Eldin Huseinbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Lavlje_srce » 21 Sep 2013, 12:46

Ruana wrote:A vidim ovdje vecina pocinje sa " pojma nemam ko je, ne znam sta pjeva" ili slicno, a svi znaju kako se nije trebao zeniti.
Pa radi covjek na samopromociji, samo na pogresan nacin. Posto nazalost nije osobito inteligentan, trebao bi naci nekog agenta da ga zastupa. A on bi trebao nauciti sutiti za promjenu - ne zna on ko ima zivot a ko nema, samo navlaci negativni publicitet na sebe, a to ce mu se lose odraziti na karijeru od koje ima namjeru zivjeti cini mi se.

Ja znam ko je, i da nije bilo ove saFunice i dalje bih ga slusala jer mi se dopada njegov glas i nacin interpretacije duhovne muzike. Samo da hoce zasutit'. :grana

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Lebowski » 21 Sep 2013, 13:08

Blackhawk wrote:Za Eldina se moze reci da je on pjevac duhovne muzike.. Ilahija i kasida... I sve njegove pjesme koje pjeva imaju neku dozu duhovnosti.. Behko kaze tekstovi ne valjaju, ali svaki njegov tekst nosi neku poruku i pouku i uz njegov glas, milina je slusati te pjesme..
Naravno, pjesme nisu komercijala, pa zbog toga mozda je manje poznat i popularan, ali je sigurno u vrhu novijih bosanskih pjevaca, uz Armina Muzaferiju i Berina Buturovica. (vjerujem vecini nepoznati pjevaci, ali su pjevaci sa glasom a ne oni koji prodaju sund i turbo folk).
Šund ali malo drugačije upakovan, kao i sva ta ekipa okupljena u Sarajevu, oko talenata sa TV-a, Hayata, Naziva Gljive i onog njegovog malog, Merlina(iako ima neke sjajne pjesme) i njegovih labudova, Deena, čast rijetkim izuzecima.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Bla » 21 Sep 2013, 20:39

Krokodil Behko wrote:
Lavlje_srce wrote:Kako volim kad nas Behko updejtuje. :oo
Updejtujem i po narudžbi. :D
dobro je dok nisi kren'o po kućama :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Krokodil Behko » 21 Sep 2013, 20:54

Bla wrote:
Krokodil Behko wrote:
Lavlje_srce wrote:Kako volim kad nas Behko updejtuje. :oo
Updejtujem i po narudžbi. :D
dobro je dok nisi kren'o po kućama :D
To je poslovna tajna :D
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Ciklama » 21 Sep 2013, 22:46

Ruana wrote:Ima ovdje mali milion tema koje me ne zanimaju. Ima i tema o ljudima, serijama, filmovima itd. koje me ne zanimaju nikad ne otvaram, nikad ne citam i nikad ne komentarisem, jer me ne zanimaju kao lanjski snijeg. A vidim ovdje vecina pocinje sa " pojma nemam ko je, ne znam sta pjeva" ili slicno, a svi znaju kako se nije trebao zeniti.
Da, ikao ne znam njegove pjesme, tip se pojavljuje po prtalima, medijima, i meni nije nešto sjelo kod njega, nikako mi se ne sviđa, i ako je ovo tema o njemu, trebala bih imati pravo da iznesem svoje mišljenje o njemu, te da napišem da mi se ne sviđa. A ne sviđa mi se baš iz razloga što je svoj privatni život servirao javnosti.

Al'Dino mi je bio drag, onog momenta kad je počeo tarlokati o svom privatnom životu zgadio mi se. :)

Činjenica je da je masa onih koji svoj život daju u javnost radi pažnje, prave skandale, i šta sve ne zbog rasta popularnosti, prodaje cd-ova, knjiga, filmova itd.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Dalia » 21 Sep 2013, 22:50

Pjesme mu ne znam jer mi se ne sviđaju, a njega gdje neću znat kad mi je do neki dan naslovnica na fejsbuku bila zatrpana njegovom ljubavlju, a onaj izlizani citat o cipelama više i zidovi po kućama znaju. Gradio karijeru na privatnom životu i sad kad mu ne odgovara to, sad mu kao smeta što narod priča o njegovom braku.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Peggy Sue » 23 Sep 2013, 09:24

[quote="Dalia"Gradio karijeru na privatnom životu [/quote]

Nekom ko ima glas kao on, ne trebaju dodatna pomagala niti skandali. Karijeru je izgradio isključivo na svojim glasovnim kvalitetama, a Sarajevo, mahala, iskopali to o Emki, pa se počelo pisati. Mi naravno, znatiželjni, saznali sve.
Eldin pjeva jako dobro, svira, aranžira pjesme..

On je čovjek vjernik. I kao takav, zna da mu je dužnost da se oženi! Muškarac o svojoj ženidbi IMA OBAVEZU da razmišlja kad se vraća sa ženine dženaze. Oni koji nisu u vjeri ovo ne mogu shvatiti. Ali oni kojima je krajnji cilj Allahovo zadovoljstvo itekako znaju o čemu je riječ.
Image

Ciklama
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Ciklama » 23 Sep 2013, 10:27

Peggy Sue wrote:[quote="Dalia"Gradio karijeru na privatnom životu
Nekom ko ima glas kao on, ne trebaju dodatna pomagala niti skandali. Karijeru je izgradio isključivo na svojim glasovnim kvalitetama, a Sarajevo, mahala, iskopali to o Emki, pa se počelo pisati. Mi naravno, znatiželjni, saznali sve.
Eldin pjeva jako dobro, svira, aranžira pjesme..

