Izgubljena generacija

Sve o muzici, šta je aktuelno, tekstovi pjesama
User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Mirelam » 26 Sep 2016, 21:58

Cuj domacin, haj ne zajebaji.:ooo Ostavim vas malo da i vi pisete , a niko ni habera. :ne

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Tokmak » 26 Sep 2016, 23:58

ako se govori o Zabranjenom pušenju,brt ovaj album im je najbolji po meni... :cudi
svaka pjesma,priča za sebe...

Ja nisam odavle

http://www.youtube.com/watch?v=wroIY9IQvYs
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 27 Sep 2016, 11:51


nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 27 Sep 2016, 11:54


nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 27 Sep 2016, 11:58


User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Mirelam » 27 Sep 2016, 20:46

zloćko_tokmak wrote:ako se govori o Zabranjenom pušenju,brt ovaj album im je najbolji po meni... :cudi
svaka pjesma,priča za sebe...

Ja nisam odavle
Eto ja taj album nisam odslusao a nemam ni namjeru. Nemam volje jer to vise nije bilo to , dzaba. :cudi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by srculence7 » 28 Sep 2016, 02:02

Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Mirelam » 28 Sep 2016, 22:27

Dobro, vidim pada tema, pa da onda zakljucimo.
U periodu New Primitivsa kao odgovor Novom Valu, kada sam malo izgubio okolna desavanja, pojavila se grupa koja je napravila "Najlepsi i najtragicniji Rekvijem na beogradskom asfaltu"
Cetri nastavka, pa ko zeli , moze naci dalje.
http://www.youtube.com/watch?v=GfrT9uFP1cg

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Socrates » 28 Sep 2016, 23:58

Auuu, njihovu (EKV) pamtim jednu zestoko dobru pjesmu. Ne ubijaj temu, nego, samo zbog mene, pisi o ovome. :pivo Sta god ti padne napamet.

Hajde, glasajte za najbolji album bivse Yu. :p

A evo i pjesme koja mi se urezala u pamcenje;

http://www.youtube.com/watch?v=9x1vd7Lmenw
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by srculence7 » 29 Sep 2016, 01:39

Uh, EKV, ne znam koju bih pre pesmu izdvojila ali ova mi je jedna od omiljenih...

http://www.youtube.com/watch?v=6KpbsgG4vJ8
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by srculence7 » 29 Sep 2016, 02:03

Ovaj period je sigurno obeležila i grupa Oktobar 1864, a Tanja Jovićević je u to vreme bila jedan od najboljih ženskih vokala na našim prostorima, ja i sada volim da čujem par pesama, a u našim klubovima se one često izvode.
Grupu su osnovali Dejan Krmpotić, Goran Tomanović, Zoran Karapandža i Željko Mitrović.O samom imenu benda se dugo polemisalo. Prava istina uopšte nije nešto zanimljiva. Naime, prilikom zajedničkog izlaska tek okupljenog benda, Tanja Jovićević je na vratima toaleta jednog kluba (pretpostavlja se da je u pitanju bila „Akademija“) videla natpis „Oktobar 1864“ koji se dopao članovima grupe, te su odlučili da se tako nazovu. Oproštajni koncert ove legendarne postave bio je 1992-e u SKC-u.Tanja se okrenula džezu i blues-u.Sarađivala je sa Milanom Mladenovićem iz EKV-a. Skoro je u Nišu koncertom obeležena dvadesetogodišnjica smrti Milana Mladenovića gde je između ostalog i Tanja bila izvođač nekih njegovih pesama :srce

http://www.youtube.com/watch?v=EUzTOxVti90
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by Podrinjac » 29 Sep 2016, 17:21


User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by dobre.vibracije » 30 Sep 2016, 14:40

evo nesto malo i o, vjerujem vecini poznatoj, laboratoriji zvuka. ima i zanimljivosti tipa kršenje zakona o zaštiti imena i lika josipa broza tita.

Laboratorija zvuka je novosadska pop-rok grupa koju su osnovali i vodili braća Predrag i Mladen Vranešević. Bili su veoma originalni, ekscentrični, i po mnogo čemu išli ispred vremena. Njihovi atraktivni nastupi-performansi inspirisani su cirkuskim predstavama, što je po prvi put viđeno na ovdašnjoj sceni.

Braća Vranešević su od rane mladosti svirali u raznim bendovima, a 1971.godine prvi put sarađuju, kada su napravili muziku za kratkometražni film “Zdravi ljudi za razonodu”, za koju dobijaju nagradu na Festivalu kratkometražnog i dokumentarnog filma u Beogradu. Od tada su komponovali muziku za filmove „Splav meduza“, „Veštački raj”, “Još ovaj put”, “Kraj rata”, “Oktoberfest”, “Original falsifikata”, “Pun mesec nad Beogradom” i druge. Napravili su nezaboravnu muziku i špice za TV emisije “Poletarac”, “Priče iz Nepričave” i “Čik pogodi ko sam”.

1978.godine sa svojim saradnicima iz studija formiraju „Laboratoriju zvuka“. Prvi zvanični nastup (i uspeh) imali su na Opatijskom festivalu, sa pesmom „Dok vam je još vreme“.

Usledio je i prvi album „Telo“, posvećen temama zdravog života i erotike. Njihovi nastupi su bili senzacionalni: na bini je nastupala trinaestočlana ekipa, pored muzičara, bio je tu i bodi bilding par Petar i Irena Čelik …Njihova najpopularnija pesma te 1981.godine je bila „Skakavac joj zaš’o u rukavac“, u aktuelnom ska-ritmu, sa erotskim tekstom i novom maskotom grupe, čuvenim naturščikom Vilmošem Kaubojem.

Sledeći album “Duboko u tebi” 1982. godine urađen je pod uticajem rokabili muzike. Pesma “Zaboravljena draga” rađena je za film “Piknik u Topoli”, a tekst su napisali Peđa i Slobodan Tišma. Tišma nije želeo da se zna kako je radio na tom tekstu, pa je u javnosti predstavljen kao Bobo Misteriozo. Pre koncerta u Novom Mestu, iste godine, na promotivnom posteru grupe nepoznati građanin je uočio fizičke sličnosti između Vilmoša Kauboja i predsednika Tita. Grupa je bila optužena za vređanje i kršenje Zakona o zaštiti imena i lika Josipa Broza Tita. Turneja je prekinuta, a Peđa Vranešević dobio je 40 dana zatvora, ali mu je kazna preinačena u novčanu zbog nedostatka dokaza.

1984. godine pet večeri nastupaju u londonskom teatru Instituta savremenih umetnosti (ICA), gde izvode muzičko-scenski hepening “Jašući konje San Marka”. Pod nazivom La Boratoria priredili su izložbu i pozorišnu predstavu o junaku pod imenom PVC (koji je vanbračni sin Isidore Dankan i Sergeja Jesenjina). Na sceni su bili članovi grupe, baletani, kao i bilder Slobodan Blagojević. Predstava je naišla na pozitivne reakcije u engleskoj štampi.

Mladen Vranešević polovinom osamdesetih počinje da radi i sa novim sastavima tako da je bio vezan za prve korake grupa “Plavi orkestar” i “Ruž”. U vreme objavljivanja albuma “Nevinost”, uz Vilmoša Kauboja, nova scenska atrakcija je proročica Dušica Ilić (kasnije poznatija kao Kleopatra), koja je simbol nevinosti jer je veći deo života, do promene pola, u ličnoj karti nosila ime Duško. Ploča donosi ponovo pesme sa singlova: “Skakavac joj zaš’o u rukavac”, “Devica” i “Šetnja”, ali i “Daj mi bugi, dam ti vugi”, “Mala moja al’ je paranoja”, “Vili Vili”.

Od 1991. godine Peđa Vranešević radi kao muzički urednik u TV Novi Sad, a Mladen u marketingu iste kuće. 1996-e objavili su i poslednji album “Nema niđe te ljepote”. Mladen Vranešević je preminuo 2006.godine.

Image
Danas sam tu, a sutra daleko..

nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 03 Oct 2016, 21:38


User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by niska grana » 03 Oct 2016, 23:02

Domacine :ooo ne zakljucavaj i ne uskracuj nas za uzitak pracenja tvog tv kalendara :ok

U nadam se ne jalovoj nadi da ce biti jos nastavaka, istakao bih jedan meni veoma interesantan zanr iz tematskog perioda. Koji jeste Italo-disco, nastao u Italiji iz sasvim banalnog razloga te vrlo brzo preplavio evropski kontinent.

Kod nas je medjutim uglavnom izostala domaca proizvodnja istog, zanemarimo li poprilicno usamljene pokusaje....od kojih bih svakako izdvojio ovaj, kao tipican ali i poprilicno uspjeli primjerak. Izuzevsi naravno spot :oo

http://www.youtube.com/watch?v=VhDCSjOR0I0
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 03 Oct 2016, 23:26

ja se sada vratih na godinu prije čini mi se niska grano :)
http://www.youtube.com/watch?v=0jMA2GgUKMA

Riknula Buranija :D.

nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 03 Oct 2016, 23:34


User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by niska grana » 03 Oct 2016, 23:39

Noro :jupi .... zar ta pjesma ima toliko godina :cudi

Kad si vec tu, moram izjaviti da me ova numera strahobalno podsjeca na tebe. Pojma nemam zasto :cudi :)

http://www.youtube.com/watch?v=-1z5_V53ZV4
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

nora
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1181
Joined: 07 Aug 2016, 10:49
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by nora » 03 Oct 2016, 23:49

nećemo sad godine brojati niska grano,ali ima :rumenko

bijednih ideala, na dnu okeana najgore je biti stranac u svome plemenu

eto zašto :hihi

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Izgubljena generacija

Post by dobre.vibracije » 04 Oct 2016, 00:36

navodno u bivsoj jugoslaviji bili veoma popularni, međutim danas se vrlo malo moze naci o njima i o povijesti grupe :hm
kako god, ovo im je vjerujem i najpoznatija pjesma s tog jednog albuma kojeg su izdali (poludecemo zajedno?). pojavila se na MESAM-u (medjunarodnom sajmu muzike)
Danas sam tu, a sutra daleko..

Post Reply

Return to “Muzika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests