Mladi talenti

Sve o muzici, šta je aktuelno, tekstovi pjesama
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Mirza Selimović gradi uspješnu muzičku karijeru: Izabrao sam teži put, ali dobre pjesme ostaju

Post by Mala_Mu » 25 Jan 2019, 23:15

Image
Mirzu Selimovića, jednog od najuspješnijih mladih bh. pjevača, javnost je upoznala kroz takmičenje Zvezde Granda. Od pobjede na ovom takmičenju do danas Mirza je išao stazom uspjeha, strpljivo i korak po korak, pažljivo birajući pjesme i ostajući dosljedan svojim uvjerenjima i kvalitetnoj muzici.

Iza njega je uspješna godina kojoj je dao epilog pjesmom "Nemam kome" za koju je u režiji Harisa Dubice snimio i videospot. U razgovoru za Klix.ba Mirza je rekao kako mu je ova pjesma ponuđena odmah nakon pobjede na takmičenju Zvezde granda te kako mu se još tada veoma dopala, jer ima posebnu emociju, a pjevački je zahtjevna.

"To je balada koja govori o ljubavi - životnom iskustvu kojem se najviše radujemo, a koje ujedno najviše boli. Spot je na pravi način dočarao emociju pjesme i po reakcijama publike bio je to pun pogodak. Vremenom stječemo nova životna iskustva tako da sam tek sada osjetio pravi trenutak da je snimim i objavim. Pokušaj da voljenu osobu zamijenimo nekom drugom pokazat će se bezuspješnim, jer uvijek ostaje ta jedna vrijedna naše pažnje i snova", prenio nam je Mirza svoje utiske o ovoj pjesmi.



U vezi s svim se, priča nam, konsultuje sa svojom djevojkom Lelom koja ga prati od početka njegove karijere.

"Lela je moja mirna luka. Za nju, porodicu i nekoliko prijatelja mogu reći da su uvijek uz mene i da mi iskreno kažu kada je nešto dobro ili nije. Aktivno je učestvovala u odabiru pjesama, a zajedno smo prošli mnogo lijepog i još više onog manje lijepog. Ona je, između ostalog, zaslužna i za promjenu moje frizure s početka karijere", rekao je uz smijeh.

Vjeran pop muzici, pjesme pažljivo bira


Govori nam kako je tokom učešća na takmičenju Zvezde Granda pažljivo birao pjesme kojima se može pokazati na pravi način.

"Preferirao sam pop muziku i mnogi su mi predlagali da izmijenim repertoar drugog žanra. Mislim da to nije ispravno, treba slušati sebe i ljudi će to znati cijeniti. Publika je konzument onoga što joj se plasira. Vrlo je važno ono čemu se daje promocija. Ako sam svojim pjesmama bar malim dijelom uspio da doprem do ljudi, ja sam sretan. Bio sam i ostao svoj i mislim da me je to vodilo ka konačnoj pobjedi", rekao je iskreno.

Smatra da su ovakva muzička takmičenja vjetar u leđa novim pjevačima ako se predstave na pravi način i pjevaju najbolje što mogu, ali naglašava da prava borba počinje nakon što takmičenje završi.



"Svjesni činjenice pred kolikim auditorijem se nalazite, morate na najbolji način iskoristiti tih nekoliko minuta koje imate na raspolaganju. Nije lako, ali tu se prelomi ko je zaista spreman na takvo nešto. Surovo je, ali veoma realno. Pravo životno takmičenje počinje nakon takmičenja. Kada se show završi, svjetla i kamere ugase, onda slijedi najteži dio. Odabir saradnika, pjesama, aranžmana, pravca i stila kojim želite da idete. Sve u svemu, neprestana borba", pojasnio je.

A Mirza od tada kroči isključivo stazama uspjeha za koji je, kaže nam, potreban prije svega talent, a onda mnogo truda, želje za napretkom, rada i puno odricanja.

"Uz dozu sreće treba iskoristiti momenat koji se čovjeku nudi samo jednom u životu. Ako ga ne iskoristiš tada, tragaš za njim dok si živ", rekao je.

Ljubav prema muzici od malih nogu


U periodu kada je pobijedio na takmičenju Zvezde granda Mirza je bio apsolvent Građevinskog fakulteta u Tuzli. Ipak, njegovo životno opredjeljenje je muzika koja je njegova prva ljubav i kojom se bavi od malih nogu.

"Školovao sam se za građevinu, ali mi taj poziv uopće ne nedostaje. Pjevam otkako znam za sebe, od obdaništa, školskih priredbi... Kada sam odrastao prijavio sam se na takmičenje i pobijedio. To je bila dobra polazna osnova za daljnje napredovanje", rekao je.

Otkrio nam je kako su Merlin, Čola, Hari i Balašević neki od njegovih uzora uz koje je učio pjevati.

"Mogu reći da su mi oni, zapravo, bili učitelji pjevanja i lijepog ponašanja na sceni i mimo nje. Ipak, mislim da sam ja izabrao svoj put. Trudim se da ono što radim bude moj lični pečat", rekao je.

Bez obzira na činjenicu da Mirza Selimović ne podilazi aktuelnim muzičkim trendovima, neki mu ipak zamjeraju da u nekim trenucima njegov rad koketira s folk muzikom.



U muzici nema pravila, ona je fuzija svega pa tako moj pravac i stil, iako prvenstveno pop, sadrži i osobine drugih muzičkih žanrova. Danas je teško razdvojiti šta je to čisti pop, folk i slično. Ivana Selakov i njen suprug su me pozvali i predložili mi da otpjevamo obradu prelijepe pjesme Sinana Sakića, uz naravno njegovu i dozvolu autora. Energije i emocije su se poklopile i napravili smo nešto lijepo i drugačije. Kada bi postojala statistika koje se pjesme najčešće biraju za prvi ples na svadbama, siguran sam da bi ova zauzela visoko mjesto na ljestvici", rekao je.

Iako uživa veliku popularnost, Mirza je sve vrijeme zadržao jednostavnost i prizemnost te ostao dosljedan prvenstveno kvalitetnoj muzici.

"Ljudi kažu da se nisam promijenio i da sam zadržao isti dječački duh koji sam imao i prije ulaska u showbiz. Nezahvalno je da pričam o sebi, ali drago mi je kad takvo nešto čujem. Volio bih da se to nikada ne promijeni, u suprotnom bih izgubio sebe. Što se tiče muzike možda je ovo teži put, jer danas su neke druge stvari u trendu, imaju veću zapaženost kod mlađe populacije. Treba ostati dosljedan sebi. Prave vrijednosti i dobre pjesme će ostati za sva vremena. Vrijeme će pokazati", rekao je.

Privatni život čuva za sebe, planira nove poslovne poduhvate


O privatnom životu Mirza rijetko priča, no u razgovoru za Klix.ba rekao je da je hedonista onoliko koliko mu to dozvole vrijeme i posao.

"Volim da se družim, prije svega s porodicom, a onda i starim prijateljima uz muziku i dobru hranu. Volim da uživam pa tako svaki slobodan trenutak koristim da s voljenom osobom otputujem na neka nova lijepa mjesta. To me čini sretnim i ispunjenim i daje mi inspiraciju za nove projekte", ispričao je.

Prethodnu godinu Mirze Selimovića obilježila su tri singla - "Mjesto zločina", "Digni ruke" i "Odustanem" koje je publika veoma dobro privatila.

"Moram priznati da me malo hvata panika kad shvatim da je 2019. godina već uveliko počela. Vrijeme tako brzo prolazi kad ste stalno u pokretu i poslu. Ustvari, ne prolazi vrijeme, nego mi. Zato je važno da za sobom ostavimo trag", rekao je Mirza.

A dok sanja o velikim koncertima, dobrim pločama i publici koja pjeva i uživa u njegovim pjesmama, Mirza priprema novu duetsku pjesmu koja će najaviti njegov drugi studijski album kojim će fanove obradovati na proljeće. Do kraja godine, otkrio nam je, posvetit će se pripremama i organizaciji velikog solističkog koncerta u Sarajevu koji je, ističe, velika provjera da li ovo što radi ima smisla.

klix.ba

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mirza Selimović gradi uspješnu muzičku karijeru: Izabrao sam teži put, ali dobre pjesme ostaju

Post by Čupava » 25 Jan 2019, 23:32

Mala_Mu wrote: 25 Jan 2019, 23:15

Najbolja :srce :srce :srce
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mirza Selimović gradi uspješnu muzičku karijeru: Izabrao sam teži put, ali dobre pjesme ostaju

Post by Mutevelija » 25 Jan 2019, 23:35

Ctrl +f ne spominju Srebrenik nigdje :puca
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by lejlamo » 29 Oct 2019, 09:32

Ne znam gdje da postavim, iznenadih se kada ga ugledah, naš bivši učenik... Haha, kul


User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by ina » 29 Oct 2019, 10:15

Ne bih o obradjivanju teksta nego samoj pojavi, uhvacenosti perioda, neopterecenosti, i zaraznosti. A to se masi inace trazi. Dublji ozbiljniji talenti ipak teze isplivaju.

A napis'o je i: Zelim te, na mojoj sahrani...
Svijest ima sidrište.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by ina » 21 Feb 2020, 12:04

:sok

Svijest ima sidrište.

John Cleese
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2410
Joined: 19 Jul 2015, 12:38
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by John Cleese » 13 Mar 2020, 19:43


User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by toxic » 31 Aug 2020, 20:44

Zlatni buzzer :respekt

𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by ina » 01 Oct 2020, 09:03

Koji glas :sok



Svijest ima sidrište.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Mladi talenti

Post by Hurija » 14 Apr 2021, 21:50

:cool



Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Muzika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests