to sto ti i osnovne obaveze i duznosti smatras ekstremizmom i vehabizmom, to je vec druga stvar. koliko si ti licemjeran. hahahahaa. pozivas se na Cerica kad ti treba, a inace i po njemu pljujes i "jako" ga postujes i uvazavas :laugh

naravno da ima zloupotrebe na tim funkcijama, sto meni licno ne ide u glavu. valjda, bas taj "posao" obavljas iz licnog uvjerenja i prosvjetljenosti, te zelje da pomognes drugima. ali eto, svega na svijetu ima.
Dalje , Reis je rekao : Govoreći o pojedincima koji sebi uzimaju za pravo tumačiti islam, a da pritom nisu od Islamske zajednice za to ovlašteni, reisu-l-ulema je ustvrdio kako je riječ o "volonterskim muslimanima".

Jel treba tumačenje njegovih riječi ??????

A ti paparaci sad ovdje ućeravaš nama kako je eto čarobni došao ovdje sa potkrijepljenima dokazima a ja sa lijepo napisao : Ili si ti čarobni i hafiz i tefsirlija i reis i vjeroučitelj i svevišnji bog a mi smo neki odrpani dječarci,koji ništa ne znamo.
Dakle, ako imalo znaš šta znači tefsirlija,onda ćeš znati i da je to osoba koja je sposobna TUMAČITI Kur`an kojeg ti onako olako i oholo pominješ !!!!
Doduše i čarobni je isti po tom pitanju.
Ko si ti,on ili ja da tumačimo šta u njemu piše ?????
Copi - paste i nije neko znanje.
A da mi ti objašnjavaš da čarobni piše potkrijepljeno,.... ma bjaaaaaaažiiiiii :pusi
Jeste da je čarobni tvoj zemljak i da se ti ovdje osjećaš kao njegov advokat i kao takav se trudi da mu pomogneš al jbt, ja sam malo tvrđi orah i vas dvojica ste meni razonoda :pusi

Čarobni, ovo tvoje :
Neka mi navede neko jedan primjer gdje sam ja to zloupotrijebio islam,znaci citiraj me slobodno i kazi evo tu :citaj ..inace nek ne baljezga.
Pročitaj šta sam odogovorio tvom zemljaku i skontat ćeš KOLIKO si u pravu sa svojim tvrdnjama , dakle, moderator ili ti ste isti , nikakvog znanja nemaš većeg od njega - volonteristu jedan :citaj
Ma ti si pojam za "gubljenje vremena" i stalno se primas na moje postove koji nisu upuceni tebi po tome se vidi ko glumi advokata.Usput ,bolje se braniti cutanjem nego da ti nekog branis
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by adacta » 21 Mar 2011, 14:26

carobnjak_iz_voza wrote:Neka mi navede neko jedan primjer gdje sam ja to zloupotrijebio islam,znaci citiraj me slobodno i kazi evo tu :citaj ..inace nek ne baljezga.Ako pisem na temama vezanim za islam ne radim to ni iz kakve materijalne koristi niti nekih sektasenja,vec samo iz razloga da se neko okoristi time.
Pitanje u vezi nekompetentnosti admina na islamskim temama i dalje stoji.Ne zelim omalovazavati nicije sposobnosti ali da neko odlucuje sta je u domeni islama ispravno a licno se izjasnjava kao ateista ili krscanin...nema nikakvog rezona.
Osim toga ova tema je premjestena sa teme "moze li religija biti opasna" a razlozi su nepoznati,iako zanimljivo da se na toj temi blati islam skoro na sve i jednoj stranici ali cim se pomene neka druga religija to biva premjesteno i izmislja se nakav cudan naziv "vjerski sluzbenici" pa shodno tome izgleda da je religijska opasnost dodijeljena samo islamu?
Jos sta bi tu nasa" objektivna " gospoda radila da se nisam pojavio mr.Ja :mig da kazem koju
Ja bih doista volio da mi pronadjes post gdje sam se ja izjasnio kao ateista ili krscanin ?
Ako i imas kakvu primjedbu to napisi na temi zalbe i sugestije sa zahtjevom da se ja kao moderator uklonim . Ali to me i ne cudi s tvoje strane jer za tvoju informaciju ovo i nije jedini forum gdje se ti pojavljujes a gdje sam ja takodje bio moderator pa te veoma dobro poznajem i tebe i tvoje poimanje vjere . I iskreno s obzirom na tvoj nick uvjek pomislim da si i ti krscanin jer carobnjaci slave bozic i uskrs . I jos jedna najbitnija informacija za tebe a to je da ovo nije nikakav vjerski forum ili institucija u kojoj se mjesta djele po nacionalnom kljucu ili mozda da i to predlozis Maji

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2011, 17:16

Po mom proracunu,a na ime godisnje clanarine,IVZ zaradi tokom godine oko 50 miliona maraka.. samo clanarina.. I vjerovatno ostale aktivnosti,donose jos toliko.. Skoro pa duplo vise zarade od telekoma... A ne prodaju internet... i to fkt ne prodaju! .. Pitanje je sta oni toliko prodaju.. kad toliko zarade ??
Ako se neko usudi da umre bez znanja i odobrenja IVZ.. taj luksuz,njegove ojadjene ukucane,kostace 1800 maraka.. a sa odobrenjem,svega 800 maraka.. Pitaje je,sta im toliko kosta i oko ove druge cifre a prvu cifru da i ne spominjem.. kao da jedva cekaju da neko umre pa da mu oderu ukucane.. Umjesto da se bave zivotom ljudi,oni se bave smrcu...
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 21 Mar 2011, 17:51

adacta wrote:
carobnjak_iz_voza wrote:Neka mi navede neko jedan primjer gdje sam ja to zloupotrijebio islam,znaci citiraj me slobodno i kazi evo tu :citaj ..inace nek ne baljezga.Ako pisem na temama vezanim za islam ne radim to ni iz kakve materijalne koristi niti nekih sektasenja,vec samo iz razloga da se neko okoristi time.
Pitanje u vezi nekompetentnosti admina na islamskim temama i dalje stoji.Ne zelim omalovazavati nicije sposobnosti ali da neko odlucuje sta je u domeni islama ispravno a licno se izjasnjava kao ateista ili krscanin...nema nikakvog rezona.
Osim toga ova tema je premjestena sa teme "moze li religija biti opasna" a razlozi su nepoznati,iako zanimljivo da se na toj temi blati islam skoro na sve i jednoj stranici ali cim se pomene neka druga religija to biva premjesteno i izmislja se nakav cudan naziv "vjerski sluzbenici" pa shodno tome izgleda da je religijska opasnost dodijeljena samo islamu?
Jos sta bi tu nasa" objektivna " gospoda radila da se nisam pojavio mr.Ja :mig da kazem koju
Ja bih doista volio da mi pronadjes post gdje sam se ja izjasnio kao ateista ili krscanin ?
Ako i imas kakvu primjedbu to napisi na temi zalbe i sugestije sa zahtjevom da se ja kao moderator uklonim . Ali to me i ne cudi s tvoje strane jer za tvoju informaciju ovo i nije jedini forum gdje se ti pojavljujes a gdje sam ja takodje bio moderator pa te veoma dobro poznajem i tebe i tvoje poimanje vjere . I iskreno s obzirom na tvoj nick uvjek pomislim da si i ti krscanin jer carobnjaci slave bozic i uskrs . I jos jedna najbitnija informacija za tebe a to je da ovo nije nikakav vjerski forum ili institucija u kojoj se mjesta djele po nacionalnom kljucu ili mozda da i to predlozis Maji
Nisi me razumio (i to namjerno)nemam nista protiv tebe nego protiv tvog neznanja o islamu te kao takav nisi kompetentan da brises i premjestas postove.Ja sam Maji vec davno predlozio da to bude neko islamske vjeroispovjesti,cisto zato jer bi taj znao otprilike o cemu se prica,a ti ne znas ni otprilike a jos si kako vidim zlonamjeran i pocinjes sa nekim osobnim komentarima o mom nicku i slicno te o mome "fanatizmu" .Sto ti to treba ?
فَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سُجَّدًا قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ هَارُونَ وَمُوسَىٰ

Tad se čarobnjaci baciše na sedždu. Rekoše:"Vjerujemo u Gospodara Harunovog i Musaovog."
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by paparaci » 21 Mar 2011, 23:38

mrki62 wrote:Dalje , Reis je rekao : Govoreći o pojedincima koji sebi uzimaju za pravo tumačiti islam, a da pritom nisu od Islamske zajednice za to ovlašteni, reisu-l-ulema je ustvrdio kako je riječ o "volonterskim muslimanima".

Jel treba tumačenje njegovih riječi ??????
:laugh

sto se pravis lud, bolan?! shvatas ti poruku dobru!

A ti paparaci sad ovdje ućeravaš nama kako je eto čarobni došao ovdje sa potkrijepljenima dokazima a ja sa lijepo napisao : Ili si ti čarobni i hafiz i tefsirlija i reis i vjeroučitelj i svevišnji bog a mi smo neki odrpani dječarci,koji ništa ne znamo.
nije paparaci dosao da ucera tebi, niti bilo kome - nego da kaze kako jeste.
naravno da je dosao sa potkrijepljenim dokazima, a ne sa "rekla, kazala", kao ti. niti sam ja, niti je carobni ista od toga sto si naveo. ne izmisljamo toplu vodu, nego se koristimo vec poznatim. Svevisnji je postavio tracnice i ostavio nam putokaz i "kataster" zabrana/dozvola kroz Kur'an i Poslanika Muhammeda s.a.v.s-a - uz kojeg neminovno idu i Hadisi. dalje, tu su i oni jako uceni i pitani ljudi u islamu (koje si vec sam naveo). znaci, samo se sluzimo vec postojecim - a nikako da sami tumacimo stvari kako nam je cejif, oduzimamo ili dodajemo bilo sta.

to sto ti mislis da te izgovaranje kelime i sehadeta cini muslimanom, a s druge strane ne postujes i ne praktikujes osnovna nacela islama - grdno se varas! sta vise, hiljadu puta si dokazao da nisi taj za kojeg se prodajes da jesi, vrijedjanjem Poslanika a.s. i drugim stvarima.
... Kur`an kojeg ti onako olako i oholo pominješ !!!!
slusaj, Kur'an je moj najveci i najjaci argument i adut! samo sto ti to nikad neces shvatiti, jer ti glumis, a ja zivim islam i osjecam srcem i dusom!!

Jeste da je čarobni tvoj zemljak i da se ti ovdje osjećaš kao njegov advokat i kao takav se trudi da mu pomogneš al jbt, ja sam malo tvrđi orah i vas dvojica ste meni razonoda


nisam ja njegov, niti bilo ciji drugi advokat. kazem samo onako kako jeste. to sto smo zemljaci, nema nikakve veze. ako se s nekim ne slazem ili ako nije u redu, taman da mi je caca rodjeni, dzaba!

s tobom je svaka diskusija uzaludna, mrki, zbog toga sto ti i onda kad ti se nesto dokaze 100%, neces da priznas da je to tako - nego opet "hajmo jovo na novo".

vjeruj, da ovo ne cinim tebi za ljubav. cinim to samo iz razloga da druge ne odvedes pogresnim putem i da im ovo bude od koristi.

eto tako, ode opet tema u helac :oo

nije mi zaista bila namjera ici u off, ali jbg-a, nisam mogao pustiti da ostane na ovom. zamolio bih moderaciju da mi ne obrise ovaj post - nego da ga prebaci sa mrkijevim, a Boga mi ostale na prikladnu temu.

unaprijed se izvinjavam i zahvaljujem! :ruke
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by mrki62 » 22 Mar 2011, 12:56

carobnjak_iz_voza wrote: Nisi me razumio (i to namjerno)nemam nista protiv tebe nego protiv tvog neznanja o islamu te kao takav nisi kompetentan da brises i premjestas postove.Ja sam Maji vec davno predlozio da to bude neko islamske vjeroispovjesti,cisto zato jer bi taj znao otprilike o cemu se prica,a ti ne znas ni otprilike a jos si kako vidim zlonamjeran i pocinjes sa nekim osobnim komentarima o mom nicku i slicno te o mome "fanatizmu" .Sto ti to treba ?
A što tebi treba da favoriziraš vehabizam:
Haj da vidim hoćeš li reći šta vehabijski vjerski službenici uradiše sa Meke i Medine .
Da vidimo tvoje to otprilike znanje :ooo
Link http://www.znaci.com/nas_dijalog/mislje ... 515_0.html

Znaš,....... znati o čemu se priča je relativno :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by mrki62 » 22 Mar 2011, 12:59

paparaci wrote: slusaj, Kur'an je moj najveci i najjaci argument i adut! samo sto ti to nikad neces shvatiti, jer ti glumis, a ja zivim islam i osjecam srcem i dusom!!
I ??????
Šta je tu sporno ????
Dok je to tako kako ti kažeš je ok a ako je onako kako ti objašnjavaš u vezi čarobnog, onda si usro i šefa i stanicu.
Ko je on ili ti da ovdje tefsirite iliti tumačite Musaf ?????????
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by carobnjak N » 22 Mar 2011, 14:08

mrki62 wrote:
paparaci wrote: slusaj, Kur'an je moj najveci i najjaci argument i adut! samo sto ti to nikad neces shvatiti, jer ti glumis, a ja zivim islam i osjecam srcem i dusom!!
I ??????
Šta je tu sporno ????
Dok je to tako kako ti kažeš je ok a ako je onako kako ti objašnjavaš u vezi čarobnog, onda si usro i šefa i stanicu.
Ko je on ili ti da ovdje tefsirite iliti tumačite Musaf ?????????
Sta cemo i na ovoj temi o "vehabizmu"? :sok
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by paparaci » 22 Mar 2011, 21:48

mrki62 wrote:
paparaci wrote: slusaj, Kur'an je moj najveci i najjaci argument i adut! samo sto ti to nikad neces shvatiti, jer ti glumis, a ja zivim islam i osjecam srcem i dusom!!
I ??????
Šta je tu sporno ????
Dok je to tako kako ti kažeš je ok a ako je onako kako ti objašnjavaš u vezi čarobnog, onda si usro i šefa i stanicu.
Ko je on ili ti da ovdje tefsirite iliti tumačite Musaf ?????????
sporno je to sto ti ne kontas i prebacujes mi da olako i oholo spominjem Kur'an :lupa

i evo ponovicu ti jos jednom - ne tumacim ja nista, nego se koristim vec postojecim. procitaj zadnji post pomnije, pa ces naci odgovor na svoje pitanje.

a sad bi bilo fino da se vratimo na temu, jer ovo zaista vise nema smisla.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: VJERSKI SLUZBENICI

Post by mrki62 » 23 Mar 2011, 23:00

paparaci wrote:
sporno je to sto ti ne kontas i prebacujes mi da olako i oholo spominjem Kur'an :lupa

i evo ponovicu ti jos jednom - ne tumacim ja nista, nego se koristim vec postojecim. procitaj zadnji post pomnije, pa ces naci odgovor na svoje pitanje.

a sad bi bilo fino da se vratimo na temu, jer ovo zaista vise nema smisla.
Ovo su tvoje riječi : nego se koristimo vec poznatim. Svevisnji je postavio tracnice i ostavio nam putokaz i "kataster" zabrana/dozvola kroz Kur'an i Poslanika Muhammeda s.a.v.s-a - uz kojeg neminovno idu i Hadisi. dalje, tu su i oni jako uceni i pitani ljudi u islamu (koje si vec sam naveo). znaci, samo se sluzimo vec postojecim - a nikako da sami tumacimo stvari kako nam je cejif, oduzimamo ili dodajemo bilo sta.

Ko si ti da tumačiš - tefsiriš ?
Volonteristo :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 15 guests