On je čovjek vjernik. I kao takav, zna da mu je dužnost da se oženi! Muškarac o svojoj ženidbi IMA OBAVEZU da razmišlja kad se vraća sa ženine dženaze. Oni koji nisu u vjeri ovo ne mogu shvatiti. Ali oni kojima je krajnji cilj Allahovo zadovoljstvo itekako znaju o čemu je riječ.[/quote]

Hm, nepoznate su mi njegove pjesme, ali i ne komentarišem njegovu glazbenost. Nikad nisam ni komentarisala niti ulazila u raspravu o njemu. Od kad sam ovu temu otvorila imam nakanu da poslušam njegovih par pjesama, ali zaboravim ili kao sad nemam mogućnost.

Vjernik, vjera. Meni je ona jako intimna. Kako god, vjernik ne bi trebao javnošću se pravdati, već živjeti svoj život. A postoji neko ko zna istinu, ne samo njegovu, nego i moju, tvoju itd.

Malo sam ja čudna, ali šta bih to sam ja, ali nisam loša. :hihi Dešava se da nekog osuđuju a meni nešto (zapravo iz nekih razloga) ta osoba mila i draga... :cudi

Blackhawk
Status: Offline

Re: Eldin Huseinbegović

Post by Blackhawk » 09 Jan 2014, 21:38

Nova pjesma i novi video od Eldina... :cool :cool

[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Krokodil Behko » 02 Oct 2015, 22:53

Image
Emka Huseinbegović bila je supruga poznatog bosanskog pjevača, Eldina Huseinbegovića. Bili su lijep i sretan par, međutim, Emka se razboljela.

Dijagnoza: multiplaskleroza

Iako neki uspijevaju da dožive duboku starost uprkos težini ove bolesti, Emka nije uspjela dugo da se odupire bolesti i drži je pod kontrolom.

Prvo su počele da joj otkazuju motorne funkcije i završila je u invalidskim kolicima. A zatim je oslijepila.

Da šutiš

Ljubav i posvećenost prema supruzi bili su kantautoru Eldinu Huseinbegoviću motiv da napiše neke od svojih najlepših pjesama. Jednu od njih, "Da šutiš", otpjevao je Dino Merlin.

Tom prilikom Eldin je rekao: "Osobi koju najviše volim nisam mogao pokloniti cipele, jer ona ne hoda. Ni knjigu, jer ne vidi, pa sam došao na ideju da supruzi Emki poklonim album.

Moja žena je slijepa i u kolicima je. Kad bih mogao vratiti vrijeme i kad bih znao da će oslijepiti i biti u kolicima, opet bih je oženio."

Tihi odlazak

U aprilu 2013. godine, nakon nekoliko godina borbe protiv ove mučne bolesti, Emka je preminula.

Eldinovi poštovaoci i obožavaoci širom svijeta upućivali su mu reči podrške i utjehe, a "rahmetli Emki" poželjeli "lijep dženet".

Tri mjeseca nakon njene smrti, Eldin se ponovo oženio Novopazarkom Sezan, sa kojom je kasnije dobio kćerku.

Na njegovoj zvaničnoj Fejsbuk stranici, iako ih je nekada bilo puno, više nema nijedne Emkine fotografije.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Zagorka » 02 Oct 2015, 23:01

Tolika ljubav da je za sedam dana vidjen sa drugom u klubu,i slika bila izisla..........s ovom sadasnjom..........karali se dok je slijepa emka bila u kolicima,ziva..........haj mrs uzimate poene za albume.....................sto ne mogu odglumljene patetike :bua
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by carobnjak N » 02 Oct 2015, 23:21

ovaj Eldin mi je takav sroljo...ono kao ja sam dobrica i duša od čovjeka ali ipak ga volim umočiti ljepuškastoj novoj maci
Nije ništa loše u tome da muškarac ima potrebe ali nemoj glumiti shrvanu pjesničku dušicu po medijima
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by REMB » 02 Oct 2015, 23:31

Valjda je prirodno da patiš za voljenom osobom, al s druge strane je opet prirodna potreba za zadovoljenjem sexualne potrebe.

Hajmo se uozbiljit.
(Maja ce me definitivno ukloniti s foruma)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Maja » 03 Oct 2015, 01:31

carobnjak N wrote:ovaj Eldin mi je takav sroljo...ono kao ja sam dobrica i duša od čovjeka ali ipak ga volim umočiti ljepuškastoj novoj maci
Nije ništa loše u tome da muškarac ima potrebe ali nemoj glumiti shrvanu pjesničku dušicu po medijima
Ovako se piše REMB.

N. :aplauzz

Obično ga vjernici brane ko da im je brat i turaju onu njegovu "Ne sudi ljudima" :DD

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by REMB » 03 Oct 2015, 08:26

Nemojte ga, ima i on majku. :oo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Rum » 03 Oct 2015, 08:49

O ne opet on ne :place :place :place
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2015, 10:10

Ovu je vijest prenio DEPO, sa srpskog Kurira.
Baš evo skoknuh, da vidim šta drugi kažu na sve to. Palo tamo stotinu komentara, ali ono baš su svi izrešetali sirotog udovca.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by greeneyes » 03 Oct 2015, 10:11

Volim ovu pjesmu, ne kvar'te mi je! :ljut
Samo sabura

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by REMB » 03 Oct 2015, 11:50

Početak pjesme glasi:
ente kalbii (ti si moje srce)
ente kullun fii hajatii (ti si sve u mom životu)

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kojoj je ženi Dino Merlin otpjevao pjesmu 'Da šutiš'?

Post by Podrinjac » 03 Oct 2015, 11:59

Organski ga ne podnosim, kao i njegove pjesme. ALi bitno je da se on krije iza vjere. Govorim za Eldina, ne za Dinu.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests